Eylül 25, 2021

Bartın Kamp Alanları

Bartın Kamp Alanları

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen tatil bölgelerinden bir tanesi olan Bartın‘da kamp yapabileceğiniz; Bartın ücretli kamp alanları ve Bartın ücretsiz kamp alanları listesini paylaştık. İstanbul ve Ankara’ya yakın olmasından dolayı yoğun olarak ziyaret edilen Bartın’da doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz Bartın kamp alanları sizleri bekliyor. Kampyerleri.org ekibi olarak sizler için derlemiş olduğumuz; Bartın kamp alanları listesine bakmadan rotanızı oluşturmayın. İşte birbirinden güzel Bartın kamp yerleri ve kamp imkanlarına dair tüm detaylar…

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Ahatlar Tabiat Parkı Kamp Alanı

Amasra’ya bağlı Ahatlar Köyü sınırları içerisinde yer alan Ahatlar Tabiat Parkı’nda doğa ile iç içe zaman geçirmek mümkündür. Denize kıyısı olan Tabiat Parklarından bir tanesi olan Ahatlar Tabiat Parkı’nda huzurlu bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Ankara – Bartın yolu üzerinde yer alan Ahatlar Köyü’ne, Bartın – Ankara arası hizmet veren araçlara bindiğinizde, Ahatlar Köyü yol ayrımında inerek, kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ahatlar Köyü, Amasra’ya yakın konumdadır. Amasra’ya giden araçlara binerseniz de, yine aynı şekilde Ahatlar Köyü girişinde inerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ahatlar Tabiat Parkı’nda orman ve deniz arasında çadır kampı, karavan kampı ve piknik yapabilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Tabiat Parkı içerisinde herhangi bir tesis yoktur. Dileyenler yakın çevrede yer alan tesislere giderek; tuvalet, elektrik, sıcak su, gıda ve duş ihtiyaçlarını giderebilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/igSBfNnbJxpLLbKS8
İletişim bilgisi: 03122075000

Ahatlar Tabiat Parkı Kamp Alanı
Ahatlar Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kapısuyu Plajı Kamp Alanı

Kapısuyu Köyü içerisinde yer alan Kapısuyu Plajı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Bartın – İnebolu yolu üzerinde yer alan Kapısuyu Plajı’nda doğa ile iç içe zaman geçirmek mümkündür. Bartın – İnebolu yolu üzerinden geçen araçlara bindiğinizde, Kapısuyu yolu ayrımında inebilirsiniz. Bartın’ın en çok tercih edilen plajlarından bir tanesi olan Kapısuyu Plajı’nda yüzme, dalış, plaj oyunları, trekking, manzara seyri, fotoğrafçılık ve bisiklet turu aktiviteleri gerçekleştirmek mümkündür. Deniz ile ormanın bir arada yer aldığı Kapısuyu Plajı’nda geceleri biraz soğuk olmaktadır. Denizden gelen dalgalar plaj alanında serinlik oluştumaktadır. Kapısuyu Plajı’nda kamp ve piknik yapmak ücretsizdir. Kapısuyu Köyü içerisinde yer alan işletmelerde; tuvalet, gıda, elektrik, sıcak su ve duş gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/4zmzoestx1SVht5Y6

Kapısuyu Plajı Kamp Alanı
Kapısuyu Plajı Kamp Alanı

Uluyayla Kamp Alanı

Bartın – Karabük il sınırında yer alan Uluyayla sizleri bekliyor. Ulus ilçesine bağlı Güneyören Köyü sınırları içerisinde yer alan Uluyayla’da orman içerisinde ferah bir kamp yapabilirsiniz. Toplu taşıma imkanı bulunmayan Uluyayla, ülkemizin en büyük yaylalarından bir tanesidir. Uluyayla’da herhangi bir tesis yoktur. Bu yüzden Uluyayla’ya gitmeden önce hazırlığınızı yapmış olmanız gerekmektedir. Bölge ormanlık bir alan olmasından dolayı, aşırı serindir ve geceleri üşütebilir. Yiyecek, içecek, acil yardım ekipmanları ve kamp ekipmanları gibi işinize yarayacak tüm malzemelerinizi yanınızda götürmeniz size fayda sağlayacaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/RuPfqKXzFux1iCC98

