Gümüşhane Kamp Alanları

Türkiye’nin en büyük kamp platformu kampyerleri.org ekibi olarak; Gümüşhane kamp yerleri listesini derledik. Gümüşhane’de kamp yapabileceğiniz, Gümüşhane ücretsiz kamp alanları ve Gümüşhane ücretli kamp alanları listesine blogumuzdan erişim sağlayabilirsiniz. İşte birbirinden güzel Gümüşhane kamp alanları…

Artabel Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanı

Gümüşhane Torul’a bağlı Dağdibi Köyü sınırları içerisinde yer alan Artabel Gölleri Tabiat Parkı’nda keyifli bir kamp yapılabilir. Toplu taşıma aracı ile ulaşım sağlanamayan Tabiat Parkına, şahsi aracınız ile yola çıkmanız ve bir yerden sonra trekking yaparak gitmeniz gerekmektedir. 3000 metre rakıma sahip olan göl çevresinde manzara fotoğrafçılığı ve tırmanış aktiviteleri de gerçekleştirilebilir. Tabiat Parkı sahası içerisinde ve yakın bölgesinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz, market ve restoran yoktur. Bu yüzden, yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Ayrıca tuvalet ve duş imkanı da mevcut değildir. Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/Fwa5BZFjReYPDnfq7
İletişim bilgisi: 03122075000

Artabel Gölleri Tabiat Parkı Kamp AlanıPin
Artabel Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kazıkbeli Yaylası Kamp Alanı

Gümüşhane’nin Kürtün bölgesine bağlı Kazıkbeli mevkiinde yer alan Kazıkbeli Yaylası, kamp ve piknik için uygundur. Toplu taşıma imkanı bulunmayan yaylaya, kendi aracınızla kolayca ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Yayla çevresinde market ve büfe işletmeleri var ancak, taleplerinize karşılık vermeme ihtimali yüksek. Bu yüzden, yiyecek ve içeceklerinizi giderken götürmeniz gerekmektedir. Tuvalet ve duş ihtiyacı için işletmeleri tercih edebilirsiniz ancak sadece tuıvalet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Yayla evleri de bulunuyor ancak, yerel halka ait olduğu için kiralama veya konaklama söz konusu değildir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/nEo5H9QoBasqP9Bn6

Kazıkbeli Yaylası Kamp AlanıPin
Kazıkbeli Yaylası Kamp Alanı

Limni Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Torul ilçesine bağlı Saranoy Yaylası sahasında yer alan Limni Gölü, Gümüşhane’de rahatlıkla kamp yapabileceğiniz nadir bölgelerden bir tanesidir. Tabiat Parkına toplu taşıma aracı ile ulaşım olmadığından dolayı, kendi aracınız ile yolculuk yapmanız gerekmektedir. Limni Gölü Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir. Karavan kamp alanı, çadır kamp alanı, tuvalet, trekking parkuru, çeşme, piknik masası, oyun parkı, manzara seyir noktası, orman köşkü, bungalov, kamelya, kır lokantası ve otopark imkanları bulunmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/pKE1rkhiZLVqN8Mk9
İletişim bilgisi: 03122075000

Limni Gölü Tabiat Parkı Kamp AlanıPin
Limni Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Zigana Yaylası Kamp Alanı

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı olan Zigana Yaylası’nda doğa ile iç içe kamp yapabilirsiniz. Tuvalet, elektrik, duş, market ve büfe gibi imkanlardan uzakta doğa ile bütünleşmek isterseniz, Zigana Yaylası’nı ziyaret edebilirsiniz. 2030 metre rakımda enfes manzaralı çadır ve karavan kampı için geç kalmayınız. Yaylaya toplu taşıma araçları ile ulaşım bulunmamaktadır ve bundan dolayı kendi aracınız ile yolculuk yapmanız gerekmektedir. Kamp ve piknik yapmak ücretsizdir. Yerde ateş yakmak yasaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/WVT6p2adAM24ZJb5A

