Ekmeksiz Plajı Özellikleri – Ekmeksiz Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

İzmir’de denize girilecek yerler, İzmir’de kamp yapılacak yerler ve İzmir’de gezilecek yerler listelerinin ilk sıralarında kendisine yer bulan Ekmeksiz Plajı ile ilgili merak edilen bilgileri paylaştık. Ekmeksiz Plajı ve Ekmeksiz Tabiat Parkı; İzmir’de doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz harika bölgelerden bir tanesidir. Mavi ve yeşilin buluştuğu noktada, harika bir deniz ve orman manzarasına sahip olan Ekmeksiz Plajı’nde huzurlu bir tatil deneyimlemek mümkündür. Sarıçam ormanları arasında ferah bir hava ikliminin keyfini çıkarabileceğiniz Ekmeksiz Plajı’nda kamp yapabilir veya günübirlik gezi deneyimleyebilirsiniz. Sitemiz de; Ekmeksiz Plajı ve Ekmeksiz Tabiat Parkı hakkında en güncel bilgileri sizlerle paylaştık. İşte Ekmeksiz Plajı özellikleri. Ekmeksiz Plajı nerede ve nasıl gidilir? Ekmeksiz Plajı’na giriş ücretli mi? Ekmeksiz Plajı’nın suyu nasıl? İşte Ekmeksiz Plajı hakkında en güncel bilgiler blogumuzda.

Ekmeksiz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? – Ekmeksiz Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Ekmeksiz Plajı’nın İzmir kent merkezine uzaklığı 53 kilometredir. Ekmeksiz Plajı, İzmir ilinin Seferihisar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır ve bundan dolayı Seferihisar ilçe merkezinden Ekmeksiz Plajı’na kolayca ulaşım sağlanması mümkündür.

Ekmeksiz Plajı ve Ekmeksiz Tabiat Parkı, İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı Teos mevkiinde yer almaktadır. Sığacık üzerinden Teos güzergahına gidilen yol üzerinde yer alan Ekmeksiz Plajı; Teos Antik Kenti’ne de oldukça yakın konumdadır.

Toplu ulaşım araçları ile Ekmeksiz Plajı’na gitmek isteyenler; 768 hat numarasına sahip ESHOT otobüslerini kullanarak Ekmeksiz Plajı’na ulaşım sağlayabilirler.

Ayrıca alt kısımda Ekmeksiz Plajı ve Ekmeksiz Tabiat Parkı nerede ve nasıl gidilir sorusuna yanıt arayan okurlarımıza rehber olması adına harita bağlantımızı paylaştık.

Keyifli yolculuklar dileriz.

Ekmeksiz Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/KpVRZmLHicfsjVUFA
Ekmeksiz Plajı Güncel İletişim Bilgisi: 0232 369 80 06

Ekmeksiz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? - Ekmeksiz Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?Pin
Ekmeksiz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? – Ekmeksiz Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Ekmeksiz Plajı Özellikleri – Ekmeksiz Tabiat Parkı Özellikleri

Ekmeksiz Plajı’nın özellikleri çok merak ediliyor. Kampyerleri.org sitemiz de; Ekmeksiz Plajı’nın özellikleri hakkında en güncel ve merak edilen tüm bilgileri paylaştık.

Ekmeksiz Plajı özellikleri şu şekildedir;

  • Araç ulaşımı: Ekmeksiz Plajı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Korunan Alan statüsüne alındığından dolayı, araç ile Ekmeksiz Plajı sahasına giriş yasaklandı. Bu yüzden Ekmeksiz Plajı’na araç ile gidilemediği için şahsi araçların Ekmeksiz Plajı’nın üst tarafına park edilerek, ortalama 5 ile 10 dakikalık Ekmeksiz Plajı mesafesinin yürünmesi gerekmektedir. Ekmeksiz Plajı’na inilen yol güzel ancak, çıkarken zorlanabilirsiniz. Bilginiz olsun.
  • Tesis imkanları: Ekmeksiz Plajı’nda faydalanabileceğiniz herhangi bir işletme ve tesis yok. Tuvalet ve duş gibi hiçbir imkan olmamasından dolayı çok beklentiniz olmasın. Yani tamamen doğa ile baş başa kalabileceğiniz bir koy.
  • Kamp uygunluğu: Ekmeksiz Plajı’nda kalıcı kamp yapmak, imkanlar olmadığından dolayı çok zorlayıcı olacaktır ancak günübirlik çadır kurarak vakit geçirebilirsiniz.
  • Su sıcaklığı ve kumsal yapısı: Ekmeksiz Plajı’nın denizi oldukça soğuk. Sıcak yaz günlerinde serinlemek için tercih edebilirsiniz. Ekmeksiz Plajı’nın ve denizinin içi ise kumluk yapıya sahip. Denizin orta kısımlarına gittiğinizde, sığılaştığını göreceksiniz.
Ekmeksiz Plajı Özellikleri - Ekmeksiz Tabiat Parkı ÖzellikleriPin
Ekmeksiz Plajı Özellikleri – Ekmeksiz Tabiat Parkı Özellikleri
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


2