Paylaş
Dağyenice Göleti Kamp Alanı

Bursa’da kamp yapılacak yerler deyince akıllara Uludağ’dan sonra ilk olarak Dağyenice Göleti geliyor. Dağyenice Göleti, Bursa’da kamp yapmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken doğal güzelliklerden sadece biridir. Doğancı Barajı’na 10 km uzaklıkta bulunan Dağyenice Göleti, Bursa merkeze ise yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta bulunuyor. Dağyenice Göleti, Nilüfer ilçesine bağlı Misi (Gümüştepe) Köyü ve Dağyenice Köyü arasında bulunuyor.

Dağyenice Göleti Kamp Macerası

Dağyenice Göleti’ne Nasıl Gidilir?

Dağyenice Göleti’ne ulaşım kendi aracınızla, halk otobüsüyle veya otostopla sağlanabilmektedir. Dağyenice Göleti’ne kendi aracınızla gitmek için aşağıda yer alan haritadan faydalanabilirsiniz. Dağyenice Göleti’ne giderken Misi Köyü’nden 4 km sonra yol stabilize oluyor ve toprak-çamurlu yol sizi bekliyor. Dikkatli olmanızda fayda var. Kendi aracınızla Bursa’dan yola çıktıktan sonra Beşevler kavşağından Orhaneli istikametine doğru gidiyorsunuz. 3 km sonra geniş yoldan sağa saparak Misi Köyü’ne ve Dağyenice Göleti’ne ulaşabilirsiniz. Dağyenice Göleti’ne ulaşmak için mezarlıktan sağa saparak devam ediyorsunuz. Doğancı Köyü sapağından döndükten sonra aşağı saparak gölete varabilirsiniz. Halk otobüsüyle gitmek için Acemler Metro İstasyonu’ndan Misi Köyü otobüslerine yani 2/B numaralı otobüslere binebilirsiniz. Misi Köyü’nde otobüsten indikten sonra Dağyenice Göleti tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Misi Köyü’nün meydanından itibaren 8 km  yürüyerek Dağyenice Göleti’ne ulaşabilirsiniz. Yolda otostop çekerseniz kolay şekilde gölete ulaşabilirsiniz.

Dağyenice Göleti Ulaşım Haritası

Dağyenice Göleti Hakkında Bilgi

Dağyenice Göleti, Doğancı Barajı’ndan gelen akarsuyun önüne set çekilerek oluşturulmuş yapay bir göl olarak biliniyor. Gölün içinde kalan ağaçlar ise zamanla kuruyarak göl içinde yansıma oluşturmuş. Dağyenice Göleti’nin etrafında Uludağ’a kadar uzanan bir yürüyüş parkuru var. Gölet, kamp yapmak, piknik yapmak ve balık tutmak isteyenler için ideal bir mekan. Dağyenice Göleti’nin işletmeciliğini yapan kişiler gölete oldukça önem veriyor ve çevrenin temizliğine çok dikkat ediyorlar. Dağyenice Göleti, yavaş yavaş gelişmeye ve tanınmaya devam ediyor.

Misi Köyü Sokakları

Dağyenice Göleti’nde Kamp

Bursa’ya gittiğimizde ilk amacımız Uludağ’da kamp yapmak idi. Fakat teleferiklerin 3 gün boyunca rüzgar nedeniyle kapalı olduğunu öğrenince bizde rotamızı Misi Köyü’nde bulunan Dağyenice Göleti’ne çevirdik. Dağyenice Göleti kamp alanı gerçekten muhteşem bir destinasyon oldu.

Dağyenice Göleti, Bursa’da kamp yapılacak yerler arasında harika bir konuma sahip diyebilirim. Kış aylarında göl kıyılarında rüzgar fazlasıyla etkili olduğu için bizde orman içinde kamp yapmayı tercih ettik. Dağyenice Göleti’nde kamp, piknik, offroad, enduro motor, ATV ve 4×4 keyfi yapabilirsiniz.

Dağyenice Göleti’ne Yürürken

Dağyenice Göleti Hakkında Merak Edilenler

1- Dağyenice Göleti’nde kamp yapılabilir mi?

 • Dağyenice Göleti, kamp ve doğa sporları için oldukça ideal. Rüzgarlı havalarda göletin kıyısında değil de orman içinde kamp yaparsanız rüzgardan korunmuş olursunuz.
Dağyenice Göleti’nde Ateş Yakarken

2- Dağyenice Göleti’nde neler var, neler yok?

