Decathlon Taşınabilir Güneş Paneli İncelemesi




Decathlon taşınabilir güneş paneli incelemesi blogumuz ile karşınızdayız. Doğada, kampta veya yürüyüşlerde elektriğin olmadığı yerlerde hayat kurtarıcı bir kamp ekipmanı olan güneş paneli hemen hemen ihtiyacı olan kamp ekipmanlarından birisidir. Biz taşınabilir güneş paneli olarak İngiltere’de üretimi yapılan Powertraveller Falcon 21 cihazını kullanıyoruz. Fakat Decathlon’a yeni gelen Forclaz taşınabilir güneş paneli oldukça iddialı bir ürün diyebiliriz. Doğrudan güneş ışınlarını elektrik enerjisine çeviren taşınabilir güneş panellerini doğrudan akıllı telefonlarınıza takmamanızı tavsiye ederiz.

Taşınabilir Güneş Paneli

Decahlon Kamp Ekipmanları İncelemesi İçin Tıklayın

Decathlon Taşınabilir Güneş Panelinin Özellikleri

 • Maksimum 15w güç sağlayan güneş paneliyle doğrudan akıllı telefonlar şarj edilmemelidir. Güneş hücrelerinden %19 oranında verim almaktadır.
 • 400 gr ağırlığa sahip olduğu için her yerde kolaylıkla taşınabilir.
 • Standart USB A tipi kabloları ile uyumludur.
 • Katlanabilen yapısı ve dış kumaş kaplaması ile oldukça sağlam, dayanıklı bir üründür. Kamplarda ve trekking faaliyetlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Katlandığı zaman yer kaplamaz ve sırt çantasına kolaylıkla sığabilir.
 • Güneşin olduğu her yerde kullanabilirsiniz, içerisinde bir depolama bölümü bulunmamaktadır.
 • Üzerinde bulunan karabinalar ile çantaya veya çadırınıza asabilirsiniz.
 • 2 adet USB girişi bulunur ve 2 ayrı powerbank, aynı anda şarj edilebilir. (Tam güneş altında)
 • Harici şarj aletleri ve kablolar için saklama çantası bulunmaktadır.
Decathlon Taşınabilir Güneş Paneli Faydaları
Decathlon Taşınabilir Güneş Paneli Faydaları

Decathlon Taşınabilir Güneş Panelinin Avantajları

 • Kamp yapmak için elektriği olan tesislere ihtiyacınız kalmamaktadır. Doğrudan bakir bölgelerde kamp yaparak kendi elektriğinizi sağlayabilirsiniz.
 • Decathlon taşınabilir güneş paneli, oldukça hafif olmasıyla sırt çantasıyla kolaylıkla taşıyabilirsiniz.
 • Sağlam olması kampçılar için çok fazla önem taşımaktadır. Düşme veya darbelerde kolay kolay zarar görmemektedir.
 • Powerbanklarınızı hızlı bir şekilde doldurur.

Taşınabilir Güneş Panelinin Dezavantajları

 • Decathlon taşınabilir güneş paneli, parçalı bulutlu veya güneşin değişken açılarda bulunduğu havalarda sağlıklı çalışmamaktadır. Hava durumunu göz önünde bulundurarak kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • Doğrudan akıllı telefonu şarj etmek sağlıklı değildir. Powerbank veya güç depolama ekipmanlarını şarj ederek daha sonra telefonlarınızı bu cihazlardan şarj etmeniz tavsiye edilir.
 • Yağmurlu havalarda ıslanması veya üzerine su dökülmemesi durumunda düzgün çalışmayabilir. Hava alan kuru yerde tamamen kuruduktan sonra kullanılması önerilir.

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYIN

Taşınabilir Güneş Panelinin Fiyatı

Decathlon taşınabilir güneş enerji şarj aleti fiyatları Türkiye’ye göre oldukça normal. TREK100 olarak geçen modelin 10w gücü var ve 250 TL’ye satışa sunuluyor. TREK500 olarak geçen modelin gücü ise 15w ve satış fiyatı ise 350 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyatlar 31 Mart 2020 tarihine aittir. Siteden güncel satış fiyatlarını kontrol etmeyi unutmayın.

