Hamzabükü Koyu Kamp Alanı- Karaburun İzmir

Hamzabükü Koyu Kamp Alanı- Karaburun İzmir


İnsanlardan uzakta, doğa ile iç içe, denize sıfır ve plaj üzerinde keyifli bir kamp yapmak isterseniz, Hamzabükü Koyu kamp alanı tam size göre. Kalabalığın olmadığı, aksine sessizliğin ve ıssızlığın hakim olduğu bir bölge burası. İzmir ücretsiz kamp alanları denildiğinde pek çok kimsenin aklına gelmese bile, haftasonu günlerinde kalabalık olabiliyor. Bölgenin az biliniyor olması veya tercih edilmiyor olması, herhangi bir tesisinin veya işletmesinin olmamasından kaynaklanıyor.

Ayrıca bol rüzgarlı ve kendisine ulaşabileceğiniz yolu virajlı ve dar. Bu yüzden olsa gerek; bakir kalmış ve doğanın en saf halini yansıtıyor. Tertemiz ve ferah. Hamzabükü Koyu’nda; yüzme, plaj oyunları, doğa fotoğrafçılığı ve doğa yürüyüşü gibi çok sayıda aktiviteyi de gerçekleştirebilirsiniz. İzmir’in Karaburun ilçesinde, Hasseki Köyü ve Sarpıncık Köyleri arasında bulunan bu doğa güzelliğini görmek için; günübirlik ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz karavan kampı ya da çadır kampı da yapabilirsiniz. Ayrıca koybölgesinde konaklama yapabileceğiniz; bungalov, dağ evi ve ahşap ev gibi herhangi bir imkan mevcut değildir.

Hamzabükü Koyu Nerede? – Nasıl Gidilir?

İzmir şehir merkezine 119 kilometre uzaklıkta bulunan Hamzabükü Koyu’na kendi aracınız ile gidecekseniz; yapacağınız yolculuk 1 saat 50 dakika sürecektir. Hamzabükü Koyu’nun, Karaburun ilçe merkezine olan uzaklığı ise; 16,5 kilometredir. İlçe merkezi güzergahından, yolculuğunuz yarım saat sürecektir. Toplu taşıma araçlarını kullanacaksanız, Karaburun ilçesine kadar gelebilirsiniz. Çünkü Hamzabükü Koyu’na kadar toplu ulaşım araçlarıyla ulaşım mevcut değildir.

İzmir şehir merkezinden gelirken, Karaburun’u geçtikten sonra yarımadanın uç noktasına kadar düz devam edeceğiniz yol, Hasseki Köyü ve Sarpıncık Köyü’ne devam edecektir. Sarpıncık köyünden Hamzabükü Koyu’na ulaşabilirsiniz. Zaten yol üzerinde Sarpıncık Feneri’ne ait ufak tabela sizi karşılayacaktır. Güzergahı izleyerek devam edeceğiniz yol sonunda eşssiz güzellikte bir manzara sizi karşılayacaktır. Bizlerde size yardımcı olmak adına, alt kısımda navigasyon bağlantısını paylaştık. Dilerseniz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hamzabükü Koyu Nerede? - Nasıl Gidilir?
Hamzabükü Koyu Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Hamzabükü Koyu Kamp Alanı

Karaburun kamp alanları arasında bulunan Hamzabükü Koyu’nda çadırlı kampçılık ve karavanlı kampçılık yapabilirsiniz. Çadır kampı yapacaksanız, rüzgara dayanaklı çadır kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Koy aşırı rüzgarlıdır ve çadırınızı sabitlememeniz durumunda uçabilir. Koya kadar araç inebiliyor. Bu yüzden karavan kampı yapmak isterseniz çekinmeyin.

Plaj bölgesinde ağaçlık alanlar biraz az gibi görünse bile, koyun arkası yemyeşil ağaçlarla çevrilidir. Ancak plaj bölgesinde kamp yapacakların şemsiyelerini yanlarında getirmelerini tavsiye ediyoruz. Güneş sıcağı belirli bir saatten sonra, bunaltıcı olabiliyor. Rüzgarın yoğun olduğu günlerde, güneşi hiç hissetmiyorsunuz. Gölgelik yer arayanlar, plajın arka tarafında yer alan ormanlık alanı da tercih edebilirler. Hamza Büyü Koyu’nda olta balıkçılığı oldukça yaygındır. Çeşit çeşit balıklar tutabilirsiniz.

