Mart 17, 2023

Muratpaşa Plajları 2023 Ücretleri – Muratpaşa’da Denize Girilecek Yerler 2023

Muratpaşa Plajları 2023 Ücretleri - Muratpaşa'da Denize Girilecek Yerler 2023

Antalya’nın tarihi ve turistik yerleri arasında ilk sıralarda yer alan Muratpaşa ilçesi 20 kilometrelik sahil şeridi ile Antalya’nın en çok ziyaret edilen bölgelerinden bir tanesidir. Antalya’nın ilk kent yerleşimi olarak bilinen Kaleiçi’de Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kaleiçi Evleri, Kesik Minare, Yivli Minare, Karatal Medresesi, Hıdırlık Kulesi, Antalya Saat Kulesi, Üç Kapılar, Hadrianus Kapısı, Murat Paşa Camii, Falez Parkı ve Lara Plajı; Muratpaşa’da ziyaret edilmesi gereken bölgelerdendir. Muratpaşa ilçesi, yerli ve yabancı milyonlarca kişi tarafından her yıl ziyaret edilmektedir. Özellikle Muratpaşa plajları yaz mevsiminde sık sık misafir ağırlamaktadır. Bizlerde Kampyerleri.org ekibi olarak, seyahat kategorimiz içerisine sizler için Muratpaşa plajları listesini paylaştık. İşte Muratpaşa plajları 2023 ücretleri listesi. İşte Muratpaşa’da denize girilecek yerler 2023 listesi. Muratpaşa’nın denizi nasıl? Muratpaşa plajları özellikleri ve Muratpaşa plaj ücretleri 2023 listesi.

ANTALYA BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ANTALYA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Lara Plajı

Antalya’da denize girilebilecek yerler ve Muratpaşa’da denize girilebilecek yerler listesinin ilk sırasında yer alan Lara Plajı, Muratpaşa’da doğa ile iç içe harika bir deneyim sunmaktadır. Muratpaşa’nın en güzel plajlarından bir tanesi olan Lara Plajı’nın uzunluğu 2 kilometredir. Genişliği ise 45 metre olan Lara Plajı, Türkiye’nin en büyük plajları arasında yer almaktadır. Lara Plajı’nda karavan kampı ve çadır kampı da yapılabilmektedir. Denizi oldukça berrak olan Lara Plajı’nın suyu sakindir. Lara Plajı’nın denizi oldukça ılıktır ve her mevsim yüzülebilen bir plaj olarak bilinir. Pürüzsüz ince kum yapısına sahip olan Lara Plajı’na girişler ücretsizdir. Ancak şezlong ve şemsiye kiralaması için ücret ödemek gerekmektedir. Dileyenler kendi şezlong ve şemsiyelerini yanlarında götürebilirler. Lara Plajı’nda piknik yapılabilecek uygun alanda varken, mangal da yapılabilmektedir. Ücretsiz otopark imkanı da bulunan Lara Plajı’nın yeşil alanları da mevcuttur. Oturma alanları, piknik masaları ve bulaşık yıkama alanları da bulunan Lara Plajı’nda tuvalet, duş ve soyunma kabinleri de yer almaktadır.

Lara Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/aBCLiga8YaxZD3M79

Lara Plajı
Lara Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Fener Plajı

Fener Plajı, Muratpaşa ilçesinde yer alan Falez Parkı 3’ün sağ tarafında bulunmaktadır. Muratpaşa’da bulunan Falez Plajlarından yalnızca bir tanesi olan Fener Plajı’na inmek için ortalama 150 basamaklı merdiven üzerinden inmeniz gerekmektedir. Aksiyon ve adrenalin severlerin, kayalıklar üzerinden atlayarak eğlenceli vakit geçirdiği Fener Plajı’nın denizi oldukça güzeldir. Duş imkanı bulunmayan Fener Plajı’nın suyu tatlıdır ve denize karışan ılıman bir su sıcaklığı vardır. Yiyecek ve içecekleri yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Terlik ile yürümenin zor olduğu, Fener Plajı’nda deniz ayakkabısı kullanmak gerekmektedir. Fener Planı’nın deniz derinliği oldukça fazladır. Çocuklu ailelere uygun değildir. Yüzme biliyorsanız eğlenceli vakitgeçirebilirsiniz. Tuvalet imkanı da bulunmayan Fener Plajı’na girişler ücretsizdir.

Fener Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/nTF81Nms6S8oL7JV6

Fener Plajı
Fener Plajı

Konserve Halk Plajı

Konserve Halk Plajı, Muratpaşa ilçesinin Şirinyalı mevkiinde yer almaktadır. Falez Plajı olarak da bilinen Konserve Halk Plajı’nda ahşap platformlar bulunmaktadır. Mavi Bayrak Ödülü kazanmış bir plaj olan Konserve Halk Plajı’nın uzunluğu 60 metre ve genişliği ise 30 metredir. Falez olmasından dolayı kayalık yapıya sahip olan Konserve Halk Plajı’na girişler ücretsizdir ancak, şezlong ve şemsiye kiralaması yapmak isterseniz, 20 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Sabah erken saatlerde yer bulunabilen ve diğer saatlerde kalabalık olan Konserve Halk Plajı’nda yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz işletme de vardır. Tuvalet ve duş imkanı da bulunan Konserve Halk Plajı’nın denizi tertemizdir. Ortalama 130 merdiven inerek ulaşım sağlayabileceğiniz Konserve Halk Plajı’nın suyu soğuk ancak belirli yerlerinde dönemlere bağlı olarak sıcak su hissedilebilir. Çocuklu ailelere uygun değildir.

