Ocak 24, 2023

İstanbul Boğazı Kano Turu Fiyatları 2023

İstanbul Boğazı Kano Turu Fiyatları 2023

Ülkemizin en çok ziyaret edilen ve en çok insanın yaşam sürdüğü bir kent olan İstanbul’da yapılabilecek birbirinden farklı ve keyifli aktiviteler bulunmaktadır. Söz konusu aktiviteler içerisinde en çok ilgi çekeni ise; İstanbul Boğazı’nın tam ortasında kano turu yapmak olarak ön plana çıkmaktadır. İstanbul Boğazı kano turu fiyatları 2023 listesini paylaştığımız kampyerleri.org rehberimiz içerisinde; kano turunun hangi rotalarda yapıldığı, kano turu yapıldığı esnada hangi detaylara dikkat edilmesi gerektiği ve kano turuna hazırlık aşamaları gibi detayları da sizlerle paylaştık. Daha çok genç kitlenin ilgisini fazlasıyla çeken İstanbul Boğazı kano turu hakkında sık sık araştırmalar yapılıyor. Bizlerde bugün sizler için İstanbul Boğazı’nın tam ortasında keyif ve eğlencenin dozunu kaçıracağınız harika bir gün geçireceğiniz kano turu ile ilgili rehber blogumuzu paylaştık. Peki İstanbul Boğazı’nda kano turu yapmak ne kadar? İstanbul Boğazı kano turu 2023 ücretleri ne kadar? İşte İstanbul Boğazı kano turu 2023 rehberi ve tüm detaylar.

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Kano Sporu Nedir? – Kano Nedir?

Kano, tek bir parga yardımı ile yürütülebilen düz tipli hafif ve aynı zamanda portatif bir tekne olarak bilinir. Kano kelimesi ilk olarak Karayip dilinde yaygın olarak kullanılan “kenu” kelimesinden türemiştir. İspanyol dilinde “canoa” olarak söylenen kano, Türkçe diline Fransız dilinden geçiş yapmıştır ve günümüzde ise söylendiği haliyle “kano” halini almıştır. Dünya’da bulunan en eski kano Milattan Önce 8200 ile 7600 yılları arasında yapılmıştır ve ilk kanonıun Hollanda’da bir müzede sergilendiği bilinir. Danimarka’da bulunan ağaçtan oyulan kano modelleri ise; Milattan Önce 5300 ile 3950 yılları arasında yapılmıştır.

Kano hakkında detaylar paylaştık. Peki kano sporu nedir?

Kano sporu, kano modelleri ile akıntılı sularda veya durgun sularda yapılabilen bir spor dalı olarak bilinir. Kano ile yapılan kano sporunun, 1936 Berlin Olimpiyatları’ndan itibaren olimpik spor kategorisinde yer aldığı bilinir.

Kano Sporu Nedir? – Kano Nedir?
Kano Sporu Nedir? – Kano Nedir?
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

İstanbul Boğazı Kano Turu Keyfi

Heyecan, adrenalin, keyif ve manzaranın bol olduğu spor dallarını seviyorsanız, İstanbul Boğazı’nda kano turu yapma fırsatını kaçırmamanızı öneriyoruz. Kano turu yapmadan önce, mutlaka kano eğitimleri ile ilgili bilgiler almanızı öneriyoruz. Emin olun alacağınız kano turu eğitimleri, İstanbul Boğazı kano turu aktivitenizi daha güzel yapmanıza imkan sağlayacaktır. Profesyonel rehber ve uzman ekip eşliğinde İstanbul Boğazı manzaralı güzel bir kano turu hak etmedin mi? Geç kalma…

İstanbul Boğazı Kano Turu Keyfi
İstanbul Boğazı Kano Turu Keyfi

İstanbul Boğazı’nda Kano Turu İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

İstanbul Boğazı kano turu hakkında en çok sorulan sorular alt kısımda yer almaktadır. Elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Keyifli tatiller dileriz.

