Eylül 26, 2021

Ardahan Kamp Alanları

Ardahan Kamp Alanları

Ardahan’da arkadaşlarınız ve ailenizle beraber keyifli zaman geçirebileceğiniz; Ardahan kamp alanları listesini paylaştık. Doğa yürüyüşü, manzara seyri, yaban hayatı gözlemciliği, bisiklet turu, ATV turu, fotoğrafçılık, yüzme, dalış ve çeşitli doğa sporları icra edebileceğiniz Ardahan kamp alanları sizleri bekliyor. İşte birbirinden güzel Ardahan ücretli kamp alanları ve Ardahan ücretsiz kamp alanları listesi…

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Cemal Tural Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ardahan merkeze bağlı Çamlıçatak Köyü sınırları içerisinde yer alan Cemal Tural Tabiat Parkı’nda piknik ve kamp yapabilirsiniz. Ardahan Üniversitesi Kampüsü ile karşı karşıya yer alan Cemal Tural Tabiat Parkı’na Ardahan – Çıldır arası hizmet veren servisler ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Tabiat Parkı içerisinde; tuvalet, çeşme, piknik alanı, giriş kontrol noktası ve kamelya imkanları bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü, yaban hayatı gözlemciliği, fotoğrafçılık, manzara seyri ve bisiklet turu gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Cemal Tural Tabiat Parkı’na gelirken, yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Herhangi bir işletme ve tesis mevcut değildir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/kC5TLoAdKjD4fWn87
İletişim bilgisi: 03122075000

Cemal Tural Tabiat Parkı Kamp Alanı
Cemal Tural Tabiat Parkı Kamp Alanı

Akçakale Köyü Kamp Alanı (Akçakale Adası)

Ardahan – Kars il sınırına çok yakın bir konumda yer alan Akçakale, Çıldır’a bağlı bir köydür. Çıldır Gölü’ne kıyısı olan Akçakale Köyü’nün kendisine ait Akçakale Adası da bulunmaktadır. Söz konusu adalarda her yıl çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Fotoğrafçılık, doğa yürüyüşü, kamp ve piknik için ziyaret edilen Akçakale Adası’nda keyifli vakit geçirmek mümkündür. Akçakale Köyü’ne köy servisleri ile ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca köy içerisinde; tuvalet, elektrik, duş, sıcak su ve gıda ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini kendileri götürebilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/s7fphC6Sj53YRshN8

Akçakale Köyü Kamp Alanı (Akçakale Adası)
Akçakale Köyü Kamp Alanı (Akçakale Adası)

Yalnızçam Yaylası Kamp Alanı

Ardahan – Ardanuç yolu üzerinde yer alan Yalnızçam Yaylası’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Yalnızçam Kayak Merkezi’ne de çok yakın konumda yer alan Yalnızçam Yaylası’nda doğa ile iç içe vakit geçirmek mümkündür. 2700 civarlarında yüksek bir rakıma sahip olan Yalnızçam Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamıyor ancak Ardanuç – Ardahan arası hizmet veren servisler ile yol ayrımında inildiğinde, trekking yaparak ulaşım sağlanabiliyor. Yalnızçam Köyü içerisinde; gıda, tuvalet, elektrik, duş ve çeşitli temel ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz işletmeler vardır. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirebilirler.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/Pfqd4j3XfwSTRU9M8

Yalnızçam Yaylası Kamp Alanı
Yalnızçam Yaylası Kamp Alanı

Çıldır Gölü Kamp Alanı

Ardahan ve Kars il sınırında yer alan Çıldır Gölü’nde doğa ile iç içe vakit geçirmek mümkündür. Ardahan denildiğinde, akla ilk gelen bölgelerden bir tanesi olan Çıldır Gölü’ne Ardahan ve Kars’tan araçlar ile ulaşım sağlamak çok kolaydır. 2000 metre rakıma sahip olan Çıldır Gölü’nde huzurlu vakit geçirmek mümkündür. Ayrıca kış mevsiminde donan Çıldır Gölü üzerinde; atlı kızak biniciliği aktivitesi de gerçekleştirebilirsiniz. Yaz sezonunda da piknik ve kamp için ziyarette bulunabilirsiniz. Çıldır Gölü’ne hemen yakın konumda değil ancak, konum olarak bakıldığında Çıldır Gölü’nün çevresinde; tuvalet, elektrik, sıcak su, alabalık restoranları, kafeler, restoranlar, konaklama tesisleri ve çeşitli işletmeler bulunmaktadır. Çıldır Gölü’ne yağan karlar, Nisan ayının ortalarına kadar erimemektedir. Yılın 12 ayında da ziyaret edilebilir, yüksek bir potansiyeli bulunmaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/pS2xr1uViyqXPPPQ9

