Ocak 3, 2022

İzmir Mavi Treni Bilet Fiyatları 2022

İzmir Mavi Treni Bilet Fiyatları 2022

İzmir Mavi Treni, Ankara’dan İzmir’e veya İzmir’den Ankara’ya yolculuk yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir Anahat treni. İç Anadolu’dan Ege’ye uzanan 13 saatlik harika bir deneyim. Ankara – Eskişehir – Kütahya – Manisa – İzmir (Basmane) hattında hizmet vermektedir ve İzmir Mavi Treni seferleri TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından yönetilmektedir. İzmir Mavi Treni 2+1 pulman vagona ve yataklı vagona sahiptir. Ayrıca yemekli vagon hizmeti de bulunmaktadır. Peki İzmir Mavi Treni bilet fiyatları ne kadar? İşte İzmir Mavi Treni bilet fiyatları 2022 listesi… İzmir Mavi Treni hangi şehirlerden geçiyor? İzmir Mavi Treni bileti nasıl alınır? İzmir Mavi Treni bileti kaç lira? İzmir Mavi Treni yataklı vagon bileti ne kadar? İzmir Mavi Treni seferleri kaç saat sürüyor? İzmir Mavi Treni 2022 yılı bilet ücretleri. İzmir Mavi Treni güzergâh listesi ve daha fazlası kampyerleri.org seyahat blogunda….

DOĞU EKSPRESİ VE DİĞER TREN TURLARI – BİLETLERİ İÇİN TIKLAYIN

ELİNDE FAZLADAN DOĞU EKSPRESİ BİLETİ OLANLARDAN BİLET ALMAK İÇİN TIKLAYIN

DOĞU EKSPRESİ 2022 BİLET FİYATLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

İzmir Mavi Treni Pulman Vagon Özellikleri – İzmir Mavi Treni Yataklı Vagon Özellikleri

Ankara Gar – İzmir (Basmane) hattında hizmet veren İzmir Mavi Treni vagonları, pulman vagon, yemekli vagon ve yataklı vagondan oluşmaktadır. İzmir ve Ankara arasında, doğal güzellikleri keşfedebileceğiniz, tarihi bölgeleri ziyaret edebileceğiniz ve hem Ankara, hem de İzmir hakkında yeni bilgiler öğrenebileceğiniz seyahat rotası sizleri bekliyor.

İzmir Mavi Treni için bilet alacaksınız. Peki karar vermekte zorlanıyor musunuz? Biz sizler için İzmir Mavi Treni vagonları hakkında bilgiler paylaştık. İzmir Mavi Treni pulman vagonu içerisinde; 2+1 koltuk planı mevcuttur. Tüm koltukların arkasında, katlanır bir adet masa bulunmaktadır. Ayrıca İzmir Mavi Treni pulman vagonunun üst kısımlarında bagaj alanı mevcuttur. İzmir Mavi Treni pulman vagonunun her iki tarafında da tuvalet yer almaktadır. İzmir Mavi Treni pulman vagonlarının tam ortasında 4 yolcunun aynı anda kullanabileceği masa yer almaktadır.

İzmir Mavi Treni pulman vagonlarına ait koltukların bazılarının yan kısımlarında elektrik prizleri yer almaktadır. Buralardan; telefon, tablet, bilgisayar ve diğer elektronik cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. İzmir Mavi Treni pulman vagonlarında yer alan koltuklar, ergonomik tasarıma sahiptir. Bel ve omuz kısımları herhangi bir rahatsızlık vermeyecek şekilde dizayn edilmiştir ve rahat bir yolculuk yapmanıza imkan sağlamaktadır.

İzmir Mavi Treni içerisinde; pulman vagon haricinde, yataklı vagon imkanı da bulunmaktadır. Ankara – İzmir yolculuğunu yataklı vagonda deneyimlemek isterseniz, geç kalmadan koltuğunuzu ayırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü İzmir Mavi Treni yataklı vagonu yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu yüzden yataklı vagon bileti alacakların, erkenden biletlerini alması gerekmektedir. İzmir Mavi Treni yataklı vagon içerisinde kabinler yer almaktadır. 2 adet tek kişilik yatak mevcuttur. Ayrıca İzmir Mavi Treni yataklı vagonu içerisinde; lavabo, buzdolabı ve elektrik prizi bulunmaktadır. Yataklar katlanabilen yatak özelliğine sahiptir.

