Nisan 4, 2023

Ortaca Plajları Ve Koyları 2023 – Ortaca’da Denize Girilecek Yerler 2023

Ortaca Plajları Ve Koyları 2023 - Ortaca'da Denize Girilecek Yerler 2023

Muğla‘nın bir ilçesi olan Ortaca Muğla’nın gizli kalmış doğa güzelliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle koyları ve plajları mutlaka görülmeye değerdir. Sarıgerme ve İztuzu, Ortaca’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerin başında yer alır. Köyceğiz ve Dalaman arasında yer alan Ortaca’da tatil yapmak için geç kalmayınız. Kampyerleri.org ekibi olarak, seyahat blogumuz içerisine; Ortaca’da denize girilecek yerler 2023 listesini ekledik. İşte Ortaca plajları ve koyları 2023 listesi. Ortaca’nın denizi nasıl? Ortaca plaj özellikleri nelerdir? İşte Ortaca’da yüzebileceğiniz birbirinden güzel koylar ve plajlar.

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Dalaman Plajı

Dalaman Plajı, Dalaman Havalimanı’nın yanı başında yer almaktadır. Dalaman Plajı’nın denizi temizdir. Taşlı ve ince kum yapısına sahip plajında yer alan kumlar çamurlaşmaktadır. Dalaman Plajı’nda tuvalet ve duş imkanı da bulunmaktadır. Dalaman Plajı’nda denizin 10 metre ilerisinde büyük kayalar var. İşletme ve tesis bulunmamasından dolayı oldukça ıssız bir bölge. Çocuklu ailelere uygun değil. Manzarası için tercih edilebilir.

Dalaman Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/RFZorR9ecqMJtsgt7

Dalaman Plajı
Dalaman Plajı

Sarıgerme Halk Plajı

Ortaca plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Sarıgerme Halk Plajı keyifle vakit geçirebileceğiniz bir plajdır. Çadır kamp alanı ve karavan kamp alanı imkanı dahi bulunan Sarıgerme Halk Plajı’nda belediyeye ait işletme vardır. Kafe ve restoran hizmetleri bulunan Sarıgerme Halk Plajı’na giriş 25 TL ücretlidir. Sarıgerme Halk Plajı’nın denizi içerisinde akıntı oluşan bölgeler var ve keyif vermektedir. Tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları da bulunan Sarıgerme Halk Plajı’nın denizi sıcaktır ve denize girilen alanlarda küçük taşlar ve ince kumlar vardır. Sarıgerme Halk Plajı, hemen derinleşmeyen yapıya sahiptir. Çocuklu ailelere uygundur. Şezlong ve şemsiye kiralaması 30 TL ile 40 TL arasındadır.

Sarıgerme Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/dRQzTQZxNW9u6Bxm7

Sarıgerme Halk Plajı
Sarıgerme Halk Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Sarıgerme Sarçed Plajı

Sarıgerme Sarçed Plajı’na yaya girişi ve bisiklet ile giriş ücreti 8 TL’dir. Araç ile gelirseniz giriş ücreti 40 TL’dir. Duş, tuvalet ve soyunma kabini bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz restoran ve kafe işletmesi vardır. Denizi soğuk ve dalgalı ancak yüzmesi oldukça keyifli. Mescit imkanı da bulunan Sarıgerme Sarçed Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralaması da yapabilirsiniz. Denizi sığ ve kumsalı geniş. Çocuklu ailelere uygundur.

Sarıgerme Sarçed Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/xtrtS8NMWLaZyV327

Sarıgerme Sarçed Plajı
Sarıgerme Sarçed Plajı

Aşı Koyu

Aşı Koyu’nun denizi sakin ve ılıktır. İskele de bulunan Aşı Koyu’na ulaşım sağlanan yol kötü ve 4×4 arazi tipi araçlar ile ulaşım sağlanabilir. Yere yakın aracınız var ise mağdur olabilirsiniz. Yolunun son 5 kilometresi bozuk olan Aşı Koyu harika bir doğaya sahiptir. Aşı Koyu’na araç ile giriş 40 TL ücretlidir. Şezlong ve şemsiye kiralaması için 150 TL ücretlendirilmektedir. Yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz restoran ve kafe bulunmaktadır. Plajı kum ve çakıl olan Aşı Koyu’nda gölge alan yoktur. Bu yüzden şemsiye kiralamanız gerecektir. Çocuklu aileler de Aşı Koyu’nu ziyaret edebilirler ancak yolu kötü olmasından dolayı, çocuklu ailelere önermiyoruz.