 • Daha önce hiç kano turu yapmadım, hangi kano turuna katılmam doğru olur?
  Kano turuna ilk kez katılacaksanız, deneyim kazanmanız için, kısa süreli düzenlenen kano turlarına katılmanız sizin yararınıza olacaktır.
 • Çocuklu aileler kano turu yapabilir mi?
  Kano turuna çocuklu aileler de katılabilir ancak ilk kez deneyim programı sağlayan kano turlarına katılmanız fayda sağlayacaktır.
 • Kano turuna katılırken, yüzme bilmek zorunlu mu?
  İstanbul Boğazı kano turuna katılacaksanız, yüzme bilmeniz gerekmektedir. Sağlık ve güvenlik potansiyeli açısından yüzme bilmek zorunlu kılınmıştır.
 • Kendime ait kano ile İstanbul Boğazı’nda kano turu yapabilir miyim?
  İstanbul Boğazı’nda kano turu hizmetleri sunan firmalar ile görüşme gerçekleştirerek, kendinize ait kano ile kano turuna katılıp katılamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Ancak kürek ve can yeleğinizi unutmamanız gerekiyor.
 • Kano turuna hazırlık yaparken hangi malzemeler getirilmeli?
 • Kano turu yapmaya giderken yanınızda götürmemeniz gereken malzemeler; delici ve kesici aletler ve rehber anlatımına kulak vermenize kolaylık sağlaması açısından kulaklık gibi ses ekipmanları getirmemeniz gerekmektedir. Ek olarak; kırılabilecek şişe ve kavanoz gibi malzemeler de getirmemeniz gerekmektedir.
 • Kano turuna can yeleği takmak zorunlu mu?
  Kano turuna katılım sağlarken, can yeleği takmanız gerekmektedir. Can yeleğinin giyilmemesi veya çıkartılması yasaktır. Ek olarak, sahil güvenlik ekipleri tarafından sürekli olarak denetimler sağlanmaktadır ve can yeleği kullanılmaması durumunda ağır yaptırımlar uygulanmaktadır. Herşeyden önce sağlık gelir. Bunu sakın unutmayın.
 • Kano turunda fotoğraf ve video çekebilir miyiz?
  Kano turu yaparken, disiplin ve kano turu düzenini bozmamak şartı ile fotoğraf ve video çekimi yapılması uygundur. Ancak kano turu bir grup aktivitesi olarak bilinmesinden dolayı, birlikte hareket edilmesi zorunlu olduğundan, kano turu grubunu rahatsız edecek ve gruba zarar verecek şekilde fotoğraf ve video çekmek yasaktır.
 • Kano turu yaparken hava durumunun uygun olmaması durumunda ne olur?
  İstanbul Boğazı kano turu aktiviteleri rezervasyon ile gerçekleştirilmektedir ve bundan dolayı hava durumunun, kano turu yapılmasına zorluk oluşturması halinde size önceden bilgi verilmektedir ve yeni bir kano turu programı oluşturulmaktadır. Ek olarak; bu konuda ücret iadesi veya ücretin yarısının ödenmesi gibi olaylar İstanbul Boğazı kano turu programı satın aldığınız kano turu şirketinin sorumluluğundadır.
İstanbul Boğazı'nda Kano Turu İle İlgili En Çok Sorulan Sorular
İstanbul Boğazı’nda Kano Turu İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

İstanbul Boğazı Kano Turu Ekipmanları – Kano Turunda Hangi Ekipmanlar Kullanılır?

İstanbul Boğazı’nda kano turu yapmak için kullanılması gereken ekipmanlar şu şekildedir;

 • Hava şartlarına bağlı olarak uygun kıyafet,
 • İp ile boyuna takılarak güvenlik sağlayan güneş gözlüğü,
 • Can yeleği,
 • Video ve fotoğraf çekimi için; su geçirmez kılıfları olan kamera, çekim ekipmanları veya cep telefonu,
 • Su ihtiyacını karşılamak için (cam olmamak şartı ile) su şişesi veya suluk.

Söz konusu kano turu ekipmanları, kano turu yapacağınız firma ve şirketin taleplerine göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi almadan yanınızda size yük olacak gereksiz malzemeler götürmemenizi öneriyoruz.

İstanbul Boğazı Kano Turu Ekipmanları - Kano Turunda Hangi Ekipmanlar Kullanılır?
İstanbul Boğazı Kano Turu Ekipmanları – Kano Turunda Hangi Ekipmanlar Kullanılır?

İstanbul Boğazı Kano Turu Nasıl Yapılır? – İstanbul Boğazı’nda Kano Turu Nasıl Yapılır?

Şehrin tam ortasında keyifli bir kano turu yapmanız mümkündür. İstanbul Boğazı’nın serin sularında harika ve bir o kadar da eşsiz manzaralar ev sahipliği yapan kano turları için rezervasyon yaptırmayı unutmayınız. Peki İstanbul Boğazı’nda kano turu nasıl yapılır? Gelin detaylara yakından bakalım.

 • İstanbul Boğazı’nda kano turu yaparken, yanınızda mutlaka yedek kıyafet bulundurmaya özen göstermelisiniz. Islanma durumlarında yedek kıyafetiniz size kolaylık sağlayacaktır,
 • İstanbul Boğazı’nda kano turu başlangıç noktasında, uzman ekip ve rehber tarafından kano turu hakkında genel bilgiler ve kano kullanımı ile ilgili bilgiler verilmektedir. Bu bilgileri çok dikkatli dinlemeniz ve en ufak bir bilgiyi dinlememeniz halinde kano turu yaparken zorluk çekebilirsiniz,
 • İstanbul Boğazı kano turunda kullanılan ekipmanların takılması ve rehber bilgisi alındıktan sonra, kendinizi İstanbul Boğazı’nın serin sularında buluyorsunuz,
 • İstanbul Boğazı kano turu başlangıç noktasından başlar ve size verilen tur süresinin sonunda başlangıç noktasına geri dönüş yaparsınız,

Ayrıca İstanbul Boğazı’nda kano turunda kullanılan kano modelleri bazen rehber personel olacak şekilde 2 kişilik olurken, bazen de tek kişi kapasiteli olmaktadır.