Çıldır Gölü Kamp Alanı
Çıldır Gölü Kamp Alanı

Aktaş Gölü Kamp Alanı

Yarısı Türkiye’de, yarısı Gürcistan’da bulunan Aktaş Gölü’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Ardahan’a bağlı Kenarbel Köyü sınırları içerisinde yer alan Aktaş Gölü çevresi kamp ve piknik için uygundur. Yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçinin uğradığı Aktaş Gölü’nde huzurlu vakit geçirmek mümkündür. Aktaş Gölü’ne giderken, hazırlıklı gitmeniz gerekmektedir. Restoran, kafe, lokanta, büfe, tuvalet, elektrik ve duş gibi ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek herhangi bir tesis ve işletme bulunmamaktadır. Aktaş Gölü çevresinde günübirlik gezi ve piknik, konaklamalı olarak; çadır kampı ve karavan kampı yapabilirsiniz. Aktaş Gölü çevresi; doğa yürüyüşü, kuş gözlemciliği, manzara seyri ve fotoğrafçılık için oldukça verimlidir. Aktaş Gölü’ne toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/9eCQC9fFGBxNGeFE8

Aktaş Gölü Kamp Alanı
Aktaş Gölü Kamp Alanı

Şeytan Kalesi Kamp Alanı

Çıldır ilçesine bağlı Yıldırımtepe mevkiinde yer alan Şeytan Kalesi sizleri bekliyor. Üç tarafı da uçurum olan bir tepede bulunan Şeytan Kalesi’ne ulaşım oldukça zorludur. 1910 metre rakıma sahip olan Şeytan Kalesi’nin üç adet kulesi bulunmaktadır. Şeytan Kalesi’ne ve yanı başında yer alan manzara seyir alanına araçlar ile ulaşım sağlanabiliyor ancak belirli bir noktadan sonra araçları park edip trekking yapmak gerekmektedir. Şeytan Kalesi çevresinde çadır kurabileceğiniz düzlük bölgeler var. Şeytan Kalesi manzarasına karşı veya ova manzaralı kamp yapabilirsiniz. Ancak herhangi bir tesis ve sosyal imkan bulunmadığını unutmayın. Hazırlığınızı yaparak yola çıkmanız faydalı olacaktır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/6PPnzjN5RJVcgYHS7

Şeytan Kalesi Kamp Alanı
Şeytan Kalesi Kamp Alanı

Kura Nehri Kamp Alanı

Ardahan’a bağlı Göle sınırları içerisinde yer alan Kura Nehri’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Ülkemizin değerli nehirlerinden bir tanesi olan Kura Nehri’ne toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkün değildir. Kura Nehri’nin aktığı ova boyunca, manzara fotoğrafları çekmek mümkündür. Kış aylarında akış şiddetini artıran Kura Nehri, yaz sezonunda ise dinginliğini korumaktadır. Kura Nehri çevresinde; çadır kampı ve karavan kampı yapabileceğiniz alanlar vardır. Ancak herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Kura Nehri çevresinde tuvalet, elektrik, çeşme, kafe ve restoran imkanları da mevcut değildir. Kura Nehri’ne giderken, hazırlığınızı yapmanız gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/r7nAw8z42aCiMfJ49

Kura Nehri Kamp Alanı
Kura Nehri Kamp Alanı

Göle Kamp Alanı

Ardahan kent merkezine 40 kilometre mesafede yer alan Göle’de kamp yapılabilecek uygun araziler bulunmaktadır. Göle’ye giden servisler ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Göle çevresinde; ormanlık alanlarda ve yeşil arazilerde çadır kampı, karavan kampı ve piknik deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca doğa yürüyüşü ve manzara seyri aktiviteleri de gerçekleştirebilirsiniz. Göle merkezinde tuvalet, elektrik, sıcak su ve duş gibi ihtiyaçları giderebileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini yanlarında götürebilirler. Göle geceleri soğuk olabiliyor. Bu yüzden uyku tulumunuzu seçerken dikkat etmenizi öneriyoruz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/XhQRiSWKpr7mVPdS7

