Ana Sayfa / Kamp Yerleri / Çubuk Gölü Kamp Rehberi – Göynük Bolu

Çubuk Gölü Kamp Rehberi – Göynük Bolu

Çubuk Gölü Kamp Rehberi - Göynük Bolu


Kampyerleri.org keşif ekibinden Yağız Derolur, Bolu’da kamp yapılacak yerlerden olan Çubuk Gölü’nde yaşadığı deneyimleri blog yazısı olarak kaleme aldı. “Çubuk Gölü’nde kamp yapılır mı, Çubuk Gölü’nde kamp yapmak serbest mi, Çubuk Gölü girişi ücretli mi?” gibi tüm soruların cevabını Yağız Derolur’un blogunda okuyabilirsiniz. Çubuk Gölü kamp alanı ile ilgili eklemek istediklerinizi ise yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. İşte Göynük Çubuk Gölü Kamp Rehberi…

Çubuk Gölü Kamp Alanı

Bu blogumda Çubuk Gölü’nden bahsedeceğim. Bunları yazarken bile kalkıp gidesim geldi. Nasıl anlatsam bilemedim ama bir yerden başlamak lazım…

Buraya gidişimde gölü görmeden önce bir yokuş çıktı karşıma o kadar gönülsüzce gitmiştim ki o yokuşun ardındakileri bilmeden acaba başka bir yere mi gitsek sorularımı hatırlıyorum. Tabi cevabı başka birinden almadım yine. Yokuş bittiğinde doğadan gelen cevap enfes bir manzara oldu hava buz gibi, her taraf bembeyaz ve ortada koskocaman bir buz pisti.

Çubuk Gölü Kamp Alanı
Çubuk Gölü Kamp Alanı

Göynükte bulunan Çubuk Gölü’nün misafirperverliği anlatılamayacak seviyede, gölün etrafında belirli aralıklar ile iskeleler yerleştirilmiş. Kıyıda üst kısımlarda bir diziye görsel bir figür sağlamak amacıyla yapılmış değirmenler var. Bence herkesin gidip görmesi gereken şahane bir alan çıkın çıkın gidin…

Çubuk Gölü’nde Yapılabilecek Aktiviteler

 • Drone kullanıcıları için enfes bir alan, çok güzel manzara fotoğrafları yakalayabilirsiniz.
 • Çubuk Gölü’nün etrafını boylu boyunca saran bir yol, gölün arka kısımlarında ise şahane bir ormanlık alan var yürüyüş yapabilirsiniz.
 • Böcek ve diğer canlıları inceleyebilirsiniz.
 • Kamp yapabilir ya da günü birlik piknik etkinliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Donmuş Çubuk Gölü
Donmuş Çubuk Gölü

Çubuk Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Bolu’ya 96 km, Göynük’e ise 19 km uzaklıkta bulunan Çubuk Gölü kamp yerinin ulaşımı biraz zorlu yollardan sağlanıyor.
Aşağıdaki bağlantıdan konuma ulaşabilirsiniz.

Çubuk Gölü, 14782 Çubukköy Köyü/Göynük/Bolu

Yol durumu;

 • Çubuk Gölü’ne ulaşırken yaz aylarında herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız ama kışın yollar buzlanıyor. Zinciriniz ya da gerekli donanımınız olmadan çıkmanızı önermem.
Çubuk Gölü'ne Nasıl Gidilir?
Çubuk Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Çubuk Gölü Youtube Videosu

Çubuk Gölü Hakkında Merak Edilenler

 • Çubuk Gölü’nde kamp kurmak ücretli mi?
  – Hayır ücretli değil.
 • Bölgede yabani hayvan var mı ?
  – Evet var, Domuz, Çakal, Tilki aileleri ile karşılaşabilirsiniz.
 • Yakacak odun kolay temin edilebiliyor mu?
  – Bölgede çok fazla ağaç var, yıkılmış ağaçlardan yararlanabilirsiniz. Asla yaş ağaç kesmeyin! Tavsiyem kışın giderken yanınıza odun almanız yönündedir. Çünkü ciddi bir yağış alma durumu var. Ateş yakmak için çok fazla enerji harcamanız gerekebilir.
 • Ateş yakılıyor mu?
  – Evet, Yakılabiliyor
 • Telefon çekiyor mu?
  – Evet telefon azda olsa çekiyor.
 • Elektrik var mı?
  -Elektrik yok (Göl kenarında köy evleri ve minik bir işletme var bu alanlardan rica edebilirsiniz bence insanlık hala ölmedi.)
 • Market var mı?
  –Yok, şehir merkezinden almanız gerekiyor.
 • Tuvalet ve duş alanı var mı?
  – Hayır yok.
 • Araçlar ile kamp yerine kadar gidilebiliyor mu ?
  – Evet gidilebiliyor, yol yapısından ötürü yavaş ve dikkatli gitmekte fayda var. Kışın kamp yapacağınız alana gitmeniz zor olabilir.
Çubuk Gölü Kampı
Çubuk Gölü Kampı

Kamp Yeri blogu için aktaracağım deneyimlerimin sonuna geldik. Çubuk Gölü kamp alanı hakkında eklemek istediklerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından ekleyebilirsiniz.

YAĞIZ DEROLUR INSTAGRAM HESABIMI TAKİP ET!

Bir önceki yazımız olan Dama Kamp Alanı: Konforlu Bir Çadır Tatili İçin Erken Rezervasyon Kayıtları Başladı | 3-13 Nisan'da da Açığız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Oylar 0]

Hakkında Yağız Derolur

Yağız Derolur
1992 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği mezunu. 2006 yılından bu yana aktif olarak arama-kurtarma işiyle uğraşıyor. Aynı zamanda proje bazlı dans eğitmenliği, afet bilici eğitmenliği, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı ve tam zamanlı mühendis olarak çalışmakta. Her fırsatta kurumsal kimliğinden kaçıp kendini doğaya bırakıyor.

TAVSİYELERİMİZ

Olimpos Kamp Alanları – Olympos Antik Kenti | Antalya

Olimpos kamp alanları listesine göz atarak nerede kamp yapabileceğinizi keşfedebilirsiniz. Olimpos kamp rehberi blogumuz yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Akismet spam korumasına sahiptir. Art arda gönderilen yorumlar engellenir.