İstanbul Boğazı Kano Turu Nasıl Yapılır? - İstanbul Boğazı’nda Kano Turu Nasıl Yapılır?
İstanbul Boğazı Kano Turu Nasıl Yapılır? – İstanbul Boğazı’nda Kano Turu Nasıl Yapılır?

İstanbul Boğazı’nda Kano Turu Kaç Saat Sürmektedir? – İstanbul Boğazı Kano Turu Kaç Dakika Sürmektedir?

İstanbul Boğazı kano turu süresi, kano grupları ve kano turu firmalarına göre değişkenlik göstermektedir. Ancak İstanbul Boğazı’nda yapılan kano turları ortalama olarak; en az 50 dakika sürmektedir. Elbette kano turu deneyimi ve taleplere göre 5 ile 6 saate kadar da çıkmaktadır.

İstanbul Boğazı'nda Kano Turu Kaç Saat Sürmektedir? – İstanbul Boğazı Kano Turu Kaç Dakika Sürmektedir?
İstanbul Boğazı’nda Kano Turu Kaç Saat Sürmektedir? – İstanbul Boğazı Kano Turu Kaç Dakika Sürmektedir?

İstanbul’da Nerelerde Kano Turu Yapılır? – İstanbul’da Kano Turu Yapılabilecek Yerler

İstanbul’da kano turu yapılabilecek yerler şu şekildedir;

 • Göksu Nehri (kano turu yapılabilecek rota)
 • İstanbul Yelken Kulübü (kano turu hizmeti vermektedir)
 • Bostancı (kano turu yapılabilecek rota)
 • Çubuklu Vapur İskelesi (kano turu hizmeti vermektedir)
 • Tuzla Balıklıgöl (kano turu yapılabilecek rota)
 • Bosphorus Kano (kano turu hizmeti vermektedir)
 • Kartal Büyükada Heybeliada (kano turu yapılabilecek rota)
 • Terkos Gölü Kano (Durusu Gölü Kano) (kano turu yapılabilecek rota)
 • Poyrazköy (kano turu yapılabilecek rota)
 •  Riva (kano turu yapılabilecek rota)
 • Anadolu Feneri (kano turu yapılabilecek rota)
 • Kısırkaya çevresi ve göletleri (kano turu yapılabilecek rota)
 • Esenceli (kano turu yapılabilecek rota)
 • Ağva (kano turu yapılabilecek rota)
 • Darlık Barajı (kano turu yapılabilecek rota)
İstanbul’da Nerelerde Kano Turu Yapılır? – İstanbul’da Kano Turu Yapılabilecek Yerler
İstanbul’da Nerelerde Kano Turu Yapılır? – İstanbul’da Kano Turu Yapılabilecek Yerler

İstanbul Boğazı Kano Turu Fiyatları 2023 – İstanbul Boğazı 2023 Kano Turu Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul ve İstanbul Boğazı’nda kano turu yapmak için her bütçeye uygun paketler satılmaktadır.

İstanbul Boğazı kano turu fiyatları 2023 listesine baktığımızda, İstanbul Boğazı 2023 kano turu fiyatlarının ortalama 200 TL ile 250 TL başlangıç seviyesinde olduğunu söylemek mümkündür.

Elbette kano turu rotası ve katılımcı sayısına bağlı olarak kano turu fiyatları değişkenlik gösterebilir. İstanbul Boğazı kano turu fiyatları maksimum 2000 TL seviyelerine kadar çıkabilmektedir. İstanbul Boğazı’nda kano turu yapmak veya İstanbul’da diğer kano rotalarında kano turu yapmak istiyorsanız, üst kısımda verdiğimiz rotalar ile ilgili araştırmalar yapabilir ve kano turu yaptıran kulüpler ile görüşebilirsiniz.

İstanbul Boğazı Kano Turu Fiyatları 2023 - İstanbul Boğazı 2023 Kano Turu Ücretleri Ne Kadar?
İstanbul Boğazı Kano Turu Fiyatları 2023 – İstanbul Boğazı 2023 Kano Turu Ücretleri Ne Kadar?

EDİTÖR NOTU

Daha önce İstanbul Boğazı’nda kano turu yaptınız mı? Kano turu ile ilgili istek, öneri ve taleplerinizi iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden veya YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.