Temmuz 20, 2021

Burdur Kamp Alanları

Burdur Kamp Alanları

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü’nün de içerisinde yer aldığı ve lavanta bahçeleriyle adından sıkça söz ettiren Burdur‘da kamp yapmak için rota oluşturmaya beraber başlıyoruz. Burdur’un birbirinden güzel ve keyif alabileceğiniz, bir daha olsa bir daha gelirim diyebileceğiniz tüm kamp alanlarını sizlerle paylaştık. Burdur ücretli kamp alanları ve Burdur ücretsiz kamp alanları listesine blogumuzdan erişim sağlayabilirsiniz. İşte Burdur kamp alanları listesi…

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Kargı Köyü Sığla Ormanı Kamp Alanı

Burdur Bucak’a bağlı Kargı Köyü Sığla Ormanı Tabiatı Koruma Alanı, Burdur’a 78,2 kilometre uzaklıktadır. Toplu taşıma ile ulaşım yok ve ateş yakmak yasaktır. İşletme ya da herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden ekipman ve malzemelerinizi eksiksiz götürmeye özen gösteriniz. Trekking, manzara seyri, bisiklet turu ve fotoğrafçılık gibi aktiviteler de gerçekleştirebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/GniYY6ojXXnwEoRU7

Kargı Köyü Sığla Ormanı Kamp Alanı
Kargı Köyü Sığla Ormanı Kamp Alanı

Salda Gölü Kamp Alanı

Türkiye’nin Maldivleri olarak tabir edilen Salda Gölü kamp alanı ile ilgili merak edilen bilgileri paylaştık. Burdur’un turizm gözdesi olan Salda Gölü’ne ilçelerden ve kent merkezinden servisler bulunmaktadır. Yakın zamanda Millet Bahçesi’de inşa edilen Salda Gölü ve çevresinde çeşitli sosyal imkanlar mevcuttur. Restoran, bungalov tesisi, kamp alanı, piknik alanı, plaj alanı, tuvalet, çeşme, kafe, pansiyon, apart, market ve büfe gibi imkanlar bulunmaktadır. Salda Gölü’nde kamp ve piknik yapacaksanız, giriş ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/5Skpdwmc8YZy7nfx7

Salda Gölü Kamp Alanı
Salda Gölü Kamp Alanı

Haşmetin Bahçesi Kamp Alanı

Denizli – Burdur yolu üzerinde ve Salda Gölü’nün hemen yanı başında hizmet veren Haşmet’in Çadır Bahçesi kamp alanı tesisi yeni misafirlerini bekliyor. Salda Gölü’ne giden servis ve dolmuşlara binerek kolayca ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Çadır kiralayabilir ya da kendi çadırınız ile kamp yapabilirsiniz. Tuvalet, sıcak su, su, duş, elektrik, mangal alanı, mutfak, bahçe, masa, sandalye, bulaşık yıkama alanı, otopark, trekking alanı ve karavan kamp alanı imkanları mevcuttur.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/SpkYgH3AkncSa9xF6
İletişim bilgisi: 05362434197

Haşmetin Bahçesi Kamp Alanı
Haşmetin Bahçesi Kamp Alanı

Bulgaroğlu Kamping

Otopark, yürüyüş alanı, karavan kamp alanı, çadır kamp alanı, mangal yakma alanı, bulaşık yıkama alanı, tuvalet, su, elektrik, mutfak ve duş imkanı bulunan Bulgaroğlu Kamping, Salda Gölü’ne yürüme mesafesinde hizmet vermektedir. Salda Gölü’ne giden servis ve dolmuşlara binerek, yol üzerinde inip yürüyerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/NGkAUmoSM9uQhLCP9

Bulgaroğlu Kamping
Bulgaroğlu Kamping

Burdur Kent Ormanı Kamp Alanı

Burdur – Fethiye yolu üzerinde yer alan Burdur Kent Ormanı’nda kamp ve piknik yapılabilir. Burdur Gölü Kuş Cenneti ve Burdur Gölü Plajı ile aynı sahada yer alan kent ormanına, toplu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kent ormanı içerisinde herhangi bir tesi ya da işletme yok ancak, Burdur Gölü plaj alanı tarafında restoran, kafe ve çeşitli işletmeler bulunmaktadır. Girişler ücretsizdir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/NDv8EHJgAeqUyTJSA

Burdur Kent Ormanı Kamp Alanı
Burdur Kent Ormanı Kamp Alanı

Karacaören Barajı Kamp Alanı

Isparta – Antalya yolu üzerinde yer alan Karacaören Barajı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Karacaören Barajı etrafında alabalık restoranları ve çeşitli lokantalar mevcut. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamayan Karacaören Barajı’na girişler ücretsizdir. Tuvalet, duş, elektrik ve sıcak su gibi temel imkanlar yok.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/2vC5p9BYsk8hPNEA7

