Temmuz 18, 2021

Bitlis Kamp Alanları

Bitlis Kamp Alanları

Bitlis’te kamp yapabileceğiniz en güzel bölgeleri paylaştık. Çadır kampı, karavan kampı veya günübirlik piknik aktivitesi gerçekleştirebileceğiniz bölgeler listesine blogumuzdan erişim sağlayabilirsiniz. Bitlis ücretli kamp alanları ve Bitlis ücretsiz kamp alanları ile ilgili tüm merak ettiklerinize, kampyerleri.org web adresinden erişebilirsiniz. İşte birbirinden güzel ve birbirinden harika Bitlis kamp alanları listesi…

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Süphan Dağı Kamp Alanı

Bitlis’te Patnos ve Adilcevaz bölgelerinde yükselen Süphan Dağı, son olarak M.Ö. 8050 civarlarında patlamış Anadolu’nun 3. yüksek doruğudur. Adilcevaz yetkilileri tarafından çıkış izni verilen Süphan Dağı’nda ve Süphan Dağı’na yakın bölgelerde kamp ve piknik yapılabilmektedir. Dağ manzaralı kamp ve piknik için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Sadece imkanlar ve işletmeler bulunmuyor ancak hazırlıklı gitmeniz durumunda, güzel bir gün geçirebileceğinizi düşünüyoruz. Adilcevaz’dan servis ve dolmuşlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak bir yerden sonra trekking yapılması gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/uV9S2qZcrsgwzQ8x5

Süphan Dağı Kamp Alanı
Süphan Dağı Kamp Alanı

Nemrut Krater Gölü Kamp Alanı

Bitlis’in Tatvan, Ahlat ve Güroymak ilçeleri arasında yer alan Nemrut Krater Gölü, ismini M.Ö. 2100’lerde yaşamış Babil Hükümdarı Nemrut’tan almıştır. Ülkemizin en büyük krater gölü olma özelliğine sahip olan Nemrut Krater Gölü’nde kamp ve piknik yapılmaktadır. Çevresinde herhangi bir işletme ya da tesis mevcut değildir. Servis ve dolmuş ile ulaşım imkanı bulunmamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/uDPz2miY5Ykp4o6J6

Nemrut Krater Gölü Kamp Alanı
Nemrut Krater Gölü Kamp Alanı

Porak Gölü Kamp Alanı

Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı Köyü sınırları içerisinde yer alan Porak Gölü, kamp ve piknik için uygundur. Girişleri ücretsiz ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Göl kenarında ve yakın bölgelerde market, restoran, kafe, tuvalet ve elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır. Hazırlıklı gitmeniz halinde, güzel bir kamp ya da piknik yapabilirsiniz. Ayrıca Budaklı’da kaplıcalar da bulunmaktadır. Kaplıcaları da ziyaret etmeyi unutmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/jFRrZvFa1e77ZL2PA

NOT: Porak Gölü görseli bulunamadığı için, kaplıca fotoğrafı kullanılmıştır.

Porak Gölü Kamp Alanı
Porak Gölü Kamp Alanı

Van Gölü Kamp Alanı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinin, Van Gölü’ne kıyısı bulunmaktadır. Yüzme, dalış, kamp, piknik, trekking, fotoğrafçılık ve manzara seyri gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Adilcevaz iskelesine yakın bölgelerde, market, kafe, restoran, büfe ve oyun parkı gibi çeşitli imkanlar bulunmaktadır. Adilcevaz servis ve minibüsleri ile ilçe merkezine, ilçeden de yürüyerek kıyı şeridine ulaşmak mümkündür.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/nuq5ryG9tBZbJFs58

Van Gölü Kamp Alanı
Van Gölü Kamp Alanı

Tatvan Göl Piknik Ve Kamp Alanı

Ateş yakma alanı, buzdoalbı, çadır kamp alanı, çamaşırhane, duş, karavan alanı, plaj alanı, tuvalet ve ücretsiz otopark imkanı bulunan Tatvan Göl piknik ve kamp alanı sizleri bekliyor. Van Gölü’ne kıyısı olan Tatvan ilçesinde yer alan işletme de, çadır kampı, karavan kampı ve piknik yapabilirsiniz. Tatvan’a servis ve dolmuşlar ile, ilçe merkezinden de yürüyerek ya da taksi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/BjPNRSu4H2xaVQsR8
İletişim bilgisi: 05448296169

