Mart 20, 2023

Kemer’de Denize Girilecek Yerler 2023 – Kemer Plajları Ve Koyları 2023 Ücretleri

Kemer'de Denize Girilecek Yerler 2023 – Kemer Plajları Ve Koyları 2023 Ücretleri

Batı Toros Dağları’nın eteklerinde yer alan ve 52 kilometrelik kıyı şeridi ile büyük bir üne sahip olan Kemer, Antalya’nın bir ilçesidir. Antalya’da, Akdeniz kıyısında yer alan Kemer ilçesi; Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Denizi, ormanı ve dağları ile harika bir doğaya sahip olan Kemer ilçesi, özellikle yaz sezonunda tatilcilerin uğrak noktası olmaktadır. Bizlerde Kemer’de tatil yapmak isteyen veya tatil planı yapmak isteyen ancak nerede tatil yapacağını kararlaştıramayan okurlarımıza rehber olması adına; Kemer plajları ve koyları listesini paylaştık. Kemer’de denize girilecek yerler 2023 listemiz içerisinde; ücretli ve ücretsiz plajlar ve koylar yer almaktadır. Kemer‘de aileniz ve arkadaşlarınızla beraber keyifli bir tatil yapmak için geç kalmayınız. İşte birbirinden güzel Kemer plajları ve koyları 2023 ücretleri listesi ve Kemer plajları özellikleri. Kemer’in plajları nasıl? Kemer’in denizi nasıl? İşte tüm detaylar.

KEMER BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ANTALYA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Kargıcak Plajı

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Liman mevkiinde yer alan Kargıcak Plajı’nda günübirlik piknik veya kamp yapmak mümkündür. Çadır kampı ve karavan kampı yapmak ücretlidir ve aynı zamanda Kargıcak Plajı’na girişler de ücretlidir. Kargıcak Plajı’nda; düğün, nişan, doğum günü, plaj partisi ve toplantı gibi organizasyonlar da düzenlenmektedir. Mangal yakmak için de uygun olan Kargıcak Plajı’nda restoran ve kafe imkanı da bulunmaktadır. 365 gün açık olan Kargıcak Plajı, günün 24 saatinde de hizmet vermektedir. Kargıcak Plajı’nda; plaj alanı, kadın plaj alanı, mescit, kamp alanı, evcil hayvan için uygun alanlar, piknik alanı, çöp kutuları, otopark, bulaşık yıkama alanı, gölge alanlar, tuvalet, oyun parkı, duş alanları, şezlonglar, soyunma kabinleri ve oturma alanları imkanları bulunmaktadır. Kargıcak Plajı’nda deniz malzemeleri satışı yapılan büfenin yanı sıra; manav, market ve restoran hizmetleri de sizleri beklemektedir. Kiralık mangal, kiralık semaver ve özel loca hizmetleri de mevcuttur. Kargıcak Plajı’nın suyu oldukça berraktır ve temizdir. Ancak Kargıcak Plajı’nın denizi kayalık ve taşlıktır. Bu yüzden terlik ve deniz ayakkabısı giymek sağlıklı olacaktır. Kargıcak Plajı’nın denizi hemen derinleşmektedir bu yüzden çocuklara uygun değildir ancak plaj alanında keyifle vakit geçirebilirler.

Kargıcak Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/WXeua9AWqtmGdM3h9

Kargıcak Plajı
Kargıcak Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Çöplük Koyu (Gizli Koy)

Antalya, Beldibi’nde yer alan Çöplük Koyu (Gizli Koy), Antalya’nın gizli kalmış doğa güzelliklerinden bir tanesidir. Çöplük Koyu (Gizli Koy), harita kayıtlarında dahi olmayan bir koy olmasından dolayı pek çok kimse tarafından bilinmez ancak, ne zaman gitseniz mutlaka bir yoğunluğu vardır. Ulaşımın zor olduğu Çöplük Koyu’nda vakit geçirmek istiyorsanız; aracınızı üst kısımda bırakıp yürüyerek Çöplük Koyu’na inmeniz gerekmektedir. Günübirlik tekne turlarına katılarak da ulaşım sağlayabileceğiniz Çöplük Koyu’nda kamp ve piknik yapılabilmektedir. Çöplük Koyu’nun plaj alanı kumsal yapısına sahip olurken, denizi de oldukça temizdir. Orman ve deniz ikilisi arasında eşsiz bir tatil deneyimi için Çöplük Koyu’nu ziyaret edebilirsiniz. Ancak Çöplük Koyu’nda restoran, kafe, tuvalet, şezlong, şemsiye ve duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Bu yüzden Çöplük Koyu’na giderken; ekipman ve malzemelerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Çocuklu ailelere uygun değildir.