Karacaören Barajı Kamp Alanı
Karacaören Barajı Kamp Alanı

İnsuyu Mağarası Kamp Alanı

Antalya – Burdur yolu bir diğer adıyla Burdur – Bucak yolu üzerinden ulaşım sağlanabilen İnsuyu Mağarası çevresinde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Yakın bölgede büfe var. Mağarayı gezdikten sonra, mağaraya yakın konumda çadır kampı ya da karavan kampı yapabilirsiniz. Burdur – Bucak servislerine binerseniz, kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/4zda1SA2avKPYTij8

İnsuyu Mağarası Kamp Alanı
İnsuyu Mağarası Kamp Alanı

Burdur Gölü Kamp Alanı

Burdur şehir merkezine yürüme mesafesinde yer alan Burdur Gölü’nde piknik, çadır kampı ve karavan kampı yapılabilir. Burdur Kent Ormanı, Burdur Gölü plaj alanı ve Burdur Gölü Kuş Cenneti bulunan, Burdur Gölü’nde doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Burdur Gölü’ne girişler ücretsizdir. Kent merkezinden; yürüyerek, taksi ile ya da servis ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Göl çevresinde restoran, kafe, büfe, market ve çeşitli işletmeler var. Kamp ve piknik için malzemelerinizi alarak, gölün herhangi bir bölgesini tercih edebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/hzJ6Ytx1fVU8wbCw5

Burdur Gölü Kamp Alanı
Burdur Gölü Kamp Alanı

Ayyıldız Çadır Kampı

Tuvalet, otopark, elektrik, duş, sıcak su, karavan kamp alanı, su, çadır kamp alanı, restoran, bulaşık yıkama alanı, mutfak ve yürüyüş alanı bulunan Ayyıldız Çadır Kampı tesisleri sizleri bekliyor. Salda Gölü’ne yürüme mesafesinde hizmet veren kamping tesisinde, çadır kampı ya da karavan kampı yapabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/bVVn8aS1wqBSuf3m6
İletişim bilgisi: 05443343915

Ayyıldız Çadır Kampı
Ayyıldız Çadır Kampı

Yapraklı Barajı Kamp Alanı

Burdur – Denizli il sınırına çok yakın konumda yer alan Yapraklı Barajı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Herhangi bir işletme ve imkan bulunmayan Yapraklı Barajı kıyısında, ücretsiz şekilde kamp ve piknik deneyimleyebilirsiniz. Toplu taşıma aracıyla ulaşım sağlanamayan Yapraklı Barajı’na kendi aracınızla gitmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/6hJy6FHmQFmwEk4u8

Yapraklı Barajı Kamp Alanı
Yapraklı Barajı Kamp Alanı

Nil Pera Konaklama Ve Kamping

Salda Gölü’ne yürüme mesafesinde yer alan Nil Pera Konaklama Ve Kamping tesisi yeni misafirlerini bekliyor.  Oda konaklaması ve çadır kampı hizmeti sunan tesis, çadır kiralama hizmeti sunmamaktadır. Bu yüzden, tüm misafirlerin kendi çadırlarını kendileri getirmelidir. İnternet, elektrik, sıcak su, duş, tuvalet, buzdolabı, lavabo, otopark, restoran ve 24 saat açık hizmet imkanı bulunmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/w4X8cBhBRxbKzh2p7
İletişim bilgisi: 05354224499

Nil Pera Konaklama Ve Kamping
Nil Pera Konaklama Ve Kamping

Oğuzhan Kent Ormanı Kamp Alanı

Burdur’un Bucak ilçesine yürüme mesafesinde yer alan Oğuzhan Kent Ormanı, kamp ve piknik için tercih edilebilir. Sadece restoran ve kafe işletmesi bulunan Oğuzhan Kent Ormanı’na giriş ücretsizdir. Kamp ve piknik yapmak için, malzemelerinizi eksiksiz götürmüş olmanız gerekiyor. Tuvalet ihtiyacınızı restoranların tuvaletinde giderebilirsiniz. Ancak genel olarak herhangi bir imkan ya da tesis mevcut değildir. Bucak ilçesinden taksi, servis ve dolmuş ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/YXdehnw2hVQMXGNs5

Oğuzhan Kent Ormanı Kamp Alanı
Oğuzhan Kent Ormanı Kamp Alanı

Karataş Gölü Kamp Alanı

Tuvalet, elektrik, çeşme, duş ve market gibi imkan bulunmayan ancak, kamp ve piknik için uygun olan Karataş Gölü sizleri bekliyor. Toplu taşıma imkanı ile ulaşım sağlanamayan Karataş Gölü, Karamanlı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Ayrıca Burdur – Fethiye yolu üzerinden de kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/bsyymDVmghvXo7JA8

Karataş Gölü Kamp Alanı
Karataş Gölü Kamp Alanı

Susuz Köy Ormanı Kamp Alanı

Bucak ilçeisne 13,8 kilometre uzaklıkta yer alan Susuz Köyü sınırları içerisinde bulunan Susuz Köyü Ormanı’nda kamp ve piknik yapmak ücretsizdir. İşletme ve tesis bulunmayan Susuz Köyü Ormanı sahası içerisinde piknik ve kamp yapılabilir. Toplu taşıma ile ulaşım yok ancak, Bucak ilçesinden taksi ile kolayca ulaşım sağlanabilir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/jfjfquXaWRshgxed6