İzmir Mavi Treni yemekli vagona da sahiptir. Pandemi nedeniyle hizmet vermeyen İzmir Mavi Treni yemekli vagonu 12 Aralık 2021 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Sıcak ve soğuk çeşitli menüler temin edebilirsiniz.

İzmir Mavi Treni Pulman Vagon Özellikleri - İzmir Mavi Treni Yataklı Vagon Özellikleri
İzmir Mavi Treni Pulman Vagon Özellikleri – İzmir Mavi Treni Yataklı Vagon Özellikleri
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

İzmir Mavi Treni Bilet Fiyatları 2022 – İzmir Mavi Treni Bilet Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Ankara Gar – İzmir (Basmane) güzergahında yolculuk yapmak isteyenler, İzmir Mavi Treni 2022 bilet fiyatlarını merak ediyorlar. İzmir Mavi Treni pulman vagon 2022 bilet fiyatları ve İzmir Mavi Treni yataklı vagon 2022 bilet fiyatları ile ilgili listemizi alt kısımda sizlerle paylaştık…

İzmir Mavi Treni 2022 yılı pulman vagon bilet fiyatları şu şekildedir;

 • Tam bilet fiyatı: 122₺
 • 13-26 yaş arası genç bilet fiyatı: 104₺
 • Öğretmen bilet fiyatı: 104₺
 • 60-64 yaş yüzde 15 indirimli bilet fiyatı: 104₺
 • 65 yaş ve üzeri yüzde 50 indirimli bilet fiyatı: 61₺
 • TSK personeli bilet fiyatı: 104₺
 • Personel bilet fiyatı: 98₺
 • Basın personeli bilet fiyatı: 104₺
 • 7-12 yaş çocuk bilet fiyatı: 61₺

İzmir Mavi Treni 2022 yılı yataklı vagon bilet fiyatları şu şekildedir;

 • Tam bilet fiyatı: 407₺
 • 13-26 yaş arası genç bilet fiyatı: 389₺
 • Öğretmen bilet fiyatı: 389₺
 • 60-64 yaş yüzde 15 indirimli bilet fiyatı: 389₺
 • 65 yaş ve üzeri yüzde 50 indirimli bilet fiyatı: 346₺
 • TSK personeli bilet fiyatı: 389₺
 • Personel bilet fiyatı: 383₺
 • Basın personeli bilet fiyatı: 389₺
 • 7-12 yaş çocuk bilet fiyatı: 346₺
İzmir Mavi Treni Bilet Fiyatları 2022 – İzmir Mavi Treni Bilet Ücretleri Ne Kadar Oldu?
İzmir Mavi Treni Bilet Fiyatları 2022 – İzmir Mavi Treni Bilet Ücretleri Ne Kadar Oldu?

İzmir Mavi Treni Hangi Şehirlerden Geçiyor? –  İzmir Mavi Treni Güzergâhı

İzmir Mavi Treni, Ankara Gar – İzmir (Basmane) güzergahında hizmet vermektedir. Sırasıyla; Ankara Gar – Eskişehir – Kütahya – Balıkesir – Manisa – İzmir (Basmane) güzergahını takip etmektedir. İzmir (Basmane) – Ankara Gar arası hizmet veren İzmir Mavi Treni bir seferi ortalama 13 saat 45 dakika kadar sürmektedir. Bu süre, planda olmayan çeşitli sebeplere göre azalabilir veya artabilir.

İzmir Mavi Treni Hangi Şehirlerden Geçiyor? -  İzmir Mavi Treni Güzergâhı
İzmir Mavi Treni Hangi Şehirlerden Geçiyor? –  İzmir Mavi Treni Güzergâhı

İzmir Mavi Treni Saat Kaçta Hareket Ediyor? – İzmir Mavi Treni Hareket Saatleri Listesi

İzmir Mavi Treni, Ankara Gar’dan ve İzmir’den karşılıklı olarak hareket etmektedir. Alt kısımda yer alan liste üzerinden; İzmir Mavi Treni Ankara Gar hareket saati ve durak varış bilgilerinin yanı sıra, İzmir (Basmane) istasyonu hareket saati ve durak kalkış bilgileri hakkında bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

