Paylaş
Aybastı Kent Ormanı Bungalov Evleri - Ordu

Karadeniz’in en güzel yaylalarından birisi olan Perşembe Yaylası’na 5 km uzaklıkta bulunan Aybastı Kent Ormanı; bungalov evleri, restoranı ve piknik alanlarıyla doğa severlere hizmet vermektedir. Kampyerleri.org olarak bizim konakladığımız ve son derece hijyenik olan işletmenin personelleri ise oldukça güler yüzlü. Siz evinize yerleşmeden önce sobanızı yakıyorlar ve odada bulunan elektrikli ısıtıcıları açarak sıcacık bir bungalov evde konaklama yapmanızı sağlıyorlar. Bizim Ocak ayında (2020) yaptığımız Karadeniz turumuzda 1 gece konakladığımız Aybastı Kent Ormanı Bungalov Evleri bizden tam puan aldı.

Aybastı Kent Ormanı Hakkında Bilgi

Aybastı Kent Ormanı Hakkında Bilgi

Aybastı Belediyesi ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan işletme 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Aybastı Kent Ormanı içerisinde 4 adet 2 katlı ve sobalı bungalov evler bulunmaktadır. Ayrıca tek katlı bungalov evlerde vardır. Bungalov evlerde gecelik konaklama fiyatını öğrenmek için 05382443957 (Gökhan Bey) telefonu arayabilirsiniz.

Aybastı Kent Ormanı Ahşap Evleri Sizi Bekliyor

Aybastı Kent Ormanı’na Ulaşım

Aybastı Kent Ormanı; Ordu şehir merkezine 101 km, Fatsa’ya 67 km, Tokat Reşadiye’ye 46 km, Samsun’a 176 km ve Giresun’a 149 km uzaklıkta bulunmaktadır. Dilerseniz otostopla, dilerseniz kendi aracınızla ve dilerseniz günün belirli saatlerinde Fatsa’dan hareket eden Aybastı minibüsleri ile Aybastı’ya gelerek oradan da taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aybastı Kent Ormanı’na Ulaşım

Aybastı Kent Ormanı’nda Konaklama

Aybastı Kent Ormanı’nda dilerseniz bungalov evlerde, dilerseniz hazır kurulu çadırlarda ve dilerseniz ise kendi çadırınızı kurarak konaklama yapabilirsiniz. Üstelik işletme sahibi kendi çadırını kuranlardan herhangi bir ücret talep etmiyor. WC ve suyu ise ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Bungalov evlerin üst katında 1 adet ebeveyn odası ve lavabo-duş bulunmaktadır. Ahşap evlerin alt katında ise 2 adet açılabilir koltuk, mutfak, soba, tekerlekli masa, sandalyeler ve yine tuvalet bulunmaktadır. Üst katta elektrikli ısıtıcı, alt katta ise soba vardır. Soba yandığı sürece üst katta oldukça sıcak olmaktadır. İşletme sobada yakabilmeniz için odun ve kömür bırakmaktadır. Evler kışın soğuğunda bile küçük çocuğunuzla kalabileceğiniz kadar sıcak olmaktadır. Ayrıca bungalov evlerde ve restoran kısmında ücretsiz Wi-Fi bağlantısı bulunmaktadır. Not: Tek katlı bungalov evlerde mevcuttur.

Aybastı Kent Ormanı’nda Konaklama

Aybastı Kent Ormanı’nda Restoran ve Yeme-İçme

Aybastı Kent Ormanı içerisinde bulunan restoranda yöresel kahvaltı, ana yemekler ve tatlılar yiyebilirsiniz. Restoranda kilo ile kuzu eti, kilo ile köfte ve kuzu-dana karışık köfte yapılmaktadır. Konaklama haricinde dışarıdan gelen müşteriler de yeme-içme hizmetinden faydalanabilmektedir. Bungalov evlerde kalan misafirler isterlerse yemeklerini restoran kısmında yiyebilir, isterlerse evlerde bulunan mutfaklarda hazırlayarak yiyebilmektedir. Evlerde temel düzeyde mutfak malzemeleri bulunmaktadır. Alışverişinizi yaylada bulunan marketlerden veya Aybastı’dan yaparak kendi yemeğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Evlerde mini buzdolabı vardır.

Aybastı Kent Ormanı’nda Restoran ve Yeme-İçme

Aybastı Kent Ormanı İletişim ve Rezervasyon Bilgileri

Aybastı Kent Ormanı Ahşap Evleri
Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Oylar 0]

Bir önceki yazımız olan Dama Kamp Alanı: Konforlu Bir Çadır Tatili İçin Erken Rezervasyon Kayıtları Başladı | 3-13 Nisan'da da Açığız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.