Uluyayla Kamp Alanı
Uluyayla Kamp Alanı

Akarsu Camping

Amasra’ya bağlı Akkonak Köyü sınırları içerisinde yer alan Akarsu Camping sizleri bekliyor. Tuvalet, otopark, yürüyüş yolu, restoran, büfe, elektrik, sıcak su, duş, internet, bahçe, oturma alanı, bungalov, oda kiralama hizmeti, çadır kamp alanı ve manzara seyir alanı imkanı bulunmaktadır. Tesis denize sıfır olmasından dolayı, şezlong ve şemsiye hizmeti de sunmaktadır. Akkonak Köyü’ne giden araçlara binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Tesise gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://g.page/akarsucamping?share
İletişim bilgisi: 03783358080

Akarsu Camping
Akarsu Camping

Çeşmi Çakraz Kamp Alanı

Çakrazşeyhler’de hizmet veren Çeşmi Çakraz kamping tesisi yeni misafirlerini bekliyor. Denize sıfır konumda yer alan tesis içerisinde, yörük çadırı tasarımı ile inşa edilmiş odalarda çadırlarda kamp yapabiliyorsunuz. Dileyen misafirler, kendi çadırlarını getirerek de kamp yapabilirler. Tuvalet, elektrik, sıcak su, internet, duş, şemsiye, soyunma kabini, şezlong, mutfak, otopark, buzdolabı, oturma alanı ve manzara seyir alanı imkanları bulunmaktadır. İşletme yörük çadırı modelini anımsatan kıl çadırlarda sizlere hiç yaşamadığınız bir deneyim yaşatmaktadır. Rezervasyon yaptırmadan veya müsaitlik durumunu öğrenmeden gitmemenizi öneriyoruz.

Konum bilgisi: https://g.page/CesmiCakraz?share
İletişim bilgisi: 05442907199

Çeşmi Çakraz Kamp Alanı
Çeşmi Çakraz Kamp Alanı

Yakamoz Camping

Çakrazşeyhler’de hizmet veren Yakamoz Camping doğa ile iç içe vakit geçirmenize imkan sağlamaktadır. Hem toplu taşıma araçlarıyla, hem de kendi aracınızla kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Yakamoz Camping tesisinde denize sıfır eğlenceli bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Tesis içerisinde; kendi çadırı ile gelenler veya işletmeden çadır kiralaması yapanlar da kamp yapabiliyor. Bu yüzden çadırınız olmasa bile kiralama yaparak kullanabilirsiniz. Kendi aracı ile gelecek misafirler için otopark, gün içerisinde sık sık temizlenen tuvalet, yürüyüş yolu, kesintisiz elektrik, oturma alanı, duş, kablosuz internet, 24 saat sıcak su, restoran, mutfak, buzdolabı, bulaşık yıkama alanı, çadır kamp alanı, çadır kiralama hizmeti ve bahçe imkanları mevcuttur.

Konum bilgisi: https://g.page/yakamoz-camping?share
İletişim bilgisi: 05454154899

Yakamoz Camping
Yakamoz Camping

Bozköy Plajı Kamp Alanı

Ankara – Bartın yolu üzerinde ve Çakrazşeyhler’in hemen sol tarafında yer alan Bozköy Plajı’nda çadır kampı ve piknik yapabilirsiniz. Tuvalet, soyunma kabini ve duş bulunuyor. Girişlerde 10 – 15 TL gibi ufak bir ücret talep ediliyor. Plajda doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Plaj alanında ufak bir büfe tarzı kafe var ancak tüm ihtiyaçlarınıza karşılık veremeyebilir. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz fayda sağlayacaktır. Bozköy Plajı oldukça temizdir ve amatör yüzücüler için de gayet uygundur. Şemsiye ve şezlong kiralaması yapılmamaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla da ulaşımı oldukça kolaydır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/eWupdAP4Fn5VJtAo9