Çöplük Koyu (Gizli Koy) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/phg5Bso1XevjAHKz5

Çöplük Koyu (Gizli Koy)
Çöplük Koyu (Gizli Koy)

Bahçecik Ücretsiz Halk Plajı

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Beldibi’nde yer alan Bahçecik Ücretsiz Halk Plajı; Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hizmet verilmeye başlanmış bir plajdır. Bahçecik Ücretsiz Halk Plajı, her ne kadar ücretsiz halk plajı olarak bilinse bile, günümüzde giriş ve otopark ücreti için 10 TL ücret istenmektedir. Şezlong ve şemsiye kiralaması için ise 25 TL ücret istenmektedir. Denizi oldukça temiz olan Bahçecik Ücretsiz Halk Plajı’nın denizinde büyük taşlar vardır ve balıklar sizi ısırabilir. Otopark, duş, restoran, tuvalet ve oturma alanları imkanları bulunan Bahçecik Ücretsiz Halk Plajı’nın çevresinde yeşil alanlar da bulunmaktadır. Bahçecik Ücretsiz Halk Plajı’nda tatil yapma planınız var ise; deniz ayakkabısı ve terlik götürmenizi öneriyoruz. Çocuklara uygun değildir.

Bahçecik Ücretsiz Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/UBN43fk6vK4UhdUcA

Bahçecik Ücretsiz Halk Plajı
Bahçecik Ücretsiz Halk Plajı

Göynük Plajı

Göynük Plajı, Kemer ilçesinin Göynük mevkiinde yer almaktadır. 2,9 kilometrelik uzun bir plaj olan Göynük Plajı, Mavi Bayrak Ödülü sahibi bir plajdır. Göynük Plajı’nın denizi taşlıktır ve denizi de oldukça durgundur. Şezlong, tuvalet ve duş imkanları mevcut. Şemsiye ve şezlong kiralaması için 25 TL ücret istenmektedir. Çadır kampı ve karavan kampı için uygun alan bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz restoran ve kafe alanı var. Otopark ücreti 10 TL’dir. Terlik ve deniz ayakkabısı giyilmesi gereken bir plaj olan Göynük Plajı; her ne kadar temiz bir denize sahip olsa da büyük taş yapısı itibariyle çocuklara uygun değildir.

Göynük Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/xAuD38VEPk9aGcRR7

Göynük Plajı
Göynük Plajı

Kındıl Ceşme Plajı

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Göynük’te yer alan Kındıl Ceşme Plajı’na girişler ücretsizdir.Kındıl Ceşme Plajı’nın plaj alanında yuvarlak çakıl taşları bulunmaktadır. Deniz içi ve denize girilen ilk alanlarda da taş var ama denizin birkaç metre sonrasında kum yapısını hissedebilirsiniz. Denizi oldukça güzel olan Kındıl Ceşme Plajı’nda tuvalet, soyunma kabini ve duş imkanları var. Kındıl Ceşme Plajı’nın denizi 5 metre sonra derinleşiyor ancak oldukça güzeldir. Zaman zaman çadır kampına izin verilen Kındıl Ceşme Plajı’nda belirli dönemlerde kamp yasağı uygulanmaktadır. Piknik yapabileceğiniz Kındıl Ceşme Plajı’na giderken yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız. Çocuklu ailelere uygundur ancak taşlık alanlar için; deniz ayakkabısı veya terlik giymek şarttır.

Kındıl Ceşme Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/fCPKxWkhVEoGGtty6

Kındıl Ceşme Plajı
Kındıl Ceşme Plajı

Kemer Plajı

Kemer Plajı’na girişler ücretsizdir. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz işletme vardır. Şezlong ve şemsiye kiralaması için 15 TL ücret talep edilmektedir. Kemer Plajı’nın plaj alanı kumsal ve çakıl taş yapısına sahiptir. Denizi oldukça berraktır ve temizdir. Kemer Plajı’nda tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları bulunmaktadır. Kemer Plajı’nın denizinde taşlar var biraz tuzlu yapıya sahip. Taşların az olduğu deniz alanında su oldukça güzel ve tuz oranı düşük. Çocuklu ailelere uygundur. Oteller bölgesinde yer almasından dolayı, zaman zaman yer bulmak imkansızdır.

