Eylül 26, 2021

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2021

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2021

Türkiye’de gezilecek yerler denildiğinde, akla ilk gelen bölgelerden olan Kapadokya’da harika bir balon turu deneyimi yaşayabilirsiniz. Sadece yaz sezonunda değil, kış sezonunda da yoğun olarak ziyaret edilen Nevşehir‘de eşsiz manzaraya sahip, balon turu aktivitesi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken; balon turu fiyatlarını sorgulamak ve balon turu yaparken dikkat edilmesi gerekenlere göz atmak. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak sizler için geçtiğimiz aylarda Nevşehir Kamp Alanları listesini paylaşmıştık. Şimdi de, Kapadokya balon turu fiyatları hakkında detayları paylaştık. İşte 2021 Kapadokya balon turu fiyatları… Kapadokya lüks balon turu fiyatları. Kapadokya standart balon turu fiyatları. Kapadokya özel balon turu fiyatları. Kapadokya güncel balon turu fiyatları. Kapadokya ucuz balon turu fiyatları. Kapadokya 2021 balon turu ücretleri listesi…

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Kapadokya Balon Turu Hakkında Kısa Bilgi

Kapadokya’da balon turu yapmak isterseniz, bütçenize ve turların müsaitliğine göre değişen paketlerden faydalanabilirsiniz. Örneğin; özel balon turu, lüks balon turu, standart balon turu ve saatleri farklılık gösteren ucuz balon turu çeşitlerinden seçim yapabilirsiniz. Dileyenler günübirlik balon turu fiyatlarını tercih edebilirler. Dileyenler ise; konaklamalı balon turlarını deneyimleyebilirler. Nevşehir balon turu fiyatları ile ilgili olarak; sizler için paylaştığımız bilgilere göz atmayı unutmayınız. Sevgiler…

Kapadokya Balon Turu Hakkında Kısa Bilgi
Kapadokya Balon Turu Hakkında Kısa Bilgi

2021 Kapadokya Balon Turu Fiyatları Ne Kadar? 

Kapadokya Balon Turu fiyatları firmalara göre ve sezonlara göre farklılık gösterebilmektedir. Blogumuz içerisinde yer alan Kapadokya Balon turu fiyatları da sezonlara göre veya blogun yayımlandığı tarihten sonrası zaman dilimine göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden balon turu yapmadan önce, balon turu yapmak istediğiniz firma ile görüşerek güncel fiyatı mutlaka sorgulatınız.

2021 yılı Kapadokya Balon Turu Fiyatları şu şekildedir;

Standart balon turu fiyatları: 500₺ ile 650₺ arasında değişmektedir. (20-25 kişiliktir)

Konfor balon turu fiyatları: 700₺ ile 850₺ arasında değişmektedir. (15-20 kişiliktir)

Lüks balon turu fiyatları: 900₺ ile 1250₺ arasında değişmektedir. (8-10 kişiliktir)

Özel balon turu fiyatları: 4000₺ ile 6000₺ arasında değişmektedir. (Evlenme teklifi, özel gün v.b kutlamalar için çiftler katılmaktadır ve özel pilot eşliğinde uçuş yapılmaktadır)

Gelin beraber balon turlarını kategorilere göre ayırarak inceleyelim 🙂

2021 Kapadokya Balon Turu Fiyatları Ne Kadar? 
2021 Kapadokya Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?

2021 Kapadokya Standart Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?

Yaklaşık 1 saat kadar süren Kapadokya standart balon turuna 20 ile 25 kişi katılım sağlamaktadır. Pandemi koşullarına uygun olmasından dolayı 15 ile 20 kişi ile sınırlandırıldı. Günün ilk saatlerinde 04:30 ile 05:50 arasında hazır olmanız gerekmektedir. Uçuş alanında açık büfe ve çeşitli menüler tadabileceğiniz kahvaltı lezzetleri bulunmaktadır. Uçuşa katılacak pilotlar tarafından, uçuşunuz hakkında bilgiler sunulmaktadır. Standart balon turu ortalama 1 saat kadar sürmektedir.

Balon turunuzu tamamlamanızdan sonra balon turu madalyası ve sertifikası şahsınıza hediye edilmektedir. Kapadokya’nın tüm güzelliğini baş köşeden izleyebileceğiniz standart balon turuna katılmadan önce balon turları hakkında tüm bilgileri eksiksiz öğrenmeye özen gösteriniz. Sağlıklı bir uçuş sonrasında, uçuşun tamamlanmasıyla beraber; kutlama yapılmaktadır ve mini ikramlar sunulmaktadır. Kapadokya standart balon turu fiyatları sezonlara göre farklılık gösteriyor. Ancak, ortalama bir standart balon turu fiyatı 500₺ ile 650₺ arasında farklılık göstermektedir.

2021 Kapadokya Standart Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?
2021 Kapadokya Standart Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?

2021 Kapadokya Konfor Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?

15 ile 20 kişinin katılım sağladığı, Kapadokya konfor balon turu sizleri bekliyor. Standart uçuşlarda olduğu gibi, konfor balon turlarında da katılımcı sayısı pandemi kurallarına uygun olmasından dolayı azaltıldı. Hemen hemen 15 ile 20 kişi ile gerçekleştirilen konfor balon turu, rahat bir balon turu aktivitesi gerçekleştirmek isteyen misafirler tarafından tercih edilmektedir. 04:30 – 05:50 saatleri arasında uçuş alanında haızr olmanız gerekiyor.

