Nisan 18, 2023

Milas Plajları Ve Koyları 2023 Listesi – Milas’ta Denize Girilecek Yerler 2023

Milas Plajları Ve Koyları 2023 Listesi - Milas'ta Denize Girilecek Yerler 2023

Muğla’nın en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Milas, birbirinden güzel manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Milas ilçesi; Beçin Kalesi, Çomakdağ, Labranda, Bafa Gölü, Euromos Antik Kenti, İasos Antik Kenti, Tuzla Kuş Cenneti, Uyku Vadisi ve Gökova Körfezi gibi keşfedilmesi gereken rotalara ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle yaz sezonunda ziyaretçi potansiyelinde artış yaşanan Milas’ta doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz bölgelerde bulunmaktadır. Söz konusu bölgelerin başında Milas plajları ve koyları yer almaktadır. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak, Milas’ta denize girilecek yerler 2023 listesini sizlerle paylaştık. İşte Milas plajları ve koyları 2023 listesi.

MİLAS BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MİLAS KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Ören Plajı

Milas plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Ören Plajı, Milas’ın Ören mevkiinde yer almaktadır. Uzun bir plaj alanına sahip olan Ören Plajı’nın denizi taşlık yapıya sahiptir. Ören Plajı’na giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralamak için 20 TL ücret talep edilmektedir. Ören Plajı’nın denizi berrak ve tertemizdir. Ören Plajı, araç trafiğine kapalı olmasından dolayı yürüyüş için oldukça verimlidir. Ören Plajı’nın denizi 5 ile 10 metre sonra boyu geçmektedir. Tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları var. Lokanta ve kafe imkanları da bulunan Ören Plajı’nın çevresinde zincir marketler de bulunmaktadır. Çocuklu ailelere uygundur.

Ören Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/xTgKjyY12RgaZkB36

Ören Plajı
Ören Plajı

Zeytin Bükü Koyu

Milas ilçesine bağlı Çökertme mevkiinde yer alan Zeytin Bükü Koyu, bakir kalmış eşsiz bir doğa güzelliği. Aracınızı park edip, 200 – 300 metre yürüme ile ulaşabileceğiniz Zeytin Bükü Koyu’nda tuvalet, duş ve su gibi sosyal imkanların hiçbiri bulunmamaktadır. Zeytin Bükü Koyu’na ulaşım sağlanan yol taşlık ve 4×4 arazi tipi araçlarınızın olması gerekmektedir. Zeytin Bükü Koyu’nun denizi akvaryum gibi pırıl, pırıl ancak hemen derinleşmektedir. Sahil alanı taşlık ve deniz ayakkabısı kullanmak gerekiyor. Restoran ve kafe gibi imkanlar da yok. Ekipman, malzeme ve yiyecek anlamında hazırlık yapmadan gitmemek gerekiyor. Zeytin Bükü Koyu’na giriş ücretsizdir. Yüzme bilmeyenlere ve çocuklu ailelere uygun değildir.

Zeytin Bükü Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/BGotU8JbwzVxjUvc9

Zeytin Bükü Koyu
Zeytin Bükü Koyu
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Kumcaz Halk Plajı

Kumcaz Halk Plajı, Milas’ın Çökertme mevkiinde Fesleğen Bükü Koyu’nun son tarafında bulunmaktadır. Kumcaz Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. 30 TL karşılığında şezlong ve şemsiye kiralaması yapabilirsiniz. Sessiz ve sakin bir plaj olan Kumcaz Halk Plajı’nın plaj alanı temiz ve çevresinde bungalov konaklama tesisleri bulunmaktadır. Taşlık bir plaja sahip olan Kumcaz Halk Plajı’nda deniz ayakkabısı kullanmanızı öneriyoruz. Zaman, zaman dalgalı olan Kumcaz Halk Plajı’na giden yol yere yakın araç sahipleri için zorlayıcı olabilir. Çocuklu ailelerde Kumcaz Halk Plajı’na gidebilir ancak dalgalı dönemlerde dikkat etmek gerekmektedir.

Kumcaz Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/bTRHmsuCo3zkS5CJA

Kumcaz Halk Plajı
Kumcaz Halk Plajı

Çökertme Plajı

Milas plajları ve koyları 2023 listesi ve Milas’ta denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde yer alan Çökertme Plajı’nın denizi çok temiz ancak bazı bölümlerinde deniz kestanesi bulunmaktadır. Deniz ayakkabısı kullanmanız durumunda rahatsızlık yaşamayacağınız Çökertme Plajı’na giriş ücretsizdir. Duş, tuvalet ve soyunma kabini imkanları da bulunan Çökertme Plajı’nın çevresinde; bungalov konaklama tesisleri de bulunmaktadır. Çökertme Plajı’nın denizi de taşlık yapıya sahiptir. Çökertme Plajı’nın hemen, hemen her kıyısı restoran, kafe veya konaklama tesislerinin kendilerine özel alanı olarak bilinir. Elbette ücretsiz tatil yapabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır ancak oldukça kısıtlı olmakla beraber, şezlong ile şemsiye ücreti ödemeniz gerekecektir. Deniz kestanelerinden dolayı çocuklu ailelere önermiyoruz. Mandıra Filozofu çekiminin yapıldığı lokasyon olarak da bilinen Çökertme Koyu, Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi’ne de yakındır. Ayrıca Çökertme Plajı’nın sol tarafında Fesleğen Bükü’de yer almaktadır.