Ankara Gar’dan hareket eden İzmir Mavi Treni hareket saati ve varış saatleri şu şekildedir;

 • Ankara kalkış: 21:00
 • Eskişehir kalkış: 00:20
 • Kütahya kalkış: 01:29
 • Balıkesir kalkış: 06:09
 • Manisa kalkış: 08:54
 • Basmane varış: 10:26

İzmir (Basmane) istasyonundan hareket eden İzmir Mavi Treni hareket saati ve varış saatleri şu şekildedir;

 • Basmane kalkış: 19:05
 • Manisa kalkış: 20:42
 • Balıkesir kalkış: 23:40
 • Kütahya kalkış: 04:08
 • Eskişehir kalkış: 05:33
 • Ankara Gar varış: 08:50
İzmir Mavi Treni Saat Kaçta Hareket Ediyor? - İzmir Mavi Treni Hareket Saatleri Listesi
İzmir Mavi Treni Saat Kaçta Hareket Ediyor? – İzmir Mavi Treni Hareket Saatleri Listesi

İzmir Mavi Treni Bileti Pulman Vagon Bileti Nasıl Alınır? – İzmir Mavi Treni Bileti Yataklı Vagon Bileti Nasıl Alınır? 

İzmir Mavi Treni bileti almak için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Online olarak; telefon veya bilgisayar üzerinden TCDD e-bilet sistemi üzerinden “https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr/” adresine giriş yaparak bilet alabilirsiniz. https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr/ sistemine girdikten sonra güzergahınıza; Ankara Gar – İzmir (Basmane) veya İzmir (Basmane) – Ankara Gar yazarak, seyahat gününüzün tarihini seçin ve son olarak ara butonuna tıklayın. Yönergeleri takip ettikten sonra online olarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Mavi Treni bileti almak için online sistem tek seçenek değildir. Dileyenler 444 82 33 iletişim numarası üzerinden TCDD müşteri yetkilileri ile görüşerek rezervasyon yaptırabilir veya bilet fiyatlarını öğrenebilirler.

İzmir Mavi Treni bileti almak için; online sistem kullanmak istemeyenler ve canlı destek almak istemeyenler, WhatsApp hattı üzerinden +90 (507) 321 82 33 iletişime geçebilirler.

İzmir Mavi Treni Bileti Pulman Vagon Bileti Nasıl Alınır? - İzmir Mavi Treni Bileti Yataklı Vagon Bileti Nasıl Alınır? 
İzmir Mavi Treni Bileti Pulman Vagon Bileti Nasıl Alınır? – İzmir Mavi Treni Bileti Yataklı Vagon Bileti Nasıl Alınır?

EDİTÖR NOTU

İzmir Mavi Treni bilet fiyatları 2022 listesi ve İzmir Mavi Treni hakkında merak edilen bilgileri derledik. Daha önce İzmir Mavi Treni ile Ankara – İzmir rotasında yolculuk deneyimlemiş olan okurlarımızın yorumlarını YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz…


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

1 Yorum

 1. Hälis Akdeniz

  Ağustos 16, 2022

  Erzurum dan Ankara’ya gelmek için gişe memuru dolu dedi.erzincan var mı dedim var dedi aldım dışarda bir gorevliye sordum Erzincan’da biletimi aldım Ankara’ya gitmem için uzatabilir miyim bindigin trende biletsiz vagon var kondoktora gitona danış o size yardımcı olur dedi gittin biletsiz vagona gel eskisehire yaklaşınca ben size bilet keserim dedi yaptım erzinca dolaylarında Ankara’ya biletimi kesti.memurunuza teşekkür ederim yalnız bu kolaylığı gişe görevlisi bunu bana uzak ermedi ondanda şikayetçiyim.kondoktorun verdiği bilgiyi gişe memuruda verebilirdi.gordugum kadarıyla duraklar arası trenin dolu basaldiginda çoğu yerde tren bosaliyor çoğu yere boş gidiyorankara mavi trendede aynı durumlar mevcuttur 1978 den beri tren yolculuğu yaptım tüm görevliler nazik ve kibardi son zamanlarda gişe memurlarının davranışları iyi değil bilgilerinize sunar düzeltilmesini iletim saygılarımla dilerimzamanlarda Arzu ederim

  Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.