Muratpaşa Falez Plajları 2023 – Falez Plajları Özellikleri Ve İmkanları

Antalya’da keşfetmeniz gereken eşsiz güzellikte birbirinden harika Falez Plajları bulunmaktadır. Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan Falez Plajları, şehirden uzaklaşmadan ama şehir yoğunluğunu hissetirmeden tatil yapmanıza imkan sağlamaktadır. Daha çok yetişkin bireylere uygun olan Falez Plajları, aşağı inilen merdivenleri ve asansörleri ile eşsiz bir keyif vermektedir. Ailelerin ve arkadaş gruplarının sabahın erken saatlerinde yoğunluk oluşturdukları Falez Plajları; deniz ve güneş manzarası sunmaktadır. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak, Falez Plajları hakkında bilgiler derledik. İşte Muratpaşa Falez Plajları 2023 listesi. Falez Plajları özellikleri ve imkanları. Falez Plajları nerede? Falez Plajlarına nasıl gidilir? İşte Antalya’da mutlaka görülmesi gereken Falez Plajları listesi.

ANTALYA BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ANTALYA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Fener Plajı

Muratpaşa’da Falez Parkı 3’ün hemen sağ tarafında yer almaktadır. 150 basamaklı merdiven kullanarak plaj alanına inilmektedir. Duş imkanı mevcut olmayan Fener Plajı, denize karışan ılık bir su sıcaklığına sahiptir ancak daha çok soğuk bir su yapısı hissedilir. Suyu oldukça tatlı olan Fener Plajı’nın denizi temiz ve berraktır. Kayalıkların bol olduğu Fener Plajı’nda terlik ya da deniz ayakkabısı giyilmesi tavsiye edilmektedir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilirsiniz. Çocuklu ailelere ve yüzme bilmeyenlere uygun değildir. Tuvalet imkanı yoktur. Fener Plajı’na girmek için ücret ödenmemektedir.

Fener Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/wwH2peoTj5VPM5Ph8

FENER PLAJI HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Fener PlajıPin
Fener Plajı

Konserve Halk Plajı

Ahşap platformların yer aldığı Konserve Halk Plajı, Mavi Bayrak Ödülü almıştır. Konserve Halk Plajı’na girişte ücret ödemesi yapılmamaktadır ancak şemsiye ve şezlong kiralamak isterseniz, 20 TL gibi bir ücret talep edilmektedir. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz işletme de bulunmaktadır. Tuvalet ve duş imkanlarına sahip olan Konserve Halk Plajı’na inmek için 130 basamaklı merdiven kullanmanız gerekmektedir. Suyu oldukça soğuk ve temiz bir denize sahip olan Konserve Halk Plajı’nın denizinin bazı alanlarında zaman zaman ılık su hissedilebilir. Yüzmeyi bilmeyen bireylere ve çocuklu ailelere uygun değildir. Sabah erken saatlerde gidilmesi gerekmektedir. Aksi halde yer bulması zor olacaktır.

Konserve Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/5hMCCV3E3e7zGCdW6

KONSERVE HALK PLAJI HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Konserve Halk PlajıPin
Konserve Halk Plajı

Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı

Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı’na girmek ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralaması yapmak isterseniz, 20 TL ücret talep edilmektedir. Denizi sakin ve bir o kadar da temiz olan Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı’nda tuvalet ve duş imkanları da vardır. İçecek ve çerez satın alabileceğiniz büfe var ancak yemek menüleri olmadığından dolayı, yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Merdiven kullanarak inebileceğiniz Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı’nda ahşap iskele bulunmaktadır. Çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için uygun değildir.

Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/thAaHp5vagBUZnvF9

MURATPAŞA BELEDİYESİ MOBİL HALK PLAJI HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk PlajıPin
Muratpaşa Belediyesi Mobil Halk Plajı

İnciraltı Plajı

Muratpaşa Falez Plajları 2023 listemiz içerisinde yer alan İnciraltı Plajı’nda yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz işletme vardır. Asansör ve merdiven kullanarak plaj alanına inilmektedir. Tuvalet, büfe ve duş imkanları da bulunan İnciraltı Plajı’na girmek için ücret ödemeniz gerekmemektedir ancak şemsiye ve şezlong kullanımı için ücret ödemeniz gerekmektedir. Suyu oldukça soğuk olan İnciraltı Plajı’nın denizi temizdir. Hafta sonu, öğle saatleri ve akşam üzeri saatlerde yer bulmak imkansızdır. Yüzme bilmeyen bireyler için ve çocuklu aileler için uygun değildir.

İnciraltı Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/kxTQQchZwpbTDGcX9

İNCİRALTI PLAJI HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İnciraltı PlajıPin
İnciraltı Plajı

Muratpaşa Plajı (Erenkuş Plajı)

Erenkuş Plajı olarak da bilinen Muratpaşa Plajı’nda; tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları bulunmaktadır. Muratpaşa Plajı’na girmek ücretsizdir. Şemsiye ve şezlong kiralaması yapmak isterseniz, 10 TL ile 20 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Sabah erken saatlerde gidilmesi halinde yer bulabileceğiniz Muratpaşa Plajı’nda öğlen ve akşam üzeri saatlerde yer bulmak zor olacaktır. Merdiven kullanarak ineceğiniz Muratpaşa Plajı’nın denizi temiz ve su sıcaklığı ise oldukça soğuktur. Çocuklu aileler için ve yüzme bilmeyen bireyler için uygun değildir.

Muratpaşa Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/wvd16ALs1dvNFgKH9

MURATPAŞA PLAJI HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Muratpaşa Plajı (Erenkuş Plajı)Pin
Muratpaşa Plajı (Erenkuş Plajı)

Hamitbey Plajı

Antalya’nın en küçük plajı olarak da bilinen Hamitbey Plajı’nda ahşap platform bulunmaktadır. Denize inmek için merdiven kullanılmaktadır. Hamitbey Plajı’na girmek için ücret ödenmemektedir. Suyu oldukça temiz olan Hamitbey Plajı, deniz derinliği ile dikkat çekmektedir. Tuvalet, şezlong, şemsiye ve duş gibi imkanlar yoktur. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Hamitbey Plajı dar olmasından dolayı geç saatlerde gidilmesi halinde yer bulmak zor olacaktır.

Hamitbey Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/mhawFicTxU6df7D4A

HAMİTBEY PLAJI HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Hamitbey PlajıPin
Hamitbey Plajı

Mermerli Plajı

Mermerli Plajı, Kaleiçi’nde yer almaktadır. Kendine ait restoranı bulunan Mermerli Plajı’na girmek için 40 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca şemsiye ve şezlong kiralaması için ise; 70 TL ile 100 TL ücret istenmektedir. Berrak bir deniz suyuna sahip olan Mermerli Plajı’nın denizi sakindir ve bazı bölümlerinde taşlar vardır. Soyunma kabini, tuvalet ve duş olanakları da bulunan Mermerli Plajı’na inmek için merdiven kullanılmaktadır. muratpaşa falez plajları 2023 Mermerli Plajı’nda platform üzerine şemsiye ve şezlong konularak tatil yapılmaktadır.

Mermerli Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/7f9bbLEi8sjopMoH6

MERMERLİ PLAJI HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Mermerli PlajıPin
Mermerli Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1