Mart 30, 2023

Ölüdeniz’de Denize Girilecek Yerler 2023 – Ölüdeniz Plajları Ve Koyları 2023

Ölüdeniz'de Denize Girilecek Yerler 2023 – Ölüdeniz Plajları Ve Koyları 2023

Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir bölgedir. Ölüdeniz‘in kumsalı %82 oy alarak 2006 yılında Dünyanın en güzel kumsalı ödülünü kazanmıştır. Turizm açısından oldukça önemli bir bölge olan Ölüdeniz’de tekne turları, tüplü dalış, tüpsüz dalış, Likya Yolu yürüyüşü, yamaç paraşütü ve manzara seyri gibi çeşitli aktiviteler de gerçekleştirmeniz mümkündür. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak; bu doğa harikası Ölüdeniz ile ilgili olarak yeni bir içerik oluşturduk ve Ölüdeniz plajları ve koyları 2023 listesini sizler için derledik. Aileniz ve arkadaşlarınızla beraber, doğanın tam kalbinde, Ölüdeniz’de tatil yapmak isterseniz, blogumuzu incelemeyi unutmayınız. İşte Ölüdeniz’de denize girilecek yerler 2023 listesi. Ölüdeniz’in denizi nasıl? Ölüdeniz ücretli plajları. Ölüdeniz ücretsiz plajları. Ölüdeniz’in suyu nasıl? İşte Ölüdeniz hakkında tüm bilgiler.

FETHİYE PLAJLARI VE KOYLARI 2023 LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Kıdrak Koyu

Kıdrak Koyu, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz’de yer almaktadır. Ölüdeniz’de denize girilecek yerler 2023 listemizin en başında yer alan Kıdrak Koyu; Milli Parklar sahasında yer almasından dolayı, girişleri ücretlidir. Kıdrak Koyu’nda 120 TL karşılığında şezlong ve şemsiye kiralaması yapabilir veya kendinize ait şezlong ve şemsiyeniz var ise yanınızda getirebilirsiniz. Duş, tuvalet ve soyunma kabini imkanları bulunan Kıdrak Koyu’nun denizi ince çakıl yapısına sahip olmakla beraber, rahatsızlık vermeyecek kadar rahattır. Kıdrak Koyu’nun denizi temiz ve turkuaz renge sahiptir. Kıdrak Koyu çevresinde; yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz özel işletmeler de mevcuttur. Kıdrak Koyu’nun denizi hemen derinleşen yapıya sahip olmasından dolayı; çocuklu aileler için ve yüzme bilmeyen ziyaretçilere uygun değildir.

Kıdrak Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/q5utyJnZLn4Szhrf8

Kıdrak Koyu
Kıdrak Koyu

Belcekız Plajı

Belcekız Plajı, Muğla iline bağlı Fethiye ilçesinin Ölüdeniz mevkiinde yer almaktadır. Ölüdeniz Plajı üzerinde yer alan Belcekız Plajı’nın denizi çabuk derinleşmektedir. Denizi dalgalı yapıya sahiptir ve çocuklu aileler ile yüzme bilmeyen ziyaretçiler için uygun değildir. Belcekız Plajı’nda duş ve tuvalet imkanı vardır. Belcekız Plajı’nın çevresinde; yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz; kafe, bar ve restoran imkanları da bulunmaktadır. Belcekız Plajı’na giriş ücreti yoktur. Ücretsiz tatil yapabilirsiniz ancak, şemsiye ve şezlong kiralamak için 120 TL ücret ödemeniz gerekecektir.

