Mart 18, 2023

Konyaaltı Plajları 2023 Listesi – Konyaaltı’nda Denize Girilecek Plajlar Ve Koylar

Konyaaltı Plajları 2023 Listesi - Konyaaltı'nda Denize Girilecek Plajlar Ve Koylar

Konyaaltı, ülkemizin en çok ziyaret edilen tatil merkezlerinden bir tanesidir. Antalya’nın bir ilçesi olan Konyaaltı; Likya sınırları içerisinde yer almasından dolayı; tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri açısından oldukça zengin bir bölgedir. Günümüzde, yerli ve yabancı milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen Konyaaltı‘nda özellikle yaz mevsiminde yoğun kalabalık meydana gelmektedir. Kış sezonunda bölgenin olağan akışı devam ederken, yaz aylarında Konyaaltı’nda göze sığmayacak aşırı bir kalabalık meydana gelmektedir. Konyaaltı’nda meydana gelen bu kalabalık plajları ve beach alanlarından da kaynaklanmaktadır. Konyaaltı, ünlü Konyaaltı Plajı’na da ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, sadece Konyaaltı Plajı’na değil, birden çok plaja, beach alanına ve koylara da ev sahipliği yapmaktadır. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak Konyaaltı’nda yer alan plajlar ve koylar hakkında bilgiler sunduk. İşte Konyaaltı plajları 2023 listesi. Konyaaltı’nda denize girilecek plajlar ve koylar listesi. Konyaaltı’nın denizi nasıl? Konyaaltı’nın suyu nasıl? İşte Konyaaltı plajları ve özellikleri.

KONYAALTI BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ANTALYA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajları 2023 listesi içerisinde yer alan ilk plajımız Konyaaltı Plajı olarak ön plana çıkmaktadır. Konyaaltı Plajı 7 buçuk kilometre uzunluğa sahip olurken, sadece 1500 metrelik alanı ücretsiz halk plajı statüsünde geçmektedir. Konyaaltı Plajı’nın diğer alanlarında ise beach tesisleri ve otel işletmelerine özel ücretli alanlar bulunmaktadır. 150 metrelik oldukça büyük bir sahil genişliğine de sahip olan Konyaaltı Plajı’nın plaj alanı incekum yapısına sahiptir ve bazı bölümlerince ince çakıl taşları bulunmaktadır. Konyaaltı Plajı’nda; tuvalet, duş, soyunma kabini, manzara seyir kulesi, otopark, restoran, kafe, engelli bireylere özel erişim ve oturma alanları imkanları bulunmaktadır. Konyaaltı Plajı’na ücretsiz şekilde girebilirsiniz. Ancak şezlong, şemsiye ve diğer özel ihtiyaçlarınız için Konyaaltı Plajı’nın ücretli alanlarını da ziyaret edebilirsiniz. Konyaaltı Plajı’nda zaman zaman kamp yapanlar oluyor ancak yasaklama kararı olduğunda cezai işlem yapılabilmektedir. Çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için de uygun olan Konyaaltı Plajı’nın denizi dalgasız ve oldukça temiz. Ancak Konyaaltı Plajı’nın yoğun ziyaret edildiği dönemlerde denizde bulanıklaşma meydana gelebilmektedir.

Konyaaltı Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/yjKhzeHrfSDaoenF9

Konyaaltı Plajı
Konyaaltı Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Sarısu Kadınlar Plajı

Sarısu Kadınlar Plajı’na girişler ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz, 10 TL ile 20 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Sarısu Kadınlar Plajı’nda restoran ve kafe imkanları da bulunmaktadır. Duş, soyunma kabini, tuvalet ve ibadethaneler de var. Ayrıca Sarısu Kadınlar Plajı’nda mesire alanı olarak kullanılan ayrı bir bölümde var. Mangal veya ateşsiz piknik yapabilirsiniz. Sarısu Kadınlar Plajı’nın plaj alanı taşlı ve bazı alanlarında kum var. Sarısu Kadınlar Plajı her ne kadar kadınlar plajı olarak bilinse bile, günümüzde erkek ve kadın ziyaretçiler tarafından da kullanılabilmektedir. Denizi temiz ve güzel olan Sarısu Kadınlar Plajı, çocuklu ailelere ve yüzme bilmeyenlere de uygundur.

Sarısu Kadınlar Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/bCVkeFcaC5CiwFNT9

Sarısu Kadınlar Plajı
Sarısu Kadınlar Plajı

Sevis Koyu

Sevis Koyu’na giriş ücretlidir. Sevis Koyu’nun plaj alanı taş yapısına sahiptir ancak denizi oldukça temizdir. Tuvalet, duş ve soyunma odası imkanları bulunan Sevis Koyu’nda piknik masaları da bulunmaktadır. Sevis Koyu’nun yolu zor bulunduğundan, Antalya’da gizli kalmış bir plaj olarak bilinir. Sevis Koyu’na inmek için Balıkçı Barınağı Plajı üzerinden gelmeniz gerekmektedir. Haritalarda yol olmadığı için çoğu kişi kayalıklardan inmeye çalışıyor ancak yol sadece Balıkçı Barınağı Plajı üzerinde bulunmaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekiyor. Çocuklu ailelere ve yüzme bilmeyenler içinde uygundur.

