Temmuz 19, 2021

Bolu Kamp Alanları

Bolu Kamp Alanları

Bolu’da ücretli ve ücretiz kamp yapabileceğiniz en güzel bölgeleri paylaştık. Bolu ücretli kamp yerleri ve Bolu ücretiz kamp yerleri listesi için blogumuza göz atmayı unutmayınız. Ülkemizin en çok ziyaret edilen şehirlerinden olan, Bolu‘da yer alan kamp alanları, kamping tesisleri ve diğer bölgeler sizlere güzel bir deneyim sunacaktır. Bolu’da doğayı keşfetmek ve huzur dolu bir kamp yapmak isterseniz, sizler için hazırlamış olduğumuz Bolu kamp alanları listesine göz atabilirsiniz…

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

At Yaylası Kamp Alanı

Bolu kent merkezinin 10 kilometre kuzeyinde yer alan At Yaylası kamp ve piknik için tercih edilmektedir. 1150 – 1250 metre rakımı bulunan yaylanın 1- 2 kilometre yakın bölgelerinde 7 adet yayla bulunmaktadır. At Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Ancak, kendi aracınızla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Yayla da, yayla evleri bulunmaktadır. Tuvalet, duş, market, restoran ve elektrik gibi temel imkanlar bulunmamaktadır. At Yaylası’na girişler ücretsizdir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/HCdBcs3EnrPoksmQA

At Yaylası Kamp Alanı
At Yaylası Kamp Alanı

Çubuk Gölü Kamp Alanı

Bolu’nun Göynük ilçesine bağlı Çubuk Köyü içerisinde yer alan Çubuk Gölü, ilçe merkezinin 11 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Çam ormanlarıyla çevrili ferah bir bölge olan Çubuk Gölü’nde kamp ve piknik yapabilir. Ayrıca göl kenarında alabalık menüleri ve çeşitli menüler sunan restoranlar bulunmaktadır. Çubuk Gölü kenarında yer alan yel değirmeni, bölgeye ayrı bir güzellik katmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/FRrLEbbbN7xe8a8b7

Çubuk Gölü Kamp Alanı
Çubuk Gölü Kamp Alanı

Sinekli Yaylası Kamp Alanı

1450 metre rakıma eve 100 dekar alana sahip olan Sinekli Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Bolu Abant Gölü yolu üzerinde yer alan Sinekli Yaylası’nda kamp ve piknik yapılabilir. Herhangi bir tesis ya da işletme bulunmayan Sinekli Yaylası’nda çeşme ve kuru odun bulunmaktadır. Toplu taşıma yok ancak Abant Gölü’ne yolcu taşıyan servisler ile geçiş güzergahını öğrenerek yolculuk yapabilirsiniz. Yayla girişleri ücretsizdir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/3zJTPGAXmd5FrsQy8

Sinekli Yaylası Kamp Alanı
Sinekli Yaylası Kamp Alanı

Kardüz Yaylası Kamp Alanı

Bolu – Düzce il sınırına çok yakın konumda yer alan Kardüz Yaylası, Düzce’ye bağlı ancak, Bolu’dan da ulaşım sağlanabilir. 1830 metre rakıma sahip olan Kardüz Yaylası’nın alanı 180 hektardır. Düzce’nin en yüksek bölgelerinden bir tanesidir. İşletme ya da tesis bulunmayan yayla içersinde kamp ve piknik yapılmaktadır. Trekking, fotoğrafçılık, manzara seyri ve bisiklet turu gibi çeşitli aktiviteler de gerçekleştirilebilir. Yaylaya girişler ücretsizdir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/F3Po5kcXEkiTwSwz7

Kardüz Yaylası Kamp Alanı
Kardüz Yaylası Kamp Alanı

Pürenli Yaylası Kamp Alanı

1400 metre rakıma sahip olan Pürenli Yaylası’na Kardüz Yaylası ve Abant Milli Parkı yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Herhangi bir toplu taşıma imkanı bulunmayan yayla içerisinde yayla evleri bulunmaktadır. Ancak, herhangi bir işletme ya da tesis bulunmamaktadır. Yayla içerisinde; çadır kampı, karavan kampı ve piknik yapabilirsiniz. Düzce il sınırına yakın konumda yer almaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/SyLXgNJ778eTaAvx9

