İztuzu Plajı Özellikleri – Nerede Ve Nasıl Gidilir?

İztuzu Plajı Özellikleri - Nerede Ve Nasıl Gidilir?


Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden Muğla‘da yer alan İztuzu Plajı ile ilgili merak edilenleri derledik. Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan ve Dalyan bölgesi yakınlarında yer alan, İztuzu Plajı özellikleri, ulaşım bilgisi, konaklama imkanları ve ücretleri ile ilgili bilgileri paylaştık. Yaklaşık 4,5 kilometre uzunluğa sahip olan İztuzu Plajı, tatlı su ile deniz suyu arasında yer alan nadir plajlardan bir tanesidir. İztuzu Plajı, Caretta caretta’ların yumurtalarını bırakmasından dolayı, Kaplumbağa Plajı olarak da bilinmektedir.

İztuzu Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Muğla şehir merkezi ile İztuzu Plajı arası 95,2 kilometredir. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek yolculuk mesafesinde yer alan plajın, Ortaca ilçesine olan uzaklığı ise; 22,5 kilometredir. İztuzu Plajı’na deniz yolu ve kara yolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. 09:30 civarında başlayan tekne servisleri 18:00’a kadar devam etmektedir. Ayrıca tekne servisleri Dalyan merkezinden başlamaktadır. İztuzu Plajı’na kara yolu ile ulaşım sağlamak isteyenler, Dalyan PTT şubesi önünden hareket eden servislere binerek 20 – 30 dakika sürecek kısa bir yolculuk ile ulaşım sağlayabilirler.

İztuzu Plajı Nerede? - Nasıl Gidilir?
İztuzu Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

İztuzu Plajı Özellikleri

İztuzu Plajı, Caretta carettaların yumurtlama alanıdır ve bundan dolayı, akşam 20.00 ve sabah 08.00 saatleri arasında kapatılmaktadır. Söz konusu uygulama ile yumurtalara zarar verilmesinin önüne geçilmektedir. Antik Çağ döneminde, İztuzu Plajı’ndan 4 kilometre içeride Kaunos Kenti yer almaktaydı. Ancak zaman geçtikçe bölgenin tamamı plaj olmuştur. Ayrıca Milattan Önce 226 yılında Rodos Depremi yaşanmasıyla beraber, Dalaman Çayı yatağı değişmiş ve bu sayede İztuzu Plajı’da meydana çıkmıştır.

Yaşanan depremle beraber, değişen Dalaman Çayı yatağında biriken kumlar İztuzu Plajı’nı meydana getirmiştir. İztuzu Plajı’nın kumsal tarafında tatlı su, karşısında ise deniz bulunmaktadır. İztuzu Plajı uygun fiyatlı olmasından dolayı tercih edilir. Şezlong, şemsiye, tuvalet, duş, otopark gibi imkanlar bulunmaktadır ve fiyatları uygundur.

İztuzu Plajı Özellikleri
İztuzu Plajı Özellikleri

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

İztuzu Plajı Konaklama İmkanları

İztuzu Plajı, Dalyan’a yakın konumdadır. Dalyan’da yer alan otel, pansiyon, kamping alanları ve bungalov ev işletmeleri konaklamak için uygundur. Bölge tarihi ve turistik alanlardan birisidir ve yaz sezonunda yurt dışından da çok sayıda turist ziyaret etmektedir. Bu yüzden konaklama rezervasyonlarınızı birkaç ay öncesinden yaptırmanızı öneriyoruz.

İztuzu Plajı Konaklama İmkanları
İztuzu Plajı Konaklama İmkanları

İztuzu Plajı Giriş Ücreti

08:00 ile 20:00 saatlerinde açık olan İztuzu Plajı’na girişler ücretlidir. Doğal oluşum olması ve temiz olmasından dolayı yoğun olarak ziyaret edilen, İztuzu Plajı’na girişler 1 TL ile 5 TL arasında değişmektedir. Ayrıca plaj ve bölgesinde şezlong, şemsiye, cankurtaran, tuvalet, masa, soyunma kabinleri, sandalye, otopark imkanları da bulunur. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da İztuzu Plajı’nda hizmet veren büfelerden temin edebilirsiniz.

İztuzu Plajı Giriş Ücreti
İztuzu Plajı Giriş Ücreti

İztuzu Plajı İletişim Ve Konum Bilgisi

  • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
  • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
  • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
  • Adres: https://goo.gl/maps/ZQTim49Xoa9o4g7p7
İztuzu Plajı ile ilgili merak edilenleri paylaştık. Daha önce İztuzu Plajı’nı ziyaret etmiş olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


TAVSİYELERİMİZ

Sarıgerme Plajı Nerede? - Özellikleri Ve Konaklama

Sarıgerme Plajı Nerede? – Özellikleri Ve Konaklama

Sarıgerme Plajı'nda tatil yapmak isteyeler; Sarıgerme Plajı nerede, özellikleri, ulaşım bilgisi ve konaklama imkanlarını araştırıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.