Susuz Köy Ormanı Kamp Alanı
Susuz Köy Ormanı Kamp Alanı

Serançay Kanyonu Kamp Alanı

Serençay Kanyonu, Burdur’un saklı kalmış güzelliklerinden bir tanesidir. Girişleri ücretsiz ve trekking için verimlidir. Düz bölgelerde kamp yapılabilir ancak herhangi bir imkan da bulunmamaktadır. Zaman zaman toplu yürüyüş etkinlikleri ve fotoğrafçılık faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Burdur’a bağlı Günalan köyü içerisinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma imkanı mevcut değildir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/TUQt8Sb4aHDagij89

Serançay Kanyonu Kamp Alanı
Serançay Kanyonu Kamp Alanı

Ali Rıza Bey Ormanı Kamp Alanı

Oğuzhan Kent Ormanı’na yakın konumda yer alan Ali Rıza Bey Ormanı, İncidere, Dağarcık ve Seydiköy köyleri arasında bulunmaktadır. Toplu taşıma ile ulaşım yok ancak Antalya – Burdur yolu üzerinde ulaşım sağlanan servislere binerseniz, yol ayrımında inebilirsiniz. İşletme ve tesis bulunmuyor. Kamp ve piknik için düz bölgeler tercih edilmelidir. Girişleri ücretsiz ve ekipmansız gitmemenizi öneriyoruz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/WXzmzTkBRsyA6ayc8

Ali Rıza Bey Ormanı Kamp Alanı
Ali Rıza Bey Ormanı Kamp Alanı

Karamanlı Barajı Kamp Alanı

Burdur’un Karamanlı ilçesine çok yakın konumda yer alan Karamanlı Barajı, piknik ve kamp için tercih edilmektedir. Girişleri ücretsiz olan barajın kıyı bölgesinde alabalık tesisi var ancak işletme harici herhangi bir tesis ya da imkan bulunmamaktadır. Karamanlı ilçe merkezinden servis ve taksi ile kolayca ulaşım sağlanabilir. Duş, elektrik ve sıcak su gibi temel imkanlar bulunmamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/vjrNDzPQ4gWGrfSk7

Karamanlı Barajı Kamp Alanı
Karamanlı Barajı Kamp Alanı

Yazır Gölü Kamp Ala

Burdur – Antalya il sınırında yer alan Yazır Gölü’ne girişler ücretsizdir. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamayan Yazır Gölü kamp ve piknik için tercih edilmektedir. Restoran, market, sıcak su, tuvalet, duş, elektrik ve büfe gibi imkanlar yok. Yiyecek, içecek, kamp ekipmanı ve temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/LBtRL6hrTJBC4FRM9

Yazır Gölü Kamp Alanı
Yazır Gölü Kamp Alanı

Belkaya Barajı Kamp Alanı

Burdur, Tefenni’de bulunan Belkaya Barajı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Tefenni Gölü olarak da söylenen Belkaya Barajı’nın uygun kıyılarında kamp ve piknik yapılmaktadır. Tefenni’den yürüyerek, taksi ile ya da dolmuşlar ile kolayca ulaşılmaktadır. Girişleri ücretsizdir ancak, baraj etrafında herhangi bir tesis ya da imkan bulunmamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/jxefugrPfKec6XHq6

Belkaya Barajı Kamp Alanı
Belkaya Barajı Kamp Alanı

Yarışlı Gölü Kamp Alanı

Tuvalet, elektrik, çeşme, otopark, market, restoran ve kafe gibi imkanların bulunmadığı Yarışlı Gölü’nde kamp ve piknik yapılmaktadır. Burdur’un Yeşilova ilçesine 14 kilometre uzaklıkta yer alan Yarışlı Gölü’nde doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Yarışlı Gölü kıyısında ve yakın bölgesinde herhangi bir imkan ve sosyal tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden ekipman ve malzemelerinizi eksiksiz götürmeye özen gösteriniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/a5FQtY1xMHtfymyu8

Yarışlı Gölü Kamp Alanı
Yarışlı Gölü Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Burdur ücretli kamp yerleri ve Burdur ücretsiz kamp yerleri listesini paylaştık. Burdur’un doğa güzelliklerini keşfetmek için geç kalmadan yola çıkmanızı öneriyoruz. Ayrıca, çevremizi kirletmemeye ve çöplerimizi çöp kutusuna atmaya özen göstermeliyiz. Çöp kutusu yok ise, çöplerimizi yanımızda götürmemiz gerekmektedir. Doğayı koruyalım ve korunmasına destek olalım… Burdur kamp alanları ile ilgili istek, öneri ve görüşleriniz; iletisim@kampyerleri.org adresine ya da yorum kısmına yazabilirsiniz. Doğa ile kalın sevgiyle kalın…


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.