Temmuz 21, 2021

Bursa Kamp Alanları

Bursa Kamp Alanları

Bursa ücretli kamp alanları ve Bursa ücretsiz kamp alanları ile ilgili merak edilen blogumuzu yayınladık. Bursa’da kamp yapabileceğiniz bölgeleri sizlerle paylaştık. Bursa kamp alanları listemizi inceleyerek, kendinize uygun olan kamp alanında kamp yapmak için, hazırlığınızı yapabilirsiniz. İşte Bursa kamp yerleri ile ilgili merak edilen tüm detaylar…

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Suuçtu Şelalesi Kamp Alanı

Piknik alanı, kır lokantası, manzara seyir noktası, mescit, kır evi, ahşap köprüler ve trekking parkuru da bulunan Suuçtu Şelalesi Tabiat Parkı sizleri bekliyor. 38 metre yükseklikten akan Suuçtu Şelalesi, eşsiz bir manzaraya sahiptir. Gezi, piknik ve kamp için uygun alanlar bulunmaktadır. Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı olan Tabiat Parkı, Muradiyesarnıç bölgesine yakın konumdadır. Girişleri ücretlidir. Ayrıca Mustafakemalpaşa ilçesinden servislerle ulaşılabilir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/8eq8rVEj6STktJxm9
İletişim bilgisi: 03122075000

Suuçtu Şelalesi Kamp Alanı
Suuçtu Şelalesi Kamp Alanı

Dağyenice Göleti Kamp Alanı

Bursa’nın Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde yer alan Dağyenice Göleti’nde kamp ve piknik yapılabilir. Misi ve Dağyenice bölgeleri üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz Dağyenice Göleti’nde sosyal tesisler var ancak tüm imkanlar mevcut değil. Ayrıca bungalov evler de bulunmaktadır. Çadır kampı, karavan kampı ve piknik yapmak için uygun alanlar bulunmaktadır. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır ancak kendi aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/1sJCLPi6K9Bdot2T9

Dağyenice Göleti Kamp Alanı
Dağyenice Göleti Kamp Alanı

İznik Gölü Kamp Alanı

Marmara Bölgesi’nin en büyük gölü olan İznik Gölü ve çevresinde kamp ve piknik yapılabilir. Gemlik Körfezi’nin ortasında yer almaktadır ve en derin yeri metredir. 298 kilometrekare alana sahip olan İznik Gölü’nün rakımı 85’dir. Kamp alanı, piknik alanı, kafeler, restoranlar, lokantalar ve çeşitli işletmeler göl kıyısında yer almaktadır. İznik Gölü’nde kamp ve piknik yapmak için uygun alanlar bulunmaktadır. Girişler ücretsizdir ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/VqGmyQoDRjyotjup7

İznik Gölü Kamp Alanı
İznik Gölü Kamp Alanı

Ericek Göleti Kamp Alanı

Bursa şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan Ericek Göleti’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Ericek Gölü’nde Gürsu Adrenalin Park tesisleri bulunmaktadır. Restoran, aktivite parkuru, bisiklet, atv, bungalov konaklaması, çadır kamp alanı ve karavan kamp alanı gibi imkanlar bulunmaktadır. Ericek Göleti’nde hizmet veren tek tesis, Gürsu Adrenalin Park’dır. Zipline ve çeşitli aktiviteler ile gününüzü değerlendirebilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşım yoktur.

