Paylaş

Kampa yeni başlayan ve kampı çoğunlukla dağda yapmak isteyenler için gelsin 🙂 Her şeyin başı sabır diye boşuna demiyorlar, büyüklerimiz bize söyledikleri çoğu şeyde alsında haklılar ama biz dinlemiyoruz işte. Ve bir şeyi eğer istiyorsanız onu gerçekten çok ama çok isteyin ve içten isteyin ama sadece istemek yetmiyor istediğiniz bir şeyi elde etmek için çok ama çok çabalamalısınız, onun için fedakarlıklar yapmalısınız ve çok sabretmelisiniz. Emin olabilirsiniz ki bu dediklerimi yaptığınızda sonunda mutlu sona ulaşıyor ve istediğinizi elde ediyorsunuz işte o noktaya geldiğinizde ki mutluluk bambaşka bir duygu çünkü bunu siz başarıyorsunuz başkası değil, işte o zaman kendinize güveniniz geliyor ve bazı şeylerden korkmamaya başlıyorsunuz. Benim kampçılık hayatım bir Ege turunda bisikletle ve sadece 20 liralık 1 mat ile başladı evet ne çadırım vardı ne tulumum ne de çantam. 5 ay sabrettim istedim istedim plan yaptım sonra @hepsiburada dan 30 liralık çadır aldım ve bunun yanında tulum ve bıçak da aldım ama çadırı hiç kullanmadım bundan 2-3 hafta daha sonra iç kıyafetlerimi aldım ve ilk çadırı almamdan 1 ay sonra ekipmanların %90’ını aldığım yer @decathlonturkey den çanta çadır aldım ve kamp yapmaya başladım ve biraz daha sabrettim yine 1 ay sonra sandalye hamak termos matara vb. eksiklerimi tamamladım ve şuan neredeyse eksiğim yok diyebilirim sadece ekstra keyfi şeyler hariç şuan tamamım ve bunların hepsi sabretmem ve bir şeylerden fedakarlık yapmam sonucunda oldu.

O yüzden sizde bir şeyi istediğiniz zaman olmadığında hemen pes etmeyin sabredin ve peşini bırakmayın. Siz sadece çabalayın o elbet olacaktır.) Bir çok kişi karşı çıkacak, hırlısı var hırsızı var diyecek , kötü İnsanlar var diyecekler karşı çıkacaklar izin vermeyecekler ama emin olun doğada bunların hiç biri yok. Siz bu durumda biraz daha sabredin ve başla bir zaman bambaşka bir yerde çok güzel vakit geçirmenin yolunu bulun, çünkü doğa insanı gerçekten mutlu ediyor, dertlerini unutturuyor, tek başına bütün doğa ile iç içesin kimse yok bütün kuş sesleri senin, dalgalar senin o masmavi gökyüzü senin o güneş senin o tertemiz hava senin ve gece olduğunda o bütün yıldızlar senin ay senin.

ÜRÜNLER

 • Çanta: forclaz 60 – (210 TL)
 • Çadır: aprenaz 2+ – (160 TL) (Çadır da eşya bölmesine gerek yok diyenler aprenaz 2 – 89 TL onu alabilirler )
 • Ayakkabı: Quechua 100 – (100 TL)
 • Tulum : Hepsiburada ( savage -10) – (95 TL)
 • Baton: aprenaz 100 –  (20 TL)
 • Mont: x light 2 outdoor – (139 tl)
 • Küçük çanta: Quechua aprenaz outdoor 10 TL – (14.99 TL)
 • Hamak: 49.99 TL
 • Termos: Quechua 0.7 litre (54.99 TL)
 • Sandalye: Hepsiburada – 39.99 TL
 • Küçük bıçak: marokniv 546 av bıçağı (40 TL)

Hepsiburada yazdığım ürünler dışındaki ürünlerin hepsi Decathlon ürünüdür. Burada ürünlerin bir kaçı beni takip eden sayfa veya çekilişten hediyedir. Ama çoğu ürünü kendim aldım ve sadece devletin vermiş olduğu kredinin 500 TL limitli kredisi ile aldım yani kimse demesin biz o kadar zengin değiliz falan diye 🙂 Bunlar uzun süreli düşünenler için geçerli ve genellikle dağda ve kışında kamp yapanlar için ideal ürünler, ben Bartın’da okuduğum içim kampı çoğunlukla Bartın’da yapıyorum ve çok aşırı yağmur yapıyor ve çok rüzgar oluyor, 14 saat aralıksız ve yoğun bir yağmura maruz kaldım ama hiç sıkıntı çekmedim. Sorusu olan, bir şey danışmak isteyen olursa ulaşabilir, evet lisanslı bir dağcı olabilirim ama uzun zamandır bu işi yapmıyorum o yüzden eleştirilere ve tecrübeli arkadaşlarımın büyüklerin tavsiyelerine açığım 🙂 Görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.