Dolungaz Karaburun’da Kamp Alanı: Şirin Baba Kamping

İzmir’de kamp yapılacak yerler arasında bulunan Dolungaz Karaburun’da birçok kamp alanı bulunmaktadır. @kampyeri keşif ekibimizden @geziyagmuru Karaburun’da bulunan Şirin Baba Kamping’de çadır kampı yaparak deneyimlerini siz doğa severler için yazdı. İzmir kamp alanları arasında bulunan Şirin Baba Kamping ile ilgili merak edilen tüm detaylara aşağıdan erişebilirsiniz.

Dolungaz Karaburun’da Kamp Alanı Arayanlara: Şirin Baba Kamping

İzmir’de kamp yapılacak yerler arasında bulunan Şirin Baba Kamping ile yani yine bir işletmeye ait kamp alanıyla geldim. Bu kamp alanını da aslında tesadüfen bulmuştuk. Yoksa Dolungaz-Karaburun yolu üzerinde görebileceğiniz konaklayabileceğiniz kamp alanları gördük. Neyse ben hemen merak edebileceğiniz bilgilere geçiyorum o halde. Bu kamp alanında neler var nelerden faydalanabiliyoruz? İşte Şirin Baba Kamping kamp alanı ile ilgili tüm detaylar…

Pin
Dolungaz Karaburun Kamp Alanı: Şirin Baba Kamping Denizi

Şirin Baba Kamping’te Hangi Hizmetler Var?

 • Öncelikle hepinizin merak ettiği şey ücreti; kişi başı ücret almakta 25 TL idi. Gitmeden arayıp fiyat güncellemesi yapmanızda fayda var. Kendi çadırınız yoksa size ücret dahilinde çadır veriyorlar ve ücret kişi başı 35 TL’ye çıkıyor.
 • Daha sonra merak edilen bir konu elektrik. Elektrikte var; ortak alanda elektriği kullanabiliyorsunuz. Çadıra elektrik çekemiyorsunuz. Biz telefonlarımızı ortak alanda şarj ettik, kalabalık bir ortam olduğu için de başında beklemiştik tabi.
 • Tuvaletleri mevcut yalnız kalabalıktan ötürü pek temiz bulmak mümkün olmuyor. Duşu ve soyunma kabini var yalnız duşta sıcak su yok. İçme suyu ücretli (şişe su) bu yüzden biz kendi suyumuzu kendimiz götürmüştük.
 • Bulaşıklarınızı yıkayabileceğiniz tezgahlar, kullanabileceğiniz buzdolabı mevcut. Buzdolapları yetmeyebiliyor o yüzden benden tavsiye buz kalıplarınız yanınızda bulunsun.
 • Kalabalıktan bahsettim ama şu güzelliği var alanın genişliğinden çadırlar dip dibe değil. İstediğiniz yere çadırınızı kurabilirsiniz.
 • Evcil hayvanlara da bu kamp alanında yer var.
 • Araçla gelenler eşyalarını bırakmak için kamp alanına kadar aracını sokabiliyor,daha sonra siz de takdir edersiniz ki sıkışık olmaması ve görüntü kirliliği olmaması açısından araçlar dışarı alınıyor.
 • Yemeğinizi ister siz getirip yapın (mangal vs) dilerseniz sabah ve akşam yemeği çıkıyor ücret dahililnde bu hizmetten de yararlanabiliyorsunuz. Aynı zamanda içecek de satılmakta.
 • Yolu biraz bozuk onu hatırlatmakta fayda var.
 • Koy denize girmek için güzel ama benden bir tavsiye isterseniz havaların tam bunaltıcı olduğu zamanlarda gidin çünkü daha sonra hafif bir rüzgarda bile deniz dalgalanıp yosunlanıyor.
 • Çıkış yapacağınız gün 14:00’e kadar çadırın toplanması gerekiyor.
 • Sahili taşlık bence deniz ayakkabınız yanınızda bulunsun.
  Hiçbir işletme için kötü yorumunu yapmak istemem ama tesisten fazla bir şey beklemeyin zaten kamp olaylarında tesis bir ayrıcalık. Onun dışında doğası ve denizi için gidecekseniz, beni tesis çok ilgilendirmez ben sevdiklerimle olayım, güzel zaman geçireyim derseniz gidebilirsiniz. Tavsiyelerimden biri de aramadan gitmemeniz olur çünkü toplu kamp etkinliklerine açık bir tesis burası bazen dışarıdan gelen kampçılara kapalı olabiliyor.
 • Bir de neden mi Şirin Baba? İşletmeci amcamız tam bir şirin baba da o yüzden. Gidip tanıştığınızda şahit olursunuz. 🙂
Pin
Şirin Baba Kamping Fotoğrafları

Şirin Baba Kamping Nerede?

İzmir kamp alanları arasında bulunan Şirin Baba Kamping Dolungaz Karaburun’da bulunuyor. Deniz kampı yapmak isteyenler Dolungaz Karaburun’u tercih ederek Şirin Baba Kamping’te güzel vakit geçirebilir.

Şirin Baba Kamping İletişim Numarası: 05417147100

İzmir kamp alanları için sitemizden ve Instagram hesabımızdan tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Dolungaz Karaburun’da bulunan kamp alanları ile ilgili eklemek istediklerinizi yorum kısmından ekleyebilirsiniz.

Pin
Şirin Baba Kamping’te Kamp Yapmak
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


2