Pürenli Yaylası Kamp Alanı
Pürenli Yaylası Kamp Alanı

Hera Yaylası

Hera Yaylası, Düzce ve Bolu illerinin sınırında yer almaktadır. Bolu’dan ve Düzce’den gelen misafirlerin yoğun olarak ziyaret ettikleri yayla içerisinde, kamp ve piknik yapılabilir. Hera Yaylası içerisinde herhangi bir imkan ya da tesis mevcut değildir. Bu bakımdan, kamp ya da piknik malzemelerinizi eksiksiz götürmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/aww2jbZeaTF9twCGA

Hera Yaylası
Hera Yaylası

Aladağ Göleti Kamp Alanı

Bolu’ya 30 kilometre uzaklıkta yer alan Aladağ Göleti’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Aladağ Göleti bölgesinde Aladağ Kamp Eğitim Merkezi bulunmaktadır. Ancak söz konusu merkez haricinde herhangi bir tesis ya da işletme bulunmamaktadır. Söz konusu tesiste yılın belirli zamanlarında hizmet vermektedir. Gölete, toplu taşıma ile ulaşım imkanı ve giriş ücreti bulunmamaktadır. Trekking, piknik ve kamp yapabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/LNZBdTCKnP1STAha6

Aladağ Göleti Kamp Alanı
Aladağ Göleti Kamp Alanı

Urumşah Yaylası Kamp Alanı

Çevresinde sadece çeşme ve trekking rotaları bulunan Urumşah Yaylası’nda kamp yapabilirsiniz. Piknik ve kamp için uygun olan Urumşah Yaylası’na girişler ücretsizdir. Kamp yapmak için malzemelerinizi eksiksiz getirmeye özen göstermeniz gerekiyor. Çünkü, yayla ve bölgesinde herhangi bir tesis ya da işletme mevcut değildir. Yakın bölgelerde yayla evleri var ancak yerli halka ait olmasından dolayı konaklama yapılamamaktadır. Kuru odun bulabilirsiniz. Çöplerinizi giderken götürmeyi unutmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/6W6Aei5xTxz9887LA

Urumşah Yaylası Kamp Alanı
Urumşah Yaylası Kamp Alanı

Abant Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çeşme, büfe, dere, çay bahçesi, trekking parkuru, kamelya, bisiklet yolu, bekçi evi, oyun parkı, otopark alanı, piknik alanı, bungalov, kamp alanı, sosyal tesisler, güvenlik noktaları, konuk evi, lokanta, gazino, spor sahası, tuvalet, seyir terası, iskele ve kafe imkanları bulunan Abant Gölü sizleri bekliyor. Bolu’da Gölcük Tabiat Parkı ile beraber sık sık ziyaret edilen Abant Gölü Tabiat Parkı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Girişleri ve kamp alanı ücretli olan Abant Gölü’ne toplu taşıma araçlarıyla ya da kendi aracınızla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Abant Gölü’nde doğa ile iç içe kamp ve piknik yapmak için geç kalmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/J5fgdkVzqjMpkMNGA
İletişim bilgisi: 03122075000

Abant Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı
Abant Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Balıklı Yaylası Kamp Alanı

Pürenli Yaylası’na 1,5 – 2 kilometrelik yakın bir konumda yer alan Balıklı Yaylası kampçılık ve doğa sporları için uygundur. Arazi araçları ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Balıklı Yaylası’nda kamp ya da piknik yapabilirsiniz. Birkaç adet yayla evi bulunan Balıklı Yaylası’nda herhangi bir tesis ya da imkan yok. Yaylaya 300 metre yakında pınar akıyor ancak su ihtiyacı giderilememektedir. Toplu taşıma ile ulaşım bulunmuyor ve giriş ücreti yoktur.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/JtaX4P42nmEABh4X9

Balıklı Yaylası Kamp Alanı
Balıklı Yaylası Kamp Alanı

Ayıkayası Tabiat Parkı Kamp Alanı

Yedigöller Milli Parkı’na giden yol üzerinde yer alan Ayıkayası Tabiat Parkı’na Yedigöller’e giden araçlar ile ulaşmak mümkündür. Kamp, piknik, yürüyüş ve fotoğrafçılık için uygundur. Girişleri ücretlidir. Tuvalet, mescit, çeşme ve piknik alanı bulunmaktadır. Yakın alanda gözleme ve çeşitli menüler sunan restoran ve kafe işletmeleri de bulunmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/vT4ZURFftb5EKhXi7
İletişim bilgisi: 03122075000

