Ocak 15, 2021

Aygır Gölü Bungalov Evleri – Bitlis Adilcevaz

Aygır Gölü Bungalov Evleri - Bitlis Adilcevaz

Bitlis ilinin Adilcevaz ilçesinde bulunan Aygır Gölü Bungalov Evleri, Adilcevaz ilçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Aygır Gölü’nün Bitlis şehir merkezine olan uzaklığı ise; 130 kilometredir. Süphan Dağı’nın güney bölgelerinde yer alan Aygır Gölü tektonik oluşumlu bir göl olarak bilinmektedir. Göl çevresinde piknik yapılabilecek mesire yerleri de bulunmaktadır. Gölün suyunun tatlı olmasından dolayı alabalık üretimi yapılmaktadır. Bu yüzden göl ve çevresinde yer alan alabalık tesisleri ile restoranlar yoğun olarak ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Aygır Gölü, doğa turizmi kapsamında büyük bir öneme sahiptir ve her yıl yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Aileniz ve arkadaşlarınızla güzel zamanlar geçirebileceğiniz Aygır Gölü’nün kıyısında plaj da bulunmaktadır. Göl suyu temiz ve berrak olmasından dolayı yüzmek için elverişlidir, ancak izin alınmadan girilmemesi gerekmektedir. Mesire alanında mangal ve barbekü keyfi yapabilirsiniz. Bitlis kamp alanları arasında da yer alan Aygır Gölü bungalov evleriyle de kendini tanıtmıştır. Doğa yürüyüşü yapabilir ve manzara fotoğrafı çekebilirsiniz. Bungalov ev konaklamasının yanı sıra çadır kampı ve karavan kampı da yapılabilir.

AYGIR GÖLÜ BUNGALOV EVLERİ DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Aygır Gölü Nerede? – Nasıl Gidilir?

Aygır Gölü, Muş’a 156 kilometre, Ağrı’ya 154 kilometre, Bitlis’e 98 kilometre ve bağlı olduğu Adilcevaz ilçesine ise 13 kilometre uzaklıktadır. Şahsi aracıyla Aygır Gölü’ne gelecekler şehir merkezi üzerinden Ahlat ve Adilcevaz yolunu izleyerek gelebilirler. Şahsi aracı olmayanlar ise şehir merkezinden Adilcevaz ilçesine yolcu taşıyan taşıyan toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Ancak Aygır Gölü, Adilcevaz ilçesine 13 kilometre uzaklıktadır bu nedenle taksi tutmanız gerekebilir. Dileyenler araç kiralaması yapabilirler.

Aygır Gölü Nerede? - Nasıl Gidilir?
Aygır Gölü Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Aygır Gölü Bungalov Evleri Konaklama Olanakları

Bitlis kamp yerleri ve Aygır Gölü bungalov konaklama olanakları bölgeye gidecek yeni ziyaretçiler tarafından merak ediliyor. Göl’e sıfır konumda bulunan tesiste doğa ile iç içe zaman geçirmek mümkündür. Göl doğa güzellikleriyle kendisine çekmektedir ve aileniz ile zaman geçirebileceğiniz iyi bir lokasyondur.

Aygır Gölü’nde bungalov ev konaklaması yapabilirsiniz. Dileyenler çadır kampı veya karavan kampı da yapabilir. Göl kıyısında herhangi bir yerde kamp kurmanızı önermemekteyiz. Yabani hayvan riski bulunmasından dolayı sağlıklı bir kamp yapamayabilirsiniz. Ancak kamp hizmeti ve bungalov ev konaklaması için hizmet veren güvenli işletmeyi tercih edebilirsiniz. Piknik alanı, bungalov ev ve kamp alanı bulunan işletme Aygır Gölü’nün kıyısında yer almaktadır. Bölgede bulunan restoranlarda göl manzarasına karşı lezzetli alabalık ziyafeti çekebilirsiniz.

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Aygır Gölü’nde Neler Yapılır?

 • Aygır Gölü kıyısında doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.
 • Bisikletinizi getirerek göl kıyısında turlayabilirsiniz.
 • Alabalık işletmelerinde lezzetli balıklar yiyebilirsiniz.
 • Çadır kampı, karavan kampı veya bungalov ev konaklaması yapabilirsiniz.
 • Manzara fotoğrafı çekebilirsiniz.
 • Süphan Dağı manzarasını izleyebilirsiniz.
 • Kef Kalesi’ne gidebilirsiniz.
Aygır Gölü'nde Neler Yapılır?
Aygır Gölü’nde Neler Yapılır?

Aygır Gölü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Bungalov evlerin ücreti ne kadar?
  Bungalov evler bölgede bulunan bungalov evler arasında en sık tercih edilen işletmeler arasındadır minimum fiyatının 50₺ ile 200₺ arasında olduğu söylenmektedir. Ancak gitmek isteyenler işletme ile görüşerek fiyat güncellemesi hakkında son bilgileri alabilir.
 • Bungalov evlerde tuvalet ve duş imkanı var mı?
  Evet. Bungalov evlerde tuvalet ve duş imkanı yer almaktadır.
 • Aygır Gölü’ne girmek yasak mıdır?
  Aygır gölü temiz ve yüzülebilir konumdadır ancak yüzmek yasaktır. Dileyenler bölgede bulunan işletme sahiplerinden bilgi alabilir.
 • Telefon çekiyor mu?
  Göl yerleşim yerine uzak mesafededir ve bu yüzden bazı alanlarda telefon çekmektedir.
 • Restoran var mı?
  Evet. Göl etrafında restoran bulunmaktadır. Yemek yiyebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bölgede yabani hayvan var mı?
  Tesis etrafının çoğu bölümü güvenli alandır ancak çok olmamakla beraber yabani hayvan riski taşımaktadır.
 • Ateş, mangal veya barbekü yakmak serbest midir?
  Açık alanda ateş yakmak isteyenler ateş kovası veya güvenliği alarak ateş yakabilir. Göl kenarında piknik alanları mevcuttur.
 • Hangi doğal güzelliğe yakın? (Deniz, göl, akarsu, şelale, orman, baraj vb.)
  Göl, Süphan Dağı’na yakın, Van Gölü’ne yakın, Sodalı Gölü’ne yakın, Kef Kalesi’ne yakın.

Aygır Gölü Bungalov Evleri İletişim Bilgileri

 • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
 • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
 • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
 • Adres: https://goo.gl/maps/ct8pbB7Q3LnfRQ6z6

Aygır gölü kamp alanı ve bungalov evi ile ilgili merak edilenleri paylaştık. Ailenizle beraber güzel zamanlar geçirebileceğiniz Aygır Gölü’nde güzel anılar biriktirebilirsiniz. Aygır Gölü’nde daha önce konaklama yapmış doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.