Ortalama 1 saat ile 1 saat 30 dakika arası değişen konfor balon turu sonrasında, kutlama yapılarak mini ikramlar hediye ediliyor. Tüm katılımcı misafirlere, standart balon turu sertifikası ve balon turu madalyası da taktim edilmektedir. Kapadokya konfor balon turu fiyatları 700₺ ile 850₺ arasında değişiyor. Ancak bu fiyatlar sezona göre değişmektedir. Balon turu yapacaksanız, mutlaka fiyatları teyit ediniz…

2021 Kapadokya Konfor Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?
2021 Kapadokya Konfor Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?

2021 Kapadokya Lüks Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?

Kapadokya balon turu aktivitesi gerçekleştirmek ve bunu rahat bir konumda yapmak istiyorsanız, lüks balon turu tercih etmenizi öneriyoruz. Olabildiğince az katılımcı ile gerçekleştirilen Kapadokya lüks balon turunda hemen hemen sepetin tüm kenarından rahatlıkla manzarayı izleme şansınız var. Sıkışık olmadığı için rahatça hareket edebileceğiniz, lüks balon turuna katılmayı unutmayınız.

04:30 ile 05:40 saatleri arasında balon turu sahasında bulunmanız gerekiyor. Kahvaltı çeşitlerini tattıktan sonra, pilot eşliğinde harika bir manzaraya sahip uçuşunuz başlıyor. Lüks balon turu sonrasında; tüm katılımcılara mini ikramlar, balon turu madalyası ve katılımcı sertifikası hediye edilmektedir. Lüks balon turu fiyatları 900₺ ile 1250₺ arasında farklılık gösterebilir. Balon turu yapacağınız döneme göre fiyatları sorgulamayı unutmayınız.

2021 Kapadokya Lüks Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?
2021 Kapadokya Lüks Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?

2021 Kapadokya Özel Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?

Kapadokya’ya gittiniz ve özel bir uçuş istiyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken; özel balon turu paketinden faydalanmak olacaktır. Özellikle sevgililer, evliler, sözlüler ve nişanlılar tarafından yoğun olarak tercih edilen özel balon turu fiyatı eşsiz bir deneyim yaşamanıza imkan sağlamaktadır. Sadece çiftler için değil, aile olarak da katılım sağlayabiliyorsunuz.

Özel balon turu sadece evlilik ve yıl dönümü gibi özel kutlamalar için yoğun olarak tercih ediliyor. Aileniz ve arkadaşlarınızla da keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Diğer uçuşlarda olduğu gibi; 04:30 ile 05:40 saatleri arasında hazır olmanız ve pilot hakkında uçuş hakkında bilgi almanız gerekiyor. Kapadokya özel balon turu fiyatları 4000₺ ile 6000₺ arasında değişmektedir. Ancak bu ortalama bir fiyat olup, sürekli değişkenlik göstermektedir. Yaz sezonunda 12.000 ile 15.000₺ seviyelerine de çıkmıştır.

2021 Kapadokya Özel Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?
2021 Kapadokya Özel Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?

Kapadokya En Ucuz Balon Turu Fiyatları

Giriş kısmında paylaştığımız, Kapadokya balon turu fiyatları sizi korkutmasın. En ucuz fiyata balon turu keyfi yapmak da mümkündür. Ancak zaman dilimini çok iyi ayarlamalısınız. Bunun için; Ekim ve Eylül ayı dönemlerini tercih edebilirsiniz. Yaz sezonunda ucuza balon turu bulurum diyorsanız, geçmiş olsun öyle bir dünya yok.

En ucuz balon turu fiyatı; Ekim ve Eylül ayı döneminde bulunabiliyor. Balon turları sadece yerli misafirler tarafından değil, Dünya genelinden misafirlerin yoğun olarak tercih ettiği bir aktivitedir. Bu yüzden fiyatlar sabit kalmamaktadır. Ucuza balon turu yapmak için Ekim ve Eylül ayını tercih ederseniz, ödeme yapacağınız ücret; 350₺ ile 450₺ arasında değişmektedir.

Kapadokya En Ucuz Balon Turu Fiyatları
Kapadokya En Ucuz Balon Turu Fiyatları

Balon Turu Yapmak Güvenli Mi?

Kapadokya manzarasını izlemek elbette güzel ancak, mesafelerce yüksekte olmak da bir o kadar korkutucu. Bu yüzden akıllara; balon turu yapmak güvenli mi sorusu geliyor. Her balon turu yapılmadan önce sivil havacılık ekipleri tarafından onay verilmektedir. Ayrıca güvenlik önlemleri alınmaktadır ve olası bir kaza durumunda risk analizi yapılabilmektedir. Hava şartları da buna dahildir. Hava şartları en ufak bir olumsuzluk meydana getirecek durumda olsa bile, uçuş izni verilmemektedir.

Balon turuna katılırken, pilotlar tarafından bilgiler verilmektedir. Korkulacak herhangi bir durum yok ancak yine de tercihe bağlıdır. Balon turunun iptal olması durumunda, ücret iadesi alabilirsiniz. Kapadokya’da meydana gelen balon turu kazalarının çoğunluğu, balonların birbirine çarpışması sonucunda meydana gelmiştir.

Balon Turu Yapmak Güvenli Mi?
Balon Turu Yapmak Güvenli Mi?

EDİTÖR NOTU

Kampyerleri.org ekibi olarak; sadece kamp hakkında bilgiler değil, gezi ve seyahat alanında da bilgiler paylaşıyoruz. Nevşehir kamp alanları blogumuzu inceleyen okurlarımızı, Kapadokya balon turu fiyatları ile ilgili hazırlamış olduğumuz blogumuzu incelemeye davet ediyoruz. Daha önce Kapadokya’da balon turuna katıldınız mı? Balon turu deneyiminiz var mı? Balon turu yapacaklara neler önerirsiniz? Balon turu deneyimlerinizi YORUM GÖNDER ekranı üzerinden ya da iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden iletebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.