Haziran 3, 2023

Menderes’te Denize Girilecek Yerler 2023 – Menderes Plajları Ve Koyları 2023 Listesi

Menderes'te Denize Girilecek Yerler 2023 - Menderes Plajları Ve Koyları 2023 Listesi

Menderes, İzmir ilinin bir ilçesidir. Gümüldür, Ahmetbeyli ve Özdere gibi gezilip keşfedilmesi gereken bölgeleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. Menderes ilçesinde tarihi ve turistik geziler yapmak, Menderes ilçesinin doğasını anlamak için mutlaka İzmir’de tatil yapmanızı öneriyoruz. Özellikle İzmir bungalov evleri konaklama seçenekleri arasında da yer alan Menderes bungalov evleri sayesinde; Menderes’i birkaç gün içerisinde dinlene, dinlene gezebilir ve harika anılar biriktirebilirsiniz. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak, Menderes ilçesinde tatil yapabileceğiniz; plaj ve koylar hakkında bilgiler sunduk. Menderes plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde; Menderes’te denize girilecek yerler 2023 listesine yer verdik. Peki Menderes’in denizi nasıl? Menderes’te denize girilir mi? İşte Menderes’te tatil yapmak isteyen okurlarımıza rehber olacak içeriğimiz.

İZMİR BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İZMİR KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Yoncaköy Plajı

Yoncaköy Plajı, Menderes ilçesine bağlı Ahmetbeyli mevkiinde yer almaktadır. Yoncaköy Plajı’na gitmek için kooperatif sitesi içerisinden geçilerek ulaşım sağlanmaktadır. Site sakinlerine ait olan şezlong ve şemsiyeler dışında, şezlong ve şemsiye kiralaması hizmetleri var ancak erken giderseniz bulabilme ihtimaliniz yüksektir. Duş ve tuvalet var ancak tuvalet ücretlidir. Yoncaköy Plajı’nda restoran ve kafe hizmetleri de bulunmaktadır. Yoncaköy Plajı’nın denizi temiz ve zaman, zaman dalgalı olabiliyor. Yoncaköy Plajı’nın plaj alanı halı gibi sıkı kum yapısına sahiptir. Yoncaköy Plajı’nın denizi ortalama 400 ile 500 metre sonra derinleşmektedir ve bu özelliğinden dolayı çocuklu ailelere uygundur. Aracınızı 400 – 500 metre geride park ederek, Yoncaköy Plajı’na yürümeniz gerektiğini unutmayınız.

Yoncaköy Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/RGmPDxvCLSqp9wHP8

Yoncaköy Plajı
Yoncaköy Plajı

Baradan Koyu

Baradan Koyu, Menderes’e bağlı Ahmetbeyli mevkiinde yer almaktadır. Bakir bir koy olan Baradan Koyu’nda herhangi bir tesis ve imkan bulunmamaktadır. Baradan Koyu’na ulaşım sağlanan yol çok kötüdür. Baradan Koyu’nun denizi güzel ancak taşlık yapıya sahiptir. Baradan Koyu’na kadar araç ile inilememektedir. Bundan dolayı, aracınızı üst bölgede yol kenarında bırakıp yürümeniz ve oradan da merdiven ile Baradan Koyu’na inmeniz gerekiyor. Baradan Koyu’nda deniz kestaneleri bulunmaktadır ve deniz ayakkabısı kullanmak gerekmektedir. Şehirden uzaklaşıp, doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz Baradan Koyu’na giderken ekipman ve yiyecek anlamında hazırlık yapmadan gitmemek gerekmektedir. Çocuklu ailelere uygun değildir.

Baradan Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/RMrJnuaaFG5tTDri9

Baradan Koyu
Baradan Koyu
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Ahmetbeyli Halk Plajı

