Nisan 11, 2023

Hisarönü Plajları Ve Koyları 2023 Listesi – Hisarönü’nde Denize Girilecek Yerler 2023

Hisarönü Plajları Ve Koyları 2023 Listesi - Hisarönü'nde Denize Girilecek Yerler 2023

Hisarönü, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir bölgedir. Yaz sezonunda yoğun olarak tercih edilen Hisarönü‘nde denize girilecek yerler ve plajlar da oldukça güzeldir. Tekne turlarına katılarak, trekking yaparak, kendi araçlarınızla veya karavanlarınız ile keşfedebileceğiniz birbirinden güzel Hisarönü plajları ve koyları hakkında kapsamlı bilgiye blogumuz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. İşte Hisarönü plajları ve koyları 2023 listesi. Hisarönü’nde denize girilecek yerler 2023 listesi ve tüm merak edilenler.

MARMARİS PLAJLARI VE KOYLARI 2023 LİSTESİ

MARMARİS BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MARMARİS KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Kız Kumu Plajı

Kız Kumu Plajı, Marmaris’in Orhaniye mevkiinde ve Hisarönü’ne çok yakın lokasyonda yer almaktadır. Kız Kumu Plajı’na giriş ücretsizdir ve araçlarınızı park edebileceğiniz uygun yerler bulunmaktadır. Kız Kumu Plajı, denizinin içerisinde yer alan kırmızı kum üzerinde yürüyerek karşıdan, karşıya geçilmesine imkan sağlamasından dolayı ilgi çekmektedir. Kız Kumu Plajı’nın plaj alanı ve denizi çok güzeldir. Kız Kumu Plajı’nda kırmızı kum üzerinde yürümek istiyorsanız, deniz ayakkabısı götürmenizi öneriyoruz. Kız Kumu Plajı’nda yürürken, denizin suyu diz kapağınıza kadar gelmektedir ve Kız Kumu Plajı’nın hikayesi ilgi çekmektedir. Tuvalet, duş ve soyunma kabinlerine sahip olan Kız Kumu Plajı’nda bu imkanlar için ücret ödemeniz gerekmektedir. Yiyecek ve içecek satışı yapılan işletme de bulunmaktadır. Kendinize ait şezlong ve şemsiye götürmeyi ihmal etmeyiniz. Kız Kumu Plajı, çocuklu ailelere de uygundur.

Kız Kumu Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/B4uhDYtcGLaGpsoU7

Kız Kumu Plajı
Kız Kumu Plajı

Hisarönü Halk Plajı

Hisarönü Halk Plajı; Hisarönü ile Orhaniye arasında yer almaktadır. Hisarönü Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. Hisarönü Halk Plajı, Hisarönü ile Orhaniye arasında yer alan yolun kenarında yer almasından dolayı oldukça küçüktür ve bünyesinde herhangi bir işletme ya da sosyal tesis bulundurmamaktadır. Ateş yakılması yasak olan Hisarönü Halk Plajı’nda gölge alan bulunmadığı gibi, tuvalet ve duş gibi sosyal imkanlara da sahip değildir. Hisarönü Halk Plajı’nın denizi berrak ve çok temizdir. Aracınızı yol kenarında park ettikten sonra aşağı inerek ulaşım sağlayabileceğiniz Hisarönü Halk Plajı’nı manzarasını izlemek ve sıcak yaz günlerinde serinlemek için tercih edebilirsiniz. Şezlong ve şemsiye imkanları da bulunmayan Hisarönü Halk Plajı’na giderken hazırlıklı gitmenizi öneriyoruz. Hisarönü Halk Plajı’nın plaj alanı çok küçüktür, yaz sezonunda yer bulamama ihtimaliniz olabilir. Çocuklu aileler de Hisarönü Halk Plajı’na gidebilir ancak sosyal imkanlar ve tesis olmamasından dolayı çocuklar ile mağdur olabilme ihtimalinizi düşünmenizi öneriyoruz.

