Kilimli Göl Kamp Alanı- Bursa Uludağ

Kilimli Göl Kamp Alanı- Bursa Uludağ


Bursa’da ücretsiz kamp yapabileceğiniz en doğal bölgelerden bir tanesi olan Kilimli Göl kamp alanı hakkında bilgiler paylaştık. 2330 metre yükseklikte yer alan gölün derinliği, 4.5 metredir. Gölün bölgesi yeşil bitki örtüsüne sahiptir. Günümüzde; piknik ve çadırlı kampçılık için tercih edilen Kilimli Göl, doğa fotoğrafçılığı açısından da oldukça uygundur. Gölün bulunduğu bölge; Bursa, Uludağ göller bölgesi olarak geçmektedir. Bölgede, Kilimli Göl ve Kara Göl bulunmaktadır. Bursa‘da özellikle hafta sonunda yoğun olarak ziyaret edilen, Kilimli Gölü ve bölgesinde çadır kampı ve piknik yapanları görebilirsiniz. Ayrıca göle gittiğinizde, bölge köylerde yaşayan vatandaşları görürseniz coğrafya hakkında bilgi alabilirsiniz. Göl ve çevresinde sadece çadır kampı yapılıyor. Bungalov, ahşap ev ve dağ evi gibi yapılar bulunmamaktadır.

Kilimli Göl Nerede? – Nasıl Gidilir?

Kilimli Göl’e aracınız ile gidecekseniz aracınızın engebeli yollara dayanıklı olması gerekiyor. Dağlık alanlarda yolculuk yapacağınızdan dolayı aracınızın güçlü olması gerekiyor. Çünkü aracınızın yolda kalması halinde, mağdur olabilirsiniz. Kilimli Göl’e en kolay ulaşım şekli toplu taşıma araçlarıdır. Bölgeye ulaşım sağlayabileceğiniz minibüsler bulunmaktadır. Bunun için ilk olarak, Uludağ Milli Parkı içerisinde yer alan oteller bölgesine gitmeniz gerekiyor. Oradan Sarıalan bölgesine giderseniz, Kilimli Göl’e giden servisleri görebilirsiniz. Ufak bir ücret karşılığında göle çıkabilir ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Ancak servisin geri dönüş saati hakkında bilgi almayı unutmayın. Göl’de birkaç gün kalacaksanız da, ilerleyn günlerin sefer saatlerini öğrenmeyi ihmal etmeyin.

Kilimli Göl Nerede? - Nasıl Gidilir?
Kilimli Göl Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Kilimli Göl Kamp Alanında Hangi İmkanlar Var?

Kilimli Göl’de piknik veya kamp yapma düşünceniz var ise; tüm ekipmanınızı ve temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda götürmenizi öneriyoruz. Bölgede tuvalet, market, büfe, duş ve elektrik imkanları mevcut değildir. Tüm ekipmanınızı yanınızda getirmeniz gerekiyor. Kamp alanında en çok ihtiyacınız olacak ekipman; el feneri ve kafa lambasıdır. Geceleri oldukça karanlık olan bölgede ışıklandırmanızı mutlaka kullanmız gerekmektedir. Elektrik bulunmuyor. Bu yüzden telefon şarjınız için powerbank veya yedek batarya getirin.

Sinek ilacı, yaz sezonunda zaman zaman sinekler olabiliyor. Ancak bu her zaman olmayabilir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirin. Büfe ve market bulunmuyor.  Soğuk, sıcak yiyecek ve içeceklerinizi iyi muhafaza edecek kapalı piknik sepetleri kullanabilirsiniz. Kamp alanı gece soğuk olmaktadır. Bu yüzden uyku tulumunuzu veya vücut ısısına katkı sağlayan kitler kullanabilirsiniz. Telefon çekmiyor. Bazı bölgelerde çekiyor ancak çok zayıf bağlantı kurulmaktadır. Bu konuda önerebileceğimiz hiçbir imkan yok. Çadırınızın rüzgara dayanaklı olmasında fayda var. Matınızı da ince olanlardan kullanmamanızı öneriyoruz. Bütçeniz var ise; kolay şişirilebilen yataklardan veya kalın matlardan alın. Bölgede taşlar çoğunluktadır ve vücudunuza batabilir.

Kamp alanında en temel ihtiyacınız su. İçme suyu bulunmuyor. Bu yüzden sularınızı bol bol getirin. Özellikle yaz aylarında gidecekseniz damacana ile götürmeyi unutmayın. Tuvalet ve duş imkanı da yok. Göl, bakir bir kamp alanıdır. Bu yüzden hiçbir imkan olmaması doğaldır.

Kilimli Göl Kamp Alanında Hangi İmkanlar Var?
Kilimli Göl Kamp Alanında Hangi İmkanlar Var?

Kilimli Göl Kamp Alanı Güvenli Mi?

Daha önce Kilimli Göl’de kamp yapanların yorumlarına göre; bölgede silah atışı yapıldığı belirtilmiş. Ancak kim veya kimler tarafından atışların yapıldığı bilinmiyor. Bu yüzden her ihtimale karşı dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca Kilimli Koyu’nda kamp yapacakların hevesini kırmak istemiyoruz, ancak bölge güvenli değil. Yiyecek ve içeceklerinizi iyi muhafaza etmeniz gerekiyor. Çünkü yabani hayvanlar misafiriniz olabilir. Gece olduğunda yabani hayvanların sesini duyabilirsiniz. Ancak paniğe kapılmayın, kamp alanında yabani hayvanlar ile karşılaşırsanız ne yapmanız gerektiğini blogumuzda yazdık. Alt kısımda yer alan bağlantıdan bilgi alabilirsiniz.

Kilimli Göl Kamp Alanı Güvenli Mi?
Kilimli Göl Kamp Alanı Güvenli Mi?

YABANİ HAYVANLAR İLE KARŞILAŞINCA NE YAPILIR? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Kilimli Göl Kamp Alanında Ateş Yakmak Serbest Mi?

Bursa’da ücretsiz kamp yapabileceğiniz, Kilimli Göl kamp alanında ateş yakılıp, yakılmadığı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Ancak ateş yakmak isterseniz yerde yakmamaya özen gösterin. Yer üstü ocakları veya mini tüplü kamp ocaklarını kullanın.

Kilimli Göl Kamp Alanında Ateş Yakmak Serbest Mi?
Kilimli Göl Kamp Alanında Ateş Yakmak Serbest Mi?

Kilimli Göl Kamp Alanı Adres Ve İletişim Bilgileri

  • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
  • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
  • Telefon: 02242852335 (Telefon numarası Uludağ Milli Parkı’na aittir)
  • Adres: https://goo.gl/maps/aCYK9WAq3L6q3wdz8 (Konum Uludağ Milli Parkı’na aittir. Aracınız ile Milli Parka kadar giderseniz, oradan minibüslerle geçiş yapabilirsiniz.)
Kilimli Göl’de kamp yapmak isteyenler için bilgiler paylaştık. Daha önce Kilimli Göl’de kamp yapmış olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


TAVSİYELERİMİZ

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri - Trabzon Akçaabat

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri – Trabzon Akçaabat

Trabzon Akçaabat'ta günübirlik gezi ve piknik için uygun olan, Kayabaşı Tabiat Parkı giriş ücretleri listesini paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.