Cunda Adası’nda Kamp- Ortunç Koyu Kamp Alanı

Cunda Adası'nda Kamp- Ortunç Koyu Kamp Alanı


Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Cunda Adası’nda bulunan Ortunç Koyu kamp alanı çadırlı kampçılık için uygundur. Cunda Adası’nda görebileceğiniz en sessiz ve en bakir bölgelerden bir tanesi olan, Ortunç Koyu’nun denizi de berrak ve temizdir. Ayrıca plaj mavi bayrak ödülüne sahiptir. Koy içerisinde 35 adet dalış noktası mevcuttur. Yer altı güzelliklerini keşfetmek isterseniz, dalış bölgelerinden keşfe başlayabilirsiniz.Dalış eğitiminiz yoksa, Ortunç Koyu’nda bulunan dalış okularından eğitim alabilirsiniz. Ortunç Koyu; pek fazla bilinmese bile, bir kez gidenin, bir defa gittiği bir bölgedir. Cunda Adası’nın en güzel koyu olma özelliğini taşıyan, Ortunç Koyu’nda kamp yapmak isterseniz çadırınızı alıp, yola çıkabilirsiniz. Koy, Sivrice Burnu ve Pınar Boğazı arasında yer almaktadır.

Ortunç Koyu Nerede? – Nasıl Gidilir?

Ortunç Koyu, Balıkesir kent merkezine 136 kilometre uzaklıktadır. Koyun Ayvalık ilçe merkezine olan uzaklığı ise; 12 kilometredir. Şahsi aracınız ile gelecekseniz, sizler için harita bağlantısını alt kısıma ekledik. Ayvalık’ı geçip, Cunda Adası güzergahına giriş yaptıktan sonra, yolu düz devam edin. Yol üzerinde Cunda Island tabelası sizi karşılayacak. Yol dar ve engebelidir ve bu yüzden hız yapmadan ilerlemeniz gerekiyor. Yolu aynı güzergahtan düz devam ettikten sonra, yol üzerinde Ada Camping tesisi sizi karşılayacak. Kamping işletmesini geçin ve devam eden yoldan ilerledikten sonra sola giden yoldan dönün. Çok az bir mesafe sonra Ortunç Koyu sizi karşılayacak. Koy bölgesine en yakın tesis, Ortunç Cunda Island Oteli. Navigasyona Ortunç Koyu yazdığınızda bağlantı kuramama gibi sorun yaşarsanız, Ortunç Cunda Island Otel yazın. Yol aynı güzergaha çıkmaktadır.

Toplu taşıma aracıyla ulaşım sağlamak isterseniz, Ayvalık – Cunda arasında hizmet veren minibüsleri tercih edebilirsiniz. Ancak Ortunç Koyu’na toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanamamaktadır. Bu nedenle kendi aracınızla gelmenizde fayda var. Aracınız yok ise; araç kiralaması yapabilirsiniz. Koya giden yol dar ve engebelidir. Yere yakın araçları tercih etmemenizde fayda var.

Ortunç Koyu Nerede? - Nasıl Gidilir?
Ortunç Koyu Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Cunda Adası Ortunç Koyu Kamp Alanı

Cunda Adası’nda ücretsiz kamp yapabileceğiniz en güzel alanlardan biri olan Ortunç Koyu’nda; yüzme, dalış, çadırlı kampçılık ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Koy, sessiz  ve ıssız bir ortamda muhteşem doğa manzarası sunmaktadır. Dilediğiniz alanda kamp yapabilirsiniz. Herhangi bir giriş saati ve ücreti bulunmuyor. Koy ve çevresinde bol bol gölgelik alan bulunmaktadır. Güneşin kavurucu sıcağından sıkılırsanız, çadırınızı gölgeliklere taşıyabilirsiniz. Koyun en güzel yanı yemyeşil çam ağaçlarıyla çevrili olmasıdır.