Ahmetbeyli Halk Plajı, Menderes ilçesinin Ahmetbeyli mevkiinde yer almaktadır. Hafta sonu günleri kalabalık olan Ahmetbeyli Halk Plajı’nın arka tarafında kamp alanı da bulunmaktadır. Duş, soyunma kabini ve tuvalet imkanları bulunmaktadır. Ahmetbeyli Halk Plajı’nın kamp alanı giriş ücreti 20 TL’dir. Ahmetbeyli Halk Plajı’nın sahil tarafında büfe ve kafe tarzı işletmeler bulunmaktadır. Ahmetbeyli Halk Plajı’nın denizi küçük çakıl taşlarına sahiptir ve denizi temizdir. Ahmetbeyli Halk Plajı’nın plaj alanı oldukça küçük ancak yoğun olmayan dönemlerde erken gidilmesi halinde yer bulabilirsiniz. Zincir marketlere yakın lokasyonda yer alan Ahmetbeyli Halk Plajı’nda araçlarınızı park edebileceğiniz yerler de bulunmaktadır. Ahmetbeyli Halk Plajı’nın denizi 3 metre sonra derinleşmektedir. Çocuklu aileler de gidebilir ancak dikkat etmek gerekmektedir.

Ahmetbeyli Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/RqAeK9yZh861VS8U9

Ahmetbeyli Halk Plajı
Ahmetbeyli Halk Plajı

Maydonoz Koyu

Maydonoz Koyu, Menderes ilçesinin Ahmetbeyli mevkiinde yer almaktadır. Maydonoz Koyu’nun denizi berrak ve temizdir. Maydonoz Koyu’nun plaj alanı oldukça dar ve küçüktür. Maydonoz Koyu’nun denizi ilk 4 ile 5 metre kadar hafif kayalık yapıya sahip ancak sonrası kum yapısına sahip olmakla beraber derinlik boy hizasını geçmemektedir. Ayrıca deniz kestaneleri olmasından dolayı deniz ayakkabısı giyilmelidir. Çocuklu ailelere önermiyoruz. Hafta içi günlerinde sakin olan Maydonoz Koyu’nun hafta sonu yoğun ziyaretçisi olabilmektedir. Maydonoz Koyu’na yakın lokasyonda ücretli kamping tesisi de bulunmaktadır. Maydonoz Koyu’nun girişinde 2 adet tuvalet bulunmaktadır ancak duş ve soyunma kabini imkanları yoktur. Ücretsiz bir koy olan Maydonoz Koyu’nda tatil yapmak istiyorsanız yiyecek ve ekipman anlamında hazırlık yapmadan gitmemeniz gerekmektedir.

Maydonoz Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/dxy21v7benAdTGz3A

Maydonoz Koyu
Maydonoz Koyu

Kargacık Koyu

Menderes ilçesinin Ahmetbeyli mevkiinde yer alan Kargacık Koyu; Menderes’te denize girilecek yerler 2023 listesi ve Menderes plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer almaktadır. Kargacık Koyu’na giriş ücreti 40 TL’dir. Bu ücrete, otopark, tuvalet ve masa ücreti dahildir. Şezlong ve şemsiye kiralaması ise 100 TL’dir. Çadırınız ile giderseniz, kamp ücreti olarak 200 TL öderseniz, giriş ücreti ödemeniz gerekmiyor. Restoran var. Kendin pişir kendin ye seçenekleri de var. Kargacık Koyu’nun denize girilen ilk alanı taşlık ancak birkaç metre sonrası ince kum yapısına sahiptir. Loca kiralamak isterseniz ücret ödemeniz gerekmektedir. Dışardan yiyecek ve içecek götürülebilir ancak mangal götürülmesi yasaktır. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz restoran ve kafe hizmeti var. Çocuklu aileler için de uygundur.

Kargacık Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ArikLf2fYaEWpUrX8

Kargacık Koyu
Kargacık Koyu

Çukuraltı Halk Plajı

Menderes’te denize girilecek yerler 2023 listesi ve Menderes plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Çukuraltı Halk Plajı, Menderes’in Menderes’te denize girilecek yerler 2023 listesi ve Menderes plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Özdere mevkiinde yer almaktadır.Çukuraltı Halk Plajı’nda Belediyeye ait; soyunma kabinleri, tuvalet ve duş imkanları var. Kamp yapmak ve mangal yakmak yasak olan Çukuraltı Halk Plajı’nın denizi cam gibi tertemizdir ve çocuklara uygundur. Belediye şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti de vermektedir. Ayrıca Çukuraltı Halk Plajı’nda deniz ilk 30 metre boyunca bel hizasına kadar gelmektedir ve zemini kum yapısına sahiptir. Çukuraltı Halk Plajı çevresinde kafe ve restoranlar var. Araçlarınızı sokak aralarına park edebilirsiniz. Sezonda kalabalık olan Çukuraltı Halk Plajı zaman, zaman rüzgar alıyor ve dalgalı olabiliyor ancak yaz aylarında keyifli bir tatil imkanı sunacaktır. Ücretsiz bir plaj olan Çukuraltı Halk Plajı çevresinde zincir marketlere ait şubeler de bulunmaktadır.