 • Dağyenice Göleti’nde büfe var, tuvalet var (oldukça temiz), telefon çekiyor, tuvalet çıkışında priz var elektrik ihtiyacınızı giderebilirsiniz, offroad için parkurlar var, yürüyüş yolları var. İhtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz market yok. Market alışverişinizi Bursa’dan yaparak göle gitmenizi tavsiye ederim.

3- Dağyenice Göleti’nde neler yapılır?

 • Dağyenice Göleti’nde kamp, piknik, doğa yürüyüşü, su sporları, doğa sporları, dağ bisikleti sürüşü, olta balıkçılığı, su bisikleti gibi faaliyetler yapabilirsiniz.

4- Dağyenice Göleti’nde yakacak odun sorunu var mı?

 • Dağyenice Göleti’nde yakacak odun sorunu bulunmuyor. Ormanın iç kısımlarında kurumuş çam ağaçlarını bularak yakabilirsiniz. Birçok çam ağacı rüzgardan veya başka nedenlerden dolayı kuruyarak ormanın derinliklerinde devrilmiş olarak bulunuyor. Bursa’dan yakacak götürmenize gerek yok.
Dağyenice Göleti’nde Ateş Keyfi

5- Dağyenice Göleti flora ve faunası nasıl?

 • Dağyenice Göleti yapay bir göl olduğu için genel olarak gölette sazan olduğu biliniyor. Ayrıca ormanlık alanda ise meşe ağaçları ve iğne yapraklı çam ağaçlarını gözlemledik. Gölet etrafında birçok köpek var. Gölete yürüyerek giderken dikkatli olmalısınız.

Dağyenice Göleti kamp alanı blogumu okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Gölet hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Dağyenice Göleti hakkındaki bloguma eklemek istediklerinizi yorum kısmından ekleyebilirsiniz.

INSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDEREK BİZE DESTEK OLABİLİRSİNİZ.

7 YORUMLAR

  • . = TOZLU STEBİLİZE ÇAKIR ÇUKUR BİR YOLU VAR ARACINIZ VE SİZ ANINDA TOZLA KAPLANIYORSUNUZ .SU ÇEKİLMİŞ TUVALETİNDE VAR AMA BİR ÇEŞME KONULMAMIŞ ORDAKI TEK KANTIN SU SATSIN DİYE

 1. Artık o dağyeniceden eser yok. Büfe kapandı tuvaletlere sakın girmeyi bile düşünmeyin heryer içki şişesi pislik. Ama bizim milletimize hak. 10 lira para alınıyor diye oraya şikayet buraya şikayet şimdi bu b.kun içinde yaşasınlar. Buralara gelip hayvan gibi pisliğini bırakan adilere sözüm. O bıtaktığınız alkol şişelrrini alın annecinize eşinize kızkardeşlerinize hediye edin lazım olur.

 2. 30 LİRA VERİRSENİZ BANK KULLANABİLİRSİNİZ ..ELEKTRİK YOK SU YOK YOL YOK, PİSLİK İÇİNDE BİR YER …BELEDİYE HİZMETİ VE İNSAN DEĞERİ OLMAYAN TEK YER DİYEBİLİRİM …

 3. İNSANLARIN ÜLKESİNE KARŞI FAZIFELERİNİN BİRİSİ DE BULUNDUĞU VE YAŞADIĞI MEKANI TEMİZ TUTMASI GELİR.DÜN DAĞYENİCE GÖLETİNE GİTTİM.BİR DAHA GİDESİM YOK.HER TARAF PİSLİK İÇİNDE .PET ŞİŞELER ,NAYLON TORBALAR ,MEŞUBAT VE İÇKİ ŞİŞELERİ ÖBEK ÖBEK.ARKANDA PİSLİĞİNİ BIRAKACAK İSEN GELME ARKADAŞ. HİÇ Mİ YETKİLİ YOK.BARİ BİR KAÇ BİDON BIRAKINDA
  GÖRGÜSÜZ VE HAYIRSIZLAR BİRBİRİNDEN GÖREREK ARTIKLARINI ORALARA DÖKERLER.O GÜZELİM DOĞA HARİKASI YETKİLİLERDEN ACİL YARDIM BEKLİYOR..

 4. 9 Haziran 2019 tarihinden bildiriyorum. Malesef ortam maganda insanlarla dolmus. Gece surekli kurusiki tabanca atanlar mi ararsiniz, saatin kac olduguna bakmaksizin ses tesisatli arabalatiyla bangir bangir muzik dinleyenler mi dersiniz. Kafa dinlemeye gidip tadimiz kacip donduk malesef ama eger ortam o insanlardan kurtulursa gidilebilir bir yer. Not: Bufe yaz sezonunda acik fakat tuvaletler gercekten cok kotu 🙁

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.