Hisarönü Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/L55iVM9mL53sqH5DA

Hisarönü Halk Plajı
Hisarönü Halk Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Hisarönü Koyu

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü’nde yer alan Hisarönü Koyu’na giriş ücretsizdir. Kendinize ait şezlong ve şemsiyelerinizi kullanarak veya tesislerden şemsiye ve şezlong kiralaması yaparak da Hisarönü Koyu’nda güzel bir tatil yapabilirsiniz. Hisarönü Koyu’nda günübirlik tatil yapabileceğiniz gibi, denize sıfır ve denize yürüme mesafesinde bungalov ev tesisleri hizmet vermektedir. Hisarönü Koyu’nda yiyecek ve içecekler temin edebileceğiniz kafe, çay bahçesi ve restoran tesisleri de bulunmaktadır. Ayrıca kendi aracı ile gelenler için, araç park etmeye uygun yerler de bulunmaktadır. Hisarönü Koyu’nun denizi bulanık olmasının yanı sıra çakıl taşlarına sahiptir. Manzarası ve doğası için tercih edilen Hisarönü Koyu, denizinin bulanık olmasından dolayı çok ilgi görmemektedir. Bizlerde çocuklu ailelerin Hisarönü Koyu’na gitmelerini öneriyoruz ancak denize girmeleri konusunda hassas davranmalarını bir kez daha düşünmelerini istiyoruz.

Hisarönü Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/SVKoAzMMEeySynB4A

Hisarönü Koyu
Hisarönü Koyu

Çubucak Orman Kampı

Çubucak Orman Kampı, Çubucak Tabiat Parkı olarak da bilinmektedir. Çubucak Orman Kampı, Marmaris – Datça yolu üzerinde yer almaktadır ancak Hisarönü’ne çok yakın mesafede yer almasından dolayı; Hisarönü plajları ve koyları 2023 listesi ile Hisarönü’nde denize girilecek yerler 2023 listesi içerisine dahil ettik. Günübirlik gezi, piknik, çadır kampı ve karavan kampı yapabilmenize imkan sağlayan Çubucak Orman Kampı’nda doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Orman, deniz ve doğa üçlüsü eşliğinde keyifle tatil yapabileceğiniz Çubucak Orman Kampı sahasında; restoran, basketbol ve voleybol sahası, oyun parkı, market, kafe, taze sebze ve meyve satış tezgahı, oyun parkı, mangal, çadır kamp yeri, piknik tüpü, karavan kamp yeri, piknik masası, tuvalet, telefon, duş, su, bulaşık yıkama alanı, elektrik ve internet imkanları bulunmaktadır. Çubucak Orman Kampı’na gidenler kendilerine ait şezlong ve şemsiyelerini getirebilir veya Çubucak Orman Kampı’nda bulunan şemsiye ve şezlongları da kullanabilirler. Çim plaj alanına sahip olan Çubucak Orman Kampı, bu özelliğe ile beraber çocuklu aileler için de uygundur. Çubucak Orman Kampı’na giriş ücretlidir.

Çubucak Orman Kampı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Ei5zWAf66NJJ7ozy7

Çubucak Orman Kampı
Çubucak Orman Kampı

Bencik Koyu

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü sınırları içerisinde yer alan ve Hisarönü Körfezi’nde bulunan Bencik Koyu, Datça ile Marmaris sınırlarının ortasında bulunmaktadır. Kamp ve piknik için tercih edilen Bencik Koyu’nda ateş yakılması yasaktır. Denizi çok temiz olan Bencik Koyu’na giriş ücretsizdir. Bencik Koyu’nun alt bölgesinde; atıl durumda olan MTA kampı ile D Marmaris Bay isimli işletme bulunmaktadır. Ancak Bencik Koyu’nun bulunduğu konumda herhangi bir işletme ve tesis bulunmamaktadır. Bencik Koyu’nun denizi çok temiz ve berrak olmasından dolayı tekne turlarının da yoğun ilgi odağı haline gelmiştir. Karayolu üzerinden ulaşım sağlanabilir. Bencik Koyu’nda işletmeler, tesisler ve tuvalet ile duş gibi sosyal imkanlar bulunmamasından dolayı çocuklu aileler için uygun değildir.

Bencik Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/BXwVhYENhy4v4JP56

Bencik Koyu
Bencik Koyu

Bördübet Plajı (Bördübet Koyu)

Bördübet Koyu olarak da bilinen Bördübet Plajı, Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü sınırları içerisinde yer almaktadır. Bördübet Plajı’nın en güzel özelliği denizden 100 ile 150 metre ilerlediğinizde dahi su seviyesinin belinizi geçmeyecek kadar sığ özelliğe sahip olmasıdır. Bördübet Plajı, sığ özelliğinden dolayı; çocuklu aileler için de oldukça uygundur. Bördübet Plajı’nın plaj alanı kum yapısına sahiptir ve taş bulunmamaktadır. Herhangi bir imkan ve sosyal tesis bulunmayan Bördübet Plajı’na giriş ücretsizdir. Bördübet Plajı’nda herhangi bir işletme ve tesis bulunmamasından dolayı, çocuklu ailelere önermiyoruz ancak çocuklu aileler de Bördübet Plajı’nın sığ özelliğinden faydalanmak için ziyarette bulunabilirler.