Ayıkayası Tabiat Parkı Kamp Alanı
Ayıkayası Tabiat Parkı Kamp Alanı

Beşpınarlar Tabiat Parkı Kamp Alanı

Toplu taşıma aracıyla ulaşım sağlanamayan Beşpınarlar Tabiat Parkı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Çadır kamp alanı, karavan kamp alanı, elektrik, su, sıcak su, bulaşık yıkama alanı, karavan atık tesisatı, restoran, duş, market, internet ve tuvalet imkanları mevcuttur. Kamp alanı tesisi, Mountrain Outdoor Club tarafından işletilmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/HdEsmffZqpCtVmQKA
İletişim bilgisi: 03122075000

Beşpınarlar Tabiat Parkı Kamp Alanı
Beşpınarlar Tabiat Parkı Kamp Alanı

Seben Taşlıyayla Gölü Kamp Alanı

Seben Taşlıyayla Gölü’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Köy içerisinde market var. Göl kenarında herhangi bir tesis  ya da imkan yok. Hazırlıklı gidilmesinde fayda var. Toplu taşıma yok ve girişler ücretsiz. Daha çok piknik için ziyaret ediliyor ancak zaman zaman doğa yürüyüşü aktivitesi yapan gruplara da rastlamak mümkündür.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/W6fGPJ73Pc8otTDC9

Seben Taşlıyayla Gölü Kamp Alanı
Seben Taşlıyayla Gölü Kamp Alanı

Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanı

1206 metre rakıma sahip olan Gölcük, Bolu’ya 13 kilometre uzaklıktadır. Bolu kent merkezinden ve ilçelerden toplu taşıma ile ulaşım mümkündür. Bungalov konaklaması, çadır kampı, karavan kampı, piknik ve trekking yapılabilir. Göl ve bölgesi koruma statüsündedir. Ateş yakmak yasaktır ancak restoran ve kafe bulunmaktadır. Yiyecek ve içecekleriniz hazır getirebilir ya da ateş yakmadan da hazırlanabilir aperatif gıdalar tüketebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/gPmiujsDYsLMeATP8
İletişim bilgisi: 4442658

Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanı
Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanı

Bolu Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kıbrıscık – Karaşar yolu üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz, Karagöl Milli Parkı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Otopark, bungalov, tuvalet, güvenlik noktaları, hizmet binası, lokanta, bekçi evi, giriş kontrol noktası ve yürüyüş alanı bulunmaktadır. Ayrıca dağ evi konaklaması için rezervasyon zorunludur. Rezervasyon yaptırmadan gitmemek gerekiyor.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/8yUiJt5ccZ9DY4reA
İletişim bilgisi: 05394111156 (Dağ evi iletişim numarasıdır – Google üzerinden alınmıştır)

Bolu Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı
Bolu Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çeşme, tuvalet, mescit, bungalo, kamp alanı, büfe, güvenlik noktası, otopark ve trekking parkuru bulunan Göksu Tabiat Parkı’nda eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Aladağ Göleti kıyısında yer alan Tabiat Parkına girişler ücretlidir. Ayrıca Tabiat Parkı sahası içerisinde Aladağ Gençlik Kampı tesisi bulunmaktadır. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/QK4EsH8kf9GNHdwv6
İletişim bilgisi: 03742153613

Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanı
Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Örencik Yaylası Kamp Alanı

Beşpınarlar Tabiat Parkı ve Göksu Tabiat Parkı arasında yer alan Örencik Yaylası sizleri bekliyor. Kamp ve piknik için uygun olan bölgede, işletme ya da tesis yok. Ulaşım dahi, şahsi araçlar ile sağlanmaktadır ve toplu taşıma yoktur. Girişler ücretsizdir ve hafta sonu günlerinde piknikçiler ve kampçılar yoğunluk oluşturmaktadır. Arazi araçları ile ulaşım daha kolay olacaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/yNdofNBsLU3tNhaHA

Örencik Yaylası Kamp Alanı
Örencik Yaylası Kamp Alanı

Kargalı Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kargalı Gölcük Tabiat Parkı içerisinde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Girişleri ücretsiz olan Tabiat Parkı’nda herhangi bir tesis ya da imkan bulunmuyor. Bu yüzden, hazırlıklı gitmenizde fayda var. Toplu taşıma yok ancak kendi aracınızla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Kartalkaya yolu üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz Tabiat Parkı’nda doğa ile iç içe eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Kuru odun bulabilirsiniz. Çöplerinizi yere atmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/QaTs4gBRWqqqVKEh7

