Sakarya’da Denize Girilecek 9 Plaj – Sakarya Plajları 2024 Listesi

Marmara Bölgesi kentlerimizden olan Sakarya, ülkemizin en kalabalık illeri arasında yer almaktadır. İsmini Sakarya Nehri’nden alan Sakarya, 2021 yılında Danimarka’da aldığı ödül ile bisiklet şehri ünvanını da kazanmıştır. Sakarya; Poyrazlar Gölü, Kuzuyayla Tabiat Parkı, Sakarya Müzesi, Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı, Sapanca Gölü, Acarlar Longozu ve kaplıcaları ile keşfedilmesi ve gezilmesi gereken lokasyonlardan bir tanesidir. Özellikle yaz sezonunda yerli ve yabancı misafirlerin oluşturduğu ziyaretçi yoğunluğu da kent genelinde kendisini hissettirmektedir. Sakarya, Karadeniz’e kıyısı olması bakımından plajları da sık, sık tercih edilmektedir. Biz de Sakarya plajları 2024 listesi ile ilgili detaylı bilgiler paylaştık. Sakarya’da denize girilecek 9 plaj listemizi incelemeyi ve tatil planları yapmayı ihmal etmeyiniz. Peki, Sakarya’da denize girilir mi? Sakarya’nın denizi temiz mi? Sakarya’nın denizi kirli mi? Sakarya’nın denizi sıcak mı? Sakarya’nın denizi soğuk mu? Sakarya’da kaç plaj var? İşte Sakarya ücretsiz plajları 2024 listesi ve Sakarya ücretli plajları 2024 listesi sitemizde.

SAKARYA BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN – TIKLAYINIZ

SAKARYA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN – TIKLAYINIZ 

Kocaali Plajları – Kocaali’de Denize Girilecek Yerler

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde yer alan plajlar şu şekildedir;

Kocaali Kadınlar Plajı

Sakarya’da denize girilecek 9 plaj ve Sakarya plajları 2024 listesi içerisinde ilk sırada yer alan plaj, Kocaali Kadınlar Plajı’dır. Ücretsiz bir plaj olan Kocaali Kadınlar Plajı’nda Belediyenin işlettiği ve Belediye tarafından hizmetler sunulan havuz işletmesi de bulunmaktadır. Havuz kişi başı giriş ücreti 400 TL’dir. Soyunma kabini, tuvalet, duş, emanet dolapları, kafe, restoran ve kaydırak hizmetleri de bulunmaktadır. Kocaali Kadınlar Plajı’nın plaj alanı kum ve yer, yer taşlık yapıya sahiptir. Herhangi bir imkandan faydalanmadan ücretsiz şekilde tatil yapmak isteyenler, Kocaali Kadınlar Plajı’nın plaj bölümünu tercih edebilirler. Ücreti karşılığında hizmetlerden faydalanmak isteyenler ise; havuz işletmesini tercih edebilirler. Havuz için çocuk yaş sınırını öğrenmeden yola çıkmamanızı öneriyoruz.

Kocaali Kadınlar Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/h2JQwWVTmSWvno4K9

Kocaali Kadınlar PlajıPin
Kocaali Kadınlar Plajı

Kocaali Yayla Mahallesi Sahil

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde ücretsiz ziyaret edebileceğiniz Kocaali Yayla Mahallesi Sahil’in plaj bölümü oldukça güzeldir. Denizi de temiz ve berraktır. Soyunma kabini, tuvalet ve duş imkanları bulunan Kocaali Yayla Mahallesi Sahil’de yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz zincir market şubesi var. Birkaç metre ileride kafe işletmesi de hizmet vermektedir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilirsiniz.

Kocaali Yayla Mahallesi Sahil Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/TATutAWvDErGatcF9

Kocaali Yayla Mahallesi SahilPin
Kocaali Yayla Mahallesi Sahil

Kocaali Belediyesi Portakal Parkı

Kocaali Belediyesi Portakal Parkı’nın bulunduğu alanda ücretsiz plaja girebiliyorsunuz. Deniz manzaralı piknik yapılabilecek kamelyalar ve oturma alanları bulunuyor. Çocuklar için küçük bir oyun parkı var. Tuvalet imkanı da bulunmaktadır. Plaj üzerinde oturup manzarayı izleyebileceğiniz banklar var. Plaj alanı kum yapısına sahiptir. Deniz zaman, zaman dalgalı olabilmektedir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilirsiniz. Yürüme mesafesinde restoran ve kafe işletmeleri de hizmet vermektedir.

Kocaali Belediyesi Portakal Parkı Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/ycopM8WkfZCgntrQ9

Kocaali Belediyesi Portakal ParkıPin
Kocaali Belediyesi Portakal Parkı

Kocaali Sahili

Sakarya’da denize girilecek 9 plaj ve Sakarya plajları 2024 listesi içerisinde yer alan Kocaali Sahili, uzun bir plaj alanına sahiptir. Plaj alanı kum yapısına sahip olmasının yanı sıra; yürüyüş alanıyla da göz doldurmaktadır. Denizi belirli dönemlerde dalgalı olmasından dolayı dikkat etmek gerekiyor. Yaz sezonunda ve hafta sonu günlerinde kalabalık olabildiği için, sabah erken saatlerde gitmek gerekiyor. Gölge alan olmamasından dolayı; şemsiye götürmeniz faydalı olacaktır. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilir veya yürüme mesafesinde yer alan market ve restoranlardan satın alabilirsiniz. Tuvalet ve duş gibi ihtiyaç imkanları bulunmamaktadır.