Aşı Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/BMV1NCr1UDyGrt358

Aşı Koyu
Aşı Koyu

İn Ardı Koyu

İn Ardı Koyu, Aşı Koyu’nun arka tarafında yer almaktadır. Ulaşımı çok zor olan İn Ardı Koyu’na tekne kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer türlü patika ve oldukça dik bir yamaç üzerinden inebileceğiniz İn Ardı Koyu, harika bir doğaya sahiptir. Yaşlı, çocuk ve engeli bulunan bireylere asla ama asla uygun olmayan bir koy olan İn Ardı Koyu’na rehber eşliğinde inmeniz gerekiyor. Bölgenin coğrafyasını ve patika etabını bilmiyorsanız mağdur olabilirsiniz. Hiçbir tesis yoktur. Girişler ücretsizdir. Macera arıyorsanız, patika üzerinden; yorulmak istemiyorsanız tekne kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İn Ardı Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/NG9cCQpercAJ6drY6

İn Ardı Koyu
İn Ardı Koyu

Candost Plajı

Bacardi Plajı olarak da bilinen Candost Plajı; Kargıcak Koyu’nun sol tarafında yer almaktadır. Kargıcak Koyu üzerinden yüzerek ulaşım sağlayabileceğiniz Candost Plajı’na karayolu üzerinden ulaşım sağlamak imkansız demek doğru olacaktır. Çünkü yolu bozuk ve mağduriyet yaşanabilir. Hiçbir tesis ve imkan bulunmayan Candost Plajı, Kargıcak koyu’na geliyorsanız, keşfetmeniz gereken bir güzelliğe sahiptir. Çocuklu ailelere uygun değildir. Kargıcak Koyu’ndan yüzerek veya yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizi dalgalı olan Candost Plajı’na giriş ücreti yoktur.

Candost Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/gQKPkjD2WTF9WUsR8

Candost Plajı
Candost Plajı

Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu’na ulaşım sağlanan yolun bozuk, taşlı ve dar olmasından dolayı bakir kalmış bir cennet güzelliği. Ortaca plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Kargıcak Koyu’nda ücretli ve ücretsiz tatil yapabileceğiniz alan var. Kargıcak Koyu’na giriş ücretsiz. Ancak işletme imkanlarından faydalanmak isterseniz, şezlong ve şemsiye kiralaması için 150 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz işletme de fiyatlar her bütçeye göre değişiklik gösterebilir. Oldukça küçük ve sakin olan Kargıcak Koyu’nun denizi tuzlu ve dalgalı olmasından dolayı çocuklara uygun değildir. Ayrıca yolunun bozuk ve taşlı olmasından dolayı çocuklu aileler mağdur olabilir. Taşlı bir plaja sahip olan Kargıcak Koyu’nun denizi berrak ve temiz ancak tatil sezonunda bulanıklaşıyor.

Kargıcak Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Dg8dPyCD9CFbMYsM9

Kargıcak Koyu
Kargıcak Koyu

İztuzu Plajı

İztuzu Plajı, 5,5 kilometrelik uzun bir plajdır. Ortaca’da denize girilecek yerler 2023 listemiz ve Ortaca plajları ve koyları 2023 listemiz içerisinde yer alan İztuzu Plajı’na karayolu üzerinden ya da teknelerle ulaşım sağlayabilirsiniz. İztuzu Plajı’nın karayolu yer alan tarafında Belediye plajı vardır. Giriş ücretli olan İztuzu Plajı’nda alınan ücretler caretta caretta kaplumbağalarının bakımı ve temizliği için sembolik olarak alınmaktadır. Restoran, kafe, tuvalet, duş, soyunma kabini ve tuvalet imkanları vardır. Şezlong ve şemsiye kiralaması da yapabilirsiniz. Sabah erken saatlerinde sakin olan İztuzu Plajı, akşam saatlerinde dalgalı olmaktadır. İztuzu Plajı’nın ucunda yer alan plaj Dalyanağzı olarak da geçmektedir. Tekne kiralaması yaparak veya 5,5 kilometre boyunca İztuzu Plajı’nı yürüyerek ulaşım sağlayabileceğiniz Dalyanağzı’nda işletme vardır. Orada da tuvalet, şezlong, şemsiye ve soyunma kabini imkanları vardır. İztuzu Plajı’nın denizi sığ özelliğe sahip ve İztuzu Plajı tamamen kum ile kaplı. Güneşlenmek ve manzara izlemek için güzel ancak ilerleyen saatlerde dalga oluşması nedeniyle çocuklu ailelerin dikkatli olması gerekecektir.

İztuzu Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/GRC6SoAY4tLKd33X9

İztuzu Plajı
İztuzu Plajı

Delikli Ada

Köyceğiz’e bağlı olan Delikli Ada’ya Dalyan’dan ve Ortaca’dan tekne kiralaması yaparak veya yüzerek ulaşım sağlanabilmektedir. Dalyan ve Ortaca’ya yakın olmasından dolayı blogumuz içerisine eklemek istedik. Sakin ve oldukça güzel denize sahip olan Delikli Ada’nın denizi masmavidir. Herhangi bir tesis ve işletme yok ancak doğası için ziyaret edebilirsiniz.

Delikli Ada Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/yrjgDG8AJsWFqKeXA

Delikli Ada
Delikli Ada

EDİTÖR NOTU

Daha önce Ortaca’da tatil yapmış okurlarımızın deneyimlerini iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.