Zigana Yaylası Kamp AlanıPin
Zigana Yaylası Kamp Alanı

Tomara Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanı

Gümüşhane’ye bağlı Şiran’da yer alan Tomara Şelalesi’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Tomara Şelalesi çevresinde büfe, tuvalet, çşme ve çeşitli imkanlardan yararlanabileceğiniz işletmeler hizmet vermektedir. Yaklaşık 25 metre yükseklikten akan Tomara Şelalesi manzarası ile kendisine büyülemektedir. Ayrıca Tomara Şelalesi’nde 2009 yılından beri çeşitli şenliklerde yapılmaktadır. Tomara Şelalesi’ne kendi aracınız ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Konum bilgisi: https://g.page/tomaraselalesi?share

Tomara Şelalesi Tabiat Parkı Kamp AlanıPin
Tomara Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanı

Altıntaşlar Yaylası Kamp Alanı

Gümüşhane Köse’ye bağlı Altıntaş mevkiinde yer alan Altıntaş Yaylası’nda kamp ve piknik yapılabilir. Gümüşhane – Bayburt il sınırının tam ortasında yer alan Altıntaş Yaylası’nda doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Tamamen doğa ile baş başa olabileceğiniz yayla içerisinde ve çevresinde; tuvalet, elektrik, duş, market, manav ve sıcak su gibi çeşitli imkanlar yoktur. Bu yüzden tamamen doğa ile baş başa olacaksınız ve yiyecek ihtiyaçlarınızı kendiniz tedarik etmek zorundasınız. Toplu taşıma ile ulaşım yoktur.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/7FNurJp4Ebp3zXSA7

Altıntaşlar Yaylası Kamp AlanıPin
Altıntaşlar Yaylası Kamp Alanı

Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kürtün’e bağlı Yeşilköy’de yer alan Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı manzarası ile kendisine aşık etmektedir. Kafe ve restoran bulunmayan Tabiat Parkı içerisinde doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca toplu taşıma imkanı da bulunmadığı için şahsi araç ile ulaşım sağlanabilmektedir. Kamp ve piknik için uygun alanlar var ancak tuvalet ve duş imkanı olmadığı için hazırlıklı gitmek de fayda var.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/aqfyg41jTRqiWk298
İletişim bilgisi: 03122075000

Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı Kamp AlanıPin
Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sarıtaş Yaylası Kamp Alanı

Gümüşhane merkeze bağlı Dumanlı Köyü sınırları içerisinde yer alan Sarıtaş Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Bu yüzden, kendi aracınızı kullanmanız gerekmektedir. Yayla çevresinde yayla evleri bulunuyor. Tuvalet, market, duş, sıcak su ve büfe gibi imkanlar bulunmamaktadır. Yaylaya girişler ücretsizdir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/Gou1TbU5ureDMeLf6

Sarıtaş Yaylası Kamp AlanıPin
Sarıtaş Yaylası Kamp Alanı

Saranoy Yaylası Kamp Alanı

Torul’a bağlı Atalar mevkiinde yer alan Saranoy Yaylası’nda doğa ile iç içe kamp ve piknik yapılabilir. Çadır kampı, karavan kampı ve piknik için uygun alanlar bulunmaktadır. Saranoy Yaylası ve çevresinde işletmeler yoktur. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekiyor. Tuvalet, duş, elektrik imkanları bulunmadığı için hazırlıklı gitmeyi unutmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/1V41Nwuo91PGWvTH9

Saranoy Yaylası Kamp AlanıPin
Saranoy Yaylası Kamp Alanı

Sıçanyurdu Yaylası Kamp Alanı

Gümüşhane merkeze bağlı Dumanlı mevkiinde yer alan Sıçanyurdu Yaylası’nda doğa ile iç içe kamp yapmak mümkündür. Trekking, fotoğrafçılık, manzara seyri ve bisiklet turu gibi çeşitli aktiviteler yapılabilir. Sıçanyurdu Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Ayrıca yayla ve çevresinde herhangi bir tesis ve işletme yoktur. Tuvalet, duş, market, büfe, intenret, elektrik ve sıcak su gibi herhangi bir imkandan söz edemeyiz. Bu yüzden hazırlıklı gitmek sağlıklı olacaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/hXdqQwV8Zff2QTVD9