Çukuraltı Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/HGdVJjfxyruvK36k6

Çukuraltı Halk Plajı
Çukuraltı Halk Plajı

Kalemlik Orman Kampı (Kalemlik Plajı)

Kalemlik Orman Kampı, İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Özdere mevkiinde yer almaktadır. Karavan kamp yeri, prefabrik konaklama hizmetleri, çadır kamp yeri ve apart ev kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Çam, meşe ve kızılçam ağaçları ile çevrili ferah bir ortama sahip olan Kalemlik Orman Kampı’nda Kalemlik Plajı yer almaktadır. Girişleri ücretli olan Kalemlik Orman Kampı’nda; tuvalet, market, gölgelik alanlar, balık ve et restoranı, piknik masaları, şemsiye, piknik alanı, şezlong, genel aydınlatma, plaj alanı, klima, soyunma kabinleri, yer yatağı hizmeti, duş, lavabo, apart ev kiralama hizmetleri, akşam yemeği servisi, televizyon, su, otpark, bungalov ev kiralama hizmeti, prefabrik ev kiralama hizmeti, öğle yemeği, mangal hazırlama alanı, mutfak, çadır kiralama hizmetleri, kahvaltı servisi, çocuklara uygun alanlar, balkon, çadır kamp alanı, elektrik ve yürüyüş parkuru imkanları bulunmaktadır. Rezervasyon yaptırmadan gitmeyiniz.

Kalemlik Orman Kampı (Kalemlik Plajı) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/V4sFc79uA38btPh4A

Kalemlik Orman Kampı (Kalemlik Plajı)
Kalemlik Orman Kampı (Kalemlik Plajı)

Özdere Plajı

Menderes ilçesinin Özdere mevkiinde yer alan Özdere Plajı, 1800 metre uzunluğu ile Menderes’te denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde yer almaktadır. Ücretsiz plaj olan Özdere Plajı’nda imkanlar dahilinde tatil yapmak isteyenler, işletmelerin olduğu alanları tercih edebilirler. Dalgalı bir denize sahip olan Özdere Plajı’nda kamp ve piknik yapanlar da var ancak rüzgara karşı dikkat etmek gerekiyor ve ateş yakmak yasak. Özdere Plajı’nın denizi çabuk derinleşen bir deniz olması ve aşırı rüzgarlı olması nedeniyle dalgaların boyutu büyük olmaktadır ve çocuklu ailelere uygun değildir. Özdere Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralamaları ortalama 150 TL’dir. Restoran ve kafe hizmetleri de bulunan Özdere Plajı çevresinde keyifli vakit geçirmek mümkündür. Tuvalet ve duş imkanları da bulunan Özdere Plajı’nda keyifli vakit geçirebilirsiniz ancak rüzgara ve dalgalara dikkat etmeyi unutmayınız.

Özdere Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/nugK9u1qQtAaUENb6

Özdere Plajı
Özdere Plajı

Gümüldür Halk Plajı

Gümüldür Halk Plajı, Menderes’te denize girilecek yerler 2023 listesi ve Menderes plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan son plajımızdır. Menderess ilçesinin Gümüldür mevkiinde yer alan Gümüldür Halk Plajı’nda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tuvalet, duş, market, restoran ve kafe imkanları da bulunan Gümüldür Halk Plajı, hafta içi sakin olsa da; hafta sonu günleri yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Geniş ince kum yapısına sahip plaj alanı bulunan Gümüldür Halk Plajı’nın denizi ilk 3 – 4 metre boyunca çakıl yapısına sahip ancak sonrası kum yapısına dönmektedir. Şezlong ve şemsiye kiralaması yapılabilecek işletmeler vardır ve ücretler ortalama 50 TL ile 100 TL’dir. Çocuklu aileler de gidebilir.

Gümüldür Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/s7LJCLZMHwX7yNkK7

Gümüldür Halk Plajı
Gümüldür Halk Plajı

İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.