Kasım 30, 2022

Kış Sporları İçin Eldiven Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış Sporları İçin Eldiven Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış sporlarını yaparken; eldiven kullanmak güvenlik ve sağlık açısından önemlidir. Snowboard, kar yürüyüşü, kayak, bisiklet ve kış kampı gibi çeşitli sporlar için özel olarak tasarlanan eldiven modelleri; sporları rahatça yapabilmek için oldukça önemlidir ve soğuk havanın zararlı etkilerinden koruma sağlar. Kış sporlarını yaparken, doğru eldiven seçmek; sporları yaparken meydana gelebilecek kaza ve yaralanmalara karşı korur ve hipotermi gibi tehlike içerek sağlık sorunu yaşamamanıza yardımcı olur. Peki kış sporları için eldiven seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Kış Sporlarında Kullanılan Eldiven Modellerinin Özellikleri

Kışın yapılacak sporlar arasında; kar yürüyüşü, snowboard, kızak, kış kampı ve koşu gibi pek çok farklı branş yer almaktadır. Söz konusu kış sporlarını güvenli şekilde ve üstün performans sağlayarak gerçekleştirebilmek için en önemli detay dorğu eldiven seçimidir. Ayrıca kışın yapılacak sporlar için farklı özelliklere sahip eldiven modelleri tasarlanmaktadır.

bundan dolayı; her spor dalı için doğru eldiven seçimi büyük önem arz etmektedir. Kayak için tasarlanmış eldiven modelleri; karlı havalarda dahi ellerin sıcak kalmasını sağlamaktadır. Bu sayede elleriniz sıcak kalacağı gibi, eldiven modellerinin dış yüzeyinde bulunan kayma önleyici pedler sayesinde; kayak batonlarını rahatça tutabilmenize imkan sağlamaktadır. Bu sayede olası kazaların da önüne geçer. Snowboard sporu için üretilen eldiven modelleri ise; kalın dokuları sayesinde darbelere karşı önler ve dolgulu olmasından dolayı yüksek hızda seyrederken yaşayabileceğiniz çarpışma ve kazaların parmaklarına zarar vermesini önlemektedir.

Kış sporları için tasarlanmış eldiven modelleri arasında; kamp eldiveni modelleri, koşu eldiveni modelleri ve yürüyüş eldiveni modelleri de yer almaktadır. Koşu ve kar yürüyüşü için tasarlanmış eldiven modelleri; termal özellikleri ile beraber vücut ısısını dengeleyecektir. Bu sayede esnek ve hafif tasarımları ile elleri özgürce kullanmada büyük rol oynamaktadır. Bu sayede; koşu ve yürüyüş esnasında el ile denge sağlamak ve çevreden güç almak mümkün olacaktır.

Uzun mesafe sporcularının kullanması için tasarlanan koşu ve yürüyüş eldiveni modellerinde; dokunmatik ekranları çalıştırabilecek özel kaplamalar da bulunmaktadır. Bu özellik; cep telefonu ve tablet gibi teknolojik cihazları kullanmak açısından büyük önem taşır. Kış kampları için tasarlanan eldiven modellerinde ise; parmak kısımlarının ayrılabilir tasarımları mevcuttur. Bu sayede ihtiyaç halinde eldivenlerinizi kullanabilir ve çeşitli işlemler yaparken vücut ısısını korur.

Kış Sporlarında Kullanılan Eldiven Modellerinin Özellikleri
Kış Sporlarında Kullanılan Eldiven Modellerinin Özellikleri
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Kış Sporları İçin Eldiven Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış sporları için eldiven seçerken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekildedir;

  • Kış sporlarını yaparken kullanabileceğiniz eldiven modellerini; doğru seçmek, sporun performansı açısından çok önemlidir. Dar eldiven modelleri, eli sıkacağı gibi hareket potansiyelini de kısıtlar. Ellere bol olacak eldiven modelleri ise; hareket potansiyelini engelleyecek ve spor güvenliğini tehlikeye atacaktır. Bu yüzden. eldiven almadan önce ölçülerini kontrol etmeli ve elinizi kavrayabilen modelleri tercih etmeniz gerekmektedir.
  • Kış sporu eldiven modellerinin tasarımları ve dayanabilecekleri hava sıcaklığı birbirinden farklı olacaktır. Bu yüzden eldiven satın alırken, kaç dereceye kadar koruma sağladığını araştırmanız gerekmektedir.
  • Karlı hava şartlarında kullanacağınız eldiven modelleri; hafif olması; spor performansını artıracak ve sağlık açısından önem taşımaktadır. Hafif malzemelerden üretilen ve su tutmayan eldiven modelleri seçerseniz, verimli bir kullanım sağlayabilirsiniz.
Kış Sporları İçin Eldiven Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kış Sporları İçin Eldiven Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

EDİTÖR NOTU

Kış sporları için eldiven seçerken hangi detaylara dikkat ediyorsunuz? Deneyimlerinizi iletisim@kampyerleri.org mail adresi veya YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın…


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.