Bozköy Plajı Kamp Alanı
Bozköy Plajı Kamp Alanı

Güzelcehisar Plajı Kamp Alanı

Bartın denildiğinde, akla ilk gelen bölgelerden olan Güzelcehisar Plajı’nda harika bir kamp deneyimi sizleri bekliyor. Bartın kent merkezi üzerinden ve ilçelerden toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz Güzelcehisar Plajı’nda manzaralı keyifli bir kamp yapabilirsiniz. İnkumu güzergahı üzerinde yer alan Güzelcehisar Plajı’na gitmek için, yol ayrımında inip plaj alanına yaklaşık 1.5 kilometre kadar yürümeniz gerekiyor. Yürümenize değecek harika bir manzarası bulunan Güzelcehisar’da huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Güzelcehisar Plajı çevresinde; tuvalet, elektrik, duş, sıcak su ve diğer çeşitli ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz işletmeler mevcuttur. Dileyen doğa severler, yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirebilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/mFodVabiaWW4m1Bq7

Güzelcehisar Plajı Kamp Alanı
Güzelcehisar Plajı Kamp Alanı

Göldere Şelalesi Kamp Alanı

Kurucaşile’ye bağlı Paşalılar mevkiinde yer alan Göldere Şelalesi’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Elektrik, tuvalet, çeşme ve duş imkanları bulunmayan Göldere Şelalesi’nde doğa ile iç içe vakit geçirmek mümkündür. Göldere Şelalesi’nin suyu yılın 12 ayında da akıyor. Şelalenin yanı başında kamp yapılacak uygun alanlar yok ancak şelale çevresinde yer alan yeşillik alanlarda çadır kurabilirsiniz. Göldere Şelalesi’nin yolu çok sapa bir konumdan gitmektedir. Bu yüzden çevrimdışı navigasyon kullanmanızı ve yol üzerinde yer alan mini tabelalara dikkat etmeyi unutmayınız. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekiyor. Herhangi bir tesis ve işletme yoktur.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/65QKrq6D88D19yZ88

Göldere Şelalesi Kamp Alanı
Göldere Şelalesi Kamp Alanı

Amasra Plajı Kamp Alanı

Bartın’da mutlaka ziyaret edebileceğiniz bölgelerden bir tanesi olan Amasra Plajı sizleri bekliyor. Toplu ulaşım araçlarının yanı sıra, kendi aracınızla da kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Amasra Plajı’nda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Daha çok günübirlik tatil için ziyaret edilen Amasra Plajı’nda gölgelik alan bulunmadığı için sıcak yaz günlerinde bunaltıcı olabilmektedir.  Amasra Plajı’nın çevresi tamamen oteller ile çevrildiri. Ufak bir plaj alanı bulunan Amasra Plajı’nda yaz sezonunda yer bulmak neredeyse imkansız olabiliyor. Soyunma kabini ve duş bulunmamaktadır. Otopark var ancak 10 TL gibi bir ücret talep ediliyor. Tuvalet var ancak sezon içerisinde kullanım durumunun iptal olduğu belirtilmişti. Bu yüzden hazırlıklı gitmenizde fayda var. Amasra Plajı çevresinde yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz çok sayıda imkan var. Restoran, kafe, market, lokanta, büfe, çay bahçesi, oteller, pansiyonlar ve çeşitli tesisler bulunmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/NEm11suvea2tnccX7

Amasra Plajı Kamp Alanı
Amasra Plajı Kamp Alanı

Bartın Irmağı Kamp Alanı

Karabük ve Kastamonu’da bulunan Ilgaz Dağları’ndan doğan Bartın Irmağı, kuzeye doğru akmaktadır. Bartın kent merkezinde Gazhane Burnu’nda Kocaçay ile birleşen Bartın Irmağı, Kocanazçayı’nın oluşturduğu ırmak ile beraber 15 kilometre akmaktadır ve Boğaz mevkiinde Karadeniz’e ulaşmaktadır. Bartın’da balıkçılık için verimli bir bölge olan Bartın Irmağı’nda tekne turları da yapılabiliyor. Tekne kiralaması yaparak Bartın Irmağı, bir diğer adıyla; Bartın Çayı’nda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bartın Irmağı çevresi ağaçlarla çevrilidir kamp için yeşillik alanları ziyaret etmeyi unutmayın. Yiyecek ve içeceklerinizi kentin farklı noktalarında hizmet veren tesislerde giderebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/kH8TdoyFcnqVR5oFA