Kargalı Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanı
Kargalı Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanı

Seben Gölü Kamp Alanı

Bolu – Seben yol ayrımında yer alan Seben Gölü, kamp ve piknikçilerin yoğun olarak uğradığı bölgelerden bir tanesidir. Orman içerisinde yer alan Seben Gölü’nde balık tutabilirsiniz. Çeşme, tuvalet ve su imkanı yok. Yolu çok kötü değil ancak arazi araçlarıyla gelmeye özen gösterin. Tüm ekipman ve malzemelerinizi eksiksiz getirdiğinizde, birkaç günden fazla kalmayı isteyeceğiniz bakir bir bölgedir. Toplu taşıma ve giriş ücreti bulunmamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/V7TaA575g9b5U4pF9

Seben Gölü Kamp Alanı
Seben Gölü Kamp Alanı

Sülüklügöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Piknik alanı, çeşme, tuvalet, trekking parkuru, otopark ve kamp alanı imkanı bulunan Sülüklü Göl Tabiat Parkı içerisinde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşım yok. Girişleri ücretli ve ateş yakmak için uygun alanlar bulunmaktadır.

Konum bilgisi: https://g.page/suluklugol?share
İletişim bilgisi: 03122075000

Sülüklügöl Tabiat Parkı Kamp Alanı
Sülüklügöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Mountrain Kamping

Beşpınarlar Tabiat Parkı sahası içerisinde yer alan Mountrain Outdoor Club tesislerinde çadır kampı ve karavan kampı hizmetleri verilmektedir. Elektrik, su, atık su gideri tesisatı, bulaşık yıkama alanı, restoran, market, duş, tuvalet, internet ve ateş yakma alanı bulunmaktadır. Rezervasyon yapmadan gidilmesi yasaktır. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/tGKQcWKXjR6JnoCT6
İletişim bilgisi: 05304080618

Mountrain Kamping
Mountrain Kamping

Abant Çadırlık Camping

Çadır kampı, karavan kampı, tiny house, dağ evi ve bungalov hizmetleri sunan Abant Camping yeni misafirlerini bekliyor. Abant Gölü manzaralı kamp ve bungalov konaklaması yapmak isterseniz, rezervasyon yapmayı unutmayınız. Bolu kent merkezinden ve ilçelerden Abant Gölü’ne giden servisler ile ulaşabilirsiniz. Abant Gölü çevresinde kamp alanı tabelasını görebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/N7PLuQQVEJ4x2ZL38
İletişim bilgisi: 05493106114

Abant Çadırlık Camping
Abant Çadırlık Camping

Sünnet Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Trekking, kamp, piknik, fotoğrafçılık, manzara seyri ve bisiklet turu gibi çeşitli aktiviteler yapabileceğiniz Sünnet Gölü sizleri bekliyor. Sünnet Gölü Tabiat Parkı içerisinde, 45 oda ve 115 yatak kapasitesine sahip özel bir konaklama tesisi mevcut. Tuvalet, büfe, lokanta, piknik alanı, iskele, kır kahvesi, kamela ve yöresel ürün satış noktası da mevcuttur. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/ct8mcsHxhH5gWqaD9
İletişim bilgisi: 03744641201 (Konaklama tesisi iletişim numarasıdır – Google üzerinden alınmıştır)

Sünnet Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı
Sünnet Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Şirinyazı Göleti Kamp Alanı

Bolu Mengen’e 16 kilometre uzaklıkta yer alan Şirinyazı Göleti’ne toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır. Piknik ve kamp için uygun olan gölet kenarında bir adet işletme bulunmaktadır. Çeşitli tavuk ve et menüleri sunulmaktadır. Tuvaleti bulunmaktadır. Ancak işletmeyi tercih etmeyip, kendi imkanlarınız ile kamp ya da piknik yapmak istiyorsanız, herhangi bir imkandan faydalanamayacağınızı belirtmek isteriz. Çeşme ve kuru odun var ancak başka bir imkan mevcut değildir. İşletmeden izin alarak tuvalet kullanabilirsiniz. Gölet kenarında kamp ve piknik yapmak ücretsizdir.

