Siirt Kamp Alanları

Kampyerleri.org ekibi olarak; Siirt ücretsiz kamp alanları ve Siirt ücretli kamp alanları listesini paylaştık. Siirt kamp alanları blogumuza göz atabilir ve rotanızı oluşturabilirsiniz. Siirt kamp alanları ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar, blogumuzda…

Tillo Tabiat Parkı Kamp Alanı

Aydınlar’a bağlı Mücahit mevkiinde yer alan Tillo Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Otopark, mescit, yöresel ürün satış alanı, giriş kontrol noktası, büfe, oyun parkı, hizmet binası, tuvalet, trekking parkuru, lokanta ve manzara seyir noktası imkanları vardır. Toplu taşıma imkanı yok ancak kendi aracınız var ise kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Tillo Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir ve Taşbalta Köyü yolu üzerinde yer alıyor. Kamp için uygun alanlar vardır.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/UvDSSUk7GPxBCyCE9
İletişim bilgisi: 03122075000

Tillo Tabiat Parkı Kamp AlanıPin
Tillo Tabiat Parkı Kamp Alanı

Baykan Kaymakamlığı Kent Ormanı Kamp Alanı

Baykan’da bulunan Baykan Kaymakamlığı Kent Ormanı kamp, piknik ve günübirlik ziyaret için uygundur. Bitlis il sınırında yer alan Baykan Kaymakamlığı Kent Ormanı içerisinde; tuvalet, çeşme, piknik alanı, trekking parkuru, karavan kampı ve çadır kamp alanı imkanları bulunmaktadır. Elektrik ve duş imkanı bulunmamaktadır. Baykan ilçesinden taksi tutarak ulaşabilir ya da servisler ile yol üzerinde inip, yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Herhangi bir tesis bulunmayan Baykan Kaymakamlığı Kent Ormanı sahası içerisinde kamp ve piknik yapacaksanız, yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/ApTwGKPezAst8y9z7

Baykan Kaymakamlığı Kent Ormanı Kamp AlanıPin
Baykan Kaymakamlığı Kent Ormanı Kamp Alanı

Rasıl Hacar Kanyonu Kamp Alanı

Siirt’te manzaralı kamp ve piknik yapmak isterseniz, ilk gideceğiniz alan Rasıl Hacar Kanyonu olmalıdır. Uluçay’ın geçtiği kanyonda doğa manzarasına şahit olabilirsiniz. Rasıl Hacar Kanyonu içerisinde ve yakın çevresinde herhangi tesis yoktur. Son zamanlarda bölgede ufak bir tesisin hizmet verdiği belirtiliyor ancak güncel bilgi bulamadık. Bu yüzden yiyecek, ekipman ve diğer temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınıza alıp yola çıkmanızı öneriyoruz. Botan Vadisi Milli Parkı çok yakın konumdadır. Çadır kampı ve karavan kampı yapmak isterseniz, geç kalmadan yola çıkabilirsiniz.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/VNJsVbgW4ugHyF8i8

Rasıl Hacar Kanyonu Kamp AlanıPin
Rasıl Hacar Kanyonu Kamp Alanı

Botan Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı

Rasıl Hacar Kanyonu’na çok yakın konumda yer alan Botan Vadisi Milli Parkı kamp, piknik ve gezi için uygundur. Botan Vadisi manzarası eşliğinde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Zaman zaman yamaç paraşütü aktiviteleri de gerçekleştirilen Botan Vadisi’nde doğa manzaralı kamp yapmak mümkündür. Botan Mağaralarının bulunduğu sahada yer alan Botan Vadisi Milli Parkı’na gelirken yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmenizi öneriyoruz. Toplu taşıma imkanı yoktur.

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/b7UEykpy2gMdbvFu5

Botan Vadisi Milli Parkı Kamp AlanıPin
Botan Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı

Sağlarca Kaplıcası Kamp Alanı

Sağlarca’da bulunan Sağlarca Kaplıcası kamp ve piknik için uygundur. Kaplıca suyunun şifalı olduğu belirtiliyor ve her yıl binlerce misafir ziyaret ediyor. Kamp olanakları açısından pek verimli değil ancak çadır kampı ve karavan kampı yapılabilecek bazı bölgeleri var. Toplu taşıma imkanı olmadığı için kendi aracınızla gelmeniz ve temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda getirmeniz gerekmektedir. (Not Kaplıca yakın dönemde sular altında kalmıştır. Blog içerisinde yer alması ve arşiv desteği olması için eklenmiştir.)

Konum bilgisi: https://goo.gl/maps/uJfAVt8qCtn72J5p9

Sağlarca Kaplıcası Kamp AlanıPin
Sağlarca Kaplıcası Kamp Alanı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


2