Bartın Irmağı Kamp Alanı
Bartın Irmağı Kamp Alanı

Balamba Tabiat Parkı Kamp Alanı

Bartın şehir merkezinde yer alan Balamba Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Günübirlik piknik, kamp ve gezi yapabileceğiniz Balamba Tabiat Parkı’na toplu taşıma araçları ve kendi aracınızla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Tabiat Parkı sahası içerisinde; mesire alanı, konferans salonu, düğün salonu, paintball hizmetleri bulunmaktadır. Balamba Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir. Büfe, oyun parkı, basketbol sahası, piknik alanı, trekking parkuru, lokanta ve tuvalet imkanları mevcuttur.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/qJU7d1S3we4uMBfq6
İletişim bilgisi: 05326906473

Balamba Tabiat Parkı Kamp Alanı
Balamba Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kokurdan Yaylası Kamp Alanı

1500 metre rakıma sahip olan Kokurdan Yaylası, Özbaşı mevkiinde yer almaktadır. Kokurdan Yaylası, şehirden uzaklaşmak ve doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyen doğa severlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Yerleşim yerlerine uzak olmasının yanı sıra, toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlanamayan Kokurdan Yaylası’nda huzurlu vakit geçirmek mümkündür. Kokurdan Yaylası’nda kamp ve piknik yapacaksanız; herhangi bir tesis olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Bu yüzden hazırlığınızı yaparak, yola çıkmanız faydalı olacaktır. Tuvalet, çeşme ve elektrik imkanları da yoktur.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/pWvJSjjt2opQ837t7

Kokurdan Yaylası Kamp Alanı
Kokurdan Yaylası Kamp Alanı

Zoni Yaylası Kamp Alanı

Bartın Söğütlü mevkiinde yer alan Zoni Yaylası sizleri bekliyor. Kendi aracınızla kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Zoni Yaylası’na toplu ulaşım araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. 1100 metre rakıma sahip olan Zoni Yaylası’nda huzurlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Zoni Yaylası’nda; tuvalet, elektrik, çeşme ve duş gibi temel imkanlar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Zoni Yaylası ağaçlar ile çevrili nezih bir ortamdır. Doğa yürüyüşü ve kamp için mutlaka ziyaret edin.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/DCXgh1cPBYTBdNP59

Zoni Yaylası Kamp Alanı
Zoni Yaylası Kamp Alanı

İnkumu Plajı Kamp Alanı

Bartın denildiğinde akla ilk gelen bölgelerden olan İnkumu Plajı’nda doğa ile iç içe kamp ve piknik yapmak mümkündür. İnkumu Plajı’nda çadır kampı yapabiliyorsunuz ancak karavan kampı için uygun alan bulunmamaktadır. İnkumu Plajı’nın kumu incedir ve denizi temizdir. Dalga oranı biraz az ve hemen derinleşen bir deniz değildir. İnkumu Plajı’nda şemsiye ve şezlong kiralaması yapabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. Ayrıca tuvalet ve duşlarda ücretlidir. Yiyecek ve içeceklerinizi İnkumu Plajı çevresinde hizmet veren; büfe, kafe, lokanta, çay bahçesi ve restoranlardan temin edebilirsiniz. İnkumu Plajı’nda ücretli ve ücretsiz alanlar mevcuttur. Dilediğiniz alanda kamp ve piknik yapabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/BeMoUuJZDBmUQN326