Kemer Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/youEPTgqLZ3Z6C138

Kemer Plajı
Kemer Plajı

Ayışığı Plajı Moonlight Beach

Kemer’de denize girilecek yerler 2023 listemiz ve Kemer plajları ve koyları 2023 listemiz içerisinde yer alan Ayışığı Plajı’na girişler ücretsizdir. Tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları bulunan Ayışığı Plajı’nda otopark imkanı da mevcuttur. Denizi sakin ve berrak olan Ayışığı Plajı’nın plaj alanı kum yapısına sahiptir. Ayışığı Plajı’nda hizmet veren beach tesisinden ücret karşılığında şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Şezlong ve şemsiye kiralaması için 100 TL ile 150 TL ücret istenmektedir. Aynı zamanda beach tesisinde yiyecek ve içecek de temin edebilirsiniz. Denizin ilk girişinde çok az ince çakıl taşları var ancak genel olarak kumlu bir denize sahiptir. Çocuklu ailelere uygundur.

Ayışığı Plajı Moonlight Beach Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/LXAwYwTMaKxYBgBZ8

Ayışığı Plajı Moonlight Beach
Ayışığı Plajı Moonlight Beach

Büyük Taş Koyu

Antalya’nın Kemer ilçesinin gizli kalmış harika bir koyu olan Büyük Taş Koyu’na girişler ücretsizdir. Büyük Taş Koyu’nda tuvalet, duş, restoran ve market imkanları bulunmamaktadır. Tamamen doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz Büyük Taş Koyu’na ulaşım sağlamak için patika yolu takip etmeniz gerekiyor ancak aşırı yorucu ve zorlu bir parkur olmasından dolayı her yaş grubuna uygun değildir. Çocuklu aileler veya parkuru yürüyecek imkana sahip olmayanlar, tekne turları ile Büyük Taş Koyu’nu ziyaret edebilirler. Kayalık ve taşlık bir yapıya sahip olan Büyük Taş Koyu; manzarası ve doğası için tercih edilmektedir. Yanınızda mutlaka su ve terlik götürmeyi unutmayınız. kemer plajları ve koyları 2023 ücretleri

Büyük Taş Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/9DTc5edAFFUfkuNj8

Büyük Taş Koyu
Büyük Taş Koyu

Kiriş Plajı

Kemer ilçesine bağlı Kiriş mevkiinde yer alan Kiriş Plajı, 2 kilometre uzunluğa sahiptir ve plaj alanı taşlıdır. Denizi temiz olan Kiriş Plajı’nın denizi çabuk derinleşmektedir. Kiriş Plajı’nın denizinin ve plaj alanının taşlık yapıya sahip olmasından dolayı; terlik ya da deniz ayakkabısı giymek gerekmektedir. kemer plajları ve koyları 2023 ücretleri Kiriş Plajı’na giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiyelerinizi yanınızda götürebilirsiniz. Dileyenler Kiriş Plajı’nda hizmet veren tesislerden ücret karşılığında şezlong ve şemsiye kiralaması yapabilirler. Kiriş Plajı’nda plajın ve denizin taşlık olmasından dolayı çocuklu ailelere uygun değildir.

Kiriş Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Jeu4DRgv5NZotjTf8

Kiriş Plajı
Kiriş Plajı

Çamyuva Plajı

Kemer ilçesine bağlı Çamyuva mevkiinde yer alan Çamyuva Plajı; 3 kilometre uzunluğa sahip harika bir plajdır. Çamyuva Plajı’nın belirli bir alanı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ücretsiz hale getirilmiş ancak otel ve beach alanlarına ait olan ücretli kısımlar da bulunuyor. Çamyuva Plajı’nda; tuvalet, soyunma kabini ve duş imkanları da mevcuttur. Kendi aracı ile gelenler ücretsiz otopark hizmetlerinden de faydalanabilirler. Şezlong ve şemsiye kiralaması için 25 TL ücret talep edilmektedir. Piknik yapmak için de özel aalan alan ayrılmış durumda. Çamyuva Plajı’nın denizi sakin ve temizdir. Çamyuva Plajı’nın plaj alanı ise taşlıktır. Terlik veya deniz ayakkabısı olmaması durumunda, mağdur olabilirsiniz. Çamyuva Plajı’nda çadır kampı ve karavan kampı yapılabilen alanlar da bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz bakanlık işletmesi ve özel tesisler bulunmaktadır. Plaj alanın taşlık olmasından dolayı çocuklu ailelere uygun değildir.