Decathlon Taşınabilir Güneş Panelinin Fiyatı

Decathlon taşınabilir güneş paneli inceleme blogumuzda sizler için ürünü inceledik, avantajlarını ve dezavantajlarını yazmaya çalıştık. Bizim kullandığımız güneş paneli Powertraveller firmasına ait ve 21w güç sağlıyor. Böylece bilgisayar, fotoğraf makinesi, telsiz ve telefonlarımızı şarj etmemize imkan sağlıyor. Siz de kullanmış olduğunuz veya tavsiye ettiğiniz güneş enerji panelli telefon şarj cihazlarınızı yorum olarak yazabilirsiniz. Sağlıcakla ve doğayla kalın…


TAVSİYELERİMİZ

Decathlon Hamak İncelemesi - Quechua

Decathlon Hamak İncelemesi – Quechua

Decahlon hamak, kamp ekipmanları arasında bulunan olmazsa olmaz keyif ekipmanlarından birisidir. Decathlon hamak incelemesi blogumuz yayınlandı.

11 yorumlar

 1. Avatar

  Merhaba,

  Kampyeri ailesi olarak gerçekten çok bilgilendirici içerikler seçiyorsunuz teşekkürler.

  • Kampyerleri.org

   Merhabalar Fatih Bey ilginiz için çok teşekkür ediyoruz. Sizlerin doğada daha kaliteli vakit geçirebilmesi için daha fazla araştırıyoruz, uyguluyor ve paylaşıyoruz. Bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Doğayla ve sağlıcakla kalın…

 2. Avatar

  Bu blogunuzu okuyana kadar Decathlon taşınabilir güneş panelini almakla almamak arasında kalıyordum. Fakat şimdi bakış açım değişti ve alacağım. Peki 10000 mAh’lık Powerbankları ne kadar sürede dolduruyor? Test etme imkanınız oldu mu? Güneş enerjisiyle çalışan telefon şarj cihazlarının elektriğin olmadığı yerlerde çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Decathlon taşınabilir güneş paneli blogunuz sayesinde bu cihazı almaya karar verdim. Hemen internetten sipariş vererek evde kaldığımız şu dönemlerde test etmeye başlayabilirim. Teşekkürler kampyeri. Yeni bloglarınızı merakla bekliyorum. Kamp ekipmanları inceleme blogları bekliyoruz.

  • Kampyerleri.org

   Gökhan Bey öncelikle yorumunuz için teşekkür ediyoruz. Decathlon taşınabilir güneş paneli 10 bin mAh’lık powerbankı sabah erken saatlerden güneş batana kadar tamamen güneşin altında full şekilde dolabilir. Bizim kullandığımız Powertraveller Falfon 21 taşınabilir güneş paneli daha hızlı bir dolum sağlıyor. Decathlon’un güneş paneli kesinlikle fiyat/performans ürünü tavsiye ediyoruz. Elektriğin olmadığı yerde ilaç gibi geliyor. Doğayla kalın, yenilenebilir enerjiden uzaklaşmayın.

 3. Avatar

  Harika bir yazı olmuş Taşınabilir güneş paneli hakkında bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim

  • Kampyerleri.org

   Gül Hanım biz teşekkür ediyoruz. Herkes tarafından merak edilen kamp ekipmanlarının inceleme videoları hazırlayacağız. Bizi takip ettiğiniz için sağolun, sağlıkla ve doğayla kalın…

 4. Avatar

  Bir taşınabilir güneş panelinin çok sağlam olması beklenemez ama sonucta bunu kampta kullanacagiz sağlamlığı ile ilgili bir video varmı acaba

  • Kampyerleri.org

   Gizem Hanım öncelikle blogumuzu okuduğunuz için teşekkürler. Decathlon taşınabilir güneş paneli oldukça sağlam bir ürün. Küçük darbelerde bir sorun olmaz fakat daha büyük hasarlarda bozulma yaşanabilir. Hassas kullanmanızı tavsiye ederim. Doğayla kalın.

 5. Avatar

  Decahlonun Taşınabilir güneş paneli hakkında merak ettiğim herşeyyi burada buldum teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.