Hamzabükü Koyu Kamp Alanı
Hamzabükü Koyu Kamp Alanı

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Hamzabükü Koyu Kamp Alanı İmkanları

Hamzabükü Koyu’nda herhangi bir ihtiyacınızı giderebileceğiniz imkan mevcut değil. Bunun için yiyecek, içecek, giyecek, ekipman vs. tüm ihtiyaçlarınızı gelirken getirmeniz gerekiyor. Zaten Hamzabükü Koyu’nun bakir kalmasının en büyük sebebi de bu olsa gerek, plajda hiçbir işletme veya tesis bulunmuyor. Ufak bir tuvalet var ancak onun son hali ile ilgili bilgimiz yok.

İçme suyunuzu yanınızda getirmeyi ihmal etmeyin. Koy girişinde çeşme var ancak içilebilir su olup, olmadığı hakkında yanlış bilgi vermek uygun olmaz. Plaj veya koyun arka taraflarında, kısacası dilediğiniz her yerde rahatça kamp yapabilirsiniz. Herhangi bir ücret ve giriş saati de yok. Telefon bazı bölgelerde çekiyor ancak şebekeye göre farklılık gösterebilir.

Elektrik ihtiyacınızı; kafa lambası, powerbank, gaz lambası veya güneş enerjili lambalar sayesinde giderebilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi gelirken getirmeyi ihmal etmeyin. Denizden balık tutabilirseniz, balık da tüketebilirsiniz. Duş bulunmuyor. İmkanınız var ise; şemsiyenizi mutlaka getirin. Soğuk içeceklerinizi de iyi muhafaza edebileceğiniz bir piknik sepeti getirmeyi ihmal etmeyin. Kamp çadırınızı, rüzgara dayanaklı olanlarından tercih edin. Koy aşırı rüzgarlı olduğundan dolayı gece üşümemek için vücut ısı kitleri ya da sıcak su torbası kullanabilirsiniz.

Kamp alanında ateş yakmanın serbest olup, olmadığı hakkında da net bilgi yok ancak, kamp alanında ateş yakanları gözlemleyebilirsiniz. Dilerseniz mini tüplü masa ocakları veya ufak tüpleri kullanabilirsiniz. Ateş yakacaksanız, ateşinizi rüzgardan koruyacak, rüzgar kesicileri kullanmayı unutmayın. Dileyenler gitmeden önce Jandarma’yı arayarak ateş yakma taleplerini bildirebilirler.

Hamzabükü Koyu Kamp Alanı İmkanları
Hamzabükü Koyu Kamp Alanı İmkanları

Hamzabükü Koyu’nda Yapabileceğiniz Aktiviteler

 • Yüzme
 • Dalış
 • Sörf (aşırı rüzgarlı)
 • Piknik
 • Çadır kampı
 • Karavan kampı
 • Plaj oyunları
 • Kitap okuma
 • Doğa yürüyüşü
 • Balık tutma
 • Doğa fotoğrafçılığı
 • Sportif aktiviteler
Hamzabükü Koyu'nda Yapabileceğiniz Aktiviteler
Hamzabükü Koyu’nda Yapabileceğiniz Aktiviteler

Hamzabükü Koyu Kamp Alanı Adres Bilgisi

 • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
 • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
 • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
 • Adres: https://goo.gl/maps/rfKHvSXoP6Qa6qbJ9
İzmir’de ücretsiz kamp yapabileceğiniz Hamzabükü Koyu hakkında bilgiler paylaştık. Daha önce Hamzabükü Koyu’nda kamp deneyimlemiş olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


TAVSİYELERİMİZ

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri - Trabzon Akçaabat

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri – Trabzon Akçaabat

Trabzon Akçaabat'ta günübirlik gezi ve piknik için uygun olan, Kayabaşı Tabiat Parkı giriş ücretleri listesini paylaştık.

2 yorumlar

 1. Avatar

  Sayfanızı keşettiğime çok sevindim. Çok yararlı bilgiler mevcut. Ellerinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.