Kocaali Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/WbjwQUSmvLrQBT8BA

Kocaali SahiliPin
Kocaali Sahili

Sakin Plaj

Kocaali plajları 2024 listesi içerisinde son sırada yer alan Sakin Plaj, dalgalı bir denize sahiptir. Ücretsiz olmasından dolayı; yaz sezonunda kalabalık olabilir ancak diğer zamanlarda oldukça sakin ve sessiz bir plajdır. Kumsal plaja sahip olan Sakin Plaj’da herhangi bir işletme ve tuvalet ile duş gibi sosyal imkanlar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz herhangi bir işletme de olmadığından dolayı; yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz sağlıklı olacaktır.

Sakin Plaj Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/EMaCYYXabPndcb3WA

Sakin PlajPin
Sakin Plaj

Karasu Plajları – Karasu’da Denize Girilecek Yerler

Sakarya’nın Karasu ilçesinde yer alan plajlar şu şekildedir;

Karasu 32 Evler Plajı

Sakarya’da denize girilecek 9 plaj ve Sakarya plajları 2024 listesi içerisinde ve aynı zamanda Karasu plajları 2024 listesi içerisinde ilk sırada yer alan plaj Karasu 32 Evler Plajı’dır. Ücretsiz bir plaj olmasından dolayı; yaz dönemlerinde kalabalık olabilmektedir. Karasu Plajı üzerinde yer almasından dolayı; oldukça uzun bir kumsal plaj alanına sahiptir. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz pek çok restoran ve kafe de hizmet vermektedir. Karasu 32 Evler Plajı’nın uzunluğu 150 metre ve genişliği ise 80 metredir. Mavi Bayraklı bir plaj olmasından dolayı; engelli misafirler için de olanaklar bulunmaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilirsiniz. Cankurtaran, tuvalet, içme suyu imkanları, duş, park alanı, çöp kutuları ve oturma bankları gibi pek çok imkan da mevcuttur.

Karasu 32 Evler Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/xPY1RpdbBWPsUK5z7

Karasu 32 Evler PlajıPin
Karasu 32 Evler Plajı

Karasu Halk Plajı

Sakarya plajları listemiz içerisinde en çok tercih edilen plajlardan olan Karasu Halk Plajı, ücretsizdir. Yaz sezonunda ve özellikle hafta sonu günlerinde ziyaretçi yoğunluğu yaşanan Karasu Halk Plajı’na sabah erken saatlerde sakinlik hakimdir. Denizi dalgalı olan Karasu Halk Plajı’nın plaj alanı ise kum yapısına sahiptir. Rüzgarlı dönemlerde dalgalı olan deniz de yüzerken dikkat etmek gerekiyor. Karasu Halk Plajı çevresinde; restoran, kafe, market, konaklama tesisleri ve araç park etmeye uygun alanlar var. Karasu Halk Plajı’nda; tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları yoktur. Sadece beach tesislerinde bulunuyor. Kullanmak isterseniz ücretini ödemeniz gerekiyor. Ayrıca Karasu Halk Plajı’nda pek çok beach tesisi hizmet vermesinden dolayı, söz konusu bu işletmelerden şezlong ve şemsiye kiralaması da yapabilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi de yanınızda götürebilirsiniz.

Karasu Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/JNoCQVqHu3TaQBWH9

Karasu Halk PlajıPin
Karasu Halk Plajı

İhsaniye Sahil

İhsaniye Sahil, Sakarya Nehri ile Karadeniz’in buluştuğu noktada yer alıyor. Açık bir alan olması nedeniyle dalgaların eksik olmadığı bir sahil bölgesidir. Ücretsiz şekilde ziyaret edebileceğiniz İhsaniye Sahil’de ve Sakarya Nehri boyunca; lezzetli balıklar tüketebileceğiniz restoran ve balık lokantaları hizmet veriyor. Sezon dışında kapalı olabilir ancak sezonda gece / gündüz hizmet verilmektedir. İhsaniye Sahil, daha çok denize girmek için değil, nehir ve deniz manzarası izlemek için tercih edilmektedir. Denize girmek istiyorsanız, dalgaların olmadığı dönemleri iyi bilmeniz gerekiyor. Yüzme bilmiyorsanız, denize girmemenizi öneriyoruz. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilir veya restoranları tercih edebilirsiniz.

İhsaniye Sahil Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/JSqZKXfqpYRiCCP17

İhsaniye SahilPin
İhsaniye Sahil

Kaynarca Plajları – Kaynarca’da Denize Girilecek Yerler

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde yer alan plajlar şu şekildedir;

Karaboğaz Sahili

Sakarya’da denize girilecek 9 plaj ve Sakarya plajları 2024 listesi içerisinde en son bölümde ve Kaynarca plajları 2024 listesi içerisinde ilk sırada yer alan Karaboğaz Sahili, ücretsiz ziyaret edebileceğiniz bir sahil bölgesidir. Plaj alanı kum yapısına sahip olmakla beraber; tuvalet, duş, restoran ve herhangi bir işletme bulunmamasından dolayı; yiyecek ve temel ihtiyaç malzemeleri anlamında hazırlık yapmadan yola çıkmamak gerekiyor. Yolunun son 2 kilometresi bozuk olan Karaboğaz Sahili’ne giderken araç sahipleri olarak yol yapısına dikkat etmeniz gerekiyor. Sahilin giriş tarafında belirli dönemlerde seyyar işletme var. Köfte ekmek ve çeşitli ekmek arası menülerin tadına bakabilirsiniz.

Karaboğaz Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://maps.app.goo.gl/bjon3Hh3epLH93139

Karaboğaz SahiliPin
Karaboğaz Sahili
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1