Akkum Plajı Özellikleri – Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Akkum Plajı Özellikleri - Nerede Ve Nasıl Gidilir?


Ülkemizde yer alan plajlar, yerli ve yabancı çok sayıda kişinin ziyaret etmesiyle beraber, ülke turizmine katkı sağlamaya devam ediyor. Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olmasından dolayı, denize kıyısı olan her bölge yerli ve yabancı çok sayıda misafir tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemizde gezip görübileceğiniz plajlar arasında yer alan, Akkum Plajı özellikleri, konaklama imkanları, ulaşım bilgisi ve ücret listesi ile ilgili merak edilenleri derledik. İzmir, Seferihisar‘a bağlı Sığacık’da bulunan Akkum Plajı sizleri bekliyor..

Akkum Plajı Özellikleri

Akkum Plajı’nın kumsalı oldukça uzundur. Plaj alanında taş ve kumlar bulunmaktadır. Akkum Plajı ve bölgesinde özel işletmeler ve belediyeye ait işletmeler hizmet vermektedir. Plaja yakın ve Sığacık merkez bölgesinde çok sayıda konaklama imkanı mevcuttur. Yaz aylarında kalabalık olan, Akkum Plajı kış sezonunda ise fotoğrafçılık ve manzara seyri için ziyaret edilmektedir. Denizi oldukça temiz olan Akkum Plajı, Sığacık ve bölgesinde yer alan plajlar arasında en meşhur konumdadır. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı misafir, Akkum Plajı’nı ziyaret etmektedir.

Akkum Plajı Özellikleri
Akkum Plajı Özellikleri

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Akkum Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

İzmir kent merkezine 51,9 kilometre uzaklıkta yer alan Akkum Plajı’na toplu taşıma araçları veya kendi aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Akkum Plajı, Seferihisar ilçe merkezine 6,7 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İzmir şehir merkezinden yola çıktıktan sonra, Seferihisar güzergahına ilerlemeniz gerekmektedir. Seferihisar ilçe merkezine girmeden sağa ayrılan güzergahı takip ederseniz, Sığacık merkeze ulaşabilirsiniz. Dileyen misafirler, Seferihisar ilçe merkezine girdikten sonra, Sığacık’a gidebilirler. Alt kısımda navigasyon bağlantısı paylaştık. Talep ederseniz, navigasyon bağlantısını kullanabilirsiniz.

Akkum Plajı’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkündür. İzmir kent merkezinden, Seferihisar ilçe merkezine giden servis ve dolmuşlara binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Seferihisar ilçe merkezine geldiğinizde, Sığacık’a giden minibüslere binmeniz gerekiyor. Sığacık minibüslerine bindiğinizde, Akkum Plajı’nda ineceğinizi belirtirseniz yardımcı olacaklardır.

Akkum Plajı Nerede? - Nasıl Gidilir?
Akkum Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Akkum Plajı Konaklama İmkanları

Akkum Plajı ve bölgesinde pek çok konaklama imkanı mevcuttur. Otel, pansiyon, apart ve günlük kiralık daireler tercih edebilirsiniz. Dileyen misafirler, Sığacık ve Seferihisar’da hizmet veren bungalov ve kamp alanı tesislerini de tercih edebilirler. Akkum Plajı’nda kamp yapabilirsiniz. Ancak zaman zaman kamp yapmak yasaklanmaktadır. Bu yüzden yasaklarda herhangi bir yaptırıma maruz kalmak istemiyorsanız, her ihtimale karşı hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederiz.

Akkum Plajı Konaklama İmkanları
Akkum Plajı Konaklama İmkanları

Akkum Plajı Giriş Ücreti

Akkum Plajı ücretli mi sorusuna yanıt aranıyor. Akkum Plajı, halk plajıdır ve herhangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır. Akkum Plajı’nın özel işletmelere ait olan bölgelerinde tatil yapacaksanız, ücret ödemeniz gerekecektir. Akkum Plajı’nın bazı alanları özel işletmeler tarafından kiralanmıştır. Bu yüzden işletmeleri tercih eden misafirlerden ücret talep edilmektedir. Plaj alanında restoran, bar, plaj malzemeleri, tuvalet, duş, soyunma kabinleri ve büfeler bulunmaktadır.

Akkum Plajı Giriş Ücreti
Akkum Plajı Giriş Ücreti

Akkum Plajı İletişim Ve Konum Bilgisi

  • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
  • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
  • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
  • Adres: https://goo.gl/maps/Nq4oqBtHpLk4M2zc6
Akkum Plajı ile ilgili merak edilenleri paylaştık. Daha önce Akkum Plajı’nı ziyaret etmiş olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.

Akkum Plajı İletişim Ve Konum Bilgisi
Akkum Plajı İletişim Ve Konum Bilgisi

TAVSİYELERİMİZ

Sarıgerme Plajı Nerede? - Özellikleri Ve Konaklama

Sarıgerme Plajı Nerede? – Özellikleri Ve Konaklama

Sarıgerme Plajı'nda tatil yapmak isteyeler; Sarıgerme Plajı nerede, özellikleri, ulaşım bilgisi ve konaklama imkanlarını araştırıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.