Konum bilgisi: https://g.page/gursuadrenalinpark?share
İletişim bilgisi: 4443616 (Gürsu Adrenalin Park iletişim numarasıdır – Google üzerinden alınmıştır)

Ericek Göleti Kamp Alanı
Ericek Göleti Kamp Alanı

Çobankaya Kamp Alanı

Bursa denildiğinde akla ilk gelen bölgelerden olan Uludağ’da kamp yapmak isterseniz, Çobankaya’yı ziyaret edebilirsiniz. Uludağ’a teleferik ile ulaşım sağlanabilir. Ayrıca Uludağ minibüslerine binerek de Uludağ’a çıkabilirsiniz. Çobankaya kamp alanı için, oteller bölgesinin olduğu güzergahtan sol tarafa giden yolu izleyerek ulaşabilirsiniz. Yerde ateş yakmak yasak ancak mangal tipi ocaklar işinizi görecektir. Uludağ’da büfe ve market var. Doğa ile iç içe kamp yapabilirsiniz. Ayrıca, Çobankaya’da dilediğiniz alanda kamp yapabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/nwDfMDL4ByZuYX5r9

Çobankaya Kamp Alanı
Çobankaya Kamp Alanı

Gököz Natural Park Kamp Alanı

Bursa Keles’e bağlı Gököz Köyü içerisinde yer alan Gököz Natural Park tesisleri sizleri bekliyor. Bungalov, restoran, kafe, atv, at biniciliği, dağ bisikleti, sandal, olta balıkçılığı, okçuluk, paintball ve trekking parkuru imkanları bulunan Gököz Natural Park tesislerinde doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca kamp alanı da bulunmaktadır. Çadır kampı ve karavan kampı yapmak isterseniz, rezervasyon yaptırmayı unutmayınız. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır ancak kendi aracınızla kolayca ulaşabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://g.page/GokozNaturalPark?share
İletişim bilgisi: 05454210494

Gököz Natural Park Kamp Alanı
Gököz Natural Park Kamp Alanı

Sarıalan Yaylası Kamp Alanı

Bursa’da Uludağ yolu üzerinde yer alan Sarıalan Yaylası’nda çadır kampı ve karavan kampı yapabilirsiniz. Sarıalan Yaylası üzerinde bungalov evler de bulunmaktadır. Uludağ orman köşklerinde doğa ile iç içe keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Uludağ’a giden servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/De3x988uz1Q5MDHJ7

Sarıalan Yaylası Kamp Alanı
Sarıalan Yaylası Kamp Alanı

Misi Kamp Karavan

Bursa, Nilüfer’de şehir merkezinde yer alan Misi Kamp Karavan tesisi sizleri bekliyor. Güvenlik, 40 karavanlık alan, tuvalet, banyo, elektrik, mutfak ve trekking parkuru bulunmaktadır. Bursa’da karavan kampı yapmak isterseniz, Misi Kamp Karavan tesisini ziyaret edebilirsiniz. Şehir merkezine yakın konumda yer alan kamping tesisi içerisinde doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/qyd65iqDdQ9ZMKsk9
İletişim bilgisi: 05524690050

Misi Kamp Karavan
Misi Kamp Karavan

Baraklı Göleti Kamp Alanı

Bursa’nın Keles ilçesine bağlı Baraklı köyünde yer alan Baraklı Göleti’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamayan gölete, kendi aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Girişler ücretsizdir ve herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden, gitmeden önce ekipman ve malzemelerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/eYT8uXkA9f21uPbj9

Baraklı Göleti Kamp Alanı
Baraklı Göleti Kamp Alanı

Kocayayla Kamp Alanı

Su şebekei, masa, bank, tuvalet, ocak, oyun parkı, restoran, mescit, kır kahvesi, büfe ve trekking alanı bulunan Kocayayla’da kamp ve piknik yapabilirsiniz. Ayrıca yayla içerisinde bungalov ev tesisi de mevcuttur. Dileyenler kamp yapabilir, dileyenler de bungalov tatili yapabilirler. Keles’e çok yakın konumdadır. Keles ilçesine kadar toplu taşıma araçlarıyla, Keles ilçesinden de taksi tutmanız gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://g.page/kocayaylabungalov?share
İletişim bilgisi: 08502204846

