Doğu Ekspresiyle Karsrail Macerası

Kalktık, gezginlik maceralarımıza meşhur Karsrail ile başlayalım dedik. İyi ki de öyle demişiz. Doğu Ekspresi biletlerini gece gündüz nöbetleşe ki bu hiç mübalağa değil inanabilirsiniz gerçekten nöbetleşe bekleyerek bulabildik. Koltukta gitmek isteyenler için her zaman yer vardı fakat 26 saatlik yol koltukta nasıl geçer onu bilemeyiz. Bu yüzden size ilk tavsiyemiz örtülü kuşetli tercih edin hatta 2 kişilik bulabiliyorsanız 2 kişilik . Çünkü gerçekten konfor olarak çok iyi olur. Mümkünse kompartmanınızdaki gençlerle kaynaşın ki halayın tadı çıksın.

Doğu Ekspresi’nde Halay Çekmek Bir Başka

Şimdi “Doğu Ekspresi diye okuyordum ne halayı” demeyin. Çünkü trende halayın tadı bir başka dostum:) Tabi Erzurum’a varmadan yaklaşık 1 saat önceden arayıp Cağ Kebabı siparişlerinizi vermeyi unutmayın çünkü gerçekten tadılması gereken lezzetlerden biri. İstiyorsunuz istasyona geliyor kebaplarınız. Şimdi trende çekilen o güzelim pozlar nasıl çekildi? Kapıları kompartman görevlilerinden izin alarak açtırabiliyorsunuz. Arka kapı için kısa bir süre veriliyor o yüzden kaçırmayın deriz. Diyelim ki biletler alındı,halaylar çekildi,kebaplar yendi,fotoğraflar çekildi,26 saat yol gelindi.

Peki Kars’ta nerede kalmalı, ne yemeli, nerelere gitmeli? Tren Garı’na yakın birçok otel var. Fiyatlar gayet uygun ve şartlar iyi. Biz Bizim Otel’de kaldık. Merkezi olmakla birlikte gara da yakındı. Kars Kalesi’ni gezmek istedik ancak akşam saatleri olduğundan kapalıydı ne yazık ki. Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ve Sarıkamış’a tur düzenleyen servisçi abiler var onlara Facebook Interrail Türkiye sayfasından ulaşabilirsiniz. Daha önce giden arkadaşlar yardımcı olacaktır. Harabeleri ve Çıldır Gölü’nü gezdik ancak Çıldır Gölü’nde atlarla yapılan bir tur var onu yapmaya fırsatımız olmadı. Kars kaşarı aldık ki tadı mükemmel. Ama ne yazık ki Kars kazı yiyemedik. Bu arada geleneksel yemeklerin olduğu restaurantların hepsi otellere yakın. Hepsine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Umarız size yardımcı olabilmişizdir. Mutlu yolculuklar 🙂

TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1