Didim Kamp Alanları

Eski ismiyle Yenihisar olarak bilinen Didim, Aydın’ın bir ilçesidir. Doğusunda Muğla il sınırı yer almaktadır. Ayrıca Doğusunda; Akbük Koyu ve Güllük Körfezi’de yer almaktadır. Didim’in Batısında ve Güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır. Kuzeyinde ise; Bafa Gölü ve Menderes Nehri yer alan Didim yarımada şeklinde bir ilçedir. Aydın’ın en çok ziyaret edilen ilçelerinden bir tanesi olan Didim, özellikle yaz sezonun ziyaretçi yoğunluğu yaşamaktadır. Didim’de yazlığı bulunan kişilerin yanı sıra, otel ve pansiyon kiralaması yaparak Ege’de keyifli bir tatil yapmak isteyenler de çoğunluktadır. Biz de sitemizde; bu yoğunluktan sizi kurtaracak birbirinden harika Didim kamp alanları listesini paylaştık. Özellikle aile ortamı, ev konforu ve çeşitli ücretsiz imkanların sunulduğu Didim kamp yerleri hakkında blog hazırladık. Didim ücretli kamp alanları ve Didim ücretsiz kamp alanları hakkında paylaştığımız blogumuza göz atmadan Didim’e gitmemenizi öneriyoruz. İşte birbirinden güzel Didim kamp yerleri listesi.

Akbük Koyu Kamp Alanı

Didim kamp alanları arasında ve Didim gezilecek yerler listesi arasında ilk sıralarda bulunan Akbük Koyu’nda doğa ile iç içe vakit geçirmek mümkündür. Akbük Koyu sahilinde; doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılık gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Sahil boyunca çeşitli ağaçlar bulunmaktadır ve güneş açısına göre gölge alan oluşmaktadır. Şemsiyeniz yok ise; ağaçların gölgesinde serinleyebilirsiniz. Akbük Koyu’nda Esinti Halk Plajı’da yer almaktadır. Halk plajı ücretsizdir ve bundan dolayı aşırı kalabalık olmaktadır. Ağaç gölgesinde yer bulmak için, sabahın erken saatlerinde gitmek gerekiyor. Akbük Koyu’nun denizi temizdir ve plaj alanı kumluktur. Akbük Koyu’nun plaj tarafında tuvalet ve duş imkanları bulunmamaktadır. Ayrıca büfe ve market imkanı da yoktur. Ama Esinti Halk Plajı’na giderek; şezlong, şemsiye, tuvalet ve duş gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi Didim ve Akbük Koyu’na yakın lokasyonda hizmet veren restoran ve kafelerden temin edebilirsiniz. Dileyenler yanlarında getirebilirler. Çadır kurmak istiyorsanız, plajın arka taraflarını tercih etmenizi öneriyoruz. Daha sakin ve daha sessiz olacaktır.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/qupnuntR8AgdR2dDA

Akbük Koyu Kamp AlanıPin
Akbük Koyu Kamp Alanı

Esinti Halk Plajı Kamp Alanı

Esinti Halk Plaji, Akbük’de yer almaktadır. Akbük Koyu ile yan yana olan Esinti Halk Plaji’nda çadır kurup kamp yapabilir ya da günübirlik tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Akbük Koyu’nda herhangi bir imkanın bulunmamasından dolayı Esinti Halk Plaji’na geliyorlar. Bu yüzden hem Esinti Halk Plaji’nın yoğunluğu, hem de Akbük Koyu’nun yoğunluğu birleşince izdiham oluşuyor. Esinti Halk Plaji’nda kamp ve piknik yapmak ücretsizdir. Denizi oldukça temiz ve kumluk plajı olan Esinti Halk Plaji’nın kumsal alanı da oldukça temizdir. Esinti Halk Plaji’nda şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Ayrıca Esinti Halk Plaji’nda tuvalet ve duş imkanı da var. 300 metre mesafede market ve büfe bulunmaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız…

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/fvHoy2RjEmjDFpkN8

Esinti Halk Plajı Kamp AlanıPin
Esinti Halk Plajı Kamp Alanı

Sağtur Plajı Kamp Alanı

Didim’de denize girebileceğiniz sakin bir plaj olan Sağtur Plajı’nda çadır kampı ve günübirlik tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Şezlong ve şemsiye kiralaması yapabilirsiniz. Ayrıca kano, jetski, ringo ve kano gibi çeşitli aktivitelere de katılabilirsiniz. Sağtur Plajı’nın arka tarafında restoran ve kafeler hizmet vermektedir. Sıcak ve soğuk menüler temin edebilirsiniz. Denizi 100 metre boyunca sığdır ve dubalara kadar 150 metre olmaktadır. Ailelerin rahatlıkla çocukları ile yüzebileceği bir denize sahip olan Sağtur Plajı’nda huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Sağtur Plajı ücretsizdir ve yakın çevresinde tuvalet ihtiyacınızı giderebileceğiniz alanlar vardır.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/omB3q2brnyb4yqzC7

Sağtur Plajı Kamp AlanıPin
Sağtur Plajı Kamp Alanı

Sarıkum Plajı Kamp Alanı

Didim’e bağlı Mevişehir mevkiinde yer alan Sarıkum Plajı, Didim’de mutlaka ziyaret etmeniz gereken bölgelerde bir tanesidir. Güneş, kum ve deniz mottosunu birebir yaşayabileceğiniz Sarıkum Plajı’nda çadır kampı da yapabilirsiniz. Sarıkum Plajı’nda ücretsiz kamp ve tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da Mavişehir mevkiine giden dolmuşlara binerek Sarıkum Plajı’na kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Sarıkum Plajı’nda imkan yetersizliği mevcuttur. Sarıkum Plajı’na yakın alanda işletmeler vardır. Restoran ve kafe tarzo işletmelerden yiyecek ve içecek temin edebilirsiniz. Sarıkum Plajı’nda tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları da yoktur. Ayrıca şezlong ve şemsiye olmadığı için yaz günü sıcağında bunalabilirsiniz.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/zmz3E8PpPYZu51VT6