Kocayayla Kamp Alanı
Kocayayla Kamp Alanı

Sadağı Kanyonu Kamp Alanı

Bursa, Orhaneli’ye bağlı Sadağı Köyü içerisinde yer alan Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Piknik alanı, manzara seyir noktası, mescit, kır evi, kır lokantası ve yürüyüş alanı bulunmaktadır. Kanyon içerisinde trekking, fotoğrafçılık ve manzara seyri gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirilebilir. Kanyonun düz bölgelerinde kamp ve piknik yapılabilir. Toplu taşıma imkanı bulunmayan Sadağı Kanyonu’nda doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Girişleri ücretlidir. Makul bir fiyat talep edilmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/yEZJxVbnxkJvFenH6
İletişim bilgisi: 02248171817

Sadağı Kanyonu Kamp Alanı
Sadağı Kanyonu Kamp Alanı

Kapanca Korsan Limanı Kamp Ala

Kapanca Korsan Limanı, bir diğer adıyla Korsan Liman Koyu kamp ve piknik için uygundur. Toplu taşıma imkanı bulunmayan koya, arazi aracıyla ulaşım sağlamak mümkündür. Toplu taşıma ile Trilye’ye kadar. Trilye’den de Kapanca’ya taksi ile ya da yürüyerek gidilmektedir. Sıcak günlerde yürümekte zorluk çekebilirsiniz ancak, bahar sezonunda rahatlatıcı bir hava hakim olacaktır. Tuvalet, duş, market, büfe ve su gibi imkanlar yok. Girişleri ücretsizdir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/DKNFPUnt2L1Xb3s28

Kapanca Korsan Limanı Kamp Alanı
Kapanca Korsan Limanı Kamp Alanı

Ketenlik Yaylası Kamp Alanı

Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Soğukpınar bölgesinde yer alan Ketenlik Yaylası, bakir bir bölgedir. Herhangi bir ücret ödemeden kamp ve piknik yapabilirsiniz. Ormanlık alanlarda yerde ateş yakmak yasak. Kamp sobası ve mangal kullanılabilir ve kuru odunlar mevcuttur. Toplu taşıma imkanı yok. İşletme ve tesis olmadığı içintüm malzeme ve ekipmanlarınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/jixRjst9u7fJbsGr9

Ketenlik Yaylası Kamp Alanı
Ketenlik Yaylası Kamp Alanı

Sansarak Kanyonu Kamp Alanı

Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Sansarak Köyü içerisinde yer alan, Sansarak Kanyonu’na toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır. Girişleri ücretsiz olan kanyonun çevresinde kamp ve piknik yapılabilir. Trekking, manzara seyri, fotoğrafçılık ve dağcılık gibi çeşitli faaliyetler de gerçekleştirebilirsiniz. Sansarak Kanyonu’nda tuvalet, duş, market ve restoran gibi imkanlar yoktur. Hazırlıklı gitmeyi unutmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/JrPMJ1tFynGyUA3t8

Sansarak Kanyonu Kamp Alanı
Sansarak Kanyonu Kamp Alanı

Kirazlıyayla Kamp Alanı

Bursa Yenişehir’e bağlı Kirazlıkaya Köyü içerisinde yer alan Kirazlıkaya Yaylası’nda kamp ve piknik yapılmaktadır. İşletme ve tesis yok ancak, ekipman ve malzemelerinizin olması durumunda çok güzel bir kamp ve piknik deneyimleyebilirsiniz. Toplu taşıma aracı ile ulaşım sağlanamamaktadır ancak kendi aracınız var ise; huzurlu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/cCizcskQjgjdnnpbA

Kirazlıyayla Kamp Alanı
Kirazlıyayla Kamp Alanı

Esence Köyü Kamp Alanı

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı olan Esence Köyü, bir diğer adıyla Eşkel’de kamp ve piknik yapabilirsiniz. Mudanya – Yenikaraağaç yolu üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz köy içerisinde Eşkel Plaj alanına giderek keyifli bir kamp ve piknik yapabilirsiniz. Restoran, market, büfe, kamp alanı, piknik alanı ve yürüyüş alanı gibi imkanlar mevcut. Ayrıca Eşkel Plajı’na girişler ücretsizdir. Doğa ile iç içe eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/8nLu5t5p9ws2Zy4M9