Çamyuva Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Hum4j6FAMAYcS1AU8

Çamyuva Plajı
Çamyuva Plajı

Alacasu Cennet Koyu

Tekirova’da yer alan Alacasu Cennet Koyu, Kemer ilçesinin en önemli koylarından bir tanesidir. Alacasu Cennet Koyu’na girişler ücretsizdir. Kamp ve piknik yapmak serbest ancak ateş yakılması yasak. Tuvalet ve duş gibi imkanların bulunmadığı Alacasu Cennet Koyu’nda sadece kuyu suyu var ancak yine de giderken hazırlıklı gitmek yararlı olacaktır. Denizi temiz ve mazarası da oldukça hoş. Halk dilinde Cennet Koyu olarak bilinen Alacasu Cennet Koyu’nun resmi adı Alacasu Cennet Koyu olarak bilinir. kemer plajları ve koyları 2023 ücretleri Geçmiş dönemlerde araçların Alacasu Cennet Koyu’na kadar indiği biliniyordu ancak, günümüzde aracınızı girişe park edip yürüyerek ortalama 15 dakika yürüyerek inmeniz gerekmektedir. Alacasu Cennet Koyu’nun sahili oldukça küçük ve plaj alanında küçük çakıl taşları var. Yüzmesi oldukça zevkli olan Alacasu Cennet Koyu’nun denizinin içi ise ince kum yapısına sahip olurken, denizinde dalga olmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeyi unutmayın. Çocuklu ailelere de uygundur. Plaj alanında yer alan küçük çakıl taşlarından rahatsız olursanız; terlik veya deniz ayakkabısı götürebilirsiniz.

Alacasu Cennet Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/hodtQDChuBQvLRBj7

Alacasu Cennet Koyu
Alacasu Cennet Koyu

Phaselis Koyu Ve Plajları

Antalya’nın en ünlü turizm merkezlerinden olan Phaselis Koyu; Kemer ilçesine bağlı Tekirova’da keşfedilmesi gereken harika bir bölgedir. Tarihi izlere, kültürel kalıntılara ve doğaya hakim olmak isterseniz, Phaselis Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz. Müze Kart veya kişi başı nakit ödeme yaparak giriş yapabileceğiniz Phaselis Koyu’nun giriş ücreti: 90 TL’dir. 18 yaş altı bireylerin ücretsiz giriş yapabildiği Phaselis Koyu, 2 kısımdan oluşmaktadır ve bu yüzden başlığımızda Phaselis Koyu ve Plajları olarak yazılmıştır. kemer plajları ve koyları 2023 ücretleri Phaselis Koyu’nun birinci plaj alanında tuvalet ve duş imkanları var ancak plaj alanı oldukça küçük. Ayrıca Phaselis Koyu’nun birinci plajını ziyaret ederseniz, aracınızın uzun saatler güneş altında kalmasıda muhtemel. Phaselis Koyu’nun ikinci plajına giderseniz, araçlarınızı gölge alanlara ağaçların yanına park edebiliyorsunuz. Yüzme bilmiyorsanız, Phaselis Koyu’nun ikinci plajı size uygundur. Plajı kum yapısına sahip olan Phaselis Koyu’nun ikinci plajında ağaçlar olmasından dolayı zaman, zaman yer bulmak sorun olmaktadır. Phaselis Koyu’nun ikinci plajının denizi berrak ve temiz olmasının yanı sıra dalgasızdır. Tur tekneleri kullanarak da ulaşım sağlayabileceğiniz Phaselis Koyu’nda yüzmek için en uygun alan ikinci plaj olarak bilinmektedir. Çocuklu ailelere de uygundur. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Phaselis Koyu Ve Plajları Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/NbPQZ4MX7wDam91Z7