Sevis Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/eiF96ZxbEvBDxKdG7

Sevis Koyu
Sevis Koyu

Topçam Plajı

Topçam Plajı, Topçam Mesire Alanı olarak da bilinmektedir. Orman ve denizin birleştiği alanda yer alan Topçam Plajı’na girişler ücretlidir. Barbekü alanı, kameriyeler, oturma yerleri, tuvalet, ibadethane, duş ve soyunma kabinleri bulunmaktadır. Suyu oldukça güzel olan Topçam Plajı’nda akvaryum güzelliğini yansıtmaktadır. Topçam Plajı’nın plaj alanı ise taşlık ancak deniz ayakkabısı kullanılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Mangal veya ateşsiz piknik yapacaksanız, malzemelerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Çocuklu aileler ve yüzmeyi bilmeyenler için de uygun olan Topçam Plajı; Antalya – Kemer yolu üzerinde yer almaktadır.

Topçam Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Cf3yKow5MB8HzQqE9

Topçam Plajı
Topçam Plajı

Balıkçı Barınağı Plajı

Balıkçı Barınağı Plajı, Konyaaltı’nda günübirlik birkaç saat vakit geçirebileceğiniz bir plaj. Balıkçı Barınağı Plajı’nın yan tarafında liman yer almasından dolayı oldukça hareketli bir plaj. Balık tutmak ve kamp atmak için yoğun olarak ziyaret edilen Balıkçı Barınağı Plajı’na girişler ücretsizdir. Tuvalet ve duş gibi hiçbir sosyal imkanın ve yiyecek ve içecek temin edilebilecek restoran ve kafe imkanlarının bulunmadığı Balıkçı Barınağı Plajı’nın denizi büyük taşlarla kaplı ancak deniz ayakkabısı giyerek birkaç saat vakit geçirilebilir. Çocuklu ailelere ve yüzme bilmeyenler için uygun değildir. Daha çok balık tutmak ve kamp atmak için ziyaret edebilirsiniz.

Balıkçı Barınağı Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/YyAv358EKGXFkxzv9

Balıkçı Barınağı Plajı
Balıkçı Barınağı Plajı

Küçük Çaltıcak Plajı

Küçük Çaltıcak Plajı; Büyük Çaltıcak Plajı ve Balıkçı Barınağı Plajı’nın sol tarafında yer almaktadır. Kemer – Antalya yolu üzerinde yer alan Küçük Çaltıcak Plajı’na girişler ücretlidir. Kumsalı yok denecek kadar az olan Küçük Çaltıcak Plajı’nın sahilinde renkli çakıl taşları vardır. Denizi temiz ve oldukça berrak olan Küçük Çaltıcak Plajı’nın denizi yoğunluğa bağlı olarak kirlenmektedir. Deniz ayakkabısı veya terlik giyilmesi önerilmektedir. Tuvalet, duş, masa ve oturma alanı imkanları vardır.

Küçük Çaltıcak Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/BYXpHixFbG2FcV1k6

Küçük Çaltıcak Plajı
Küçük Çaltıcak Plajı

Büyük Çaltıcak Plajı

Antalya – Kemer yolu üzerinde yer alan Büyük Çaltıcak Plajı, mesire alanı olarak da kullanılmaktadır. Duş ve tuvalet imkanları bulunan Büyük Çaltıcak Plajı’nın denizi taşlıktır ve hızlı derinleşmektedir. Deniz ayakkabısı giyilmesi önerilmektedir. Şemsiye ve şezlong kiralaması ücretlidir. Ayrıca Büyük Çaltıcak Plajı’na girişler ücretlidir. Mangal yakmak için ve piknik yapmak için özel alan vardır. Mesict imkanı da bulunan Büyük Çaltıcak Plajı’nda sahil tarafında piknik yapılması yasak, bu yüzden piknik için ayrılan alanı kullanmanız gerekiyor. Ağaçlar arasında yer alan Büyük Çaltıcak Plajı’nın giriş alanında market ve hediyelik eşya satan büfe de vardır. Büyük Çaltıcak Plajı, bulunduğu lokasyonda en çok puan almış plaj olarak ön plana çıkmaktadır. Çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler de Büyük Çaltıcak Plajı’nı ziyaret edebilir. konyaaltı plajları 2023 listesi Büyük Çaltıcak Plajı’nda veya piknik alanında vakit geçirebilirsiniz.

Büyük Çaltıcak Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/2vkjAbuGoiySNmpb7

Büyük Çaltıcak Plajı
Büyük Çaltıcak Plajı

EDİTÖR NOTU

Daha önce Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde tatil yaptınız mı? Konyaaltı’da tatil yapmış ve çeşitli bölgelerini gezmiş okurlarımızın deneyimlerini YORUM GÖNDER ekranı üzerinden ya da iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.