Esence Köyü Kamp Alanı
Esence Köyü Kamp Alanı

Saitabat Şelalesi Kamp Alanı

Restoran, çay bahçesi ve kır lokantası gibi imkanları yanı başında yer alan Saitabat Şelalesi’nde doğa ile iç içe huzurlu bir vakit geçirebilirsiniz. Bursa’nın Kestel ilçesine bağlı Saitabat Köyü’nde yer alan Saitabat Şelalesi’nin düz ve ormanlık alanlarında ücretsiz kamp yapılabilir. Toplu ulaşım imkanı yok ancak özel araç ile ulaşım oldukça kolaydır. Ayrıca restoran ve kafe işletmeleri haricinde herhangi bir imkan ve tesis mevcut değildir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/opdzaU54pv9FQnFZ8

Saitabat Şelalesi Kamp Alanı
Saitabat Şelalesi Kamp Alanı

Hasanağa Barajı Kamp Alanı

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Unçukuru bölgesinde yer alan ve İnceviz Piknik Alanı yanı başında yer alan Hasanağa Barajı, yemyeşil orman manzaralı kamp ve piknik deneyimlemenize imkan sağlıyor. Toplu ulaşım imkanı yok ancak, şahsi araç ile ulaşım oldukça kolaydır. Girişleri ücretsiz olan barajda; olta balıkçılığı, fotoğrafçılık, manzara seyri ve sportif aktiviteler gibi çeşitli faaliyetler gerçekleştirilebilir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/1iWGgmyvUBWvJSip9

Hasanağa Barajı Kamp Alanı
Hasanağa Barajı Kamp Alanı

Aras Şelalesi Kamp Alanı

Uludağ’a güneyden giden yol üzerinden ya da Ketenlik Yaylası yolu üzerinden ulaşım sağlanabilen Aras Şelalesi sizleri bekliyor. Toplu ulaşım imkanı yok ancak Uludağ yolu üzerinde indikten sonra, yürüyerek bir hayli yol kat etmeniz gerekmektedir. Tuvalet, duş ve market gibi imkanların olmadığı, doğal bir bölge olan Aras Şelalesi’nde ücretsiz kamp ve piknik yapılabilir. Şelaleye girişler ücretsizdir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/gSqh1FXW1KN56Pdv8

Aras Şelalesi Kamp Alanı
Aras Şelalesi Kamp Alanı

Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı

Çeşme, otopark, ziyaretçi merkezi, tuvalet, dere, çay bahçesi, su pınarları, gezi parkurları, sosyal tesisler, yöresel ürün satış bölgeleri, orman köşkü, etkinlik alanı, büfe, mescit, bungalov, spor alanları, kayak pisti, kamelya, bisiklet yolu, gölet, piknik alanı, konaklama tesisleri, oyun parkı, kamp alanı, güvenlik noktaları ve hizmet binası imkanları bulunmaktadır. Bursa denildiğinde akla ilk gelen bölgelerden olan Uludağ’da doğa ile iç içe keyifli zaman geçirebilirsiniz. Yaz aylarında; piknik, kamp ve gezi aktiviteleri yapılırken, kış aylarında ise; kayak da yapılabilir. 2543 metre yüksekliği bulunan Uludağ ülkemizin en önemli bölgelerinden bir tanesidir. Uludağ Milli Parkı’na şehir merkezinden ya da ilçelerden toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/8PNfy3PbpKMB8nWn8
İletişim bilgisi: 02242852335

Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı
Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı

Bağlı Yaylası Kamp Alanı

Bursa, Osmangazi’ye bağlı olan Bağlı Köyü içerisinde yer alan Bağlı Yaylası’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Toplu taşıma ve giriş ücreti yok. Ayrıca tesis, işletme ve imkan da yok. Kamp ekipmanı, piknik malzemesi ve temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/1fcQ1rESFQrvKsjf6