Sarıkum Plajı Kamp AlanıPin
Sarıkum Plajı Kamp Alanı

Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı

Sarıkum Plajı’nın yanı başında yer alan Mustafa Dayı’nın kamp alanı, daha çok günübirlik misafirler tarafından ziyaret edilmektedir. Mangal ve barbekü keyfi yapmak isteyenler, Mustafa Dayı’nın kamp alanını ziyaret edebilirler. Mustafa Dayı’nın kamp alanı özel bir işletme gibi bilinse bile, tamamen ücretsiz denize sıfır bir kamp alanıdır. Çadır kamp alanı ve karavan kamp alanı olarak kullanılmaktadır. Mustafa Dayı’nın kamp alanı, hafta sonu günlerinde kalabalık olmaktadır. Bu yüzden erken giderseniz, yer bulma ihtimaliniz biraz daha fazla. Kamp alanında tuvalet, elektrik ve duş gibi temel imkanlar bulunmamaktadır. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralaması yapabileceğiniz alanlar da bulunmadığı için şezlong ve şemsiyenizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/BaruMxdKvY5HoBVu5

Mustafa Dayı'nın Kamp AlanıPin
Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı

Cennet Koyu Kamp Alanı

Cennet Koyu Kuşadası – Didim sınırının tam ortasında yer almaktadır. Herhangi bir işletme ve tesis bulunmayan Cennet Koyu’nda yüzme, dalış, manzara seyri, fotoğrafçılık ve plaj oyunları gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmenizi öneriyoruz. Çadır kampı yapabileceğiniz uygun alanlar var. Gece kalacaksanız, el feneri ve kafa lambası gibi ekipman kullanmayı unutmayınız..

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/BaruMxdKvY5HoBVu5

Cennet Koyu Kamp AlanıPin
Cennet Koyu Kamp Alanı

Akvaryum Koyu Kamp Alanı

Didim, Altunkum’da yer alan Akvaryum Koyu’nda çadır kampı ve piknik deneyimleyebilirsiniz. Kişi başı ücret alınmaktadır. Şezlong, şemsiye, duş, soyunma kabini ve otopark tarzı araç park edebilecek uygun alan bulunmaktadır. Denizi oldukça güzel olan Akvaryum Koyu’nun plaj alanı da temizdir. Yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz uygun alanlar bulunmaktadır.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/xKrLbcVidPDA8fn2A

Akvaryum Koyu Kamp AlanıPin
Akvaryum Koyu Kamp Alanı

Tavşan Burnu Tabiat Parkı Kamp Alanı – Didim Orman Kampı

Didim orman kampı olarak da bilinen Tavşan Burnu Tabiat Parkı kamp alanı sizleri bekliyor. Didim’e bağlı Yalıköy mevkiinde yer alan Tavşan Burnu Tabiat Parkı, Didim – Güllübahçe yolu üzerindedir. Tabiat Parkı içerisinde; piknik alanı, mesire yeri, mangal alanı, ateş yakma alanı, çadır kamp alanı, karavan kamp alanı, buzdolabı, bulaşık yıkama alanı, elektrik, duş, tuvalet, kafe ve restoran imkanı vardır. Toplu ulaşım araçları ve kendi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/qNzsScuPg76zBJde6
İletişim Bilgisi: 03122075000

Tavşan Burnu Tabiat Parkı Kamp Alanı - Didim Orman KampıPin
Tavşan Burnu Tabiat Parkı Kamp Alanı – Didim Orman Kampı

Yeşil Sahil Karavan Ve Çadır Kamp Alanı

Didim’e bağlı Mavişehir mevkiinde yer alan Yeşil sahil karavan ve çadır kamp alanı yeni misafirlerini bekliyor. Huzur Plajı’na birkaç adım uzaklıkta olan tesis içerisinde aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz. Duş ve tuvaletlerin kötü olduğu şikayet ediliyor ancak doğası için tercih etmek güzel olacaktır.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/qNzsScuPg76zBJde6
İletişim Bilgisi: 03122075000

Yeşil Sahil Karavan Ve Çadır Kamp AlanıPin
Yeşil Sahil Karavan Ve Çadır Kamp Alanı

Red’s Beach Club

Red’s Bungalow Camping olarak da bilinen kamp alanı tesisi, Didim’de hizmet vermektedir. Kendi aracınızla ya da toplu taşıma araçlarıyla da kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz işletme içerisinde; deniz manzarası, bungalov, çadır kamp alanı, duş, buzdolabı, tuvalet, klima, sıcak su, kafe, su, elektrik, kafe, restoran ve bahçe imkanları bulunmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/acJKZPDiKywoHEww9
İletişim bilgisi: 02568353396

Red's Beach ClubPin
Red’s Beach Club

Manastır Koyu Kamp Alanı

Didim kamp alanları arasında yer alan Manastır Koyu’nda ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Tuvalet, elektrik, duş, market, ateş yakma alanı ve büfe gibi imkanlar yoktur. Şezlong ve şemsiye kiralaması yapabileceğiniz ufak bir işletme var ancak sosyal imkanlar bulunmamaktadır. Aileniz ve arkadaşlarınızla birkaç gün çadır kurabilir ya da günübirlik tatil deneyimleme şansı bulabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/VATprAVMSiqdBdNp9

Manastır Koyu Kamp AlanıPin
Manastır Koyu Kamp Alanı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1