Göle Kamp Alanı
Göle Kamp Alanı

Damal Kamp Alanı

Atatürk Silüeti ile meşhur olan Damal, Ardahan’a bağlı bir ilçedir. Kent merkezinden ve diğer ilçelerden servisler ile ulaşım sağlamak kolaydır. Damal; yaylaları ve ağaçlık alanları ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ardahan’da kamp ve piknik yapabileceğiniz uygun bölgelerden bir tanesi olan Damal’da çadır kampı ve karavan kampı deneyimleyebilirsiniz. Damal ilçe merkezinde; duş, tuvalet, yiyecek, içecek ve elektrik ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Damal’da dilediğiniz alanda kamp yapabilirsiniz, özel olarak belirlenmiş bir kamp alanı bulunmamaktadır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/FxCFnowCLD1v8z4v7

Damal Kamp Alanı
Damal Kamp Alanı

Bülbülan Yaylası Kamp Alanı

Ardahan – Artvin il sınırında yer alan Bülbülan Yaylası’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Ardahan – Ardanuç yolu üzerinden geçiş yapan araçlara binerek, ulaşım sağlayabileceğiniz Bülbülan Yaylası’nda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bülbülan Yaylası’nda irili ufaklı tesisler var ancak zaman zaman hizmet vermeyebiliyor. Yiyeceğinizi ve içeceğinizi yanınızda götürmeyi unutmayın. Bülbülan Yaylası’nın bazı alanlarında çeşmeler bulunmaktadır. 2500 üzeri rakıma sahip olan Bülbülan Yaylası’nda kamp yapacaksanız, geceleri soğuk olabileceğini unutmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/w6LKKW2ceJvbXCrUA

Bülbülan Yaylası Kamp Alanı
Bülbülan Yaylası Kamp Alanı

Kısır Dağı Kamp Alanı

3200 metre rakıma sahip olan Kısır Dağı, Çıldır’ın Gölbelen mevkiinde yer almaktadır. Kent merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer alan Kısır Dağı’nın eteklerinde yer yer küçük derelere rastlamak mümkündür. Kısır Dağı’nın Doğusunda ise; Akbaba Dağı yer almaktadır ve Akbaba Dağı ile Kısır Dağı arasında Çıldır Gölü yer almaktadır. Kısır Dağı’nda kamp ve piknik için herhangi bir tesis ve işletme yoktur. Ayrıca araç ile belirli bir noktaya gidildikten sonra, trekking yapılması gerekmektedir. Doğa yürüyüşü ve dağcılık faaliyetleri Kısır Dağı’nda gerçekleştirilmektedir. Piknik ve kamp yapacaksanız; yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/AcmPh1aac3m1vRTH8

Kısır Dağı Kamp Alanı
Kısır Dağı Kamp Alanı

Ardahan Kent Ormanı Kamp Alanı

Ardahan – Göle yolu üzerinde yer alan ve şehir merkezine çok yakın bir konumda bulunan Ardahan Kent Ormanı sizleri bekliyor. Mesire alanı olarak kullanılan Ardahan Kent Ormanı sahası içerisinde; çadır kampı ve karavan kampı da yapabiliyorsunuz. Daha çok günübirlik olarak ziyaret edilen Ardahan Kent Ormanı içerisinde doğa yürüyüşü ve doğa sporları da yapılabilmektedir. Ardahan Kent Ormanı sahası içerisinde; otopark, doğa yürüyüşü parkuru, piknik alanı, mangal alanı, piknik masaları ve manzara seyir noktası imkanları mevcuttur. Yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz, restoran ve kafe bulunmamasından dolayı, yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/44TyefeJJukPuyq8A

Ardahan Kent Ormanı Kamp Alanı
Ardahan Kent Ormanı Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Ardahan’da eğlenceli zaman geçirebileceğiniz Ardahan kamp alanları listesini paylaştık. Ardahan ücretli kamp yerleri ve Ardahan ücretsiz kamp yerleri listesine göz atarak, rotanızı oluşturabilirsiniz. Ardahan kamp alanları listesi ile ilgili; soru, istek ve görüşlerinizi iletisim@kampyerleri.org mail adresine veya YORUM GÖNDER ekranı üzerinden iletebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.