Belcekız Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/PziukAvLKR8nCBnNA

Belcekız Plajı
Belcekız Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Ölüdeniz Plajı

Ölüdeniz’de denize girilecek yerler 2023 listemizin olmazsa olmazı Ölüdeniz Plajı’dır. Tatil sezonunda aşırı kalabalık olan Ölüdeniz Plajı’nda 50 TL ile 70 TL arasında otopark ücreti talep edilmektedir ancak yoğunluktan dolayı, aracınızı park edebileceğiniz alan bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Ölüdeniz Plajı iki bölüme ayrılmaktadır. Ölüdeniz Plajı’nın sağ tarafının denizi ve plaj alanı kum yapısına sahip olmasından dolayı, çocuklu aileler için uygundur. Ölüdeniz Plajı’nın sol tarafının taşlık ve denizinin hemen derinleşmesinden dolayı dikkat edilmesi gerekmektedir. Ölüdeniz Plajı’nın hemen arka bölümünde; Ölüdeniz Tabiat Parkı yer alırken; Ölüdeniz Plajı’nın çevresinde; camping tesisleri, bungalov ev işletmeleri ve farklı konaklama tesisleri de hizmet vermektedir.

Ölüdeniz Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/fnfNrcVVWEEf9ESFA

Ölüdeniz Plajı
Ölüdeniz Plajı

Kumburnu Plajı

Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz’de yer alan Kumburnu Plajı; Ölüdeniz Plajı’nın sağ tarafında yer almaktadır. Kumburnu Plajı’nda sabah erken saatlerinde yer bulmanız kolay olacaktır ancak öğlen ve akşam vakitlerinde adım atacak yer olmadığından mağdur olabilirsiniz. Kumburnu Plajı’na giriş ücretsizdir ancak kendi aracı ile giden ziyaretçilerden otopark ücreti alınmaktadır. Duş, tuvalet ve soyunma kabini imkanları da bulunan Kumburnu Plajı’nda deniz bisikleti kiralaması ya da kano kiralaması yaparak Ölüdeniz’de güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kumburnu Plajı’nın denizi dalgasız olmasından dolayı çocuklu aileler için de uygundur. Yüzerken balıkları izleyebileceğiniz kadar temiz olan Kumburnu Plajı’nın denizi oldukça berraktır. Kumburnu Plajı’nın plaj alanı ince çakıl taş yapısına sahip ancak ayaklarınıza rahatsızlık vermemektedir. Dileyenler deniz ayakkabısı ya da terlik kullanabilirler. Kumburnu Plajı’nda şemsiye ve şezlong kiralaması yapmak isterseniz; 60 TL ile 120 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı Kumburnu Plajı’nda hizmet veren tesislerden temin edebilirsiniz.

Kumburnu Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/5Vqxjr3Z4geSjAcM6

Kumburnu Plajı
Kumburnu Plajı

Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri

Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz’de bulunmaktadır. Ölüdeniz plajları ve koyları 2023 listemiz içerisinde yer alan en sakin plaj olan Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri; kalabalıktan uzakta doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Ölüdeniz’in en sakin plaj tesisi olan Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri içerisinde; yiyecek ve içecek satışı yapılan kafe ve restoran da bulunmaktadır. Denizi dalgasız olan Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri çocuklu aileler için de uygundur. Ayrıca şezlong ve şemsiye imkanları da bulunmaktadır.

Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/1BmbX7SeYZGcTKYZ9

Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri
Sun City Beach Club Plaj Sahil Tesisleri

Bozyiğit Burnu

Bozyiğit Burnu, harita konumuna bakıldığında Fethiye’ye bağlı Kayaköy’de yer almaktadır ancak Ölüdeniz Plajı ve Kumburbu Plajı’ndan yüzerek çok kısa bir sürede ulaşım sağlamak mümkün olduğundan, blogumuz içerisine eklemek istedik. Ölüdeniz’i ve Kumburnu Plajı’nı karşı manzaradan izleyebileceğiniz Bozyiğit Burnu’nda herhangi bir tesis yoktur. Yüzerek keşfedebileceğiniz Bozyiğit Burnu’na giderken; deniz ayakkabısı kullanmayı unutmayınız. Çocuklu aileler tekne turu ile ziyaret edebilir.

Bozyiğit Burnu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/kDYA84cyg5kQ6x6g8

Bozyiğit Burnu
Bozyiğit Burnu

EDİTÖR NOTU

Daha önce Ölüdeniz’de tatil yaptınız mı? Ölüdeniz tatil anılarınızı iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.