Haziran 2, 2023

Selçuk Plajları Ve Koyları 2023 – Selçuk’ta Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi

Selçuk Plajları Ve Koyları 2023 - Selçuk'ta Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi

İzmir ilinin bir ilçesi olan Selçuk, İzmir’in Aydın’a il sınırı olan bölümünde yer almaktadır. Batı tarafında Ege Denizi yer alan Selçuk ilçesi; tarihi ve turistik gezi noktaları ile adından sıkça söz ettirmektedir. Özellikle Şirince Köyü, Efes Antik Kenti, Artemis Tapınağı ve Meryem Ana Evi gibi tarihi ve turistik bölgeler, Selçuk ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Selçuk, bu değerli bölgeleri nedeniyle; yerli ve yabancı pek çok misafir tarafından ziyaret edilen önemli bir bölgedir. İzmir bungalov evleri açısından da konaklama imkanlarının bol olması, Selçuk’un gezi ve turizm anlamında büyük katkı sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Peki Selçuk plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde hangi plajlar yer alıyor? İşte Selçuk’ta denize girilecek yerler 2023 listesi. Selçuk’un plajları nasıl? Selçuk’ta denize girilir mi? İşte Selçuk ile ilgili tüm merak edilen bilgiler seyahat kategorimizde.

İZMİR BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İZMİR KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Selçuk Belediyesi Halk Plajı

Selçuk plajları ve koyları 2023 listesi ve Selçuk’ta denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde ilk sırada Selçuk Belediyesi Halk Plajı yer almaktadır. İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Zeytinköy mevkiinde yer alan Selçuk Belediyesi Halk Plajı’nda Belediye tarafından işletilen restoran ve plaj işletmesi de bulunmaktadır. Selçuk Belediyesi Halk Plajı plajı oldukça uzun bir plaj olup, ince kum yapısına sahiptir. Otoparkı bulunmaktadır ancak yaz sezonunda yoğunluk yaşanabilir. Selçuk Belediyesi Halk Plajı’nın yan bölümünde mangal ve piknik için belirlenmiş yeşil alan var. Piknik alanında; piknik masaları, çeşme, tuvalet, oyun parkı ve oturma alanları var. Selçuk Belediyesi Halk Plajı, zaman, zaman rüzgar alıyor ve bundan dolayı dalgalı olabilmektedir. Selçuk Belediyesi Halk Plajı’nda ücretli duş ve tuvalet imkanı bulunmaktadır. Selçuk Belediyesi Halk Plajı’nın denizi temiz ve denizi kum yapısına sahiptir. Çakıl taşı ve yosun yok ancak rüzgarlı olan dönemlerde denizin dibinde olan pislikler kıyıya vurabilmektedir. Selçuk Belediyesi Halk Plajı’na giriş ücretli. Kişi başı ve araç başı ücret isteniyor. Ücretler 5 TL ile 50 TL arasındadır. Yiyecek ve içeceklerinizi Selçuk Belediyesi restoranından satın alabilir ya da gelirken getirebilirsiniz. Çocuklu ailelere uygundur.

Selçuk Belediyesi Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/F9NpUsoZ5SnJBz9Z8

Selçuk Belediyesi Halk Plajı
Selçuk Belediyesi Halk Plajı

Pamucak Plajı

İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Zeytinköy bölgesinde yer alan Pamucak Plajı, Selçuk’un en popüler plajlarından bir tanesidir. Pamucak Plajı, uzun bir plaj alanına sahiptir. Denizi çok az bulanık olan Pamucak Plajı’nda ince kum yapısı bulunmaktadır. Ücretsiz bir plaj olan Pamucak Plajı’nda kamp yapılabilir. Tuvalet ve duş gibi özel imkanlar yok. Pamucak Plajı’nın sol tarafında camping tesisleri ve özel işletmeler var ancak ücretli dahilinde imkanlardan faydalanabilirsiniz. Çocuklu ailelere uygun ancak tuvalet, duş, market ve restoran gibi özel imkanlar olmaması zorlayıcı olabilir.

Pamucak Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/VYZP6AnXJyikdn3F9

Pamucak Plajı
Pamucak Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Zeytin Plajı

Selçuk plajları ve koyları 2023 listesi ve Selçuk’ta denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde yer alan son plaj Zeytin Plajı’dır. İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Ahmetbeyli mevkiinde yer alan Zeytin Plajı bakir bir plajdır. Market, restoran, tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi özel imkanların bulunmadığı ıssız bir bölgedir. Kamp ve ailenizle gezi için tercih edebilirsiniz. Ücretsiz bir plaj olan Zeytin Plajı’nın plaj alanı ve denizi kum yapısına sahiptir. Çocuklu aileler de gidebilir ancak sosyal imkanların olmaması nedeniyle zorluk yaşayabilirler.

Zeytin Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/544CZs9xy4Fszgu59

Zeytin Plajı
Zeytin Plajı

İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.