Tatvan Göl Piknik Ve Kamp Alanı
Tatvan Göl Piknik Ve Kamp Alanı

Aygır Gölü Kamp Alanı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde yer alan Aygır Gölü; bungalov, kamp, piknik, gezi ve fotoğrafçılık için uygundur. Göl kenarında alabalık tesisleri ve bungalov ev tesisi bulunmaktadır. Dileyenler bungalov konaklaması, dileyenler restoran veya kafe ziyaretleri gerçekleştirebilirler. Dileyenler ise; müsait buldukları alanlara çadır kurarak ya da karavan ile kamp yapabilirler. Aygır Gölü’ne girişler ücretsizdir. Adilcevaz’dan taksi ya da servis ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/w51Zq6CLY3qWzvBHA

Aygır Gölü Kamp Alanı
Aygır Gölü Kamp Alanı

Batmış Gölü Kamp Alanı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde yer alan Batmış Gölü’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Herhangi bir sosyal imkan veya tesis bulunmayan Batmış Gölü’ne girişler ücretsizdir. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamayan göle, kendi aracınız ile yolculuk yapmanız uygun olacaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/YLzcYQ8WjSa5mjmw5

Batmış Gölü Kamp Alanı
Batmış Gölü Kamp Alanı

Nazik Gölü Kamp Alanı

Bitlis’in Ahlat ilçesinde yer alan Nazik Gölü, kamp ve piknik için uygun bir bölgedir. Gölgören, Dilburnu ve Nazik köyleri içerisinden ulaşım sağlamak mümkündür. 1800 rakıma sahip olan Nazik Gölü ve bölgesinde işletme bulunmamaktadır. Ücretsiz şekilde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Herhangi bir imkan ya da sosyal tesis olmamasına karşı, hazırlıklı giderseniz güzel bir  zaman geçirebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/HQisEm8xFJ2U5Zdz9

Nazik Gölü Kamp Alanı
Nazik Gölü Kamp Alanı

Gürormak Karasu Çayı Kamp Alanı

Muş – Bitlis yolu üzerinde Sarıbahçe ve Yukarıüçdam köylerine yakın konumda yer alan Karasu Çayı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. İşletme ya da tesis bulunmayan Karasu Çayı’na ulaşım için Muş – Bitlis yolu üzerinde hizmet veren servisleri tercih edebilirsiniz. Ücretsiz kamp ve piknik yapmak için geç kalmadan yola çıkmanızı öneriyoruz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/HvAQEffgmbDfvvkk9

Gürormak Karasu Çayı Kamp Alanı
Gürormak Karasu Çayı Kamp Alanı

Horoz Deresi Kamp Alanı

Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı Horozdere mevkiinde yer alan Horoz Deresi’nde ücretsiz kamp ve piknik yapabilirsiniz. Köy merkezinde bakkal var ancak ihtiyaçlar için yeterli olmayabilir. Bu yüzden kamp ekipmanlarınızı ve tüm malzemelerinizi eksiksiz şekilde getirmeye özen gösterin. Ulaşım için, kendi aracınızı kullanmanız gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/kT9fZWazgfFMhEX87

Horoz Deresi Kamp Alanı
Horoz Deresi Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Kampyerleri.org olarak, Bitlis ücretsiz kamp yerleri ve Bitlis ücretli kamp yerleri listesini paylaştık. Toplu taşıma imkanlarıyla ya da kendi aracınızla kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz en güzel Bitlis kamp yerleri listesini derledik. Bitlis kamp yerleri ile ilgili olarak; istek, öneri ve görüşlerinizi iletisim@kampyerleri.org adresine ya da yorum yazarak iletirseniz seviniriz.


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.