Nisan 13, 2023

Akyaka’da Denize Girilecek Yerler 2023 – Akyaka Plajları Ve Koyları 2023

Akyaka'da Denize Girilecek Yerler 2023 - Akyaka Plajları Ve Koyları 2023

Akyaka, Muğla ilinin Ula ilçesine bağlı bir bölgedir. Gökova Körfezi’nin Doğu ucunda yer alan Akyaka, yaz mevsiminde tatil planı yapan aileler ve arkadaş gruplarının sık, sık ziyaret ettiği bir bölgedir. Özellikle Akyaka’da Azmak Nehri ve Sedir Adası’na kolay ulaşım sağlanabiliyor olması da Akyaka’yı özel kılmaktadır. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak Akyaka’da tatil yapmak isteyen okurlarımıza rehber olması adına; Akyaka plajları ve koyları 2023 listesini paylaştık. İşte Akyaka’da denize girilecek yerler 2023 listesi. Akyaka’nın denizi nasıl? Akyaka’nın plajları ve özellikleri.

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Gökçe Plajı

Ula ilçesinde yer alan Gökçe Plajı’nın plaj alanı ve denizi yumuşak kum yapısına sahiptir. Kite surf yapmak isteyen sporcuların uğrak merkezi olan Gökçe Plajı’nın denizi sığ özelliğe sahiptir ve rüzgar almaktadır. Gökçe Plajı’nın sığ özelliğe sahip olmasından dolayı, yüzmek için denizde metrelerce açılmak gerekmektedir. Gökçe Plajı’na giriş ücretsizdir ve herhangi bir tesis ya da işletme yoktur. Ayrıca tuvalet ve duş gibi sosyal imkanlar da mevcut değildir. Çocuklu aileler Gökçe Plajı’nı sığ olmasından dolayı tercih edebilirler ancak herhangi bir sosyal imkan olmaması ve rüzgarlı olmasından dolayı dikkat etmekte fayda var.

Gökçe Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/j4hAbgWzwR3cYQwf7

Gökçe Plajı
Gökçe Plajı

Akyaka Plajı

Akyaka plajları ve koyları 2023 listesi ve Akyaka’da denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde yer alan Akyaka Plajı’nın plaj alanı küçük ve tatil dönemlerinde kalabalık olmaktadır. Akyaka Plajı’nın denizi ve plaj alanı ince kum yapısına sahiptir ve denizi sığdır. Yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler de Akyaka Plajı’nı tercih edebilirler. Akyaka Plajı’nın hemen yan tarafında Azmak Nehri akmaktadır ve bundan dolayı denizde soğuk su hissedilmektedir. Sık, sık rüzgar alan Akyaka Plajı, Halk Plajı olarak bilinir ve Belediyeye ait işletme vardır. Soyunma kabini, tuvalet ve duş imkanları bulunan Akyaka Plajı’nda duş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralamak için 20 TL ücret talep edilmektedir. Kendinize ait şezlong ve şemsiyeniz var ise yanınızda götürebilirsiniz. Akyaka Plajı’nın yan bölümünde duş ve tuvalet vardır ancak orada ücret karşılığında kullanmanıza izin verilmektedir. Tuvalet 3 TL, duş 10 TL’dir. Dilerseniz Akyaka Plajı’na 300 metre mesafede yer alan Belediyeye ait tuvaletleri kullanabilirsiniz. 1 TL ücret ödemeniz gerekecektir ve burada soyunma kabini ise ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Akyaka Plajı’nın çevresinde; yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz kafe ve restoran tesisleri de vardır.

Akyaka Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/anddbwbECCN88Q8x8

Akyaka Plajı
Akyaka Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

72 Merdiven Koyu

Akyaka Orman Kampı sahası içerisinde yer alan 72 Merdiven Koyu’na, 72 merdiven inerek ulaşım sağlanmaktadır. Dik ve dar merdivenlere sahip olan 72 Merdiven Koyu’nun denizi berrak ve turkuaz renge sahiptir. Azmak Nehri’nin akıntısının ulaştığı 72 Merdiven Koyu’nun denizi suyu yarı soğuk ve yarı ılık yapıya sahiptir. Kayalık platform üzerine ahşap platform inşa edilen 72 Merdiven Koyu’nda alan kısıtlaması olmasından dolayı erken saatlerde gitmeniz sağlıklı olacaktır. 72 Merdiven Koyu’na, Akykaa Orman Kampı’na ait kafe işletmesinin arka bölümünde yer alan patikayı kullanarak ulaşım sağlamak mümkündür. Herhangi bir işletme ve tesis bulunmayan 72 Merdiven Koyu, çocuklu ailelere uygun değildir. 72 Merdiven Koyu, hiçbir harita kaydı üzerinde yer almamaktadır sizler için verdiğimiz alt kısımda yer alan bağlantıyı kullanarak 72 Merdiven Koyu’na ulaşabilirsiniz.