Phaselis Koyu Ve Plajları
Phaselis Koyu Ve Plajları

Tekirova Plajı

Tekirova Plajı, Kemer’e bağlı Tekirova’da yer almaktadır. Dalgası az olan Tekirova Plajı’nın denizi ılıktır. Plaj alanı ince kum yapısına sahip olsa bile, denize girilen kıyı tarafında ince taşlar bulunmaktadır. Aynı zamanda ince taşlar deniz içinde de yer almaktadır. Bu yüzden deniz ayakkabısı giyilmesi sağlıklı olacaktır. Çadır kurup kamp yapanlar var ancak yasak olduğu dönemlerde jandarma ekiplerince cezai işlem yapılmaktadır. Tuvalet ve duş imkanları var. Tekirova Plajı’na girişler ücretsizdir ancak şemsiye ve şezlong kiralaması için Tekirova Plajı’nda hizmet veren tesislere 20 TL ücret ödemeniz gerekecektir. Tekirova Plajı’nda yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz restoran ve kafeler var. Tekirova Plajı; ince taş yapısından dolayı çocuklu ailelere çok uygun değil ancak deniz ayakkabısı veya terlik kullanarak verimli vakit geçirmek mümkündür.

Tekirova Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/dJsGE7vwm8r8WAqB6

Tekirova Plajı
Tekirova Plajı

Kleopatra Koyu

Tekirova’da yer alan Kleopatra Koyu’nun yolu oldukça kötüdür ve arazi şartlarına uygun aracı olmayanların gitmesi önerilmemektedir. Tuvalet ve duş imkanları bulunmayan Kleopatra Koyu’nda restoran ve market gibi özel imkanlar da bulunmamaktadır. Bir tarafta orman, bir tarafta deniz harika bir tatil yapmanıza imkan sağlamaktadır. Ateş yakmak yasak. Çadır kurup kamp yapmak serbest ancak yasak dönemlerinde cezai işlem yapılmaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gereken Kleopatra Koyu’nun denizi oldukça güzel ancak plaj alanı ve denizin bazı bölümleri taşlık. Ancak denizi harika bir güzelliğe sahip olan Kleopatra Koyu’nu mutlaka keşfetmenizi öneriyoruz. kemer plajları ve koyları 2023 ücretleri Kleopatra Koyu’nun doğu taraflarında kum alanlar var. Çocuklarınızla burada vakit geçirebilirsiniz. Genel olarak birkaç saat veya çadır atarak birkaç gün vakit geçirmeniz mümkündür. Kleopatra Koyu’nda su imkanı var ancak yeterli değildir. Plaj alanı için ise; terlik ya da deniz ayakkabısı giyilmesi önerilmektedir. Ayrıca Kleopatra Koyu’na girişler ücretsizdir.

Kleopatra Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/o61G8zyQfrVNgQQV9

Kleopatra Koyu
Kleopatra Koyu

Mehmet Ali Bükü Koyu

Mehmet Ali Bükü Koyu; Tekirova’da Kleopatra Koyu’nun geçer geçmez sağ tarafta yer almaktadır. 4×4 arazi araçlarıyla dahi ulaşımın zor olduğu Mehmet Ali Bükü Koyu’nda çadır kampı yapabilir veya birkaç saat vakit geçirebilirsiniz. Mehmet Ali Bükü Koyu’na girişler ücretsizdir. Tuvalet ve duş imkanları bulunmayan Mehmet Ali Bükü Koyu’na giderken, yiyecek ve içeceklerinizi de yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Ateş yakılması yasak olan Mehmet Ali Bükü Koyu’nun suyu oldukça temizdir. Plaj alanı ince taş yapısına sahip ancak terlik ve deniz ayakkabısı giyilmesi halinde verimli bir tatil yapmanıza yardımcı olacaktır. Çocuklu aileler Mehmet Ali Bükü Koyu’nda yer alan kumluk alanlarda vakit geçirebilir ancak ulaşım zor olmasından dolayı zorluk yaşayabilirsiniz. Kamp yaparken zaman, zaman jandarma ekipleri gelmektedir. Cezai işleme maruz kalabilirsiniz.

Mehmet Ali Büyü Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/DNbCAHjpTrFvE9N98

Mehmet Ali Bükü Koyu
Mehmet Ali Bükü Koyu

Teke Koyu

Tekirova’da yer alan Teke Koyu’nun yolu 4×4 arazi araçlarına uygundur ancak yakın zamanda araç girişine kapalıdır. Bu yüzden aracınızı bırakıp, yürüyerek ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Teke Koyu’nun denizi çok az çakıl taşlarına sahip ancak sonra kum yapısı hissedilmektedir. Teke Koyu’na girişler ücretsizdir. Sığ ve dalgasız denize sahip olan Teke Koyu’nda tuvalet, duş ve restoran gibi imkanlar bulunmamaktadır. Zaman, zaman kamp yapılan Teke Koyu’na giderken hazırlıklı gitmeniz gerekmektedir. Orman ve deniz ikilisi eşliğinde harika bir tatil yapmak için geç kalmayınız. Çocuklar için uygun ancak araç girişine kapalı olmasından dolayı yürüyerek ulaşım sağlanmasını göz önüne almanızı öneriyoruz.