Konum bilgisi: https://g.page/MengenSirinyaziButikOtel?share
İletişim bilgisi: 03743678282 (Piknik işletmesi iletişim numarasıdır – Google üzerinden alınmıştır)

Şirinyazı Göleti Kamp Alanı
Şirinyazı Göleti Kamp Alanı

Yedigöller Milli Parkı Kamp Alanı

Çeşme, ziyaretçi merkezi, tuvalet, gözetleme kulesi, kamelya, orman köşkü, hizmet binası, giriş kontrol noktası, otopark, büfe, mescit, trekking parkuru, güvenlik bölgeleri, anıt ağaçlar, bekçi evi, tanıtım merkezi, piknik alanı, kamp alanı, lokanta, bisiklet yolu ve etkinlik alanı imkanları bulunan Yedigöller Milli Parkı ülkemizin en çok ziyaret edilen bölgelerinden bir tanesidir. Bolu denildiğinde, akla ilk gelen bölgelerden olan Yedigöller’de kamp yapmak için belirlenmiş alan bulunmaktadır. Belirlenmiş alan haricinde kamp yapmak ve ateş yakmak yasaktır. Bu yüzden uyarılara dikkat edilmesi gerekiyor. Ulaşım için Bolu’dan ya da ilçe merkezlerinden Yedigöller’e servis ve dolmuş hizmeti bulunmaktadır. Dileyenler çeşitli firmalarca düzenlenen günübirlik ya da konaklamalı Yedigöller turlarına katılarak doğayı keşfedebilirler. Yedigöller Milli Parkı’nda kamp yapmak ücretlidir. Ayrıca bungalov konaklaması da yapılabilir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/SGSEh4Jb2DhR9Rc16
İletişim bilgisi: 03122075000

Yedigöller Milli Parkı Kamp Alanı
Yedigöller Milli Parkı Kamp Alanı

Sarıalan Yaylası Kamp Alanı

Sarıalan Yaylası, Kartalkaya yol ayrımında yer almaktadır. Doğa ile iç içe kamp ve piknik yapmak isteyenlerin yoğun olarak ziyaret ettiği bölgelerden bir tanesi olan Sarıalan Yaylası içerisinde, dağ evi tesisi bulunmaktadır. Dağ evi konaklaması için rezervasyon talep edilmektedir. Dağ evi haricinde yaylaya giden yol üzerinde market bulunmaktadır. Söz konusu market ve dağ evi haricinde, herhangi bir işletme ya da imkan bulunmuyor. Kamp ekipmanlarınızı eksiksiz götürmeniz durumunda, sorunsuz şekilde doğa ile iç içe eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/JU1sCLeUr71fktnp9
İletişim bilgisi: 05377174293 (Dağ evi iletişim numarasıdır – Google üzerinden alınmıştır)

Sarıalan Yaylası Kamp Alanı
Sarıalan Yaylası Kamp Alanı

Haccağız Yaylası Kamp Alanı

Seben – Nallıhan yolu üzerinde yer alan Haccağız Yaylası, 1800 rakıma sahiptir. Yemyeşil ormanlık bir alana sahip olan yayla içerisinde; piknik ve kamp yapabilirsiniz. Seben – Nallıhan yolu üzerinden geçen servislere binerseniz, yayla yol ayrımında inebilirsiniz. Ancak biraz yürümeniz gerekiyor. Arazi şartları zorlu olduğu için riske girmemek ve arazi araçlarıyla yola çıkmak mantıklı olacaktır. Yayla içerisinde ve yakın bölgesinde herhangi bir tesis ya da işletme yok. Hazırlıklı gitmenizi öneriyoruz. Ayrıca yaylaya girişler ücretsizdir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/MbFmcrHwcEE8rTqW7

Haccağız Yaylası Kamp Alanı
Haccağız Yaylası Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Ülkemizin en çok ziyaret edilen şehirlerinden olan, Bolu ile ilgili Bolu kamp alanları blogumuzu yazdık. Bolu ücretli kamp yerleri ve Bolu ücretsiz kamp yerleri listesine blogumuzdan erişim sağlayabilirsiniz. Bolu’da yaylaları, Milli Parkları, Tabiat Parklarını, göl kenarlarını, dere bölgelerini ve daha pek çok ormanlık alanı ziyaret ederek keyifli bir kamp deneyimleyebilirsiniz… Bolu kamp alanları ile ilgili soru, istek ve önerilerinizi; iletisim@kampyerleri.org adresine ya da yorum kısmından iletebilirsiniz. Doğayı korumayı ve doğa koruma bilincini anlatmayı unutmayalım…


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.