Bördübet Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/HUkDjUemnBwqXHcr5

Bördübet Plajı (Bördübet Koyu)
Bördübet Plajı (Bördübet Koyu)

İzgim Plajı

Hisarönü plajları ve koyları 2023 listesi ve Hisarönü’nde denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde yer alan İzgim Plajı, Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü sınırları içerisinde bulunmaktadır. İzgim Plajı’nın denizi berrak ve dalgasızdır. Sahilden birkaç metre sonra derinleşmeye başlayan İzgim Plajı’nda deniz kestanesi de gözlemlemek mümkündür. Araç üstü çadır, karavan kampı veya çadır kampı yapmak isteyen doğa severlerin yoğunluk oluşturduğu İzgim Plajı’na ulaşım sağlanan yol oldukça kötüdür. 4×4 arazi tipi araçlara ve karavan modellerine uygun olan İzgim Plajı’nda işletmeler, tesisler ve duş ile tuvalet gibi sosyal imkanlar bulunmamaktadır. İzgim Plajı’na giden yol harita konumlarında yer almamasından dolayı, ulaşım sağlarken navigasyon sorunu ve kaybolma ihtimali yaşamanız olasıdır. Bu yüzden hazırlıklı gitmenizi öneriyoruz. İzgim Plajı, çocuklu aileler için uygun değildir.

İzgim Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/TY1bTV8wKWajZ5649

İzgim Plajı
İzgim Plajı

Gökağaç Koyu

Gökağaç Koyu, Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü sınırları içerisinde yer almaktadır. Gökağaç Koyu’na ulaşım sağlanan yol 15 kilometrelik stabilize bir yoldur ve oldukça kötü yapıya sahiptir. Gökağaç Koyu’na girişler ücretsizdir. Hiçbir tesis ve sosyal imkanın bulunmadığı Gökağaç Koyu’nun denizi ve doğası çok güzeldir ancak giderken hazırlık yapmak gerekmektedir. Tuvalet ve duş gibi sosyal imkanların yanı sıra sosyal tesislerin bulunmamasından dolayı çocuklu ailelere uygun değildir. Ayrıca yolunun kötü olmasından dolayı da çocuklu aileler zorluk çekebilir.

Gökağaç Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/m4a3GgqfFTCMmMsv6

Gökağaç Koyu
Gökağaç Koyu

Küfre Koyu

Küfre Koyu; Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü mevkiinde yer almaktadır. Küfre Koyu’na girişler ücretsizdir. Tuvalet ve duş gibi sosyal imkanların yanı sıra market, restoran ve sosyal tesislerin hiçbirinin bulunmadığı bir koy olan Küfre Koyu eşsiz bir doğaya sahiptir. Doğası için ziyaret edebilirsiniz. Küfre Koyu’nu tekne turlarına katılarak, tekne kiralaması yaparak ya da 15 kilometrelik zorlu bir 4×4 arazi tipi araç gerektiren zorlu karayolu üzerinden ulaşım sağlayarak keşfedebilirsiniz. Çocuklu aileler için karayolu ulaşımını önermiyoruz. Aslında hiçbir okurumuza Küfre Koyu’na karayolu üzerinden ulaşım sağlamalarını önermiyoruz. Çünkü yolu çok kötü ve stabilize bir yol olmasından dolayı 4×4 arazi tipi araç gerekmektedir ve araçların arıza yapması muhtemeldir. Tekne turlarına katılarak ya da tekne kiralaması yaparak Küfre Koyu’nu keşfetmek; hem zaman kazandıracaktır, hem de denizin eşsiz manzaralarını izlemenize olanak sağlayacaktır. Hisarönü plajları ve koyları 2023 listesi blogumuzu incelediğiniz için çok teşekkür ederiz. Blogumuzun sonuna geldik.

Küfre Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/dmwNL1o4cMWzeXX2A

Küfre Koyu
Küfre Koyu

EDİTÖR NOTU

Daha önce Hisarönü’nde tatil yapmış okurlarımızın deneyimlerini iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.