Teke Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/HqiREJN9mbBWntpf8

Teke Koyu
Teke Koyu

Beycik Bükü Koyu

Beycik Bükü, Tekirova’da yer alan harika bir koydur. Küçük bir plaj alanına sahip olan Beycik Bükü Koyu’nun plaj alanı irili ufaklı çakıl taşlarından oluşmaktadır. Beycik Bükü Koyu’nun deniz zemini ise ince kum yapısına sahiptir. Dalgasız ve sığ denize sahip olan Beycik Bükü Koyu’na girişler ücretsizdir. Tuvalet ve restoran gibi hiçbir sosyal imkanın bulunmadığı Beycik Bükü’ne gitmek isteyenler; hazırlık yapmadan yola çıkmamalıdır. kemer plajları ve koyları 2023 ücretleri Likya Yolu rotasında da yer alan Beycik Bükü Koyu’na 4×4 arazi tipi araçlar ile gidilmelidir, aksi durumda yürünmesi gereken parkur vardır. Çocuklu ailelere uygun ancak ulaşım sağlanan yolun zorlu bir parkur olduğu gerçeğini unutmamalısınız. Ayrıca terlik ve deniz ayakkabısı götürmeyi unutmayınız.

Beycik Bükü Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/612eLNnWABH8TzRGA

Beycik Bükü Koyu
Beycik Bükü Koyu

Maden Koyu (Atbükü Koyu)

Maden Koyu ve Teke Koyu’ndan ileride yer alan Maden Koyu; Tekirova’da eşsiz bir doğaya sahiptir. Çıralı’dan 5 kilometrelik parkur veya Tekirova’dan 19 kilometrelik parkur üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Daha çok tekne turları ile ziyaret edilen Maden Koyu’na 4×4 arazi araçları ile ulaşım sağlanmaktadır ancak zaman, zaman araç girişine kapalı olmasından dolayı yürüyerek gitmek gerekmektedir. Maden Koyu’na giriş ücretsizdir. Tuvalet, şezlong, market ve duş gibi imkanlar yoktur. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Çadır kampı yapılabilen Maden Koyu’nun zemini taş yapısına sahip ancak rahatsızlık vermemektedir. Maden Koyu’nun denizi oldukça sakin ve temizdir. 4×4 arazi aracınız veya yol bilginiz yok ise gitmenizi önermiyoruz. Çocuklu aileler gidebilir ancak ulaşım sağlanan yolu oldukça kötüdür.

Maden Koyu (Atbükü Koyu) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/P7ghz3ntZNaLmdMz7

Maden Koyu (Atbükü Koyu)
Maden Koyu (Atbükü Koyu)

 Çıralı Plajı

Kemer’de denize girilecek yerler 2023 listemiz içerisinde yer alan son yer olan Çıralı Plajı; Kemer’e bağlı Ulupınar’da yer almaktadır. Çıralı’da doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz Çıralı Plajı’nı keşfetmeyi unutmayınız. Çıralı Plajı’nın plaj alanı ince kum ve ince çakıl taşlarına sahiptir. Denizi turkuaz renge sahip olan Çıralı Plajı’na girişler ücretiszdir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilirsinzi veya Çıralı çevresinde hizmet veren restoran, kafe ve büfelerden temin edebilirsiniz. Tuvalet ve duş imkanları bulunmayan Çıralı Plajı’nın bazı bölümleri kaplumbağa yaşam alanları olmasından dolayı girişe kapalıdır. Denize girilen alan taşlık ancak deniz ayakkabısı ile bu sorun çözülebilir. Suyu oldukça ılık olan Çıralı Plajı’nın dalgasız ve temiz harika bir suyu vardır. kemer plajları ve koyları 2023 ücretleri

 Çıralı Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/SdLy6FVc7VHPVCP69

 Çıralı Plajı
Çıralı Plajı

EDİTÖR NOTU

Daha önce Antalya, Kemer’de tatil yaptınız mı? Kemer’de yer alan plajları ve koyları keşfetme imkanınız oldu mu? Kemer’de tatil yapmış okurlarımızın deneyimlerini iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.