Mart 21, 2023

Tekirova’da Denize Girilecek Yerler – Tekirova Plajları Ve Koyları 2023 Listesi

Tekirova'da Denize Girilecek Yerler - Tekirova Plajları Ve Koyları 2023 Listesi

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı bir bölge olan Tekirova; denizinin temizliği ve plajlarının güzelliği ile adından sıkça söz ettirmektedir. Üç tarafı dağlarla çevrili olan Tekirova’da Toros Dağları’nın en yüksek tepelerinden biri olan 2800 metre yüksekliğe sahip Tahtalı Dağı yer almaktadır. Yaz tatili için yoğun olarak ziyaret edilen Tekirova‘da doğa ile iç içe harika vakit geçirebilirsiniz. Özellikle Tekirova plajları ve Tekirova koylarını mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz. Ve bunun için, sizlere tatil planlarınızda kolaylık sağlaması için Tekirova’da denize girilecek yerler rehberimizi paylaştık. İşte Tekirova plajları ve koyları 2023 listesi. Tekirova’nın denizi nasıl? Tekirova’nın plajları nasıl? İşte tüm detaylar.

KEMER BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ANTALYA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Alacasu Cennet Koyu

Tekirova plajları ve koyları 2023 listemiz içerisinde ilk sırada yer alan Alacasu Cennet Koyu; Kemer ilçesinde çok önemli bir bölgedir. Alacasu Cennet Koyu, Kemer ilçesine bağlı Tekirova’da yer almaktadır. Piknik ve kamp yapılabilen Alacasu Cennet Koyu’nda ateş yakılması yasaktır. Duş, tuvalet ve restoran gibi hiçbir sosyal imkanın bulunmadığı Alacasu Cennet Koyu’nda kuyu suyu var ancak her zaman hazırlıklı gitmekgerekmektedir. Manzarası harika ve denizi temiz olan Alacasu Cennet Koyu’nun adı halk dilinde Cennet Koyu olarak da bilinmektedir. Geçmiş yıllarda Alacasu Cennet Koyu’na kadar araç ile inilebilirdi ancak günümüzde araçların giriş tarafında park edilip, yürünerek inilmesi kararı alınmıştır. Aracınızı park ettikten sonra 15 dakikalık parkur yürüyüşü ile Alacasu Cennet Koyu’na inebilirsiniz. Alacasu Cennet Koyu’nun plaj alanı küçük ve küçük çakıl taşlarına sahiptir. Alacasu Cennet Koyu’nun denizi ise ince kum yapısına sahiptir. Ayrıca Alacasu Cennet Koyu’nun denizinde dalga olmamakla beraber çocuklu ailelere de uygundur. Plaj alanında bulunan taşlardan rahatsız olmamanız için, deniz ayakkabısı veya terlik götürmeniz gerekmektedir.

Alacasu Cennet Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/PoLHG1zbxtqdtfXTA

Alacasu Cennet Koyu
Alacasu Cennet Koyu

Phaselis Koyu Ve Plajları

Phaselis Antik Kenti’nin yer aldığı Kemer ilçesinde doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz Phaselis Koyu ve plajlarını mutlaka keşfetmenizi öneriyoruz. Kemer ilçesinin Tekirova mevkiinde yer alan Phaselis Koyu’nda tarihi ve kültürel izlere rastlamanız mümkündür. Phaselis Koyu’na girişler 90 TL ‘dir. Kişi başı nakit olarak ödeme yaparak giriş yapabilirsiniz. Müze kart geçerli olan Phaselis Koyu’na 18 yaş ve altı bireyler ücretsiz giriş yapabilmektedir. Phaselis Koyu, 2 kısımdan oluşmaktadır. Phaselis Koyu’nun birinci plaj alanı içerisinde duş ve tuvalet imkanları var ancak plaj alanı oldukça küçüktür. Ayrıca aracınız güneş altında kalmaktadır. Phaselis Koyu’nun ikinci plajında ise; araçlarınızı gölge alanda park edebileceğiniz alan bulunmaktadır. Yüzme bilmeyenler için en uygun olan plaj, Phaselis Koyu’nun ikinci plajıdır. Phaselis Koyu’nun ikinci plajı kum yapısına sahiptir. Ayrıca denizi temiz ve oldukça berraktır. Dalgasız olan Phaselis Koyu’nun ikinci plajına tekne turlarına katılarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Phaselis Koyu’nda en uygun plaj ikinci plajdır. Çocuklu ailelere de uygundur. Phaselis Koyu’na giderken yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilirsiniz.

