Nisan 12, 2023

Menteşe Plajları ve Koyları 2023 – Menteşe’de Denize Girilecek Yerler 2023

Menteşe Plajları ve Koyları 2023 - Menteşe'de Denize Girilecek Yerler 2023

Kampyerleri.org ekibi olarak Muğla’da denize girebileceğiniz lokasyonlar ile ilgili bilgiler paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün de sizler için, Muğla’nın Menteşe ilçesinde yer alan Menteşe plajları ve koyları 2023 listesini hazırladık. Ücretli ve ücretsiz tatil yapma imkanına sahip olabileceğiniz Menteşe‘de birbirinden güzel plajlar ve koylar sizleri beklemektedir. Günübirlik veya konaklamalı olacak şekilde tatil yapabileceğiniz Menteşe’de doğa ile iç içe vakit geçirmek için geç kalmayınız. İşte Menteşe’de denize girilecek yerler 2023 listesi ve olanakları.

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Sevgililer Koyu Plajı

Muğla’nın Menteşe ilçesi sınırları içerisinde yer alan Sevgililer Koyu Plajı’na giriş ücretsizdir. Herhangi bir işletme ve tuvalet gibi sosyal imkanların bulunmadığı Sevgililer Koyu Plajı’nda doğa ile iç içe vakit geçirmek mümkündür. Sevgililer Koyu Plajı’nın plaj alanı çok dar ve yol kenarında aracınızı park ederek 2 dakikalık yürüyüş ile plaj alanına inmeniz gerekiyor. Sevgililer Koyu Plajı’nın plaj alanı ve denizinde taşlar bulunmaktadır. Sevgililer Koyu Plajı’nın denizi çok temiz ancak aniden derinleşmesinden dolayı yüzme bilmeyenlere ve çocuklu ailelere uygun değildir. Sevgililer Koyu Plajı’nda deniz kestanesi de bulunmaktadır. Bu yüzden deniz ayakkabısı kullanmanız gerekmektedir. Sevgililer Koyu Plajı’na giderken; yiyecek, ekipman ve malzemelerinizi yanınızda götürmeye özen göstermeyi unutmayınız.

Sevgililer Koyu Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/6nw9NFoGC3QdEGmL9

Sevgililer Koyu Plajı
Sevgililer Koyu Plajı

Ufuk Plajı

Menteşe plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Ufuk Plajı’na giriş ücretsizdir. Ufuk Plajı’nda tuvalet ve duş gibi imkanların yanı sıra restoran ve market gibi herhangi bir imkan ve olanak bulunmamaktadır. Bu yüzden Ufuk Plajı’na giderken; ekipman ve yiyecek anlamında hazırlık yapmadan gitmemeniz gerekmektedir. Ufuk Plajı’nın plaj alanı ve denizinde taşlar ve deniz kestaneleri vardır. Deniz ayakkabısı giymek gerekmektedir. Zeytin ağaçları gölgesinde oturmak, manzarayı seyretmek ve birkaç saatinizi değerlendirmek için tercih edebilirsiniz. Yüzme bilmeyenlere ve çocuklu ailelere uygun değildir.

Ufuk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/oLKWA4xmnbssGxVn9

Ufuk Plajı
Ufuk Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Karya Beach Camping

Karya Beach Camping, Menteşe ilçesinde denize sıfır kamp yapmanıza imkan sağlayacak ve aynı zamanda eşsiz Gökova Körfezi’nin doğasını izlemenize imkan sağlayacaktır. Karya Beach Camping işletmesinde; çadır, şezlong, tuvalet, otopark, banyo, çamaşır makinası, elektriki, buzdolabı, sıcak su, mangal ve soğuk su imkanları bulunmaktadır. Ayrıca Karya Beach Camping işletmesinde; restoran ve kafe işletmesi de mevcuttur. Rezervasyon yaptırmadan gitmemeniz gerekmektedir. Çocuklu ailelere de uygundur. Karya Beach Camping tesisinde denize inmek için iskele ile merdiven bulunmaktadır ve bazı yerleri taşlıktır. Deniz ayakkabısı giyerek önlem alabilirsiniz.

Karya Beach Camping Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/hficR14kn27UomQAA
Karya Beach Camping Güncel İletişim Bilgisi: 0536 288 64 54

Karya Beach Camping
Karya Beach Camping

Turnalı Boncuk Koyu

Turnalı Boncuk Koyu, Menteşe’de doğada keyifli vakit geçirebileceğiniz yerlerden bir tanesidir. Turnalı Boncuk Koyu’nda Turnalı Boncuk Camping ismiyle bir özel kamp işletmesi de bulunmaktadır. Turnalı Boncuk Koyu’na giriş ücretsizdir. Denizi taşlık ve deniz ayakkabısı şart. Çocuklu ailelere uygun değil ve herhangi bir işletme yok. Turnalı Boncuk Koyu’nun sağ tarafında yer alan kamping tesisinde çadır kampı yapmak isterseniz, oraya geçerek de ücret dahilinde imkanlardan faydalanabilirsiniz. Turnalı Boncuk Koyu’nda restoran ve market yok ancak kamp alanı içerisinde restoran ve tuvalet gibi sosyal imkanlar vardır.

Turnalı Boncuk Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/uT7yueQ4StjeEnVH7
Gitmek isteyenler için Turnalı Boncuk Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/aQWPtRD6wnJ5g8ty5
Gitmek isteyenler için Turnalı Boncuk Koyu Güncel İletişim Bilgisi: 0554 250 36 31

Turnalı Boncuk Koyu
Turnalı Boncuk Koyu

Akbük Koyu

Menteşe plajları ve koyları 2023 listemiz içerisinde ve Menteşe’de denize girilecek yerler 2023 listemiz içerisinde yer alan Akbük Koyu; Gökova Körfezi’nde eşsiz bir doğaya sahiptir. Akbük Koyu’nun denizi cam gibi berrak ve masmavi renge sahiptir. Akbük Koyu’nun en güzel özelliği, denizinin akvaryum kadar güzel olması ve yüzerken balıkları görebiliyor olmanızdır. Akbük Koyu’nun denizi aniden derinleşiyor ve plaj alanı da çakıl taş yapısına sahiptir. Akbük Koyu’na araç girişi 40 TL’dir. Akbük Koyu’nda şemsiye ve şezlong kiralaması için ise; 100 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Market ve restoran imkanları da bulunan Akbük Koyu’nda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çocuklu aileler de Akbük Koyu’na gidebilirler ancak, deniz aniden derinleşmektedir. Bu konuda çocuklu ailelerin dikkat etmesi gerekmektedir. Tuvalet ve duş imkanları da var.

Akbük Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/LuCXpfeJdRZZxtw3A

Akbük Koyu
Akbük Koyu

EDİTÖR NOTU

Daha önce Muğla’nın Menteşe ilçesinde tatil yaptınız mı? Deneyimlerinizi iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.