Nisan 22, 2021

Lara Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? – Lara Plajı Özellikleri

Lara Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? - Lara Plajı Özellikleri

Antalya’da her yıl yerli ve yabancı milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan, Lara Plajı hakkında merak edilenleri paylaştık. Lara Plajı’nda tatil yapmak isteyen ziyaretçiler; Lara Plajı özellikleri, Lara Plajı nerede, Lara Plajı ücretli mi gibi çeşitli sorularına yanıt arıyorlar. Bizlerde blogumuzda, Lara Plajı hakkında az bilinen bilgileri paylaştık. Antalya‘nın Serik ilçesi sınırlarında yer alan Lara Plajı’nın ismi, Hitit Uygarlığına kadar dayanmaktadır. Hititlerin kullanmış olduğu dilin sözcük anlamına göre, Lara kum anlamına gelmektedir.

Lara Plajı Özellikleri

Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan Lara Plajı’nın bulunduğu deniz bölgesine, Düden Şelalesi dökülmektedir. Lara Plajı’nın denizinin oldukça sakin olduğunu söylemek yanlış olmaz. Suyu soğuk değildir ve kumsalı da çoğu kesim tarafından beğeni kazanmıştır. Lara Plajı’nın kumsalının en güzel özelliği ise, kumsal yapısının çakıllı değil aksine pürüzsüz bir yapıda olmasıdır. Lara Plajı’nın çoğu bölgesinde yosun bulunmaktadır. Ancak deniz yosunlarının faydalarını saya saya bitiremeyeceğimiz için, denizin yosunlu olması avantajdır.

Profesyonel yüzücülerin yanı sıra, yüzmeye yeni başlayanlar için de uygundur. Lara Plajı’nın kumsalı ve denizi oldukça temizdir. Ancak yaz sezonunda bu temizlikten eser kalmamaktadır. Bu konuda çok sayıda şikayet ve yorum bulunduğunu söylemeliyiz. Lara Plajı, Altın Kum Plajı olarak da bilinmektedir. Lara Plajı’nın uzunluğu 2 kilometreyi bulmaktadır. Lara Plajı’nın genişliği ise 45 metre civarındadır. Lara Plajı’nın, batı yönünde Karpuz Kaldıran Plajı, doğu bölgesinde Kumköy Sahili ve Kundu Köyü bulunmaktadır.

Lara Plajı Özellikleri
Lara Plajı Özellikleri

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Lara Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Lara Plajı, Antalya şehir merkezine 22,8 kilometre uzaklıktadır. Lara Plajı, Serik ilçe merkezine ise 30,5 kilometre uzaklıktadır.  Antalya’nın Güneydoğusunda yer alan Lara Plajı’nın arka bölgelerinde ağaçlık alanlar hakimdir. Lara Plajı’na kendi aracınız ile gitmek isterseniz, sizler için hazırladığımız ve alt kısımda paylaştığımız navigasyon bağlantısını kullanabilirsiniz. Lara Turizm Yolu güzergahı üzerinden kolay bir şekilde ulaşım sağlamak mümkündür.

Lara Plajı’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.  Antalya Muratpaşa’dan Lara Plajı’na giden otobüs, dolmuş ve servisler bulunmaktadır. Siz hangi güzergahtan gelecekseniz, otobüs hatlarını inceleyebilir ve kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Lara Turizm Yolu ve Lara Caddesi güzergahından ulaşım sağlamak mümkündür.

Lara Plajı Nerede? - Nasıl Gidilir?
Lara Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Lara Plajı Ücretli Mi?

Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan Lara Plajı’nın ücretli olup olmadığı merak ediliyor. Lara Plajı’na girişte ücret alındığına dair çok sayıda söylenti var. Ancak Lara Plajı’na girişler ücretsizdir. Lara Plajı’nda işletmelerin hizmet verdiği plaj alanlarını kullanırsanız, ücret ödemeniz gerekecektir. Ancak Lara Plajı halk plajı bölümü ücretsizdir. Ayrıca Lara Plajı’nda şezlong kiralaması ve şemsiye kiralaması yapabileceğiniz plaj işletmeleri de bulunmaktadır. Dilerseniz ufak bir ücret karşılığında şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Lara Plajı Ücretli Mi?
Lara Plajı Ücretli Mi?

Lara Plajı Konaklama Olanakları

Lara Plajı’nda nerede kalınır sorusu da, Lara Plajı hakkında merak edilen bir diğer sorulardandır. Lara Plajı ve bölgesinde konaklama yapılabilecek çok sayıda işletme bulunmaktadır. Daha çok otel, pansiyon, apart ve günlük kiralık oda hizmeti veren işletmeleri tercih edebilirsiniz. Dileyenler, Lara Plajı’nda hizmet veren kamp alanını da tercih edebilirler. (Lara Plajı kamp alanı için lütfen TIKLAYINIZ) Talep eden tatilciler, yakın civarda hizmet veren bungalov ev işletmelerini de ziyaret edebilirler.

Lara Plajı Konaklama Olanakları
Lara Plajı Konaklama Olanakları

Lara Plajı Hakkında Merak Edilenler

 • Lara Plajı’nda tuvalet ve duş var mı?
  Evet. Lara Plajı’nın  bazı bölgelerinde tuvalet ve duş bulunmaktadır.
 • Otopark var mı?
  Lara Plajı bölgesinde araçlarınızı park edebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Talep edenler, ücretli park yerlerini tercih edebilirler.
 • Lara Plajı’nda telefon ve internet çekiyor mu?
  Evet. Lara Plajı bölgesinin tamamında telefon ve internet çekmektedir.
 • Restoran, bar ve kafe var mı?
  Evet. Lara Plajı boyunca yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz restoran, bar ve kafeler bulunmaktadır.
 • Lara Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralayabilir miyiz?
  Evet. Lara Plajı’nda ufak bir ücret karşılığında şemsiye ve şezlong kiralaması yapabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ücret ödemek istemiyorsanız, şezlong ve şemsiyenizi yanınızda götürebilirsiniz. Lara Plajı’nda hizmet veren tesislere giriş yaptıysanız, işletmelere özel ücretsiz şezlong ve şemsiyeleri de kullanabilirsiniz.
 • Lara Plajı’nda ateş yakılabilir mi?
  Hayır. Lara Plajı’nda ateş yakmak yasaktır.
 • Hangi doğal güzelliğe yakın? (Deniz, göl, akarsu, şelale, orman, baraj vb.)
  Lara Düden Şelalesi’ne yakın, Aksu Çayı’na yakın, Kumköy Sahili’ne yakındır.
Lara Plajı Hakkında Merak Edilenler
Lara Plajı Hakkında Merak Edilenler

Lara Plajı Adres Bilgileri

 • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
 • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
 • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
 • Adres: https://goo.gl/maps/2GV8SoJDA9LMUPXDA

Daha önce Lara Plajı’nı ziyaret etmiş olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.