İnkumu Plajı Kamp Alanı
İnkumu Plajı Kamp Alanı

Dolunay Kamping

Çakrazşeyhler’de hizmet veren Dolunay Kamping yeni misafirlerini bekliyor. Çadır kiralaması da yapabileceğiniz kamping tesisinde huzurlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Dolunay Kamping tesisi içerisinde; otopark, piknik alanı, oturma alanı, büfe, mangal alanı, bahçe, elektrik, mutfak, duş, buzdolabı, çadır kiralama hizmeti imkanları bulunmaktadır. Tesis deniz manzarasına sahiptir. Toplu taşıma araçlarını kullanarak da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/h13VFyqGRiPJQK929
İletişim bilgisi: 03783356535

Dolunay Kamping
Dolunay Kamping

Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı

Bartın – Kastamonu il sınırına yayılı konumda yer alan Küre Dağları Milli Parkı sizleri bekliyor. Doğa yürüyüşü, kanyon gezisi, dağcılık faaliyetleri, manzara seyri, fotoğrafçılık, yaban hayatı gözlemciliği, kamp ve piknik yapabileceğiniz Küre Dağları Milli Parkı’nda huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Küre Dağları Milli Parkı’na kendi aracınızla ya da çevre köylere giden servisler ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Küre Dağları Milli Parkı’na girişler ücretlidir. Tuvalet, manzara seyir alanı, çeşme, sosyal tesis, bungalov, trekking parkuru, piknik alanı, konaklama tesisi, lokanta, yöresel ürün satış alanı, otopark, mescit, büfe ve oturma alanı imkanları bulunmaktadır. Kanyonları gezmeyi ve manzara fotoğrafları çekmeyi unutmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/np5cMMKjHemz772w7
İletişim bilgisi: 03782271844

Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı
Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı

Katırovası Yaylası Kamp Alanı

Ulus’a bağlı Kalecik mevkiinde yer alan Katırovası Yaylası’nda huzurlu bir kamp deneyimi sizleri bekliyor. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamayan Katırovası Yaylası’na kendi aracınızla gitmeniz gerekiyor ancak arazi araçları ile ulaşım daha kolaydır. Bu yüzden Katırovası Yaylası bakir kalmıştır ve harika bir görünüme sahiptir. Katırovası Yaylası içerisinde ve çevresinde herhangi bir tesis, işletme ve imkan bulunmamaktadır. Tuvalet, elektrik, market, büfe, kafe ve lokanta gibi herhangi bir imkan yoktur. Bu yüzden Katırovası Yaylası’na gidecekseniz; hazırlığınızı yaparak ulaşım sağlamanız gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/rcAequ4AWFq3Gbjp8

Katırovası Yaylası Kamp Alanı
Katırovası Yaylası Kamp Alanı

Kemerspor Çadır Camping

İnkumu’da hizmet veren Kemerspor Çadır Camping sizleri bekliyor. Çadır kampı, karavan kampı ve bungalov konaklaması yapabileceğiniz kamping tesisinde keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tuvalet, duş, oturma alanı, bahçe, çamaşırhane, çadır kiralama hizmeti, bungalov kiralama hizmeti, çadır kamp alanı ve manzara seyir alanı imkanları vardır. Tesise toplu ulaşım araçlarıyla ya da kendi aracınızla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmadan gitmemenizi öneriyoruz. Yakın alanda restoran, kafe ve büfe bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek temin edebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://g.page/kemersporcamping?share
İletişim bilgisi: 05053006522

Kemerspor Çadır Camping
Kemerspor Çadır Camping

Gezen Yaylası Kamp Alanı

Ardıç Yaylası’nın doğusunda yer alan Gezen Yaylası’nda doğa ile iç içe kamp ve piknik yapmak mümkündür. Ulus’a bağlı Ulusköy mevkiinde yer alan Gezen Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır ancak, kendi aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Gezen Yaylası’na giderseniz, günübirlik de olsa yiyecek, içecek, kamp ekipmanı, piknik ekipmanı ve temel ihtiyaç malzemelerinizi mutlaka yanınızda götürün. Gezen Yaylası, yerleşim yerlerine uzak bir yayladır. Olası bir acil durumda mağduriyet yaşamamak adına hazırlıklı gitmek size fayda sağlayacaktır. Telefon çekmeyebilir. Geceleri soğuk olmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/1GYZK2FtrjHcmj1h8

