Eylül 9, 2021

Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır? – 2021 Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları

Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır? - 2021 Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları

Korona virüs pandemisinden dolayı seferlerine ara verilen ancak, 12 Temmuz 2021 tarihinden itibaren yeniden hizmet vermeye başlayan Doğu Ekspresi seferleri ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Doğu Ekspresi ile gezisine renk katmak isteyenler Doğu Ekspresi biletlerini nasıl alacaklarını öğrenmek istiyor. Peki Doğu Ekspresi bileti nasıl alınır? Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar? Doğu Ekspresi sefer saatleri. İşte 2021 Doğu Ekspresi bilet alma ekranı ve Doğu Ekspresi bilet fiyat listesi hakkında tüm detaylar…

DOĞU EKSPRESİ VE DİĞER TREN TURLARI – BİLETLERİ İÇİN TIKLAYIN

ELİNDE FAZLADAN DOĞU EKSPRESİ BİLETİ OLANLARDAN BİLET ALMAK İÇİN TIKLAYIN

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

2021 Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ne Kadar?

2021 Doğu Ekspresi bilet fiyatları alt kısımda yer aldığı gibidir. TCDD tarafından paylaşılan Doğu Ekspresi bilet fiyatı listesine göre; normal koltuk yani; pulman bilet fiyatı, örtülü kuşetli vagon yani, yataklı vagon bilet fiyatı (ranzalı) olarak açıklanmıştır. Buna göre; 2021 Doğu Ekspresi bilet fiyatları alt kısımda bulunmaktadır…

2021 Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ne Kadar?
2021 Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ne Kadar?
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

2021 Doğu Ekspresi Pulman Bilet Fiyatı Ne Kadar?

Doğu Ekspresinin en az tercih edilen bileti olan pulman’da tam bilet 58 TL’dir. 13 – 26 yaş arası öğrenci statüsü için belirlenen bilet fiyatı ise; 49.50 TL’dir. Pulman yatırılabilen koltuk olarak bilinir. TCDD sitesine girdiğinizde pulman koltuklarının hemen hemen çoğunun boş olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni Doğu Ekspresi biletleri arasında en az tercih edilen bilet olmasından kaynaklanmaktadır. Uzun süreli yolculuk için pek uygun olmayan Pulman bileti için TCDD web adresini ziyaret edebilirsiniz.

2021 Doğu Ekspresi Pulman Bilet Fiyatı Ne Kadar?
2021 Doğu Ekspresi Pulman Bilet Fiyatı Ne Kadar?

2021 Doğu Ekspresi Örtülü Kuşetli Vagon Bilet Fiyatı Ne Kadar?

Doğu Ekspresinin yoğun olarak tercih edilen bilet türlerinden olan örtülü kuşetli vagon için belirlenmiş olan ücretler şu şekildedir; tam bilet almak isterseniz 78 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Öğrenci, basın mensubu ve 60 – 64 yaş için belirlenmiş olan örtülü kuşetli vagon bilet fiyatı ise; 69.50 TL’dir. 65 yaş ve üzeri ile 7 – 12 yaş arası çocuklardan talep edilen bilet ücreti 49 TL’dir. Örtülü kuşetli demek, ranzalı vagon içerisinde yer alan odalardan her bir tanesine verilen isimdir. Kuşet içerisinde 4 kişi aynı anda yolculuk yapabilmektedir. Karşılıklı 2’li olacak şekilde yerleştirilen kuşet içerisinde 4 kişi rahat bir yolculuk yapabiliyor. Yan yana olan kuşetli vagon ranzalı tek kişilik yatak haline gelebilmektedir. TCDD tarafından, örtülü kuşetli vagon bileti alan yolculara; temiz çarşaf, battaniye ve yastık verilmektedir.

