Şubat 4, 2023

Danamandıra Tabiat Parkı 2023 Giriş Ücretleri – Danamandıra Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Danamandıra Tabiat Parkı 2023 Giriş Ücretleri - Danamandıra Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

İstanbul ilinin Silivri ilçesi sınırları içerisinde 381 hektarlık büyük bir alana sahip olan Danamandıra Tabiat Parkı‘nda doğa ile iç içe vakit geçirmeniz mümkündür. 2015 yılında Tabiat Parkı olmasına karar verilen Danamandıra Tabiat Parkı; Karadeniz kıyısına 20 kilometre mesafede yer alırken, Marmara Denizi kıyısına ise 27 kilometre mesafede yer almaktadır. Danamandıra Tabiat Parkı, İstanbul’un Silivri ilçesine bağlı Danamandıra Mahallesi’nin Güneybatı tarafında yer almaktadır. Günübirlik gezi, piknik, çadır kampı, karavan kampı, fotoğrafçılık, manzara seyri ve doğa sporları yapılabilen Danamandıra Tabiat Parkı’nda doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Danamandıra Tabiat Parkı‘nın ormanlık sahasını yaprak döken ağaçlar oluşturmaktadır. Ayrıca Küçükkokmuş Gölü ve Büyükkokmuş Gölü göçmen kuşların üreme ve konaklama alanı olarak da bilinmektedir. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak Danamandıra Tabiat Parkı ile ilgili yeni bir içerik oluşturduk ve Danamandıra Tabiat Parkı 2023 giriş ücretleri listesini paylaştık. Peki Danamandıra Tabiat Parkı nerede ve nasıl gidilir? İşte Danamandıra Tabiat Parkı hakkında en güncel bilgiler.

İSTANBUL KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SİLİVRİ BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

DANAMANDIRA TABİAT PARKI HAKKINDA TÜM İÇERİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Danamandıra Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Danamandıra Tabiat Parkı’nın İstanbul kent merkezine mesafesi 100 kilometredir. Danamandıra Tabiat Parkı sınırları içerisinde yer aldığı Silivri ilçe merkezine ise 35 kilometre mesafede yer almaktadır. Danamandıra Tabiat Parkı’na İETT otobüslerini kullanarak veya kendinize ait aracınız ile kolayca ulaşım sağlamanız da mümkündür.

Danamandıra Tabiat Parkı’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak için:

402 hat numarasına sahip Binkılıç – Çatalca İETT otobüslerine binebilirsiniz. İETT otobüsleri ile Danamandıra Mahallesi’ne kadar ulaşabilirsiniz ancak Danamandıra Tabiat Parkı ile Danamandıra Mahallesi arası 3 kilometre olmasından dolayı yürümeniz veya taksi tutmanız gerekecektir. Ancak taksi her zaman bulunmamaktadır ve bu yüzden İETT ile yolculuk yapmadan bu hususu göz önüne almayı unutmayınız.

Danamandıra Tabiat Parkı’na kendi aracınız ile ulaşım sağlamak için:

Danamandıra Tabiat Parkı’na kendi aracınız ile ulaşım sağlamak isterseniz; Anadolu Otoyolu’nun (E80) Çatlca Kavşağı’ndan ayrıldıktan sonra eski Kırklareli – İstanbul yolu üzerinden; Subaşı – İhsaniye – Gümüşpınar güzergahlarını geçerek, Danamandıra Mahallesi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Danamandıra Mahallesi ile Danamandıra Tabiat Parkı arası 3 kilometredir. Danamandıra Mahallesi’nin Günaybatı tarafında yer alan Danamandıra Tabiat Parkı sizleri bekliyor olacaktır.

Danamandıra Tabiat Parkı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/sJwoUzSxyKHZDS4A9
Danamandıra Tabiat Parkı Güncel İletişim Bilgisi: 0 212 262 57 56

Danamandıra Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?
Danamandıra Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Danamandıra Tabiat Parkı 2023 Giriş Ücretleri

Danamandıra Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir ve ücret listesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce belirlenmektedir. Danamandıra Tabiat Parkı’nda günübirlik gezi, piknik ve Danamandıra Tabiat Parkı’nın bazı bölgelerinde çadır ve karavan kampı yapmak mümkündür. Danamandıra Tabiat Parkı’da; tuvalet, ibadethane, iskele, piknik alanları, manzara seyir alanları, yürüyüş parkuru ve doğa sporu aktiviteleri için uygun alanlar bulunmaktadır. Danamandıra Tabiat Parkı’nda piknik ücreti ve kamp alanı talep edilmemektedir. Giriş ücretini ödeyen herkes, tüm imkanlardan faydalanabilir.

Bu bilgiler ışığında, Danamandıra Tabiat Parkı 2023 giriş ücretleri şu şekildedir;

  • Kişi başı giriş ücreti: 12₺
  • Kişi başı indirimli giriş ücreti: 6₺
  • Bisiklet ile giriş ücreti: 12₺
  • ATV ve Motorsiklet ile giriş ücreti: 24₺
  • Kamyonet, pickup ve otomobil ile giriş ücreti: 36₺
  • Minibüs ile giriş ücreti: 108₺
  • Midibüs ile giriş ücreti: 180₺
  • Otobüs ile giriş ücreti: 360₺
Danamandıra Tabiat Parkı 2023 Giriş Ücretleri
Danamandıra Tabiat Parkı 2023 Giriş Ücretleri

EDİTÖR NOTU

Daha önce Danamandıra Tabiat Parkı’nı ziyaret ettiniz mi? Gezi, kamp ve piknik deneyimlerinizi YORUM GÖNDER ekranı üzerinden ya da iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.