Gezen Yaylası Kamp Alanı
Gezen Yaylası Kamp Alanı

Güzelcehisar Doğa Kamping

Güzelcehisar’da hizmet veren Güzelcehisar Doğa Kamping yeni misafirlerlerini bekliyor. Çadır kamp alanı, bungalov tarzı oda kiralama hizmeti ve çadır kiralama hizmetleri sunan Doğa Kamping tesisinde denize sıfır kamp yapabilirsiniz. Tuvalet, duş, elektrik, sıcak su, internet, mutfak, buzdolabı, restoran, çadır kamp alanı, oda konaklama hizmeti, şemsiye, soyunma kabini, şezlong, oturma alanı, otopark ve manzara seyir noktası imkanları mevcuttur. Güzelcehisar’a giden toplu taşıma araçlarına binerseniz, yol ayrımında indikten sonra, Güzelcehisar Plajı’na giden yolu takip edin. Yol üzerinde kamping tesisi sizleri karşılayacaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/4fWiyyVixfqHV5PL9
İletişim bilgisi: 05324657566

Güzelcehisar Doğa Kamping
Güzelcehisar Doğa Kamping

Ardıç Yaylası Kamp Alanı

Ulus’a bağlı Üçsaray mevkiinde yer alan Ardıç Yaylası’nda ağaçlar arasında ferah bir kamp yapabilirsiniz. Bartın – Karabük il sınırına çok yakın bir konumda yer alan Ardıç Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkün değildir. 1500 civarı rakıma sahip olan Ardıç Yaylası’nda çadır kampı ve karavan kampı yapacaksanız; yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmenizi öneriyoruz. Ardıç Yaylası, yerleşim yerlerine uzaktır ve temel ihtiyaç malzemelerini temin etme durumunda zorluk yaşayabilirsiniz. Şehirden uzaklaşmak ve doğa ile kucaklaşmak için uygun olan Ardıç Yaylası’nda tuvalet, duş, elektrik, sıcak su ve çeşme gibi imkanlar da bulunmamaktadır. Tamamen doğa ile iç içe olabileceğiniz Ardıç Yaylası’nda huzurlu bir kamp deneyimi sizleri bekliyor.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/2k7kRKF7RyEo3PpGA

Ardıç Yaylası Kamp Alanı
Ardıç Yaylası Kamp Alanı

Mugada Kamping

Hatipler’de çadır kampı, karavan kampı ve piknik yapabileceğiniz Mugada Kamping tesisinde doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Hem toplu ulaşım araçlarını kullanarak, hem de kendi aracınızı kullanarak kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Mugada Kamping tesisinde huzurlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Otopark, tuvalet ve duş ücreti talep ediliyor. Kamp alanı çevresinde; restoran, kafe, lokanta ve çeşitli tesisler var. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmemeniz durumunda, çevre tesislerden yiyecek ve içeceklerinizi temin edebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/UzXyGHs4WkoEqHcU8

Mugada Kamping
Mugada Kamping

Yardibi Koyu Kamp Alanı

Kurucaşile’ye bağlı Şeyhler’de yer alan Yardibi Koyu’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarıyla Yardibi Koyu’na yakın konuma kadar ulaşabilirsiniz. Kendi aracı olan doğa severler de, Ankara – Bartın yolu üzerinden çok rahat bir şekilde yolculuklarını tamamlayabilirler. Yardibi Koyu sanıldığı kadar büyük bir koy değildir. Hatta yoğunluk olduğu dönemlerde çadır kurabileceğiniz alanları bile bulamıyorsunuz. Yardibi Koyu’nda kamp yapabileceğiniz en uygun alanlar, ağaçların başladığı bölgeler ve deniz kıyısına yakın olmayan düz bölgelerdir. Tuvalet, elektrik, duş, soyunma kabini ve çeşme imkanları bulunmamaktadır. Yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi de yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Yardibi Koyu manzarasına karşı doğa ile iç içe kamp yapmak için geç kalmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/ALyCzC6VHZENttdW6

