İnkumu Plajı Özellikleri – Nerede Ve Nasıl Gidilir?

İnkumu Plajı Özellikleri - Nerede Ve Nasıl Gidilir?


Bartın’da bulunan ve ülkemizin en ünlü plajlarından olan, İnkumu Plajı ile ilgili merak edilenleri paylaştık. Yaz sezonunda yüzde yüz doluluk oranına sahip olan; İnkumu Plajı özellikleri, ulaşım bilgisi, konaklama imkanları ve ücretleri hakkında detayları paylaştık. Yaklaşık 3 kilometre sahil uzunluğuna sahip olan, İnkumu Plajı; Karadeniz Bölgesi’nin en çok ziyaret edilen alanlarından bir tanesidir. Akdeniz Ve Ege plajlarında oluşan yoğunluktan dolayı ve suyunun da serin olmasından dolayı, yaz aylarında ferahlık arayanların tercih ettiği İnkumu Plajı keyifli bir tatil yapmanıza imkan sağlamaktadır.

İnkumu Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

İnkumu Plajı’nın Bartın şehir merkezi ile arası 14,2 kilometredir. Bartın şehir merkezinden yola çıktığınızda; 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracınız ile Bartın şehir merkezinden yola çıktığınızda; Gürgenpınarı bölgesini geçin ve Boğaz Cadesi üzerinden devam edin. Bartın Çayı kenarından devam eden yolu İnkumu yol ayrımına kadar takip edin. Boğaz Caddesi üzerinde, sol tarafa ayrılan İnkumu tabelasını takip edin. Sola saptığınız yolda hiçbir yol ayrımına girmeden düz devam edin.

Yol sonunda plaj karşınıza çıkacaktır. Ayrıca İnkumu yolu üzerinde, İnkumu Plajı ile ilgili bilgi verici levhalarda bulunmaktadır. Adres bulma sorunu yaşamanız durumunda navigasyon ihtiyacınız olabilir. Sizler için navigasyon bağlantısı da paylaştık. İçeriğimizin alt kısmında Google Haritalara ait web bağlantısını kullanabilirsiniz. Dileyen misafirler toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirler. Bartın kent merkezinde, İnkumu durakları bulunmaktadır. Belirli dakikalar arasında hizmet veren dolmuş ve servislere binerek, İnkumu Plajı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Servisler ile 15 – 25 dakika arası kısa bir yolculuk ile plaja ulaşabilirsiniz.

İnkumu Plajı Nerede? - Nasıl Gidilir?
İnkumu Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

İnkumu Plajı Özellikleri

İnkumu Plajı, Karadeniz Bölgesinin en ünlü plajlarından bir tanesidir. Yaklaşık 3 kilometre sahil uzunluğuna sahiptir. İnkumu Plajı’nın en yoğun olduğu dönem tabi ki de yaz sezonudur. İnkumu Plajı’nın Haziran ayında başlayan yoğunluğu Ağustos ayı sonuna kadar devam etmektedir. Kumsal alanının geniş olması ve sahil bölgesinin üst taraflarının çam ağaçlarıyla çevrili olması nezih bir ortamda tatil yapılmasına imkan sağlamaktadır. İnkumu Plajı ve bölgesinde çok sayıda otel, pansiyon ve günlük kiralık daire bulunmaktadır. Günübirlik ziyaretin yanı sıra, konaklamalı tatil yapmak da mümkündür. İnkumu Plajı’nın deniz suyu oldukça temizdir. Yüzmek için de gayet uygun olan deniz suyu serinliğiyle bilinir. Sıcak yaz günlerinden şehirden kaçış ve ferahlık için uygundur.

İnkumu Plajı Özellikleri
İnkumu Plajı Özellikleri

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

İnkumu Plajı Konaklama İmkanları

İnkumu Plajı’nda günübirlik tatil yapmak istemiyorsanız, konaklamalı olarak da tatil yapabilirsiniz. İnkumu Plajı ve bölgesinde çok sayıda konaklama imkanı bulunmaktadır. Otel, pansiyon, apart ve günlük kiralık daireler tercih edebilirsiniz. İnkumu Plajı’na yakın konumda kamp alanları da bulunmaktadır. Ancak İnkumu Plajı’nda kamp yapılmamaktadır. Kamp çadırları gözlemlenebilir ancak bazı dönemlerde yasak uygulanmaktadır. Herhangi bir cezai işleme maruz kalmamadak için camping alanlarını tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Ayrıca İnkumu Plajı’nın bazı bölgelerinde bungalov ev işletmeleri de bulunmaktadır. Ahşap müstakil ve iki katlı olarak dizayn edilen bungalov evlerde de konaklama yapabilirsiniz. İnkumu Plajı’na gitme planınız var ise; ilk olarak rezervasyonlarınızı tamamlamanızı öneriyoruz. İnkumu, yaz sezonunda yoğun olarak ziyaret edilmektedir.

İnkumu Plajı Konaklama İmkanları
İnkumu Plajı Konaklama İmkanları

İnkumu Plajı Giriş Ücreti

İnkumu Plajı’nda tatil yapmak isteyenler, “İnkumu Plaj ücretli mi”, “İnkumu Plajı giriş ücreti ne kadar” gibi çeşitli sorularına yanıt arıyorlar. Ancak, İnkumu Plajı ücretsizdir. Dilediğiniz zaman gelebilirsiniz. Halk plajı olarak bilinen İnkumu Plajı’nda dilediğiniz alana havlu sererek ya da şezlonglarınızı koyarak tatili tadını çıkarabilirsiniz. İnkumu Plajı’nda sadece belirli alanlar ücretlidir. Söz konusu alanlarda işletmelere aittir. Restoran, kafe ve bar gibi tesislere ait olan alanlarda misafir olduğunuzda plaj ücreti ödemeniz gerekebilir. İnkumu Plajı’nın çoğu bölgesinde; market, büfe, bakkal, manav, kasap, restoran, kafe, lokanta ve çay bahçesi bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı, söz konusu işletmelerden temin edebilirsiniz.

İnkumu Plajı Giriş Ücreti
İnkumu Plajı Giriş Ücreti

İnkumu Plajı İletişim Ve Konum Bilgisi

  • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
  • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
  • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
  • Adres: https://goo.gl/maps/xPnFnjM4KPVdYX6cA
Bartın’da yer alan İnkumuı Plajı hakkında merak edilenleri paylaştık. Daha önce İnkumu Plajı’nda tatil yapmış olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.

İnkumu Plajı İletişim Ve Konum Bilgisi
İnkumu Plajı İletişim Ve Konum Bilgisi

TAVSİYELERİMİZ

Sarıgerme Plajı Nerede? - Özellikleri Ve Konaklama

Sarıgerme Plajı Nerede? – Özellikleri Ve Konaklama

Sarıgerme Plajı'nda tatil yapmak isteyeler; Sarıgerme Plajı nerede, özellikleri, ulaşım bilgisi ve konaklama imkanlarını araştırıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.