Bağlı Yaylası Kamp Alanı
Bağlı Yaylası Kamp Alanı

Kıranyayla Kamp Alanı

Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlı Kıran Köyü’nde yer alan Kıran Yaylası’nda doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Köyün ormanlık düz bir arazisi vardır ve kamp yapılabilir. Dileyenler piknik de yapabilir. Kamelya haricinde başka bir imkan bulunmuyor. Bu yüzden hazırlıklı gitmek gerekmektedir. Yaylaya giriş ücretsiz olmakla beraber, toplu taşıma imkanı mevcut değildir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/w8KeEYji73UtpepF7

Kıranyayla Kamp Alanı
Kıranyayla Kamp Alanı

Dalyan Gölü Kamp Alanı

Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı olan ve Marmara Denizi’ne birkaç adımlık kıyı mesafesinde yer alan Dalyan Gölü sizleri bekliyor. Karacabey Longoz Ormanları sahası içerisinde yer alan Dalyan Gölü’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Longoz ormanları sahası girişinde restoran ve kafe bulunmaktadır. Söz konusu işletmeler harici tesis ve imkan yoktur. Toplu taşıma imkanı da bulunmamaktadır. Yerde ateş yakmak yasaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/J1YxqNs4HLgGgctn8

Dalyan Gölü Kamp Alanı
Dalyan Gölü Kamp Alanı

Uludağ Buzul Gölleri Kamp Alanı

Kilimli Göl, Aynalı Göl ve Kara Göl’den oluşan Uludağ Buzul Gölleri bölgesi trekking ve çadır kampı için uygundur. Uludağ eteğinde yer alan göller bölgesinde herhangi bir imkan ve tesis yok. Bu yüzden ekipman ve malzemelerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Arazi engebelidir ve çocuklu ailelere uygun değildir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/eRcGMFfEKna2A71C7

Uludağ Buzul Gölleri Kamp Alanı
Uludağ Buzul Gölleri Kamp Alanı

Bakacak Yaylası Kamp Alanı

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Güllük bölgesinde yer alan Bakacak Seyir Terası’na Uludağ yolu üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca seyir terasından 20 dakikalık kısa bir yürüyüş mesafesinde Softaboğan Şelalesi bulunmaktadır. Ailleniz ve arkadaşlarınızla beraber kamp ve piknik deneyimleyebilirsiniz.

Konum bilgisi:  https://goo.gl/maps/TYw92ZNfKLFoHXKX7

Bakacak Yaylası Kamp Alanı
Bakacak Yaylası Kamp Alanı

Softaboğan Şelalesi Kamp Alanı

Uludağ’da Bakacak seyir terasına giden yol üzerinde yer alan Softaboğan Şelalesi sizleri bekliyor. Uludağ’a servisler ile giderek, Uludağ’dan da trekking yaparak kolayca ulaşım sağlamak mümkündür. Şelale alanında kamp yapılmıyor ancak düzlük bölgeler de kamp yapılabilir. Uludağ’da yer alan büfe ve marketlerden ihtiyaç malzemelerinizi temin ederek güzel bir kamp ya da piknik yapabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/1xmNRcPX7Qe9Ccsy9

Softaboğan Şelalesi Kamp Alanı
Softaboğan Şelalesi Kamp Alanı

Küreklidere Şelalesi Kamp Alanı

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Hamamlıkızık bölgesinde yer alan Küreklidere Şelalesi’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Toplu taşıma imkanı bulunmayan Küreklidere Şelalesi’nde doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Arazi aracına uygun olan Küreklidere Şelalesi’ne giderken aracınızı 300 – 400 metre geride bırakıp yürümeniz gerekmektedir. Girişler ücretsizdir. Herhangi bir işletme ya da tesis mevcut değildir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/RTz1dPiReuA7qQkBA

