Paylaş
Karaaslan Camping - Yuvacık

İzmit’te kamp denilince akıllara gelen yerlerden biri de Karaaslan Kamping’dir. İzmit kamp alanları arasında önemli bir yere sahip olan Karaaslan Kamping hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Biz kamp alanına ulaşmak için Yalova’dan yola çıktık. İzmit yolu üzerinde Yuvacık ayrımından yola devam ettik. Yuvacık merkezinden baraj tabelasını takip edip barajı geçtikten yaklaşık 5-10 km sonra sağda büyük tabelasıyla karşınıza çıkacak.

Karaaslan Kamping’de Hamak Keyfi

İZMİT’TE KAMP ALANLARI İÇİN EN GÜZEL ÖRNEK: KARAASLAN KAMPİNG

Karaaslan Kamping, İzmit’te günübirlik yürüyüşler, piknik, aktiviteler veya kamp yapmak isteyenlerin görmesi gereken bir yer. Özellikle sonbahar aylarındaki manzarasıyla, fotoğraf makinenizi alıp güzelliği kendinizi bırakabileceğiniz bir doğa harikası olarak biliniyor.

Karaaslan Kamping’de Kahvaltı

Karaaslan Kamping’de hem kamp yapabilir hem de kamp dışında konaklayabileceğiniz bungalov evleri de mevcut. Kamp alanları ücretsiz, kendi yemeğinizi kendiniz yapabilme keyfine de sahipsiniz. Ama isterseniz tesisten de yemeniz mümkün. Özellikleri kahvaltıları hem lezzet ve hem de fiyat olarak çok uygun. Kiraz Dere’nin içinde, üstünde veya yanında bir masa seçip oturup günü birlik doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Karaaslan Kamping

Ayrıca derenin üzerinde hamak, salıncak ve tesisin etrafında da doğayla iç içe olabileceğiniz yürüyüş yolu, trekking, paintball, ATV ile safari ve zipline etkinlikleri de mevcut. Alışveriş yapabilceğiniz yöresel dükkanları da var.

Karaaslan Kamping Rengarenk

Karaaslan Kamping çocuklu aileler içinde tercih edilebilecek bir yer. Çocukların zaman geçireceği oyun alanları ve palyaçolar da bulunuyor. Tesiste ve kamp alanında telefon çekiyor, rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Hatta tesisin Wi-Fi’si de mevcut.

Karaaslan Kamping Manzarası

Ve gün içerisinde çay – kahve ikramları var. Şöminenin başında, ateşin sesini dinleyerek günün dinlendirici kahvesini içmelisiniz.

Karaaslan Kamping’de Şömine Başında Kahve Keyfi

Konu dışı belki ama bir öğretmen olarak görünce sevindiğim, sessiz kalamayıp kendilerine teşekkür ettiğim çok güzel bir çalışmaları var. Kitapevleri… Kitap okumak ve okutmak.

Karaaslan Kamping Kütüphanesi

KARAASLAN KAMPİNG’DE NELER YAPILIR?

  • Yuvacık Zipline: 160 m. gidiş, 160 m. dönüş olmak üzere parkura sahip. Ücreti 20 TL. Bildiğim kadarı ile bu etkinlik sadece Karaaslan Kamping tesislerinde yapılmakta.
  • ATV Safari: Yarım saatlik tur 45 TL.
  • Trekking
  • Paintball
  • Piknik: Piknik alanının kullanım ücreti 5 TL’dir. Özellikle piknik alanındaki görevli amcayla tanışmadan, bir çayını içip sohbetini etmeden dönmeyin derim. 🙂

Diyeceğim o ki; doğal güzellikleri, aktiviteleri, temizliği, güvenliği, yemekleri ve özellikle kız kıza rahatça gidebileceğiniz bir ortama sahip burası. Çalışanlarının güler yüzlü hizmeti, yardımseverliğini belirtmeden edemeyeceğim.

Ve son olarak benden size küçük bir tavsiye; kahvenizi alın kafanızı meşgul eden şeyleri, insanları bir süreliğine de olsa bırakın esen rüzgara karışsın ve doğanın sesini dinleyin 🙂

Sevdiklerinizi alın ve yola çıkın, yol açık… 🙂

Begüm Cantörün

https://www.instagram.com/begumcantorun/

BLOG NOTU: İzmit kamp alanları ve Türkiye’de bulunan kamp alanları bloglarınızı yazarak kampyerleriorg@gmail.com adresine fotoğraflarınızla birlikte gönderebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.