 Phaselis Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/m6a6HcyE9cDtn27t5

Phaselis Koyu Ve Plajları
Phaselis Koyu Ve Plajları
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Tekirova Plajı

Kemer ilçesine bağlı Tekirova’da yer alan Tekirova Plajı’nın denizi ılık ve dalgasızdır. Tekirova Plajı’nın plaj alanı ise kumludur ancak denize girilen alanlarda ince taşlar mevcuttur. Tekirova Plajı’nın denizinin içerisinde de ince taşlar bulunmaktadır. Bundan dolayı; deniz ayakkabısı giyilmesi önerilmektedir. Tekirova Plajı’nda tuvalet ve duş imkanları da bulunmaktadır. Tekirova Plajı’nda kamp yapabilirsiniz ancak yasak uygulandığı dönemlerde cezai işlemlere maruz kalabilirsiniz. Tekirova Plajı’na girişler ücretsizdir. Şemsiye ve şezlong kiralamak için 20 TL ücret ödemesi yapmanız gerekmektedir. Tekirova Plajı’nda yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz kafe ve restoran işlemleri vardır. Tekirova Plajı’nda ince taşlar var ancak çocuklu ailelere uygun değildir. Terlik ya da deniz ayakkabısı kullanarak Tekirova Plajı’nda verimli vakit geçirebilmeniz mümkündür.

Tekirova Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/TTxqXcmYLgB7AG6K7

Tekirova Plajı
Tekirova Plajı

Kleopatra Koyu

Kleopatra Koyu, Tekirova’da yer almaktadır. Kleopatra Koyu’na ulaşım sağlanan yol kötüdür ve arazi şartlarına uygun aracınız yok ise gitmenizi önermiyoruz. Duş ve tuvalet gibi sosyal imkanlar bulunmayan Kleopatra Koyu’nda ateş yakmak yasaktır. Kleopatra Koyu’nda kamp yapabilirsiniz ancak, belirli dönemlerde yasak uygulanmaktadır bu yüzden cezai işleme maruz kalabilirsiniz. Kleopatra Koyu’na giderken yiyecek ve içeceklerinizi götürebilirsiniz. Kleopatra Koyu’nun denizi güzeldir ancak plaj alanı ile denizin bazı bölümlerinde taşlar bulunmaktadır. Kleopatra Koyu’nun doğu tarafında kum yapısına sahip alanlar bulunmaktadır. Çocuklu ailelere kum yapısına sahip alanı öneriyoruz. Kleopatra Koyu’nda su imkanı da var ancak yeterli olmaması mağdur olmanıza yol açabilir. Deniz ayakkabısı veya terlik kullanmanızı öneriyoruz. Kleopatra Koyu’na giriş ücretsizdir.

Kleopatra Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/XL3MAryS5sFoqiuMA

Kleopatra Koyu
Kleopatra Koyu

Mehmet Ali Bükü Koyu

Kemer ilçesine bağlı Tekirova’da yer alan Mehmet Ali Bükü Koyu, Kleopatra Koyu’nu geçtikten sonra sağ tarafta bulunmaktadır. Mehmet Ali Bükü Koyu’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Mehmet Ali Bükü Koyu’na giriş ücretsizdir ancak 4×4 arazi tipi araçlarınız yok ise gitmenizi önermiyoruz. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gereken Mehmet Ali Bükü Koyu’nda ateş yakmak yasaktır. Mehmet Ali Bükü Koyu’nun denizi temizdir ve plaj alanında ise ince taşlar bulunmaktadır. Deniz ayakkabısı veya terlik kullanarak Mehmet Ali Bükü Koyu’nu keşfedebilirsiniz. Çocuklu ailelere Mehmet Ali Bükü Koyu’nu öneriyoruz ancak hem ulaşımının zor olması, hem de sosyal imkanlarının yetersiz olmasından dolayı mağdur olabilirsiniz.