Yardibi Koyu Kamp Alanı
Yardibi Koyu Kamp Alanı

Gergece Şelalesi Kamp Alanı

Bartın merkeze bağlı Yeşilkaya Köyü sınırları içerisinde yer alan Gergece Şelalesi sizleri bekliyor. Toplu ulaşım araçları ile ulaşım sağlanamayan Gergece Şelalesi çevresinde; piknik ve kamp yapabilirsiniz. Gergece Şelalesi yanı başında kamp yapabileceğiniz düz araziler bulunmamaktadır. Gergece Şelalesi’nin fotoğrafçılık için ziyaret edip, şelaleye yürüme mesafesinde yer alan ormanlık alanlarda kamp kurabilirsiniz. Ancak şunu belirtmek isteriz ki; Gergece Şelalesi çevresinde tuvalet, elektrik, su ve duş, ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz herhangi bir tesis veya imkan bulunmamaktadır. Bu yüzden köy merkezine gitmeniz ya da hazırlıklı yola çıkmanız gerekmektedir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeyi ihmal etmeyiniz. Restoran ve kafe de bulunmamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/L71YffrLfAzgsWUaA

Gergece Şelalesi Kamp Alanı
Gergece Şelalesi Kamp Alanı

Akkonak Plajı Kamp Alanı

Amasra’nın en çok ziyaret edilen bölgelerinden bir tanesi olan Akkonak Köyü Plajı’nda kamp, piknik, doğa yürüyüşü, manzara seyri, fotoğrafçılık, yüzme ve dalış faaliyetleri gerçekleştirebilirsiniz. Akkonak’a Bartın kent merkezinden ve ilçe merkezlerinden toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabiliyor. Akkonak Plajı’nda Delikli Şile mağarası da bulunmaktadır. Fotoğraf çekimleri için ziyaret edilen Delikli Şile’de huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Akkonak Plajı taşlı ve çakıllı bir plajdır. Bu yüzden deniz ayakkabısı ve terlik kullanmanız gerekmektedir. Akkonak’da çoğu alanda; çadır kamp alanı ve karavan kamp alanı bulunmaktadır. Tuvalet, elektrik, duş, gıda ve çeşitli ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz işletmeler hizmet vermektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/rfceqAnRuJpTPyTa7

Akkonak Plajı Kamp Alanı
Akkonak Plajı Kamp Alanı

Göçkün Plajı Kamp Alanı

Akkonak’ın Batısında yer alan Göçkün Plajı sizleri bekliyor. Ankara – Bartın yolu üzerinden toplu taşıma araçlarıyla ya da kendi aracınızla ulaşım sağlayabileceğiniz Göçkün Plajı’nda çadır kurabilir, piknik yapabilir ve karavan kampı yapabilirsiniz. Göçkün Köyü ve Göçkündemirci Köyü üzerinden ulaşım sağlanabilen Göçkün Plajı doğa ile iç içe olmanıza imkan sağlamaktadır. Denizi sığ bir denizdir ve temizdir. Duş yok ancak tuvalet var. Tuvalet temizliği ile ilgili şikayetler var ancak yoğunluk dönemine göre değişim göstermektedir. 10 – 15 TL otopark ücreti bulunmaktadır. Otopark ücreti vermek istemeyenler, yol üzerinde araç park edilebilecek alanlara araçlarını park ederek, plaj alanına yürüyerek ulaşım sağlayabilirler. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeye özen gösteriniz, yakın alanda restoran ve kafe bulunmamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/WH3ARa7KJ39KZ69u5

Göçkün Plajı Kamp Alanı
Göçkün Plajı Kamp Alanı

Karaman Koyu Kamp Alanı

Ankara – Bartın yolu üzerinde yer alan Karaman Koyu’nda doğa ile iç içe kamp yapmak mümkündür. Kurucaşile’ye bağlı bir köy olan Karaman Koyu Plajı; çadır kampı ve piknik için uygundur. Karaman Köyü’ne giden toplu taşıma araçlarına binerek ya da kendi aracınızı kullanarak kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Karaman Koyu’nda deniz manzaralı keyifli bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Sessiz ve çoğu kimse tarafından bilinmeyen Karaman Koyu’nda özel kamping tesisi de bulunmaktadır. Karaman Koyu sınırları içerisinde Akarsu Camping tesisi de vardır. Dileyenler ücretli kamp yapmak için Akarsu Camping tesisini, isteyenler de Karaman Koyu’nda yer alan ücretsiz alanlarda kamp yapabilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/vPmkg7YFCZH1KQj16