Çökertme Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/FMFdmfrvMLX1d9CX8

Çökertme Plajı
Çökertme Plajı

Arpa Bükü Koyu

Arpa Bükü Koyu, Milas’ın Çökertme mevkiinde yer almaktadır. Arpa Bükü Koyu’na sadece Çökertme’den patika üzerinden yürüyerek ulaşım sağlanmaktadır. Ortalama 15 dakikalık yürüyüş ile Arpa Bükü Koyu’na ulaşmak mümkündüğr. Denizinin bazı bölümlerinde deniz kestanesi de bulunmaktadır. Denize girilen alan taşlık yapıya sahiptir ancak biraz ilerdiğiniz de kum yapısını görebilirsiniz. Herhangi bir imkan veya tesis yok. Bu yüzden zorluk yaşamanız mümkündür. Çocuklu ailelere ve yaşlı bireyler Arpa Bükü Koyu’na gelirken zorlanabilir. Arpa Bükü Koyu’na giriş ücretiszdir. Arpa Bükü Koyu’na giderken yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Arpa Bükü Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/9qsi6j1gki64JLh36

Arpa Bükü Koyu
Arpa Bükü Koyu

Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi

Mandıra Filozofu’nun çekimlerinin yapılması ile ünlenen bir koy olan Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi; Milas’ın Çökertme mevkiinde yer almaktadır. Karayolu ile ulaşımın aşırı zor ve araçların arıza yaptığı gerçeği bilinirken, Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi’ne gitmek için tekne kiralayabilir veya tekne turlarına katılarak ziyaret edebilirsiniz. Oldukça bakir bir bölge olan Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi, geçtiğimiz yıl çıkan orman yangını nedeniyle zarar görmüştür. Sadece denizi ve manzarası kalan Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi’ni keşfetmek için geç kalmayınız. El değmemiş doğası ile kendine aşık edecek Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi, çam ağaçları ile çevrili ferah bir ortama sahiptir. Denizi bazı zamanlarda bulanıklaşıyor. Ayrıca hiçbir tesis ve imkan bulunmamaktadır. Çocuklu ailelere de tekne turları ile ziyaret edebilir. Dileyenler Çökertme üzerinden uzun bir yürüyüş yaparak da ulaşabilir.

Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/qmfbBUj9JFuozNXa7

Mandıra Filozofu Mustafa Ali'nin Cennet Köşesi
Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi

Güllük Halk Plajı

Güllük Halk Plajı, Milas ilçesine bağlı Güllük mevkiinde yer almaktadır. Küçük bir plaj olan Güllük Halk Plajı’nda sessizlik ve sakinlik hakimdir. Soyunma kabini imkanı bulunan Güllük Halk Plajı’nda duş ve tuvalet imkanları yoktur. Güllük Halk Plajı’nın kumsal alanı taşlıktır. Denize girilen yerler de taşlık olan Güllük Halk Plajı’nın denizi kum yapısına sahiptir. Mangal yakmak için belirlenen alan var. Herhangi bir tesis ve imkan bulunmayan Güllük Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. İmkanların yetersiz olmasından dolayı çocuklu aileler zorluk yaşayabilir.

Güllük Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/74VrzdfsyRSgPwDm9

Güllük Halk Plajı
Güllük Halk Plajı

Manastır Halk Plajı

Milas ilçesine bağlı Güllük mevkiinde yer alan Manastır Halk Plajı’nın denizi çok güzel ve manzarası da harikadır. Küçük bir plaj alanına sahip olan Manastır Halk Plajı’nın denizi sığ olmamakla beraber, taşlık ve kum yapısına sahiptir. Soyunma kabini ve duş imkanı vardır. Sabah saatlerinde sakin olan Manastır Halk Plajı, öğle saatlerinde sonra dalgalı olmaktadır. Tuvalet imkanı bulunmayan Manastır Halk Plajı’nda şezlong ve şemsiye imkanları da yetersizdir. Manastır Halk Plajı’na giriş ücretsizdir.