Mehmet Ali Bükü Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/WS97oa8AoHipgbfeA

Mehmet Ali Bükü Koyu
Mehmet Ali Bükü Koyu

Teke Koyu

Kemer ilçesinin Tekirova mevkiinde yer alan Teke Koyu’na 4×4 arazi tipi araçlar ile ulaşım sağlanabilir. Yakın zamanda araç girişine kapatılan Teke Koyu’na gitmek için, aracınızı yol üzerinde bırakıp, parkur yürüyüşü yapmanız gerekmektedir. Teke Koyu’nun denizi çok az oranda çakıl taşlarına sahiptir ancak birkaç metre sonra kum yapısı hissedilmektedir. Teke Koyu’na girişler ücretsizdir. Denizi dalgasız ve sığ olan Teke Koyu’nda duş ve tuvalet imkanları da bulunmamaktadır. Kamp ve yürüyüş için tercih edilen Teke Koyu’nda zaman, zaman kamp yasağı da uygulanmaktadır.

Teke Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Y2ui2t9GowNdrBzD7

Teke Koyu
Teke Koyu

Beycik Bükü Koyu

Dalgasız ve sığ bir denize sahip olan Beycik Bükü Koyu’nun plajı oldukça küçüktür. İrili ufaklı çakıl taşları bulunan Beycik Bükü Koyu’nun plaj alanında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Beycik Bükü Koyu’nun deniz zemininde ise ince kum bulunmaktadır. Beycik Bükü Koyu’na girişler ücretsizdir. Restoran ve tuvalet imkanları bulunmayan Beycik Bükü Koyu; tarihi Likya Yolu rotasında yer almaktadır. Beycik Bükü Koyu’na giden yol 4×4 arazi tipi araçlara uygundur ancak yolu bozuk olmasından dolayı ulaşım sağlarken zorluk yaşayabilirsiniz. Bu yüzden yürümeniz muhtemeldir. Beycik Bükü Koyu, her ne kadar çocuklu ailelere uygundur diyebilsek bile, ulaşımının zorluğundan dolayı mağdur olabileceğinizi unutmayınız. Ek olarak; deniz ayakkabısı ve terlik götürmeyi unutmayınız.

Beycik Bükü Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ex15dWYQVGQZfRCVA

Beycik Bükü Koyu
Beycik Bükü Koyu

Maden Koyu (Atbükü Koyu)

Teke Koyu ve Beycik Bükü Koyu’ndan ileride yer alan Maden Koyu’na Çıralı üzerinden 5 kilometrelik parkur üzerinden ya da Tekirova’dan 19 kilometre uzunluğa sahip parkur ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Günümüzde tekne turları ile yaygın olarak tercih edilen Maden Koyu’nun yolu 4×4 arazi tipi araçlarına uygundur ve bu yüzden ulaşımda zorluk yaşamanız muhtemeldir. Tuvalet ve duş gibi imkanlar bulunmayan Maden Koyu’na girişler ücretsizdir. tekirova plajları ve koyları 2023 Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Maden Koyu’nun zemini taşlıktır. Denizi temiz ve sakin olan Maden Koyu’na çocuklu aileler gidebilir ancak ulaşım sağlanan yolun zorlu olmasından dolayı önermiyoruz.

Maden Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ksd3VvZJ9zcQSvAD9

Maden Koyu (Atbükü Koyu)
Maden Koyu (Atbükü Koyu)

EDİTÖR NOTU

Daha önce Tekirova’da tatil yaptınız mı? Tekirova’da tatil yapmış okurlarımızın deneyimlerini iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.