Karaman Koyu Kamp Alanı
Karaman Koyu Kamp Alanı

Tarlaağzı Plajı Kamp Alanı

Amasra’ya bağlı Tarlaağzı’nda yer alan Tarlaağzı Plajı sizleri bekliyor. Tarlaağzı Limanı olarak da bilinen Tarlaağzı Plajı’nda keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tarlaağzı’na giden araçlar ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Tarlaağzı Plajı’nın denizi dalgalıdır ancak dalga kıran bulunmasından dolayı dalgalar çok hissedilmemektedir. Denizide hemen derinleşen bir deniz olmadığı için, amatör yüzücüler rahatlıkla zaman geçirebilirler. Ücretli otopark bulunmaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralaması da yapabilirsiniz. Tarlaağzı Plajı’nda ufak bir kafe var. Duş ve tuvaletler de bulunuyor. Erkek ve kadın misafirler için özel ayrılmış tuvalet ve duş olanakları var. Temizlik ve sıra bekleme sorunu olabiliyor ancak sakin dönemlerde memnun kalabileceğinizi düşünüyoruz. Dileyenler kafeden yiyecek ve içecek temin edebilir, dileyenler de yiyecek ve içeceklerini yanlarında götürebilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/UPycZKJXSyg5BUYK9

Tarlaağzı Plajı Kamp Alanı
Tarlaağzı Plajı Kamp Alanı

Kızılkum Plajı Kamp Alanı

Hatipler’e bağlı bir köy olan Kızılkum Plajı’nda doğa ile iç içe kamp ve piknik yapabilirsiniz. Hatipler Köyü’ne giden servisler ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Harita konumuna bakıldığında, Kızılkum Plajı’nın hemen yanı başında Hatipler Plajı var ancak plaj iki barındırmaktadır. 1800 metrelik büyük bir plaj olan Hatipler’e bağlı bir köy olan Kızılkum Plajı’nda doğa ile iç içe kamp ve piknik yapabilirsiniz. Hatipler Köyü’ne giden servisler ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Kızılkum Plajı çevresinde; lokanta, kafe, çay bahçesi, tuvalet, oturma alanları ve manzara seyir alanı imkanları bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü, manzara seyri, fotoğrafçılık, yüzme ve dalış faaliyetleri gerçekleştirebilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/Eo6NNgpzq4VtMDfk6

Kızılkum Plajı Kamp Alanı
Kızılkum Plajı Kamp Alanı

Kurucaşile Plajı Kamp Alanı

Kurucaşile ilçesinde denize sıfır kamp ve piknik yapabilirsiniz. Bartın – Ankara yolu üzerinde yer alan ve Bartın’ın bir ilçesi olan Kurucaşile’de orman ve deniz arasında huzurlu bir kamp deneyimi sizleri bekliyor. Toplu taşıma araçlarıyla ya da kendi aracınızla çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz Kurucaşile Plajı’nda; yüzme, dalış, kano turu, su oyunları, plaj oyunları, şişme bot turu ve sandal turu gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Kurucaşile Plajı çevresinde; yiyecek, elektrik, içecek ve duş gibi temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini yanlarında götürebilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/4jCtdRkwWQby9nY78

Kurucaşile Plajı Kamp Alanı
Kurucaşile Plajı Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Bartın’da kamp yapabileceğiniz; Bartın ücretli kamp yerleri ve Bartın ücretsiz kamp yerleri listesini paylaştık. Bartın kamp alanları ile ilgili tüm detaylara blogumuz üzerinden inceleme yapabilirsiniz. Bartın kamp yerleri blogu ile ilgili merak ettiğiniz soruları ve gördüğünüz hataları YORUM GÖNDER ekranı üzerinden ya da iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden iletebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.