Manastır Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/NjfAmp7vcxx2aWPK9

Manastır Halk Plajı
Manastır Halk Plajı

Bungalowzera Cennet Koyu

Milas’ın Kıyıkışlacık mevkiinde hizmet veren Bungalowzera Cennet Koyu, denize sıfır konumda doğa ile iç içe vakit geçirmenize imkan sağlamaktadır. Yolunun son 1,5 ile 2 kilometresi oldukça kötüdür. Bungalowzera Cennet Koyu tesisinin sahil alanında şezlong ve şemsiye imkanları da vardır. Bungalowzera Cennet Koyu’nun plaj alanı ince kum yapısına sahip olmakla beraber, denizi çabuk bulanıklaşan bir yapıya sahiptir. Denizi hemen derinleşmeyen Bungalowzera Cennet Koyu çocuklu aileler için de uygundur. 16 bungalov, 1 king bungalov, 2 karavan, karavan parkı ve 4 kamelya ile hizmet veren Bungalowzera Cennet Koyu’na gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerektirmektedir.

Bungalowzera Cennet Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/AZhKjVtcrvH1ejZCA

Bungalowzera Cennet Koyu
Bungalowzera Cennet Koyu

Zeytinli Kuyu Plajı

Zeytinli Kuyu Plajı, Milas ilçesinin Kıyıkışlacık mevkiinde yer alan Zeytinli Kuyu Plajı’nın plaj alanı ince kahverengi kumlardan oluşmaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralamak için 50 TL ile 60 TL ücret istenmektedir. 300 – 400 metre mesafede market vardır. Zeytinli Kuyu Plajı’na giriş ücretsizdir. Zeytinli Kuyu Plajı’na giriş ücretsizdir. Restoran ve kafe tesisleri de bulunmaktadır. Denizi sığ olan Zeytinli Kuyu Plajı, çocuklu ailelere de uygundur.

Zeytinli Kuyu Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ic3eA7cLQo3HnKq29

Zeytinli Kuyu Plajı
Zeytinli Kuyu Plajı

Gürçamlar Sahili

Milas’a bağlı Gürçamlar mevkiinde yer alan Gürçamlar Sahili’nin plaj alanı kum yapısına sahiptir. Sahili oldukça dar ve denizi bulanık olan Milas’a bağlı Gürçamlar mevkiinde yer alan Gürçamlar Sahili karavan kampı ve çadır kampı yapanlar tarafından da sık, sık tercih edilmektedir. Otopark olmamasından dolayı, aracı yolun kenarına park etmeniz gerekmektedir. Gürçamlar Sahili’ne giriş ücretsizdir. Alie Bacının Yeri isminde restoran ve kafe hizmetleri sunan tesis bulunmaktadır. Yiyecek ve tuvalet ihtiyaçlarınızı tesiste giderebilirsiniz.

Gürçamlar Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/r9jePocHwMZj1axK7

Gürçamlar Sahili
Gürçamlar Sahili

Haydar Koyu

Milas’ta denize girilecek yerler 2023 listesi ve Milas plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Haydar Koyu, Milas’ın Bozbük mevkiinde yer almaktadır. Tuvalet, duş, restoran ve kafe gibi hiçbir sosyal imkanın bulunmadığı Haydar Koyu’nda otopark yok. Aracınızı yol kenarında bıraktıktan sonra, 200 – 300 metre yürüyerek ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Sığ bir denize sahip olan Haydar Koyu, sıcak deniz sevenler için gayet uygundur. Didim’e de çok yakın mesafede yer alan Haydar Koyu, Muğla ile Didim arasında paylaşılamayan bir cennet konumunda. Bol ağaçlık bir alan olan Haydar Koyu’nda gölge alanlar da oldukça fazladır. Denizi çarşaf gibi olan Haydar Koyu’nun doğası harikadır. Haydar Koyu’na giriş ücretsizdir. Çocuklu aileler de Haydar Koyu’na gidebilir ancak imkanlar bulunmamasından dolayı zorluk yaşayabilirler.

Haydar Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Q1xJ2WY4J3KHL2LG6

Haydar Koyu
Haydar Koyu

İncekum Plajı

İncekum Plajı, Milas’ın Bozbük mevkiinde yer almaktadır. Tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları yoktur. Denizi sığ ve kum yapısına sahiptir. Hemen derinleşmeyen İncekum Plajı’nın bazı bölgelerinde taşlar ve kayalar da var ancak genel yapısı kumdur. Çevresinde kafe ve restoran var. Denizi temiz ve berrak. Çocuklu aileler için de uygun. Tuvalet ve yiyecek gibi temel ihtiyaçlarınızı kafe ve restoran tesislerinde giderebilirsiniz.

İncekum Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/iquMy4KrGv2mHNbt9

İncekum Plajı
İncekum Plajı

EDİTÖR NOTU

Daha önce Milas’ta tatil yapmış okurlarımızın deneyimlerini iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.