Sıçanyurdu Yaylası Kamp AlanıPin
Sıçanyurdu Yaylası Kamp Alanı

Güvende Yaylası Kamp Alanı

Kürtün ilçesine bağlı Beşirköy sınırları içerisinde yer alan Güvende Yaylası kamp ve piknik için uygundur. Toplu taşıma imkanı bulunmayan yaylaya özel aracınızla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Güvende Yaylası’nda kamp ve piknik yapmak ücretsizdir. Yayla içerisinde tuvalet ve duş gibi temel imkanlar bulunmuyor. Ayrıca yiyecek ve içeceklerinizi temin edebileceğiniz market ve büfe de yoktur. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/bGtue9cmEVhh53XTA

Güvende Yaylası Kamp AlanıPin
Güvende Yaylası Kamp Alanı

Camiboğazı Yaylası Kamp Alanı

Trabzon il sınırına çok yakın konumda yer alan Camiboğazı Yaylası’nda kamp ve piknik yapılabilecek uygun alanlar bulunmaktadır. Yayla içerisinde restoran ve kafe hizmetleri de bulunmaktadır. Yayla çevresinde yayla evleri mevcuttur. Ancak tuvalet ve duş sorunu bulunmaktadır. Tuvaletinizi yayla çevresinde hizmet veren işletmelerde yapabilirsiniz ancak duş imkanı bulunmamaktadır. Camiboğazı Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/vvnXHmaeGcfkm2zD6

Camiboğazı Yaylası Kamp AlanıPin
Camiboğazı Yaylası Kamp Alanı

Taşköprü Yaylası Kamp Alanı

Çorak mevkiinde yer alan Taşköprü Yaylası’nın içerisinde Yanbolu Çayı geçmektedir. Yayla içerisinde restoran bulunmaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi restorandan temin edebilir ya da yanınızda götürebilirsiniz. Kamp yapmak için uygun alanlar da bulunmaktadır. Taşköprü Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Kendi aracınız  ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://g.page/taskopruyaylasi?share

Taşköprü Yaylası Kamp AlanıPin
Taşköprü Yaylası Kamp Alanı

Çalalağan Yaylası Kamp Alanı

Kürtün ilçesine bağlı Yeşilköy mevkiinde yer alan Çalalağan Yaylası kamp ve piknik için uygundur. Doğa ile iç içe kamp yapabileceğiniz Çalalağan Yaylası’nda herhangi bir imkan bulunmamaktadır. Ayrıca toplu taşıma araçlarıyla da ulaşım sağlanamamaktadır. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerinizi yanınıza alarak, kendi aracıınız yolculuk yapmanız gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/dpxFPDMH4EtaSVoU9

Çalalağan Yaylası Kamp AlanıPin
Çalalağan Yaylası Kamp Alanı

Çakır Göl Kamp Alanı

Gümüşhane merkeze bağlı Şephane mevkiinde bulunan Çakır Gölü, Çakır Göl Dağı olarak da biliniyor. Sadece arazi araçları ile ulaşım sağlanabilen göl kenarında kamp yapılabilecek uygun alanlar bulunmaktadır. Trekking, dağcılık, yaban hayatı gözlemciliği ve fotoğrafçılık gibi çeşitli aktivitelerinde gerçekleştirilebildiği Çakır Göl’de doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Tuvalet ve duş imkanlarının yanı sıra, market ve büfe imkanları da bulunmamaktadır. Bu yüzden yiyecek, içecek ve ekipmanlarınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Dağ ve göl manzaralı ücretsiz kamp yapmak isterseniz, geç kalmadan yola çıkmanızı tavsiye ediyoruz. Çakır Göl mevkiisi geceleri oldukça soğuk olmaktadır. Kalın kıyafet götürmeye özen gösteriniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/7UcyHyDU57KUzD9F7

