Cennet Koyu Kamp ve Gezi Rehberi – Bodrum

Cennet Koyu Kamp ve Gezi Rehberi - Bodrum


Bodrum kamp alanları arasında bulunan Cennet Koyu, Bodrum şehir merkezine 18 km, Göltürkbükü’ne ise 3 km mesafede bulunmaktadır. Bodrum’un en bakir bölgelerinden birisi olan Cennet Koyu, son yıllarda popüler olmaya devam etmektedir. Çevresinde hiçbir tesisin olmadığı koyda mavi ve yeşilin her tonunu gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. Çocuklu ailelerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir koy olan Cennet Koyu, oldukça sığ bir denize sahiptir.

Bodrum Cennet Koyu Hakkında

Genellikle Bodrum ve çevresindeki günübirlikçilerin tercih ettiği Cennet Koyu, doğa severler ve kampçılar tarafından da sıkça ziyaret edilmektedir. Cennet Koyu’nun plajı oldukça sığdır ve çocuklu aileler gönül rahatlığıyla denize girebilir. Henüz doğal güzelliğini kaybetmemiş Cennet Koyu’nun suyu turkuazdır ve yüzmesi oldukça keyiflidir. Zaman zaman teknelerin uğradığı koyda gündüz seyyar satıcılar simit, su ve midye gibi atıştırmalıklar satmaktadır.

Bodrum Cennet Koyu Hakkında
Bodrum Cennet Koyu Hakkında

Bodrum Cennet Koyu – Ulaşım – Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu, Bodrum Göltürkbükü’ne 3 km mesafede bulunmakta ve binek araçlarla da kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Cennet Koyu’nun Bodrum merkeze uzaklığı 20 km ve Muğla merkeze ise 134 km uzaklıkta bulunmaktadır. Toplu taşıma ile ulaşım yoktur. Otostop çekerek kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dileyenler Göltürkbükü’ne kadar toplu taşıma aracı ile gelerek taksiyle koya geçebilir.

BODRUM KAMP ALANLARI | Bodrum Tekne Turu – Gümüşlük – Cennet Koyu Macerası

Bodrum Cennet Koyu’nda Konaklama

Cennet Koyu’nun yakınlarında birçok otel bulunmaktadır. Fakat ben doğayla iç içe konaklama istiyorum derseniz koydaki tek seçenek çadır kamp yapmak olacaktır. Cennet Koyu’nda herhangi bir işletme olmadığı için sakin bir köşeye çadırınızı kurarak koyun tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrum Cennet Koyu'nda Yüzmek
Bodrum Cennet Koyu’nda Yüzmek

Cennet Koyu’nda Neler Yapılır?

 • Koyun turkuaz sularında saatlerce yüzebilirsiniz.
 • Koyu yukarıdan gören manzara noktasına araç yolundan yürüyerek manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Tekne turu yapabilirsiniz.
 • Balık tutabilirsiniz.
 • Kamp yapabilirsiniz.
 • Etrafınızı temiz tutmak kaydıyla günübirlik vakit geçirebilirsiniz.
Bodrum Cennet Koyu'nda Neler Yapılır?
Bodrum Cennet Koyu’nda Neler Yapılır?

Bodrum Cennet Koyu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Kamp alanı ücretli mi, ücretsiz mi?
  Bodrum Cennet Koyu’nda kamp yapmak ücretsiz. Herhangi bir görevli yok ve ücret talep eden kimseler yok.
 • Bölgede işletme veya tesis var mı?
  Cennet Koyu’nda hiçbir işletme veya tesis bulunmamaktadır. Yakınlarda oteller vardır fakat kampçıların ihtiyaçlarına çözüm olmamaktadır.
 • Tuvalet ve duş var mı?
  Cennet Koyu’nda tuvalet ve duş yoktur. Tuvalet ve duş ihtiyacı için 3 km uzaklıktaki Göltürkbükü’ne giderek ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.
 • Elektrik var mı?
  Cennet Koyu’nda elektrik yoktur. Akşam olunca ay ışığında keyifli bir kamp yapabilirsiniz. Kendi ışıklarınızı ve fenerlerinizi götürmeyi unutmayın.
 • Otopark var mı?
  Cennet Koyu’nun plajına araç girişi yok. Araçlar koyun hemen üst kısmında bulunan yola nizami bir şekilde park ediliyor ve hiçbir güvenlik sorunu yaşanmıyor. Kamp kurduğunuz yerden aracınızı görebilirsiniz.
 • Telefon çekiyor mu?
  Koyda tüm operatörler sorunsuz bir şekilde çekmektedir. İnternet sorunsuz çalışmaktadır.
 • Bölgede yabani hayvan var mı?
  Cennet Koyu’nda gece hava yerini karanlığa bıraktığında bolca domuz inmektedir. Gece kamp yaparken çadırınızın yanında yiyecek bırakmayın. Aksi takdirde domuzlar çadırınızın yanına kadar gelecektir. Ayrıca domuzlar çadırlara zarar vermemektedir, endişe etmenize gerek yok.
 • Ateş yakılıyor mu, odun var mı?
  Cennet Koyu’nda ateş yakmak yasak. Ormancılar sık sık devriye atıyor. Güvenlik önlemi nedeniyle ateş yakmayın.
 • Büfe veya market var mı?
  Koyda gündüz; su, simit, midye vb. atıştırmalıklar satan seyyar satıcılar geliyor. En yakın market 3 km uzaklıkta olduğu için buraya gelirken alışverişinizi yapmayı unutmayın.
 • Deniz kampı mı, orman kampı mı, göl kampı, akarsu kampı mı?
  Deniz ve orman kampı arayanların mutlaka görmesi gereken bir koydur. Bol bol ağaç bulunmaktadır.

Kampyerleri.org Notu: Cennet Koyu’na giderken kamp sandalyenizi götürmeyi unutmayın. Suyun içine sandalyenizi koyarak denizin tadını çıkarabilirsiniz. Çevreyi temiz tutun ve çöplerinizi çöp kutusuna atmayı ihmal etmeyin. Keyifli kamplar diliyoruz. Bodrum Cennet Koyu kamp alanı hakkında eklemek istediklerinizi “YORUM GÖNDER” kısmından göndermeyi unutmayın. Doğayla kalın…


TAVSİYELERİMİZ

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Giriş Ücreti - Çorum

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Giriş Ücreti – Çorum

Çorum'da bulunan Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı giriş ücreti ve içerisinde bulunan yapılar hakkında bilgiler paylaştık. İyi gezmeler...

Bir yorum

 1. Avatar

  çok ama çok güzel bir koy tavsiye edilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.