Nisan 12, 2023

Ula’da Denize Girilecek Yerler 2023 – Ula Plajları Ve Koyları 2023 Listesi

Ula'da Denize Girilecek Yerler 2023 - Ula Plajları Ve Koyları 2023 Listesi

Ula, Muğla ilinin bir ilçesidir. Ula ilçesinin, Doğu tarafında; Köyceğiz, Batı tarafında; Gökova Körfezi, Kuzey tarafında; Muğla merkez ilçesi ve Güney tarafında ise; Marmaris ilçesi yer almaktadır. 600 metre rakıma sahip olan Ula ilçesi, Muğla kent merkezine en yakın ilçe konumundadır. Ula’da doğa ile iç içe tatil yapabileceğiniz birbirinden güzel plajları ve koyları sizler için paylaştık. Ula’da ücretli ve ücretsiz tatil yapma planınız var ise; Ula’da denize girilecek yerler 2023 listesi blogumuzu inceleyebilirsiniz. İşte Ula plajları ve koyları 2023 listesi. Ula’nın denizi nasıl? Ula’da nerede denize girilir? İşte tüm detaylar.

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Gökçe Plajı

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Gökçe mevkiinde yer alan Gökçe Plajı, sessiz ve sakin bir plajdır. Kite surf sporcularının ve yerel halkın sık, sık ziyaret ettiği Gökçe Plajı’nın plaj alanı ve denizi yumuşak kum yapısına sahiptir. Gökçe Plajı’nın denizi sık, sık rüzgar almaktadır ve sığ özelliğe sahiptir. Gökçe Plajı’nda yüzmek için metrelerce açılmak gerekmektedir. Gökçe Plajı’nda herhangi bir işletme ve tuvalet gibi sosyal imkanlar bulunmamaktadır. Gökçe Plajı’na giriş ücretsizdir. Gökçe Plajı’nın doğası ve sığ olmasından dolayı çocuklu aileler tercih edebilirler ancak Gökçe Plajı’nda herhangi bir tesis olmaması ve sık, sık rüzgar almasından dolayı dikkat etmek gerekmektedir.

Gökçe Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/SDKfc5JPUsiSKahA7

Gökçe Plajı
Gökçe Plajı

Akyaka Plajı

Ula’da denize girilecek yerler 2023 listesi ve Ula plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Akyaka Plajı, Ula ve Akyaka lokasyonunda en çok tercih edilen plaj olarak bilinmektedir. Akyaka Plajı’nın plaj alanı oldukça küçük ve yaz sezonunda kalabalık olmasından dolayı erken saatlerde gitmek gerekmektedir. Akyaka Plajı’nın plaj alanı ve denizi ince kum yapısına sahip olmakla beraber, denizi sığdır. Akyaka Plajı; sığ özelliğe sahip olmasından dolayı çocuklu ailelere ve yüzme bilmeyenlere oldukça uygundur. Akyaka Plajı’nın yan tarafından Azmak Nehri akmasından dolayı denize soğuk su akmaktadır ve sıcak yaz günlerinde serinletici olmaktadır. Akyaka Plajı; sık, sık rüzgar almaktadır ve bazı dönemlerde denizi dalgalı olabilmektedir. Akyaka Plajı, Halk Plajı olarak bilinmektedir ve Belediye tarafından işletilmektedir. Akyaka Plajı’nda duş, tuvalet ve soyunma kabini bulunmaktadır. Duşlar ücretsizdir. Şemsiye ve şezlong kiralaması için 20 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Dileyenler kendilerine ait şemsiye ve şezlong getirebilirler. Akyaka Plajı’nın yan tarafında yer alan duş ise ücretli ve 10 TL ücret isteniyor. Tuvalet ücreti ise 3 TL’dir. Akyaka Plajı’na 300 metre mesafede Belediyenin tuvaletleri de bulunmaktadır. 1 TL ücreti vardır. Soyunma kabinleri ise ücretsizdir. Akyaka Plajı çevresinde yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz restoran ve kafe bulunmaktadır.