Çakır Göl Kamp AlanıPin
Çakır Göl Kamp Alanı

Torul Soğuksu Yaylası Kamp Alanı

Torul’a bağlı Soğuksu mevkiinde yer alan Soğuksu Yaylası’nda keyifli bir kamp deneyimleyebilirsiniz. Doğa ile iç içe olabileceğiniz yaylaya toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır. Yaylaya gidecek ziyaretçilerin, kendi araçlarını kullanması gerekmektedir. Tuvalet, çeşme, kamp alanı ve doğa yürüyüşü parkuru imkanı bulunuyor. Söz konusu imkanlar haricinde, herhangi bir tesis ya da işletme mevcut değildir. Yiyecek ve içecek götürülmesi dahilinde, eğlenceli zaman geçirilebilir. Yaylaya girişler ücretsizdir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/as3gCWpCwksZak7Z6

Torul Soğuksu Yaylası Kamp AlanıPin
Torul Soğuksu Yaylası Kamp Alanı

Örümcek Ormanları Kamp Alanı

Örümcek Ormanı Tabiatı Koruma Ormanı olarak bilinen, Örümcek Ormanları’nda kamp yapılabilir. Kürtün sınırları içerisinde yer alan orman sahasına, Gümüşhane – Giresun yolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Kürtün’den de taksi ile ya da yürüyerek de ulaşım sağlamak mümkündür. Örümcek Ormanı sahasında ladin ve köknar ağaçları çoğunluktadır. Ağaçlar yaşlı olmasından dolayı pek çok ağaç anıt olarak nitelendirilmiştir. Orman sahası ve yakın mevkiinde tesis ya da işletme yoktur. Doğa ile iç içe bakir bir alanda kamp ve piknik deneyimleyebilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir ve tuvalet ile duş gibi imkanlar yoktur.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/8koWvK3JfPte8gQq5

Örümcek Ormanları Kamp AlanıPin
Örümcek Ormanları Kamp Alanı

Kov Kalesi Kamp Alanı

Gümüşhane merkeze bağlı Esenyurt mevkiinde yer alan Kov Kalesi’nin çevresinde kamp ve piknik yapılabilecek düz araziler bulunmaktadır. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamadığı için, kendi aracınız ile rahat bir yolculuk ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sit alanı olarak kabul edilen Kov Kalesi çevresinde çok sayıda tarihi kalıntı ve tarihi eserler mevcuttur. Elektrik, duş, çeşme, market ve büfe imkanları olmadığı için getirdiğiniz ekipman ve erzaklar ile kamp yapabiliyorsunuz. Herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/kTcVogRoWGBBhCTv6

Kov Kalesi Kamp AlanıPin
Kov Kalesi Kamp Alanı

Krom Vadisi Kamp Alanı

Gümüşhane merkeze bağlı Yağlıdere Köyü ve Olucak Köyü arasında yer alan Krom Vadisi’nde kamp ve piknik yapılabilir. Vadi’ye girişler ücretsizdir ve Vadi içerisinde Krom Vadisi Antik Kenti bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamayan Krom Vadisi’ne şahsi aracınızla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Vadi içerisinde; market, tuvalet, restoran, duş, çeşme, sıcak su ve elektrik gibi temel imkanlar mevcut değildir. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/1Mbpv5CpUm8RrxfL7

Krom Vadisi Kamp AlanıPin
Krom Vadisi Kamp Alanı

Salyazı Göleti Kamp Alanı

Gümüşhane’nin Köse ilçesine bağlı Salyazı bölgesinde bulunan ve Erzincan – Bayburt yolu üzerinde yer alan Salyazı Göleti kamp ve piknik için tercih edilmektedir. Salyazı Göleti’ne girişler ücretsizdir. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır ancak, Bayburt – Erzincan yolu üzerinden geçiş yapan araçlara binerseniz, Salyazı’da inerek yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Tuvalet, duş, sıcak su, elektrik ve su imkanı mevcut değildir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz gerekiyor. Gölet kenarında; bisiklet sürebilir, doğa yürüyüşü yapabilir ve doğa manzaralı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/RUxZdFNqyuGziCWGA

Salyazı Göleti Kamp AlanıPin
Salyazı Göleti Kamp Alanı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


2