Konserve Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/QodqXRiKQGvM1awA6

Konserve Halk Plajı
Konserve Halk Plajı

Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı

Muratpaşa ilçesine bağlı Şirinyalı mevkiinde yer alan Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı’nın girişi ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralaması için 20 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Denizi temiz ve oldukça sakin yapıdadır. Duş ve tuvalet imkanları bulunan Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı’nda yemek olmadığı için sadece içecek ve çerez satın alabilirsiniz. Dileyenler yiyecek ve içeceklerini yanlarında götürebilirler. Falez Plajı olarak da bilinen Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı’na inmek için merdiven kullanılması gerekmektedir. Yüzme bilenler için gayet verimli olan Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı’nda yüzme bilmiyorsanız, kayalıklarda zorluk yaşayabilirsiniz. Ahşap iskele bulunan Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı’nda keyifli bir tatil deneyimleyebilirsiniz. Çocuklu ailelere uygun değildir.

Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/AZmhRMxWKocxD6kz7

Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı
Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı

İnciraltı Plajı

Muratpaşa plajları 2023 ücretleri listemiz içerisinde yer alan İnciraltı Plajı, Muratpaşa’nın Şirinyalı mevkiinde yer almakla beraber Falez Plajı olarak da bilinir. Yiyecek ve içecek temin edilebilecek tesis vardır. Merdiven ve asansör ile inerek ulaşım sağlanan İnciraltı Plajı’nda yer bulmak istiyorsanız, sabah erken saatlerde gitmeniz gerekmektedir. Duş, tuvalet ve büfe imkanları vardır. İnciraltı Plajı’nda tepeden atlamak yasaklanmıştır bu yüzden herkesin merdiven veya asansör kullanması gerekmektedir. İnciraltı Plajı’na girişler ücretsizdir ancak şemsiye ve şezlong kiralamak için ücret ödemek gerekmektedir. Suyu temiz ve soğuk olan İnciraltı Plajı’nda hafta sonu yer bulmak imkansızdır. Çocuklu ailelere uygun değildir. Yüzme bilmiyorsanız önermeyiz.

İnciraltı Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ezspeh7CE74rNEeB7

İnciraltı Plajı
İnciraltı Plajı

Muratpaşa Plajı (Erenkuş Plajı)

Muratpaşa’nın Yeşişbahçe mevkiinde yer alan Muratpaşa Plajı, Erenkuş Plajı olarak da bilinmektedir. Falez Plajı olan Muratpaşa Plajı’nda duş, tuvalet ve soyunma kabini imkanları da bulunmaktadır. Tertemiz suyu oldukça soğuk olan Muratpaşa Plajı’na girişler ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralaması için 10 TL ile 20 TL ücret ödenmektedir. Sabah erken saatlerde gidilmesi gereken Muratpaşa Plajı’nda öğlen ve akşam saatlerinde yer bulmak neredeyse imkansızdır. Çocuklu ailelere uygun değildir. Falezlerin bittiği yerde taş platform üzerine kurulu olan Muratpaşa Plajı’nda denize inmek için merdivenler bulunmaktadır. Ayrıca yüzme bilmeyenler için de uygun değildir.

Muratpaşa Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/rGZcR26HMXpNnBVh7

Muratpaşa Plajı (Erenkuş Plajı)
Muratpaşa Plajı (Erenkuş Plajı)

Hamitbey Plajı

Hamitbey Plajı, Muratpaşa ilçesinin gençlik mevkiinde yer almaktadır. Yüzme bilmeyenlere ve çocuklu ailelere uygun değildir. Antalya’nın en küçük plajı olan Hamitbey Plajı’na girişler ücretsizdir. Falez Plajı olarak da bilinen Hamitbey Plajı’nda ahşap platform bulunmaktadır. Denize inebileceğiniz merdiven de bulunan Hamitbey Plajı’nın suyu temizdir ve denizi oldukça derindir. Dar bir plaj olan Hamitbey Plajı’nda erken saatlerde gitmeniz halinde yer bulabilirsiniz. Geç saatlerde Hamitbey Plajı’na gitme planınız var ise, mağdur olabilirsiniz. Tuvalet, şezlong, şemsiye, duş ve soyunma kabini gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Hamitbey Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/1KUBfVzmkdRYeFdW8

Hamitbey Plajı
Hamitbey Plajı

Mermerli Plajı

Mermerli Plajı, Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Kılınçarslan mevkiinde yer almaktadır. Mermerli Plajı; Kaleiçi Yat Limanı yanı başında yer alırken, aynı zamanda Hıdırlık Kulesi, Atatürk Evi ve Müzesi, Antalya Oyuncak Müzesi, Antalya Saat Kulesi ve Hadrian Kapısı gibi tarihi ve kültürel alanlara da birkaç adım mesafede yer almaktadır. Kendi restoranı da bulunan Mermerli Plajı’na girişler 40 TL’dir. Ek olarak; şezlong ve şemsiye kiralaması için 70 TL ile 100 TL ücret talep edilmektedir. Suyu berrak ve sakin olan Mermerli Plajı’nın denizi taşlıktır. Kaleiçi’nde yer alan Mermerli Plajı’nda tuvalet, soyunma kabini ve duş imkanları da mevcuttur. Falezlerden merdiven kullanarak inebileceğiniz Mermerli Plajı’nda platformlar üzerinde şezlong ve şemsiyeler vardır.

Mermerli Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/jkey6ZLnAzBwkCuW8

Mermerli Plajı
Mermerli Plajı

EDİTÖR NOTU

Daha önce Muratpaşa’da tatil yaptınız mı? Muratpaşa’yı ziyaret ettiniz mi? Muratpaşa’da gezi, tatil ve çeşitli deneyimlerinizi YORUM GÖNDER ekranı üzerinden ya da iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın…


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.