Doğu Ekspresinin en çok tercih edilen, hatta satışa açılmasıyla anında tükenen biletlerinden olan ranzalı vagon bilet fiyatı 480 TL’dir. İki kişi olunması durumunda, yatak başı ödenmesi gereken ücret 249.50 TL’dir. TCDD’nin suit odası olarak da nitelendirilen ranzalı vagon bileti almak çok zordur. Bu yüzden biletlerin satış gününe açılmasıyla beraber birkaç saat içerisinde tüm biletler tükenmektedir. Ranzalı vagon içerisinde yer alan kuşetlerde 2 kişi çok rahat bir şekilde yolculuk yapabilir. Ranzalı vagonlarda yer alan kuşetler içerisinde; mini buzdolabı, dolap, askı ve lavabo yer almaktadır.

2021 Doğu Ekspresi Örtülü Kuşetli Vagon Bilet Fiyatı Ne Kadar?
2021 Doğu Ekspresi Örtülü Kuşetli Vagon Bilet Fiyatı Ne Kadar?

Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?

Doğu Ekspresi bileti bulamıyorum, Doğu Ekspresi biletini alanlar nasıl alıyor diyorsanız. Blogumuza göz atmanızı öneriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından, Doğu Ekspresinin biletleri 1 aylık süre ile satışa sunulmaktadır. Örnek verelim 1 Ocak’da satışa açılan bilet 1 Şubat için alınmaktadır. Gibi gibi… Ancak bu durum korona virüs öncesinde bu şekilde olmaktaydı. Şuan birkaç gün ara ile satışa sunulan Doğu Ekspresi biletleri anında tükenmektedir. Az önce üst kısımda da belirttiğimiz gibi örtülü kuşetli vagon biletleri tükeniyor ancak pulman koltukları pek rağbet görmüyor.

Doğu Ekspresi bileti almak istiyorsanız, gece saatlerinde veya sabahın en erken saatlerinde bilet satış ekranını açmanızı öneriyoruz. Pandemi süreci öncesinde aylık olarak satışa sunulan biletler, şuan birkaç gün ara ile satışa sunulmaktadır. HES kodu ve aşı çalışmalarından dolayı tedbirler alındığı için, biletler birkaç gün ara ile satışa sunulmaktadır. Şunu da belirtmek isteriz ki; Doğu Ekspresi biletini önceden alıp, üstüne ücret farkı koyarak satmaya çalışanlar var. Bu durum hemen hemen herkesin şikayet ettiği bir durum. Yeteri kadar şikayet edilmiyor mu bilmiyoruz ancak bu durumun önüne geçilmiş değil. Doğu Ekspresi bileti almak için sabah erken saatlerde veya gece saatlerini tercih etmenizi öneriyoruz. Doğu Ekspresi biletleri gün içerisinde satışa çıkarılıyor ancak net bir saati bulunmamaktadır.

DOĞU EKSPRESİ BİLETİ ALMAK İÇİN: “https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr/” WEB ADRESİNİ ZİYARET ETMEYİ UNUTMAYINIZ

Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?
Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?

2021 Doğu Ekspresi Sefer Saatleri

Doğu Ekspresi sefer saatleri alt kısımda yer almaktadır. Ankara Gar – Kars arası hizmet veren Doğu Ekspresi bileti alırken, biniş ve iniş saatlerine dikkat etmeyi unutmayınız.

Doğu Ekspresi Ankara – Kars arası sefer saatleri şu şekildedir;

 • Ankara hareket saati: 17:55
 • Irmak hareket saati: 19:20
 • Kayseri hareket saati: 01:15
 • Sivas hareket saati: 05:18
 • Erzincan hareket saati: 11:11
 • Erzurum hareket saati: 15:28
 • Kars varış saati: 19:27

Ankara – Kars arası hizmet veren Doğu Ekspresinin Kars – Ankara güzergahı için belirlenmiş olan sefer saatleri ise şu şekildedir;

 • Kars hareket saati: 08:00
 • Erzurum hareket saati: 11:50
 • Erzincan hareket saati: 15:52
 • Sivas hareket saati: 22:25
 • Kayseri hareket saati: 01:29
 • Irmak hareket saati: 07:18
 • Ankara Gar varış saati: 08:53

NOT: Yol bakım ve onarım çalışmalarından dolayı Doğu Ekspresi Sivas Gar yerine Bortankaya İstasyonunda durmaktadır.