Küreklidere Şelalesi Kamp Alanı
Küreklidere Şelalesi Kamp Alanı

Karacabey Longozu Kamp Alanı

Marmara Denizi’ne kıyısı olan Karacabey Longoz Ormanları’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Karacabey yolu üzerinde yer alan Longoz Ormanlarında kamp ve piknik yapabilirsiniz. Girişler ücretsizdir. Herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekiyor. Karacabey’e giden servisler ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://g.page/karacabeylongozu?share

Karacabey Longozu Kamp Alanı
Karacabey Longozu Kamp Alanı

Cumalıkızık Köyü Kamp Alanı

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı olan Cumalıkızık Köyü’nde kamp ve piknik yapılabilecek uygun bölgeler bulunmaktadır. Uludağ’ın kuzey bölgelerinde yer alan Cumalıkızık Köyü’nde doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Cumalıkızık köyü içerisinde yer alan ormanlık alanlar da ve düzlük bölgelerde kamp yapılabilir. Ulaşım için Cumalıkızık köyüne giden servis ve dolmuşları tercih edebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/Bvx5VD6fko4Ap6Ck7

Cumalıkızık Köyü Kamp Alanı
Cumalıkızık Köyü Kamp Alanı

Kurşunlu Barajı Kamp Alanı

Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlı Kurşunlu’da yer alan Kurşunlu Barajı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. İşletme veya tesis bulunmayan Kurşunlu Barajı’nda doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşım sağlamak isterseniz, Kurşunlu’ya giden servislere binebilirsiniz. Tuvalet, duş, market, restoran, kafe ve büfe bulunmamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/V6ER39dStvUpFk3x6

Kurşunlu Barajı Kamp Alanı
Kurşunlu Barajı Kamp Alanı

Kayapa Göleti Kamp Alanı

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Kayapa’da yer alan, Kayapa Göleti’nde kamp ve piknik yapmak mümkündür. Kayapa’ya giden servislerle ulaşım sağlamak mümkündür. Herhangi bir işletme ve tesis bulunmamaktadır. Kayapa Göleti’ne girişler ücretsizdir. Trekking, fotoğrafçılık ve bisiklet turu gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/4hxBx85zHvztHj7q6

Kayapa Göleti Kamp Alanı
Kayapa Göleti Kamp Alanı

Alıç Yaylası Kamp Alanı

Bursa İznik’e bağlı Elmalı köyü içerisinde yer alan Alıç Yaylası’na girişler ücretsizdir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamayan köye, kendi aracınız var ise kolayca ulaşabilirsiniz. Yayla içerisinde yayla evleri bulunmaktadır. Tuvalet, duş, market, elektrik ve büfe gibi imkanlar bulunmamaktadır. Yayla da müsait bulduğunuz alanlarda kamp ve piknik yapabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/SbtYMDWKMndeAvAfA

Alıç Yaylası Kamp Alanı
Alıç Yaylası Kamp Alanı

Yarhisar Şelalesi Kamp Alanı

Bursa’nın Yenişehir ilçesine bağlı Yarhisar Köyü içerisinde yer alan Yarhisar Şelalesi’ne girişler ücretsizdir. Şelalenin aktığı alanda ufak bir gölet meydana gelmiştir. Şehir gürültüsünden uzaklaşmak ve doğa ile kucaklaşmak için tercih edebilirsiniz. Piknik ve kamp yapmak isterseniz, şelaleye yakın düzlük bölgeleri tercih edebilirsiniz. Şelale ve yakınlarında herhangi bir tesis ya da işletme bulunmamaktadır.