Akyaka Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/gb9sEMr1cPqrbUV77

Akyaka Plajı
Akyaka Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

72 Merdiven Koyu

72 Merdiven Koyu, Akyaka Orman Kampı sınırları içerisinde yer almaktadır. 72 Merdiven Koyu’nun ismi 72 tane dar ve dik merdiven ile plaj alanına inilmesinden kaynaklanmaktadır. 72 Merdiven Koyu’nun denizi turkuaz renge sahip olmakla beraber berraktır. 72 Merdiven Koyu’nda akıntı olmasından dolayı suyu yarı soğuk, yarı ılıktır. 72 Merdiven Koyu’nda kayalık platform var ancak yakın zamanda tahta platform yapılarak zemin iyileştirmesi yapılarak modern bir hale getirilmiştir. Akyaka Orman Kampı sahasında hizmet veren kafenin arkasında yer alan patika yolu takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca 72 Merdiven Koyu, oldukça küçük olmasından dolayı erken saatlerde giderek yer kapmak mantıklı olacaktır. 72 Merdiven Koyu’nda herhangi bir işletme ve tesis yoktur. Çocuklu ailelere önermiyoruz ancak doğası için ziyaret edebilirler. 72 Merdiven Koyu, harita konumlarında yer almamaktadır. Alt kısımda yer alan bağlantı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

72 Merdiven Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/6D1uWEuEvZAhbN7k8

72 Merdiven Koyu
72 Merdiven Koyu

Albay Koyu

Albay Koyu, 72 Merdiven Koyu ile beraber; Akyaka Orman Kampı sınırları içerisinde yer almaktadır. Albay Koyu’nun denizi dalgalı ve yüzme bilmeyenler için uygun değildir. Aslında Albay Koyu ile 72 Merdiven Koyu aynı konumda yer alıyor. Oldukça küçük bir plaj alanına sahip olan Albay Koyu’nda herhangi bir işletme ve sosyal imkan yoktur. Akyaka Orman Kampı sahasında hizmet veren kafenin arkasında yer alan patikayı kullanarak merdiven üzerinden inebileceğiniz Albay Koyu’nda ahşap platform da bulunmaktadır. Çocuklu ailelere uygun değildir. Erken saatlerde gidilmesi halinde yer bulmak mümkündür. Albay Koyu, harita konumlarında yer almamaktadır. Alt kısımda yer alan bağlantı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Albay Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/3iBM6aiJZoXw4KxG8

Albay Koyu
Albay Koyu

Akyaka Orman Kampı

Ula’da denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde kendisine yer bulan Akyaka Orman Kampı, Ula – Akyaka lokasyonunda sık, sık tercih edilen bir bölgedir. Akyaka Orman Kampı; çadır kampı ve karavan kampı yapabileceğiniz Akyaka Orman Kampı sahasında; elektrik bulunmamaktadır. Çadır kampı için 100 TL ücret talep edilmektedir. Kişi başı giriş ücreti 20 TL’dir. Tuvalet ve duş imkanları var. 72 Merdiven Koyu ve Albay Koyu’na, Akyaka Orman Kampı’nın restoranı arkasında yer alan patikadan ulaşım sağlayabilirsiniz. Çocuklu ailelere uygundur. Bayram ve tatil dönemlerinde yoğunluk oluşmaktadır. Kafe işletmesi var. Ateş yakılması yasaktır. Akyaka Orman Kampı’nda yüzebileceğiniz uygun yerler olduğu gibi koy taraflarında çocuklu ailelere uygun olmayan yerler de bulunmaktadır.

Akyaka Orman Kampı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/kCnMFnci5Z3KX1su8

Akyaka Orman Kampı
Akyaka Orman Kampı

Çınar Beach Club

Ula’da özel tesis olarak hizmet veren Çınar Beach Club işletmesinde giriş ücretlidir. Şezlong ve şemsiye kiralaması 300 TL, loca kiralaması ise 400 TL’dir. Yiyecek ve içecek satışı yapılan restoran ve kafe işletmesi de vardır. Denizi aniden derinleşen Çınar Beach Club işletmesinin denizi güzel ve Azmak Nehri’nin suyu aktığı için oldukça serindir. Çınar Beach Club tesisine giriş ücreti 50 TL’dir. Otopark olmamasından dolayı, aracınızı yol kenarında park etmeniz gerekmektedir. Tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları bulunmaktadır. Çocuklu aileler de Çınar Beach Club işletmesine gidebilir ancak denizi aniden derinleşmesinden dolayı dikkat edilmesi gerekmektedir. Çınar Beach Club tesisinin plaj alanı küçük taşlardan oluşmaktadır.

Çınar Beach Club Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/n5WxmmMSNCkySMMJ8

Çınar Beach Club
Çınar Beach Club

EDİTÖR NOTU

Daha önce Muğla’nın Ula ilçesinde tatil yapmış okurlarımızın deneyimlerini iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.