72 Merdiven Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/6D1uWEuEvZAhbN7k8

72 Merdiven Koyu
72 Merdiven Koyu

Albay Koyu

72 Merdiven Koyu ile aynı saha içerisinde yer alan Albay Koyu’nun denizi dalgalıdır. Çok küçük plaj alanına sahip olan Albay Koyu’nda ahşap platform vardır ve denize merdiven kullanarak inebilirsiniz. Sosyal imkanlar ve işletme bulunmayan Albay Koyu’na Akyaka Orman Kampı’nın kafe işletmesinin arka bölümünde bulunan patikayı kullanarak, merdiven ile inebilirsiniz. Çocuklu ailelere uygun olmayan Albay Koyu, harita kayıtlarında yer almamasından dolayı, sizler için alt kısımda Albay Koyu’nun güncel konum bilgisini paylaştık.

Albay Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/3iBM6aiJZoXw4KxG8

Albay Koyu
Albay Koyu

Akyaka Orman Kampı

Akyaka’da denize girilecek yerler 2023 listesi ve Akyaka plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Akyaka Orman Kampı’nda karavan kampı ve çadır kampı yapabilirsiniz. Çadır kampı 100 TL olan Akyaka Orman Kampı’na kişi başı giriş ücreti 20 TL’dir. Elektrik bulunmayan Akyaka Orman Kampı’nda duş ve tuvalet vardır. Akyaka Orman Kampı’nda kafe işletmesi de vardır ve burada yer alan patikadan Albay Koyu ile 72 Merdiven Koyu’na ulaşım sağlanabilir. Ateş yakılması yasaktır. Akyaka Orman Kampı’nda yüzmeye uygun yerler ve çocuklu ailelere uygun olmayan bölümler de bulunmaktadır.

Akyaka Orman Kampı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/qQnepgMXsRHX5LK46

Akyaka Orman Kampı
Akyaka Orman Kampı

Çınar Beach Club

Çınar Beach Club tesisidne; şemsiye ve şezlong kiralamak için 300 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Loca kiralaması için ise; 400 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz Çınar Beach Club işletmesinde kafe ve restoran da bulunmaktadır. Çınar Beach Club işletmesinin denizi aniden derinleşen yapıya sahiptir ve denizi çok güzeldir. Çınar Beach Club’un denizine Azmak Nehri’nin suyu akmasından dolayı suyu serindir. Çınar Beach Club’a giriş ücreti 50 TL’dir. Otopark bulunmayan Çınar Beach Club ‘a gittiğinizde aracınızı yol kenarına park edebilirsiniz. Soyunma kabini, duş ve tuvalet bulunmaktadır. Çocuklu aileler de Çınar Beach Club’u tercih edebilir ancak denizi hemen derinleşen yapıya sahiptir. Çınar Beach Club’a ait plaj alanı küçük taşlardan oluşmaktadır.

Çınar Beach Club Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/75PEWV1b5aMh9rLs6

Çınar Beach Club
Çınar Beach Club

Sevgililer Koyu Plajı

Sevgililer Koyu Plajı’na giriş ücretsizdir. Tesis, tuvalet ve duş gibi imkanlar yoktur. Sevgililer Koyu Plajı’nın plaj alanı çok küçük ve dardır. Sevgililer Koyu Plajı’na inmek için aracınızı yol kenarına park ederek, 2 dakikalık yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Sevgililer Koyu Plajı’na ait plaj alanında ve denizde taşlar vardır. Denizi berrak ve çok temiz olan Sevgililer Koyu Plajı, çocuklu ailelere uygun değildir. Denizi hemen derinleşiyor, tesis yok ve tuvalet gibi imkanlar olmadığından çocuklu ailelere önermiyoruz. Ayrıca Sevgililer Koyu Plajı’nda deniz kestaneleri de vardır. Deniz ayakkabısı kullanmayı unutmayınız. Sevgililer Koyu Plajı’nda tatil yapmak istiyorsanız; ekipman ve yiyeceklerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Sevgililer Koyu Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/UAJ1kGytjH2BwaG86