2021 Doğu Ekspresi Sefer Saatleri
2021 Doğu Ekspresi Sefer Saatleri

Doğu Ekspresi Güzergâhı – Doğu Ekspresi Hangi Duraklardan Geçiyor?

TCDD tarafından hizmet veren Doğu Ekspresi seferleri Ankara’dan başlıyor, Kars’a kadar uzanıyor. Sırasıyla; Ankara, Irmak, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars güzergahında ilerliyor. Ankara’ya dönüş içinde yine aynı şekilde; Kars’tan başlayarak Erzurum, Erzincan, Sivas, Kayseri, Irmak ve Ankara güzergahında ilerliyor.

Doğu Ekspresi Güzergâhı - Doğu Ekspresi Hangi Duraklardan Geçiyor?
Doğu Ekspresi Güzergâhı – Doğu Ekspresi Hangi Duraklardan Geçiyor?

Doğu Ekspresinde Yemek Nasıl Alınır?

Doğu Ekspresi bileti aldınız ancak yemek konusunda bilginiz yok ise; blogumuza göz atmanızı öneriyoruz. Doğu Ekspresi’nde gelenek haline gelen cağ kebabı sizleri bekliyor… Doğu Ekspresi seferi başladığında uzun mola düşünceniz var ise; kafanızdan o düşünceyi silin. Çok uzun molalar verilmediği için, trenden inip yemek alma şansınız deyim yerindeyse “sıfır”. Peki Doğu Ekspresi’nde yemek nasıl alınır?

Doğu Ekspresi’ne binen her bir yolcu mutlaka cağ kebabı siparişi vermiştir. Doğu Ekspresi Erzurum’a gelmeden yaklaşık 30 – 45 dakika öncesinde cağ kebabı siparişi vermeniz gerekiyor. Erzurum’da duran Doğu Ekspresi’nden inip yemeğinizi alabiliyorsunuz. Dileyenler Kars’a gittiğinde tandır kaz veya kaz etinden yapılan çeşitli menüleri de sipariş verebilirler. Dileyenler tren içerisinde yer alan büfeden yiyecek ve içeceklerini temin edebilirler.

Doğu Ekspresinde Yemek Nasıl Alınır?
Doğu Ekspresinde Yemek Nasıl Alınır?

Doğu Ekspresi Yolculuğu Kaç Saat Sürüyor?

Doğu Ekspresi’nin bileti, imkanları ve güzergahı kadar yolculuğu da merak ediliyor. Yolculuğuna doyamayacağınız Doğu Ekspresi yolculuğu aşağı yukarı 25 saat sürmektedir. Ancak bu süre tren hattı yoğunluğuna ve hava şartlarına bağlı olarak değişmektedir.

Doğu Ekspresi Yolculuğu Kaç Saat Sürüyor?
Doğu Ekspresi Yolculuğu Kaç Saat Sürüyor?

EDİTÖR NOTU

Doğu Ekspresi ile ilgili blogumuzu yayınladık. Doğu Ekspresi bileti nasıl alınır, Doğu Ekspresi sefer saatleri, Doğu Ekspresi bilet fiyatları, Doğu Ekspresi güzergahı ve kısacası Doğu Ekspresi hakkında merak edilen tüm sorulara yanıt vermeye çalıştık. Doğu Ekspresi hakkında merak ettiklerinizi; YORUM GÖNDER ekranı üzerinden ya da iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden iletebilirsiniz.


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

1 Yorum

 1. Zeynep

  Aralık 15, 2022

  bu yolculuğu çok istiyorum ancak çok pahalı. Acentelar ucuza alıp pahalıya satıyor, ne yapmalıyız?

  Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.