Konum bilgisi:  https://goo.gl/maps/6SNc2J8FexZUBaM96

Yarhisar Şelalesi Kamp Alanı
Yarhisar Şelalesi Kamp Alanı

Yalıntaş Göleti Kamp Alanı

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yalıntaş Köyü içerisinde yer alan Yalıntaş Göleti’ne toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır. Kendi aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Yalıntaş Göleti’nde trekking, çadır kampı, karavan kampı ve piknik yapabilirsiniz. Herhangi bir işletme yok ancak hazırlıklı giderseniz, güzel zaman geçirebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/F3rxotwx9tnTJJo86

Yalıntaş Göleti Kamp Alanı
Yalıntaş Göleti Kamp Alanı

Alaçam Yaylası Kamp Alanı

Bursa’nın Kestel ilçesine bağlı Alaçam Köyü içerisinde yer alan Alaçam Yaylası’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Girişleri ücretsiz olan yaylaya, toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır. Ayrıca tuvalet, duş ve market gibi temel imkanlar da yok. Yiyecek, içecek ve temel ihtiyaç malzemelerinizi eksiksiz götürmeye özen göstermeyi unutmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/ri2eFHTRMSLzhdbLA

Alaçam Yaylası Kamp Alanı
Alaçam Yaylası Kamp Alanı

Doğa Muhit Kamping Kamp Alanı

Gemlik – İznik yolunun hemen yanında ve İznik Gölü’ne birkaç adım uzaklıkta hizmet veren Doğa Muhit Camping tesisinde çadır kampı yapabilirsiniz. Kafe ve kahvaltı hizmetleri sunan tesis, yemyeşil büyük bir alana sahiptir. Tuvalet ve sıcak duş imkanı var. Kamp alanında ateş yakılması yasak. Yiyecek ve içecek ihtiyaçları, kafe ve restorandan temin edilebiliyor. Rezervasyon yapılması zorunludur ve İznik – Gemlik yolu üzerinde servisler ile ulaşım sağlamak çok kolaydır.

Konum bilgisi: https://g.page/doga-muhit-camping-iznik?share
İletişim bilgisi: 05512136869

Doğa Muhit Kamping Kamp Alanı
Doğa Muhit Kamping Kamp Alanı

Keramet Kaplıcası

Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Keramet Köyü içerisinde yer alan Keramet Ilıcası, bir diğer adıyla Keramet Kaplıcası, İznik Gölü’ne yürüme mesafesindedir. 35 – 40 derece kaplıca suyu ile şehir içinden ve şehir dışından çok sayıda misafir ağırlayan Keramet Kaplıcası bölgesinde kamp ve piknik yapılabilir. Suyun derinliği 1,5 metre ile 2 metre arasındadır. Kaplıcaların sağlık açısından verimli olduğu bilinmektedir. Bu yüzden sadece eğlence ve tatil için değil, aynı zamanda sağlık sorunları nedeniyle de kaplıca tercih edilmektedir. İznik – Orhangazi yolu üzerinden toplu taşıma ile ulaşım sağlanmaktadır. Restoran, kafe ve çay bahçesi mevcuttur.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/kfiTEAyw2L34potm6
İletişim bilgisi: 02245733800

Keramet Kaplıcası
Keramet Kaplıcası

Kurtul Göleti Kamp Alanı

Tuvalet, çeşme, piknik alanı, otopark, kuru odun, gölgelik alan ve trekking parkuru bulunan Kurtul Göleti’nde ücretsiz kamp yapılabilir. Yerde ateş yakmak yasak ancak, mangal ve kamp ocakları kullanabilirsiniz. Bursa’nın Gemlik ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kurtul Göleti, Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu ile yanyana konumdadır ve Kurtul Köyüne bağlıdır. Toplu taşıma imkanı mevcut değildir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/B33x57M6BEPErtdo6

Kurtul Göleti Kamp Alanı
Kurtul Göleti Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Bursa ücretli kamp yerleri ve Bursa ücretsiz kamp yerleri listesini paylaştık. Bursa kamp alanları hakkında eksik veya hatalı gördüğünüz bilgileri; yorum yazarak ya da iletisim@kampyerleri.org adresine mail atabilirsiniz. Bursa’da nerelerde kamp yaptınız? Bursa’da kamp nerede yapılır? Tüm yorumlarınızı bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın…


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.