Sevgililer Koyu Plajı
Sevgililer Koyu Plajı

Ufuk Plajı

Ufuk Plajı’nda tuvalet ve restoran gibi herhangi bir imkan bulunmamaktadır. Ufuk Plajı’na giriş ücretsizdir. Ufuk Plajı’nın denizinde ve plaj alanında; deniz kestanesi ile taşlar bulunmaktadır. Deniz ayakkabısı giyilmesi gereken Ufuk Plajı’nda zeytin ağaçları ile çevrili ferah ortamda tatil yapmak mümökündür. Yüzme bilmeyenlere ve çocuklu ailelere uygun olmayan Ufuk Plajı’na giderken ekipman ve malzeme açısından hazırlıklı gitmek gerekmektedir.

Ufuk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/dHnP8Z4kGEszTSF78

Ufuk Plajı
Ufuk Plajı

Karya Beach Camping

Karya Beach Camping tesisinde; çadır, soğuk su, şezlong, mangal, tuvalet, sıcak su, otopark, buzdolabı, banyo, elektrik ve çamaşır makinesi imkanları vardır. Restoran ve kafe tesisi de bulunan Karya Beach Camping’e rezervasyonsuz gitmemeniz gerekmektedir. Çocuklu ailelere de uygun olan Karya Beach Camping tesisinde, denize girmek için iskele ve merdiven vardır. Ayrıca Karya Beach Camping’e ait plaj alanının bazı yerlerinde taş olmasından dolayı deniz ayakkabısı giymek gerekmektedir.

Karya Beach Camping Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/RpTxrr4SvRc8pca6A
Karya Beach Camping Güncel İletişim Bilgisi: 0536 288 64 54

Karya Beach Camping
Karya Beach Camping

Turnalı Boncuk Koyu

Turnalı Boncuk Koyu’nda ücretsiz ve ücretli tatil yapabilirsiniz. Turnalı Boncuk Koyu sol tarafta yer alırken, koyun sağ tarafında ise Turnalı Boncuk Camping tesisi vardır. Turnalı Boncuk Koyu’na giriş ücretsiz olmakla beraber, herhangi bir tesis de bulunmamaktadır. Turnalı Boncuk Koyu’nun denizi ve plaj alanı taşlık yapıya sahiptir ve bu yüzden deniz ayakkabısı giymek gerekir. Dileyenler Turnalı Boncuk Koyu’nun sağ tarafında bulunan camping tesisine de giderek; hem sosyal imkanlardan faydalanabilir hem de restorandan yiyecek ve içecek temin edebilirler.

Turnalı Boncuk Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/uT7yueQ4StjeEnVH7
Gitmek isteyenler için Turnalı Boncuk Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/aQWPtRD6wnJ5g8ty5
Gitmek isteyenler için Turnalı Boncuk Koyu Güncel İletişim Bilgisi: 0554 250 36 31

Turnalı Boncuk Koyu
Turnalı Boncuk Koyu

Akbük Koyu

Akyaka plajları ve koyları 2023 listesi ve Akyaka’da denize girilecek yerler 2023 listesinin sonuna geldik. Gökova Körfezi’nde yer alan Akbük Koyu’nun denizi berrak ve masmavi renge sahiptir. Denizi akvaryum gibi olan Akbük Koyu’nda yüzerken balıkları görebilirsiniz. Akbük Koyu’nun denizi aniden derinleşmektedir. Akbük Koyu’nun plaj alanında ise çakıl taşları vardır. Akbük Koyu’na araç ile giriş 40 TL’dir. Şezlong ve şemsiye kiralamak için 100 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Restoran ve market imkanları da bulunan Akbük Koyu’nda tuvalet ve duş imkanları da vardır. Akbük Koyu’na çocuklu aileler de gidebilirler ancak denizi aniden derinleşmesinden dolayı, dikkatli olmakta fayda var.

Akbük Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/G8bATAppDnrvLxHG8

Akbük Koyu
Akbük Koyu

EDİTÖR NOTU

Daha önce Akyaka’da tatil yapmış okurlarımızın deneyimlerini iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.