Şubat 23, 2022

Kartepe Kamp Alanları

Kartepe Kamp Alanları

Kartepe, Kocaeli ilinin bir ilçesidir. Kartepe, 2004 yılında beri Sarımeşe semtinde gerçekleştirilen Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. Kartepe ayrıca; Kartepe Kayak Merkezi’nden dolayı yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Söz konusu Kartepe Kayak Merkezi, Kartepe Dağı’nda yer almaktadır ve Kartepe Dağı, Marmara Bölgesi’nin en büyük 3. dağı olarak bilinmektedir. Ankara ve İstanbul geçiş güzergahında yer alan Kocaeli’de yoğun olarak misafir ağırlayan Kartepe hakkında yeni bir içerik oluşturduk ve Kartepe kamp alanları listesini sunduk. Kartepe çadır kamp alanları ve Kartepe karavan kamp alanları hakkkında detayları paylaştık. İşte Kartepe ücretli kamp alanları ve Kartepe ücretsiz kamp alanları hakkında tüm bilgiler…

KOCAELİ BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KOCAELİ KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Ormanya Kamp Alanı

Ormanya, Kocaeli’de en çok ziyaret edilen bölgelerden bir tanesidir. Yerli ve yabancı milyonlarca kişinin akın akın ziyaret ettiği Ormanya, İzmit – Adapazarı yolu üzerinde yer almaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla ve kendi aracınızla da olsa kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Ormanya’da keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ormanya, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuş bir tesistir ve 4 bin dönümlük büyük bir araziye sahiptir. Günübirlik ziyaret edebilir veya çadır kamp alanında çadır kurarak gecelik kamp macerası yaşayabilirsiniz. Ormanya’da; çay bahçesi, elektrik, lokanta, tuvalet, kafe, güvenlik, kafe, yürüyüş parkuru, restoran ve kamp alanı imkanları bulunmaktadır. Ormanya’ya çeşitli firmalar tarafından düzenlenen turlara katılarak da gidebilir ve eğlenceli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Konum Bilgisi: https://g.page/ormanya?share
İletişim Bilgisi: 02623316611

Ormanya Kamp Alanı
Ormanya Kamp Alanı

Serindere Kanyonu Kamp Alanı

Serindere Kanyonu, kampçılığın yanı sıra doğa yürüyüşü aktivitesinin yaygın olarak gerçekleştirildiği bir bölge. Birbirinden zorlu yürüyüş parkurları ile adından sıkça söz ettiren Serindere Kanyonu’nda doğa ile iç içe vakit geçirmek mümkündür. Serindere Kanyonu’nun, Yuvacık Barajı ile bağlantısı da bulunmaktadır. Serindere Kanyonu yakınlarına araç ile ulaşım var ancak kanyon içerisinde sadece trekking yapılabiliyor. Bu yüzden ekipmanlı ve gıda malzemeleriniz yanınızda olmalı. Duş, tuvalet ve elektrik gibi temel imkanlar da mevcut değil. Serindere Kanyonu’na tek başınıza veya arkadaşlarınızla giderseniz, yanınızda mutlaka rehber olmalı. Rehberiniz yok ise; çevrimdışı navigasyon uygulaması kullanmanızı öneriyoruz. Çocuklara uygun değildir.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/4jke5RJ5RfkV5ELm6

Serindere Kanyonu Kamp Alanı
Serindere Kanyonu Kamp Alanı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Kuzuyayla Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sakarya – Kocaeli il sınırına çok yakın mesafede yer alan Kuzuyayla Tabiat Parkı, Kartepe’nin Maşukiye bölgesinde yer almaktadır. 1400 rakımlı Kuzuyayla Tabiat Parkı’nda huzurlu vakit geçirmek mümkündür. Kuzuyayla Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir ve Kartepe Kayak Merkezi’ne giden servisler ile ulaşım sağlanabilir. Çeşme, karavan kamp alanı, çadır kamp alanı, oyun parkı, kamelya, tuvalet, piknik masası, güvenlik, mescit, büfe ve lokanta imkanları vardır. Kuzuyayla Tabiat Parkı, Kartepe Kayak Merkezi’ne çok yakın mesafede yer almaktadır. Kayak merkezini de ziyaret edebilirsiniz.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/yV29vdTLETjTGSND7
İletişim Bilgisi: 03122075000

Kuzuyayla Tabiat Parkı Kamp Alanı
Kuzuyayla Tabiat Parkı Kamp Alanı

Suadiye Tabiat Parkı Kamp Alanı

Suadiye Tabiat Parkı, Kartepe’nin Pazarçayırı mevkiinde yer almaktadır. Kartepe Kayak Merkezi yolu üzerindedir ve bundan dolayı Kartepe Kayak Merkezi’ne giden servisler ile yol üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak servis saatlerine yönelik kesin bir bilgi olmamakla beraber, kendi aracınızı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Suadiye Tabiat Parkı girişleri ücretlidir. Suadiye Tabiat Parkı’nda; karavan kampı, piknik ve çadır kampı yapılabilir. Yöresel ürün satış alanları, tuvalet, oyun parkı, manzara seyir alanı, giriş kontrol noktası, hizmet binası, kamelya, hizmet binası ve mescit imkanları mevcuttur.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/U8v6TwaoEMdd6zMq7
İletişim Bilgisi: 03122075000

Suadiye Tabiat Parkı Kamp Alanı
Suadiye Tabiat Parkı Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Daha önce Kartepe kamp alanları listemiz içerisinde yer alan kamp yerlerinde, çadır kampı ya da karavan kampı deneyimlemiş olan okurlarımızın kamp deneyimlerini YORUM GÖNDER ekranı üzerinden ya da iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın…


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.