Yaz mevsiminde ağaçların ortamda oluşturduğu serinlik, ferah bir kamp yapmanıza imkan sağlamaktadır. Yaz sezonunda Ortunç Koyu’nda kamp yapma düşünceniz var ise; sabahın erken saatlerinde gelerek gölgelik alanlarda yerinizi almanızda fayda var. İlerleyen saatlerde kalabalık olabilmektedir. Özellikle hafta içi günleri daha az ziyaret edilmektedir. Kamp alanının tek dezavantajı; koy ve bölgesinin taşlık alanlarının çok olmasıdır. Denize girdiğinizde biraz ilerlediğinizde kumların fazlalaştığını göreceksiniz. Ancak kıyıda taşlar ve kayalar çoğunluktadır.

Cunda Adası Ortunç Koyu Kamp Alanı
Cunda Adası Ortunç Koyu Kamp Alanı

Ortunç Koyu Kamp Alanı İmkanları

Koyda çadır kampı yapabilirsiniz. Ortunç Koyu’nda tuvalet, duş, şezlong ve şemsiye gibi hiçbir temel imkan bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi kendinizin getirmesi gerekiyor. Dilerseniz kamp alanında da hazırlayabilirsiniz. Hazırlamaktan kastım, mangal veya barbekü değil. Çünkü Ortunç Koyu’nda ateş yakmak yasaktır. Koy içerisinde ateş yakanları görebilirsiniz ancak, herkes ateş yakmış bizde yakalım diye bir düşünceye kapılmayın. Jandarma ekipleri gelerek uyarıda bulunuyor. Ancak tüp kullanabilirsiniz.

Elektrik ihtiyacınızı; kafa lambası ya da el feneri gibi aletlerle giderebilirsiniz. Telefon zaman zaman geçiyor ancak sinyal gücü oldukça düşük. Bu yüzden iletişim sorunu sizi bekliyor. Şemsiyenizi mutlaka götürün. Şemsiye götürmek istemiyorsanız da, mutlaka gölgelik alanda kamp yapmaya çalışın. Güneş sıcağı belirli bir saatten sonra bunaltıcı olabiliyor. İçme suyunuzu da mutlaka yanınızda götürün. Tuvalet sorunu ve duş sorunu ise en temel sorun olarak karşınıza çıkacak.

Temel imkansızlıklarla uğraşmak istemeyenler, Cunda Adası’nda hizmet veren kamping işletmelerini veya bungalov hizmeti veren işletmeleri tercih edebilirler. Özellikle, Ortunç Koyu’na gelirken kullanacağınız tek yol üzerinde hizmet veren Ada Camping işletmesini tercih edebilirsiniz. En azından temel imkanları olan bir kamping alanında kamp yapmış olacaksınız. Ancak kamping işletmesinde ücretli kamp yapıyor olacaksınız. Ortunç Koyu’nda kamp yapmak ise, ücretsizdir.

Ortunç Koyu Kamp Alanı İmkanları
Ortunç Koyu Kamp Alanı İmkanları

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Ortunç Koyu Kamp Alanı Aktiviteleri

 • Yüzme
 • Dalış
 • Doğa fotoğrafçılığı
 • Hamak keyfi
 • Çadırlı kampçılık
 • Kitap okuma
 • Masa ve kağıt oyunları
 • Cunda gezisi
 • Doğa yürüyüşü
 • Su oyunları
Ortunç Koyu Kamp Alanı Aktiviteleri
Ortunç Koyu Kamp Alanı Aktiviteleri

Ortunç Koyu Adres Bilgisi

 • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
 • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
 • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
 • Adres: https://goo.gl/maps/RL3zMQiFD52nEhXp6
Cunda Adası’nın doğal güzellikleri arasında ücretsiz kamp yapabileceğiniz Ortunç Koyu’nda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Daha önce Ortunç Koyu’nda kamp yapmış olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


TAVSİYELERİMİZ

İkizler Camping- Ordu

İkizler Camping- Ordu

Denize sıfır çadır kampı ve karavan kampı yapabileceğiniz, İkizler Camping işletmesi hakkında merak edilenleri paylaştık...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.