Bolu At Yaylası Kamp Alanı- Kızılağıl Köyü

Bolu At Yaylası Kamp Alanı- Kızılağıl Köyü


Bolu’nun merkeze bağlı Kızılağıl köyünde yer alan, At Yaylası kamp alanı keyifli bir kamp deneyimlemenize yardımcı olmaktadır. Bölge pek fazla bilinen bir alan olmadığından, bakir kalmıştır ve yemyeşil orman içerisinde ferah bir kamp yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bolu‘nun kuzey bölgesinde dağların arasında yer alan At Yaylası, şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktadır. Ayrıca Bolu’nun 10 kilometre kuzeyinde 7 adet yayla bulunmaktadır. Yayların yüksekliği ise; 1150 metre ile 1250 metre arasındadır.

7 yaylanın içerisinde At Yaylası’nın en çok tercih edilmesinin ve isminin en çok duyulmasının nedeni; kiraz ve meyve bahçelerinin çok olmasıdır. Bazı dönemlerde geleneksel kiraz bayramı adı altında şenlikler de düzenlenmektedir. 560 metrekare alana sahip olan yayla, günübirlik piknik veya çadırlı kampçılık için uygundur. Şehir gürültüsünden uzak, doğa ile baş başa huzurlu bir kamp deneyimlemek isterseniz, At Yaylası kamp yerini tercih edebilirsiniz.

At Yaylası Nerede? – Nasıl Gidilir?

Yaylanın, Bolu şehir merkezine olan uzaklığı 12 kilometredir. Bolu şehir merkezi üzerinden Kızılağıl köyüne ulaşım sağlamanız gerekiyor. Kızılağıl köyü yakınlarına geldiğinizde yol üzerinde yaylalara ait mini tabelaları görebilirsiniz. Gitmeden önce mutlaka harita bilgisini aklınıza kazıyın. Çünkü köy yoluna girdiğiniz anda navigasyon bağlantısı kopuyor.

Mağdur olmamak için gideceğiniz güzergahı ezberlemeniz gerekiyor. Ayrıca yaylaya giden yol arazi araçları için uygun. Kendi aracımla giderim derseniz; aracınız arıza yapabilir ve yolun engebeli olmasından dolayı mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanamamaktadır. Şahsi aracınız ile gidecekseniz, yere yakın olan araçları kullanmamanızı öneriyoruz. Engebeli arazide olumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Arazi aracınız var ise; yolu rahatça gidebilirsiniz. Harita bağlantısını alt kısımda paylaştık. Rotanızı oluşturmayı unutmayın.

At Yaylası Nerede? - Nasıl Gidilir?
At Yaylası Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

At Yaylası Kamp Alanı

Yaylada çadır kampı yapılabilir. Karavan kampı yapılmamaktadır. Karavan kampı yapacaksanız, köy yolunu aşmanız gerekiyor. Üst kısımda da bahsettiğimiz gibi ulaşımı biraz zordur. Kamp alanı yemyeşil çam ağaçlarıyla çevrilidir. Yılkı atlarını gözlemleyebilir ve fotojenik fotoğraflar çekebilirsiniz. Ağaçlar arasına hamak kurabilirsiniz. Yaylada dilediğiniz yerde kamp yapma özgürlüğüne sahipsiniz. Herhangi bir ücret bulunmamaktadır. Ancak, lütfen çöplerinizi yanınızda götürmeyi unutmayın. Bolu’da bulunan kamp alanı, doğal bir kamp alanıdır ve bakir kalmasına hep beraber destek olalım.

At Yaylası Kamp Alanı
At Yaylası Kamp Alanı

At Yaylası Kamp Alanı İmkanları

At Yaylası’nda kamp yapacaksanız, hazırlıklı gelmenizde fayda var. Tuvalet, elektrik, internet, market ve büfe gibi ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz herhangi bir imkan mevcut değil. Kamp alanı, bakir bir bölgedir. Zaten bölgede herhangi bir işletmenin olmaması bölgeyi doğal kılmaktadır. Kamp alanında en büyük sorun; tuvalet, duş, su ve elektrik sorunudur. Ayrıca kamp alanında, telefon da çekmiyor. İletişimsiz bir kamp yapacaksınız. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz gerekiyor.

İlçeden veya şehir merkezinden market alışverişinizi yapmanız gerekiyor. Telefon şarjı için powerbank kullanabilirsiniz. Elektrik ihtiyacınızı; kafa lambası, gaz lambası veya el feneri ile giderebilirsiniz. İçme suyunuzu mutlaka getirin. Bölgede içilebilir su kaynağı mevcut değil. Sadece ufak bir göl var ancak suyu temiz değil. Ancak şifalı olduğu iddia edilen ufak bir çağlayan kayası var. Söz konusu suyun aktığı bölgede mayasız yoğurt dahi yapılabildiği ifade ediliyor. Tuvalet sorununu nasıl gidereceğiniz ise size kalmış durumda…

At Yaylası Kamp Alanı İmkanları
At Yaylası Kamp Alanı İmkanları

At Yaylası Kamp Alanı Güvenli Mi?

Kamp alanı güvenli değil. Orman içerisinde her türlü yabani hayvan ile karşılaşma ihtimaliniz var. Özellikle yiyecek ve içeceklerinizi iyi saklamanız gerekiyor. Yabani hayvanlar yiyecek kokusunu alırsa misafiriniz olabilir. Doğada yabani hayvanlarla karşılaşmanız durumunda ne yapacağınız hakkkında yazdığımız yazımız alt kısımda yer alıyor. Bilgi alabilirsiniz.

YABANİ HAYVANLAR İLE KARŞILAŞINCA NE YAPILIR? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

At Yaylası Kamp Alanında Ateş Yakılabilir Mi?

Bolu’da bulunan kamp alanında ateş yakanlar var. Bölgede ateş yakılıp, yakılmamasına dair herhangi bir bilgi yok. Ancak ateş yakıyorsanız, doğaya zarar vermeyecek şekilde ateş yakın. Yerde ateş yakmak yerine; ateş kovası, mini tüplü ocaklar veya yerden kamp ocaklarını kullanabilirsiniz.

At Yaylası Kamp Alanında Ateş Yakılabilir Mi?
At Yaylası Kamp Alanında Ateş Yakılabilir Mi?

Kamp Alanında Yapabileceğiniz Aktiviteler

 • Doğa yürüyüşü
 • Piknik
 • Hamak keyfi
 • Kitap okuma
 • Yılkı atları gözlemciliği
 • Atların kartpostallık fotoğraflarının çekimi
 • Doağ fotoğrafçılığı
 • Çadırlı kampçılık
 • Bisiklet turu (kendinize ait)
 • Sportif aktiviteler
 • Barbekü ve mangal keyfi
Kamp Alanında Yapabileceğiniz Aktiviteler
Kamp Alanında Yapabileceğiniz Aktiviteler

Bolu At Yaylası İletişim Ve Adres Bilgisi

 • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
 • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
 • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktıdır.
 • Adres: https://goo.gl/maps/qA1y9KPQ9Bf7j7bZ6
Bolu’da bulunan At Yaylası hakkında bilgiler paylaştık. Daha önce At Yaylası’nda çadır kampı ve piknik deneyimlemiş olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


TAVSİYELERİMİZ

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri - Trabzon Akçaabat

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri – Trabzon Akçaabat

Trabzon Akçaabat'ta günübirlik gezi ve piknik için uygun olan, Kayabaşı Tabiat Parkı giriş ücretleri listesini paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.